İmar Planı

İmar Planı

Son dakika imar planı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan imar planı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan imar planı haber sayfamızda...

İmar Planı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.603 imar planı haberi bulunmuştur.
Yapay zekalı mülk dedektifi
Yapay zekalı mülk dedektifiİmpo İmar’ın geliştirdiği dijital platform İmpomes, gayrimenkulün imar durumundan vergi borcuna her detayı takip edip sahibine bildiriyor. İmpo İmar Kurucusu Hüseyin Oflaz, “Yapay zekalı mülk dedektifiyiz” diyor.
26.05.2022Kobi
Salda Gölü için yeni açıklama: Su seviyesinde 5 santim yükselme oldu
Salda Gölü için yeni açıklama: Su seviyesinde 5 santim yükselme olduÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Hacı Abdullah Uçan, Salda Gölü ile ilgili açıklamada bulundu. Uçan "Bu bölgede kuyu açılmasına, su sondajlarına, yeni bir gölet veya baraj yapımına kesinlikle müsaade edilmemektedir. Bölgede buharlaşma oranının yüksek olmasına rağmen Salda Gölü'nün su seviyesinde ocak ayından bu zamana kadar 5 santim yükselme olmuştur" dedi.
17.05.2022Gündem
Botanik EXPO meclisten geçti
Botanik EXPO meclisten geçtiBotanik konulu EXPO 2026’nın Yeşildere’de yapılmasıyla ilgili imar planı değişikliği, oy çokluğuyla İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden geçti.
10.05.2022Ege
Bakan Kurum Van’da 27 projenin toplu açılışını yaptı
Bakan Kurum Van’da 27 projenin toplu açılışını yaptıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 81 şehirde 81 milyon metrekare millet bahçesi hedefleri olduğunu belirterek, “Hedeflediğimiz 443 millet bahçemizin 127’sini tamamladık” dedi.
15.04.2022Ekonomi
Fikirtepe'de düğüm çözülüyor!
Fikirtepe'de düğüm çözülüyor!İstanbul'daki kentsel dönüşüm noktalarından Kadıköy Fikirtepe'de düğüm çözülüyor. Bakanlığın el attığı projede 1134 konut tamamlandı. 2 yılın sonunda 11 bin bağımsız bölüm daha tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek.
11.04.2022Haberler
Fikirtepe'de düğüm çözülüyor!
Fikirtepe'de düğüm çözülüyor!İstanbul'daki kentsel dönüşüm noktalarından Kadıköy Fikirtepe'de düğüm çözülüyor. Bakanlığın el attığı projede 1134 konut tamamlandı. 2 yılın sonunda 11 bin bağımsız bölüm daha tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek.
11.04.2022Ekonomi
Bakan Kurum Fikirtepe'de müjdeyi verdi: Evine yerleşmeyen tek bir vatandaşımız kalmayacak
Bakan Kurum Fikirtepe'de müjdeyi verdi: Evine yerleşmeyen tek bir vatandaşımız kalmayacakÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Fikirtepeli vatandaşlarla iftarda bir araya geldi. Bakan Kurum, “2 yılın sonunda toplam 11 bin bağımsız bölümü tamamlayacağız ve evine yerleşmeyen tek bir vatandaşımız kalmayacak. İstanbul’un kalbi Fikirtepe’de atacak” dedi.
8.04.2022Ekonomi
Arya A.Ş’de mali disiplin sağlandı
Arya A.Ş’de mali disiplin sağlandı2019 yılında 3 milyon zararla devralınan Kuşadası Belediyesi’nin öz iştiraklerinden olan Arya A.Ş’de mali disiplin meyvelerini vermeye başladı.
8.04.2022Ege
Son dakika: Muhtar maaşlarına düzenleme getiren teklif Meclis'te kabul edildi
Son dakika: Muhtar maaşlarına düzenleme getiren teklif Meclis'te kabul edildiGelen son dakika haberine göre; TBMM Genel Kurulu’nda, muhtar maaşlarını asgari ücretin altında olmayacak şekilde düzenlemeyi de içeren, Vergi ve Ekonomi Paketine ilişkin yasa teklifi AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'nin oyları ile kabul edildi.
7.04.2022Ekonomi
İzmir’in yükselen değeri, Görece!
İzmir’in yükselen değeri, Görece!İzmir’in saklı cenneti Görece, temiz havası, yemyeşil doğası, tarihi dokusu ve simgesi nazar boncuğuyla vatandaşa huzur dolu bir yaşamın kapılarını aralıyor
21.03.2022Ege
Bursa'da 1500 konutu ilgilendiren imar planına onay
Bursa'da 1500 konutu ilgilendiren imar planına onayBursa’nın Mudanya ilçesinde adeta kronik bir sorun haline gelen, itirazlar sonucu mahkeme kararları ile iptal edilen Güzelyalı İmar Planları, mahkeme kararlarının gerekçelerini gideren ve mağduriyetleri ortadan kaldıran şekliyle Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy çokluğu ile onaylandı.
17.03.2022Ekonomi
Resmi Gazete'de yayımlandı! Kent estetiğinde belediyelerin rolü artırılıyor
Resmi Gazete'de yayımlandı! Kent estetiğinde belediyelerin rolü artırılıyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının “Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni düzenlemelerde; şehir ana ulaşım planlarında “enerji verimliliğine” odaklanılırken, şehir ve mahalle merkezlerinde Bölgesel Otopark yapılabilmesinin yolu açıldı. Kent estetiğinde belediyelerin rolünü artıran yeni düzenlemelerde ayrıca imar planlarının işaret dili olan lejantlar daha anlaşılabilir hâle getirildi.
