İpsala

İpsala

Son dakika İpsala haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İpsala gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İpsala haber sayfamızda...

İpsala

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.119 ipsala haberi bulunmuştur.
Karacanın kurtuluşu! Muhtar gördü, sulama kanalına atladı
Karacanın kurtuluşu! Muhtar gördü, sulama kanalına atladıEdirne’nin İpsala ilçesine bağlı Sarıcaali köyünde, sulama kanalına düşen karaca, muhtar Hamit Korkan tarafından kurtarıldı.
18.05.2022Gündem
Tıbbi sülük talebine yetişemiyorlar, milyonlarca üretilip dünyaya satılıyor
Tıbbi sülük talebine yetişemiyorlar, milyonlarca üretilip dünyaya satılıyorEdirne’de bir tesiste üretilen 5 milyona yakın tıbbi sülük, Almanya, Güney Kore ve Rusya gibi ülkeler başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine ihraç ediliyor. Firma yetkilisi taleplere yetişemediği için, yurt dışı taleplerini beklemeye alıp Türkiye’deki hastanelere öncelik verdiğini söyledi.
17.05.2022Haberler
Tıbbi sülük talebine yetişemiyorlar, milyonlarca üretilip dünyaya satılıyor
Tıbbi sülük talebine yetişemiyorlar, milyonlarca üretilip dünyaya satılıyorEdirne’de bir tesiste üretilen 5 milyona yakın tıbbi sülük, Almanya, Güney Kore ve Rusya gibi ülkeler başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine ihracat ediliyor. Firma yetkilisi taleplere yetişemediği için, yurt dışı taleplerini beklemeye alıp Türkiye’deki hastanelere öncelik verdiğini söyledi.
17.05.2022Ekonomi
Tıbbi sülük talebine yetişemiyorlar
Tıbbi sülük talebine yetişemiyorlarEdirne’de bir tesiste üretilen 5 milyona yakın tıbbi sülük, Almanya, Güney Kore ve Rusya gibi ülkeler başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine ihracat ediliyor. Firma yetkilisi taleplere yetişemediği için, yurt dışı taleplerini beklemeye alıp Türkiye’deki hastanelere öncelik verdiğini söyledi.
17.05.2022Sağlık
Türkiye’nin çeltik ambarında ekim zamanı
Türkiye’nin çeltik ambarında ekim zamanıTürkiye’nin çeltik ambarı Edirne’de üreticiler tohumlarını toprakla buluşturuyor. Ekim zamanının başlamasıyla suyu çok seven pirinç tarlaları suyla kaplandı.
15.05.2022Ekonomi
5G’yi sınırda test etti
5G’yi sınırda test ettiTurkcell’den sınırları aşan iletişim teknolojilerinde yeni bir adım atıldı. AB’nin Horizon 2020 projesi kapsamında Turkcell tarafından sürdürülen Ar-Ge çalışmalarından biri olan 5G-MOBIX’in final gösterimi, 5G teknolojileriyle desteklenen tırların Türkiye-Yunanistan sınırından geçişiyle başarıyla gerçekleştirildi.
14.05.2022Ekonomi
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Otomobil sulama kanalına düştü! Sürücünün cansız bedeni bulundu
Otomobil sulama kanalına düştü! Sürücünün cansız bedeni bulunduEdirne’nin İpsala ilçesinde otomobil, sulama kanalına uçtu. Araç sürücüsü İbrahim Çakır’ın cansız bedeni aracının içerisinde bulundu.
24.04.2022Gündem
Su maymunları 3 nilüfer türünü ortadan kaldırdı, çeltiklere zarar verdi
Su maymunları 3 nilüfer türünü ortadan kaldırdı, çeltiklere zarar verdiEdirne'de Meriç, Tunca ve Arda nehirlerindeki taşkınlarla Bulgaristan'dan gelen su maymunları, her geçen gün popülasyonlarının artması ve çeltik tarlalarına zarar verip, Gala Gölü'nde 3 nilüfer türünü ortadan kaldırdı.
18.04.2022Haberler
Su maymunları 3 nilüfer türünü ortadan kaldırdı, çeltiklere zarar verdi
Su maymunları 3 nilüfer türünü ortadan kaldırdı, çeltiklere zarar verdiBulgaristan'da kürkleri için özel yetiştirilen dev bir fare görünümündeki su maymunları Edirne'yi istila etti. Meriç, Tunca ve Arda nehirlerindeki taşkınlarla Bulgaristan'dan gelen su maymunları, her geçen gün popülasyonlarının artması ve çeltik tarlalarına zarar verip, Gala Gölü'nde 3 nilüfer türünü ortadan kaldırdı.
18.04.2022Gündem
İpsala sınır kapısında 3 kilometre alışveriş kuyruğu
İpsala sınır kapısında 3 kilometre alışveriş kuyruğuTürkiye'ye alışverişe gelen Yunanistan vatandaşları ülkelerine geri dönüşte İpsala sınır kapısında yoğunluk oluşturdu.
10.04.2022Haberler
İpsala sınır kapısında 3 kilometre alışveriş kuyruğu
İpsala sınır kapısında 3 kilometre alışveriş kuyruğuTürkiye'ye alışverişe gelen Yunanistan vatandaşları ülkelerine geri dönüşte İpsala sınır kapısında yoğunluk oluşturdu.
10.04.2022Ekonomi
Meclis Başkanı Şentop: Camiler, medeniyetimizin nişanesi
