Instıtut Français

Instıtut Français

Son dakika InstItut français haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan InstItut français gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan InstItut français haber sayfamızda...

Instıtut Français

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 85 ınstıtut français haberi bulunmuştur.
İzmir’de elektronik müzik rüzgarı esecek
İzmir’de elektronik müzik rüzgarı esecekSon 5 yıldır, 70 ülkede ve 100 farklı şehirde, Institut français tarafından sunulan ‘Novembre Numerique’ etkinlikleri ilk kez İzmir’de ‘Digital Cultures Festival’ adı altında düzenlenecek.
17.11.2021Ege
BAK Kulaktan Kulağa Institut français’de...
BAK Kulaktan Kulağa Institut français’de...Institut français İzmir, 15 kadının şehir anlatılarından oluşan BAK Kulaktan Kulağa filmlerini bu akşam saat 19.00’da sinemaseverlerle buluşturacak.
15.11.2021Ege
‘İzmir’de Ankara Anlaşması’ sergisi
‘İzmir’de Ankara Anlaşması’ sergisiInstitut français İzmir’de, Ankara Anlaşması’nın 100. yılı dolayısıyla açılan sergi, 31 Aralık’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.
10.11.2021Ege
Bahçe ve doğa filmlerinden seçki
Bahçe ve doğa filmlerinden seçkiInstitut français İzmir, Arkas Sanat Merkezi işbirliğiyle ‘Arkas Koleksiyonu’nda Doğa, Bahçeler, Düşler’ sergisine paralel hazırladığı etkinlikleri sanatseverlerle buluşturmayı sürdürüyor.
8.11.2021Ege
Ankara Anlaşması’nın yüzüncü yılına özel sergi
Ankara Anlaşması’nın yüzüncü yılına özel sergiInstitut français Türkiye, Ankara Anlaşması’nın yüzüncü yılı vesilesi ile “Ankara Anlaşması: Bağlam, Müzakere ve Sonuçlar” başlıklı bir kolokyum ve “Ankara Anlaşması (1921-2021)” başlıklı bir sergi düzenliyor.
22.10.2021Kültür Sanat
25. İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor
25. İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor25. İstanbul Tiyatro Festivali, 22 Ekim’de perdelerini açıyor. 20 Kasım’a kadar sürecek festivalin ilk haftasında, fiziki ve çevrimiçi oyunların yanı sıra ücretsiz etkinlikler de gerçekleştirilecek.
20.10.2021Kültür Sanat
Fransız-Türk filmleri İzmir’de gösterilecek
Fransız-Türk filmleri İzmir’de gösterilecekTürkiye’de vizyona girmemiş Türk-Fransız ve ortak yapım 10 film, 21-21 Ekim günleri arasında İzmir’de gösterime girecek.
19.10.2021Ege
Institut français’de doğa harikası sergi
Institut français’de doğa harikası sergiInstitut français İzmir, sonbahar sezonunda yeni bir sergiyle ziyaretçilerine kapılarını açtı.
18.10.2021Ege
212 Photography Istanbul 1 Ekim'de başlıyor!
212 Photography Istanbul 1 Ekim'de başlıyor!4. senesinde Anadolu ve Avrupa yakasındaki yeni mekânları ve farklı disiplinleri kapsayan içeriğiyle zengin bir sanat deneyimi sunan festivalin sergi ve etkinlik detayları belli oldu.
25.09.2021Vitrin
Fransız Kültür’den Belmondo anması
Fransız Kültür’den Belmondo anmasıFransız Kültür Merkezi, Jean Paul Belmondo anısına iki efsanevi filmini gösteriyor.
15.09.2021Kültür Sanat
Fransızca Çeviri Ödülü'nü Ebru Erbaş kazandı
Fransızca Çeviri Ödülü'nü Ebru Erbaş kazandıInstitut français Türkiye’nin nitelikli edebiyat çevirilerini desteklemek ve çevirmenlik mesleğine hak ettiği değeri vermek amacıyla bu yıl ilk defa başlattığı Fransızca Çeviri Ödülü Fransa Büyükelçisi Hervé Magro’nun katıldığı törenle Ebru Erbaş’a verildi. Erbaş, ödüle, Fransızca aslından çevirdiği Mahir Güven’in Ağabey romanı ile layık görüldü.
10.09.2021Kültür Sanat
Çeviri ödülünün ilk sahibi Ebru Erbaş
Çeviri ödülünün ilk sahibi Ebru ErbaşInstitut français Türkiye’nin bu yıl ilk kez düzenlediği Fransızca Çeviri Ödülü’nün sahibi Mahir Güven’in Fransızca aslından çevirdiği “Ağabey” romanıyla Ebru Erbaş oldu.
10.09.2021Kültür Sanat
Institut français’den  sezona merhaba
Institut français’den sezona merhabaInstitut français İzmir, sezona yeni bir konserle merhaba diyecek.