13.03.2022Ekonomi
‘İkinci havaalanı Çiğli’ye yapılsın’
‘İkinci havaalanı Çiğli’ye yapılsın’Başkan Utku Gümrükçü, ilçeye nefes aldıracak kentsel dönüşüm projelerinde gelinen son noktayı anlattı, yapılacak yeni havalimanının sanayi bölgesindeki ticaret akışına destek olacağını söyledi
9.03.2022Ege
40 yıl sonra imar planı kabul edilen 100 bin nüfuslu mahallede endişe
40 yıl sonra imar planı kabul edilen 100 bin nüfuslu mahallede endişeİstanbul Avcılar’da yoğun göç nedeniyle nüfusu 100 bine ulaşan bugüne kadar imar planı bulunmayan Yeşilkent Mahallesi için 10 yıl sonra revize edilen ikinci imar planı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB), oy birliği ile kabul edilirken, açıklanan kroki endişeleri beraberinde getirdi. Avcılar'da yürürlüğe girebilmesi için ilçe belediyesinin 1/1000 imar planının hazırlaması gerekirken krokiyi görenler, evlerinin yerine yenisini yaptırıp- yaptıramayacaklarını ve burasının yeşil alan görünüp görünmediğinin endişesine kapıldı.
3.03.2022Gündem
Turizmin kalbi İzmir’de attı
Turizmin kalbi İzmir’de attıHORECA Fair’de 100 milyonluk iş hacmi sağlandı. GL Platform Genel Müdürü Ceylan, “İzmir’in fuarcılık ve turizm potansiyelinin başarıya katkısı büyük” dedi
22.02.2022Ege
‘Karaburun, beton denizi olmayacak’
‘Karaburun, beton denizi olmayacak’Karaburun Belediyesi ve STK’lar TOKİ tarafından yapılmak istenen projeye tepki gösterdi.
16.02.2022Ege
Yat limanına  onay müjdesi
Yat limanına onay müjdesiAK Partili Necip Nasır, 2013’te iptal edilen Çeşmealtı Urla Yat Limanı imar planlarının bakanlıktan geçtiğini açıkladı
14.02.2022Ege
TOKİ'den iddialarla ilgili açıklama
TOKİ'den iddialarla ilgili açıklamaToplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ) yapılan açıklamada, “İdaremiz yasa ve yönetmeliklere uygun olarak yapılan hiçbir uygulamanın karşısında olamaz. Yegane amacı dar gelirli vatandaşlarımızın yatay mimari kapsamında konut sahibi olmasını sağlamak ve vatandaşımızın yanlış planlama gereği mağduriyet yaşamasını engellemek olan İdaremiz, sağlıksız çevreler oluşturacak rant odaklı planlama anlayışının yanında olmayacaktır” denildi.
11.02.2022Ekonomi
Süleymaniye Camii'nin yanında yükselen inşaat mühürlendi
Süleymaniye Camii'nin yanında yükselen inşaat mühürlendiSüleymaniye Camii'nin siluetini bozduğu gerekçesiyle tartışmalara neden olan inşaat, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından mühürlendi. Konuya ilişkin açıklama yapan İlim Yayma Vakfı Başkan Vekili Nurettin Alan, "Durmuş bir inşaatın mühürlenmiş olmasını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Hiçbir şekilde siyasi polemiklerin tarafı olmayacağız" diye konuştu.
8.02.2022Gündem
'Sulak alanların % 50’si yok oldu'
'Sulak alanların % 50’si yok oldu'CHP İstanbul Milletvekili, Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak tarafından hazırlanan "Haftalık Değerlendirme Raporu"nda, Türkiye'de sulak alanların yüzde 50'sinin kaybedildiği belirtildi.
8.02.2022Siyaset
‘Belediyemiz sizin için var’
‘Belediyemiz sizin için var’Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir’deki 11 Roman derneğiyle bir araya gelerek beş yıllık işbirliği sözleşmesine imza attı.
7.02.2022Ege
18 Uygulaması Nedir? 18. Madde Hangi Durumlarda Uygulanır?
18 Uygulaması Nedir? 18. Madde Hangi Durumlarda Uygulanır?18 uygulaması ülkemizde birçok kişi tarafından sıkça araştırılan uygulamalardan biridir. Özellikle birçok kişi tarafından 18 uygulaması ve maddesi merak edilerek araştırılan konular arasındadır. 18 uygulaması nedir? 18.madde hangi durumlarda uygulanır tüm detayları ile sizler için derledik.
3.02.2022Eğitim
Kar altında olan tescilli ünlü tarihi konakların havadan görüntüleri
Kar altında olan tescilli ünlü tarihi konakların havadan görüntüleri Afyonkarahisar’ın konakları ile ünlü tarihi sokakları yağan kar sonrası seyrine doyumsuz eşsiz bir manzara oluşturdu. Konaklar yaz dönemi kadar olmasa da kışında ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarıyor.
27.01.2022Mimarlık
‘Hakkınızı kimseye  yedirmeyeceğim’
‘Hakkınızı kimseye yedirmeyeceğim’Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Adalet ve Manavkuyu mahallelerinde 80 hektarlık alanda tamamlanan imar planını anlattı, “Yeşil alanlar artırıldı. Kat sayısı 12’ye yükseltildi” dedi
26.01.2022Ege
Gültepe’de geri adım yok
Gültepe’de geri adım yokŞehir Plancıları Odası’nın açtığı dava sonucu 4. İdare Mahkemesi, Konak Belediyesi’nin Gültepe’de kentsel dönüşümün önünü açacak planını iptal etti.
24.01.2022Ege

Benzer Haber Etiketleri

İmar Planı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.