İş Gücü

İş Gücü

Son dakika iş gücü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iş gücü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iş gücü haber sayfamızda...

İş Gücü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.515 is gucu haberi bulunmuştur.
ABD'de işsizlik maaşı başvuruları düştü
ABD'de işsizlik maaşı başvuruları düştüABD'de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı, 10 Nisan ile biten haftada 576 bine inerek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkili olmaya başladığı Mart 2020'den bu yana kaydedilen en düşük seviyeye geriledi.
15.04.2021Uzmanpara
Tahvil alımlarının azaltılacağı sinyali geldi
Tahvil alımlarının azaltılacağı sinyali geldiABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, varlık alımlarının bankanın hedeflerinde ilerleme kaydettiğinde azaltılacağını belirterek bunun büyük olasılıkla faiz oranlarının artırılmasından önce olacağını ifade etti.
15.04.2021Uzmanpara
Fed Başkanı Powell sinyal verdi: Faiz artırımından önce...
Fed Başkanı Powell sinyal verdi: Faiz artırımından önce...ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, varlık alımlarının bankanın hedeflerinde ilerleme kaydettiğinde azaltılacağını belirterek bunun büyük olasılıkla faiz oranlarının artırılmasından önce olacağını ifade etti.
14.04.2021Ekonomi
Çimsa’dan sürdürülebilirliği merkeze alan yeni nesil İK çalışmaları
Çimsa’dan sürdürülebilirliği merkeze alan yeni nesil İK çalışmalarıÇimsa, çalışanlarının COVİD-19 salgını ile birlikte köklü değişimlerin yaşandığı iş hayatına adaptasyonlarını etkin ve verimli kılmak amacıyla “İşin Geleceğine Uyum” planını devreye aldı. Sadece beyaz yakalı değil, mavi yakalı çalışanlarını da kapsayan bu plan çerçevesinde Çimsa, “Uzaktan Çalışma”, “Yetenek ve Beceri Yönetimi”, “Esnek İş Gücü ve Yüksek Performans” ve “Dijital, Veri odaklı ve Çevik Organizasyon” olmak üzere dört farklı alana odaklanacak.
14.04.2021Vitrin
Küresel petrol talebi 6 milyon varil artacak
Küresel petrol talebi 6 milyon varil artacakPetrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), küresel petrol talebinin bu yıl, geçen yıla göre günlük bazda yaklaşık 6 milyon varil artışla 96 milyon 500 bin varil olacağını açıkladı.
13.04.2021Uzmanpara
İşsizlik oranı yüzde 13.4 oldu
İşsizlik oranı yüzde 13.4 olduTürkiye’de işsizlik oranı, Şubat 2021’de bir önceki aya göre 0.7 puan artışla yüzde 13.4 oldu. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 250 bin kişi artarak 4 milyon 236 bin kişiye yükseldi.
13.04.2021Ekonomi
AB'den Çin'in alüminyum ürünlerine ilave vergi
AB'den Çin'in alüminyum ürünlerine ilave vergiAvrupa Birliği (AB), Çin'den ithal edilen alüminyum yassı mamullere ilave gümrük vergisi uygulama kararı aldı.
12.04.2021Uzmanpara
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandıMevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı şubat ayında yüzde 13,4 oldu.
12.04.2021Uzmanpara
Son dakika: İşsizlik rakamları belli oldu
Son dakika: İşsizlik rakamları belli olduSon dakika gelen habere göre Türkiye'de işsizlik oranı, Şubat 2021'de bir önceki aya göre 0,7 puan artışla yüzde 13,4 oldu. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 250 bin kişi artarak 4 milyon 236 bin kişiye yükseldi.
12.04.2021Ekonomi
Piyasalar verilere odaklandı
Piyasalar verilere odaklandıKüresel piyasalar, yoğun haber ve veri gündeminin olduğu haftaya negatif bir başlangıç yaparken, yurt içinde bugün ödemeler dengesi ve işsizlik verileri takip edilecek.
12.04.2021Uzmanpara
İK liderlerine göre hibrit çalışma artık yeni normal
İK liderlerine göre hibrit çalışma artık yeni normalPwC Türkiye, 2021 yılının ilk çeyreğinde farklı sektörlerden 40'dan fazla kurumun İK liderleri ile yaptığı araştırmasını yayımladı. “İnsan Kaynakları Liderlerinin Gündemi” raporuna göre, Türkiye’deki İK yöneticilerinin ilk 3 önceliği; geleceğin iş modelleri, çalışan deneyimi ve dönüşümsel liderliğin geliştirilmesi olarak belirlendi. İK yöneticileri pandemi ile başlayan uzaktan ve hibrit çalışma modellerinin başarılı olduğunu ifade ederken, araştırmaya katılan İK liderlerinin %94’ü hibrit çalışma modelinin kalıcı olacağını belirtti.