30.08.2021Ege
Fransız filmleri Atlas 1948 Sineması'nda
Fransız filmleri Atlas 1948 Sineması'ndaFransa Büyükelçiliği ve Institut Français Türkiye'nin iş birliğinde düzenlenen Fransız Sinema Haftası İstanbul Sineması Müzesi’nde bugün başlıyor. Sinemaseverler, 1 Ağustos Pazar gününe kadar Türk ve Fransız ortak yapımı filmleri izleyebilecek. Türkiye’nin tek sinema müzesi olan İstanbul Sinema Müzesi’ni de bünyesinde barındıran tarihi Atlas 1948 Sineması, uzun bir aranın ardından Fransız Sinema Haftası ile kapılarını sinemaseverlere açıyor.
28.07.2021Kültür Sanat
‘Gür bir yaşanmışlığa sahip’
‘Gür bir yaşanmışlığa sahip’Etel Adnan’ın metinlerini ve şiirlerini hem Fransızca hem Türkçe seslendiren Cansel Elçin sanatçının yazdıkları arasında en çok bürokrasi ve totalitarizmle ilgili metaforların hoşuna gittiğini söylüyor
25.07.2021Kültür Sanat
Mesele bir arada olmak
Mesele bir arada olmak Institut français Ankara’nın ev sahipliğinde gerçekleşen “Paylaşılan Kutsal Mekânlar” sergisi, Anadolu Kültür, CerModern ve Calouste Gulbenkian Vakfı işbirliği ile 30 Eylül’e kadar Ankara CerModern’de ziyaretçilerle buluşacak.
12.07.2021Kültür Sanat
Bir ömrü anlatmaya kelimeler yetmez
Bir ömrü anlatmaya kelimeler yetmezEtel Adnan’ın Pera Müzesi’ndeki “İmkansız Eve Dönüş” sergisi kapsamında Fransız Kültür Merkezi “Yazıyla bir ömür” başlık söyleşi düzenleyecek.
Fransız Sineması Türkiye’yi dolaşıyor
Fransız Sineması Türkiye’yi dolaşıyorInstitut français Türkiye, bu yaz ve sonbaharda tüm ülkeyi gezecek bir sinema projesi duyurdu.
Institut français Türkiye’den Fransız Sinema Haftası
Institut français Türkiye’den Fransız Sinema HaftasıInstitut français Türkiye, bu yaz ve sonbaharda tüm ülkeyi gezecek yepyeni bir sinema projesini duyurmaktan mutluluk duyuyor. Fransız Sinema Haftası adıyla başlatılan proje kapsamında Türkiye’de vizyona girmemiş 5 Fransız yapımı uzun metrajlı film ve 5 Türk ya da ortak yapım kısa metraj film Ankara’dan başlayarak 20’den fazla şehirde gösterilecek.
29.06.2021Kültür Sanat
CultureCIVIC’ten sanata can suyu
CultureCIVIC’ten sanata can suyuTürkiye’de faaliyet gösteren Avrupa Birliği’nin kültür kurumlarının iş birliğiyle hazırlanan “CultureCIVIC” 30 Haziran’da başlıyor. Dört yıl boyunca 200 projeye destek verilecek
25.06.2021Kültür Sanat
Çeviri ödülü Ebru Erbaş’ın
Çeviri ödülü Ebru Erbaş’ınInstitut Français Türkiye’nin nitelikli edebiyat çevirilerini desteklemek için bu yıl başlattığı Fransızca Çeviri Ödülü’nün Mahir Güven’in Fransızca aslından çevirdiği “Ağabey” romanıyla Ebru Erbaş’a verilmesine karar verildi.
22.06.2021Kültür Sanat
Kâğıttan dijitale çizgi roman
Kâğıttan dijitale çizgi romanInstitut Français Türkiye’de geleneksel kâğıt çizgi romanlar ile tamamen dijital, yeni çizgi roman formatlarını bir araya getiren ‘melez’ bir çizgi roman sergisi dün sanatseverlerle buluştu.
11.06.2021Kültür Sanat
Institut français Garbe’yi ağırlayacak
Institut français Garbe’yi ağırlayacakInstItut français Türkiye’nin düzenlediği Salon Bilgi çevrimiçi etkinliğinin ilk konuğu peyzajist, çok sayıda kitabın yazarı ve dünya çapında çeşitli uluslararası yarışmaların jüri başkanı olan Pascal Garbe olacak.
8.06.2021Ege
Institut français’in konuğu Fuat Güner
Institut français’in konuğu Fuat GünerInstItut français Türkiye, “Le Direct de l’Institut français” adındaki sanal programıyla izleyicilerini sanat, spor ve kültürle buluşturmaya devam ediyor.
17.05.2021Ege
Salonun konuğu Leila Slimani
Salonun konuğu Leila SlimaniInstitut Français Türkiye’nin düzenlediği Edebiyat Salonu çevrim içi etkinliğine bu ay Goncourt Ödüllü yazar Leila Slimani konuk olacak.
14.05.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Instıtut Français ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.