Meclis Başkanı Şentop: Camiler, medeniyetimizin nişanesiTekirdağ'da Hocaoğlu Camisi'nin açılışını yapan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Camiler ve minareler; bizim medeniyetimizin, kültürümüzün birer nişanesi, birer sembolü, birer işareti" dedi.
8.04.2022Gündem
Fırtına yıktı geçti
Fırtına yıktı geçtiMeteoroloji’nin uyarılarının ardından fırtına ve toz taşınımı 5 ili teslim aldı. Manisa’da çatılar uçtu, bir ilkokulda 2 öğrenci yaralandı. İzmir’de deniz ulaşımı aksarken, çatılardan yollara beton parçaları düştü. Edirne’de ise araçları çamurla kaplanan sürücüler oto yıkamacılara akın etti.
2.04.2022Gündem
4 FETÖ şüphelisi Yunanistan'a kaçarken sınırda yakalandı
4 FETÖ şüphelisi Yunanistan'a kaçarken sınırda yakalandıEdirne’nin İpsala ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan’a kaçmaya çalışan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi 4 kişi yakalandı.
20.03.2022Gündem
Ege'de bahar havası! Alınan kararlar belli oldu
Ege'de bahar havası! Alınan kararlar belli olduTürkiye ile sorun yaşadığı bazı ülkeler arasında 2022'nin baharında ilişkilerin düzelmesi diplomasisi çerçevesinde, iki tarihi komşu olan Ermenistan ve Yunanistan ile önemli ilk adımlar atıldı.
15.03.2022Siyaset
‘Gereken noktaya yapıldı’
‘Gereken noktaya yapıldı’Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapılması gereken yerde yükseldiğini belirtti, “Boğazı geçmek kolaylaşıyor. Bu yatırım, kentimize ciddi biçimde katkı sağlayacak” dedi
28.02.2022Ege
Bakan Akar Yunan mevkidaşıyla görüştü! 'Buna derhal son verilmeli'
Bakan Akar Yunan mevkidaşıyla görüştü! 'Buna derhal son verilmeli'Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın ardından Brüksel'de görev yapan Türk gazetecilerle bir araya gelerek soruları yanıtladı ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Yunan Bakan ile görüşmesiyle ilgili Bakan Akar, "Olumlu, yapıcı bir görüşme yaptık. Spontane gerçekleşti, gerçekçi bir görüşme oldu. 3 yılda 85 bin mülteciyi özellikle denizde acımasız, canice karşılamışlar, itmişlerdir. Buna derhal son verilmeli." ifadelerine yer verdi.
18.02.2022Siyaset
Yunanistan'a kaçmaya çalışan 5 FETÖ şüphelisi yakalandı
Yunanistan'a kaçmaya çalışan 5 FETÖ şüphelisi yakalandıEdirne'nin Meriç ve İpsala ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan'a geçmeye çalışan 5 FETÖ şüphelisi, güvenlik güçlerince yakalandı.
16.02.2022Gündem
Yunanistan’a kaçmaya çalışan FETÖ şüphelileri yakalandı
Yunanistan’a kaçmaya çalışan FETÖ şüphelileri yakalandıEdirne'de, yasa dışı yollarla Yunanistan'a kaçmaya çalışan FETÖ şüphelisi 2 kişi, askeri yasak bölgede yakalandı. İpsala ilçesinde de yasa dışı yollarla Yunanistan’a kaçmaya çalışan FETÖ şüphelisi 3 kişi yakalandı.
15.02.2022Gündem
Sınırda 3 FETÖ şüphelisi yakalandı
Sınırda 3 FETÖ şüphelisi yakalandıGelen bir son dakika haberine göre, Edirne’nin İpsala ilçesinde yasa dışı yollarla Yunanistan’a kaçmaya çalışan FETÖ şüphelisi 3 kişi yakalandı.
15.02.2022Gündem
‘Gitmekten başka çaremiz yok’
‘Gitmekten başka çaremiz yok’ÇİĞDEM YILMAZ Edirne
Avrupa’ya geçmeye çalışan göçmenlere Yunan zulmü sürüyor. Biz de sınırı kaçak geçmeye çalışan çaresiz göçmenlerle konuştuk. Yunan askerlerinin döverek, soyarak geri gönderdiği göçmenler, ‘Yeniden geçmeyi deneyeceğiz. Çünkü başka çaremiz yok’ diyor.
12.02.2022Haberler
‘Gitmekten başka çaremiz yok’
‘Gitmekten başka çaremiz yok’Avrupa’ya geçmeye çalışan göçmenlere Yunan zulmü sürüyor. Biz de sınırı kaçak geçmeye çalışan çaresiz göçmenlerle konuştuk. Yunan askerlerinin döverek, soyarak geri gönderdiği göçmenler, ‘Yeniden geçmeyi deneyeceğiz. Çünkü başka çaremiz yok’ diyor.
12.02.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu, Somalili mevkidaşıyla görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Somalili mevkidaşıyla görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Somali Dışişleri Bakanı Abdisaid Muse Ali ile bugün telefonda görüştü.
11.02.2022Gündem
Yunanistan sınırında yakalanan PKK şüphelisi 2 kişi tutuklandı
Yunanistan sınırında yakalanan PKK şüphelisi 2 kişi tutuklandıEdirne'nin İpsala ilçesinden Yunanistan'a kaçmaya çalışırken gözaltına alınan terör örgütü PKK üyesi 2 şüpheli, getirildikleri Adıyaman'da çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
11.02.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İpsala ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.