9.04.2021Vitrin
Van'da "Yazılım Hareketi Programı" iş birliği
Van'da "Yazılım Hareketi Programı" iş birliğiVan'da, Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu (BTK), Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ile Van, Hakkari, Muş ve Bitlis illerinin Milli Eğitim Müdürlükleri ve üniversitelerinin katılımıyla "Yazılım Hareketi Programı" iş birliği protokolü imzalandı.
8.04.2021Teknoloji
ABD'de işsizlik maaşı başvuruları arttı
ABD'de işsizlik maaşı başvuruları arttıABD'de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı, 3 Nisan ile biten haftada piyasa beklentilerinin aksine artış göstererek 744 bine yükseldi.
8.04.2021Uzmanpara
Bakan Varank Türkiye'nin yapay zeka perspektifini anlattı
Bakan Varank Türkiye'nin yapay zeka perspektifini anlattıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 4'üncü Sanayi Devrimi ve onun yapay zeka gibi bileşenlerini bir sıçrama tahtası olarak gördüklerini belirterek, "Köklü bir planla gençlerimizi yapay zekanın ihtiyaç duyduğu ve ortaya çıkaracağı yeni sektörlere yönlendirmeyi istiyoruz." dedi.
6.04.2021Teknoloji
Piyasalar nisan ayına pozitif başladı
Piyasalar nisan ayına pozitif başladıKüresel piyasalarda beklentilerden iyi gelen makroekonomik verilerin desteği ile nisan ayına pozitif bir başlangıç yapılırken, bu hafta yoğunlaşan veri gündemi ve Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası'nın birlikte gerçekleştireceği toplantı takip edilecek.
3.04.2021Uzmanpara
Batman Barajı'ndan ekonomiye yaklaşık 4,3 milyar liralık katkı
Batman Barajı'ndan ekonomiye yaklaşık 4,3 milyar liralık katkıTarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından 2003'te hizmete alınan Batman Barajı, ekonomiye 4 milyar 259 milyon lira katkıda bulundu.
3.04.2021Ekonomi
ABD'de tarım dışı istihdam arttı
ABD'de tarım dışı istihdam arttıABD'de tarım dışı istihdam, martta 916 bin kişi artarak Ağustos 2020'den bu yana en yüksek artışı gösterirken, işsizlik oranı yüzde 6'ya geriledi.
2.04.2021Uzmanpara
ABD'de işsizlik maaşı başvuruları arttı
ABD'de işsizlik maaşı başvuruları arttıABD'de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı, 27 Mart ile biten haftada piyasa beklentilerinin aksine artış göstererek 719 bine yükseldi.
1.04.2021Uzmanpara
Üretim Faktörleri Nelerdir? Kısaca Üretim Faktörleri Ve Getirileri
Üretim Faktörleri Nelerdir? Kısaca Üretim Faktörleri Ve GetirileriÜretimde kullanılan tüm unsurlar üretim faktörleri içinde değerlendirilir. Sermaye, girişim, emek ve doğa genel en genel kategoriler olarak sıralanabilir. Girişimin getirisi sermayenin getirisi faiz, kar, doğanın getirisi rant ve emeğin getirisi ise ücret olarak tanımlanabilir. Ekonomik faaliyetlerin en önemli temeli ve zenginliğin kaynağı üretim olarak bilinir. İnsan yaşamının ve dolayısıyla da toplumsal hayatın en önemli kısmını üretim faaliyetleri meydana getirir. Üretim faktörleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
1.04.2021Eğitim
ABD'de özel sektör istihdamı arttı
ABD'de özel sektör istihdamı arttıABD'de özel sektör istihdamı, martta 517 bin kişi artarak Eylül 2020'den bu yana en hızlı artışı kaydetti.
31.03.2021Uzmanpara
AB'de iş gücü maliyetinde büyük fark
AB'de iş gücü maliyetinde büyük farkAvrupa Birliği (AB) ülkelerinde geçen yıl saatlik iş gücü maliyetleri 6,5 euro ila 45,8 euro arasında değişim gösterdi.
31.03.2021Uzmanpara
Küresel ekonomi için büyüme sinyali
Küresel ekonomi için büyüme sinyaliUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, ABD'deki yeni mali paket dahil olmak üzere sağlanan ilave politika desteği ve bu yılın sonlarında birçok gelişmiş ekonomide aşı destekli toparlanma beklentisi nedeniyle küresel ekonomide daha fazla hızlanma beklediklerini belirterek, "Bu, gelecek hafta Dünya Ekonomik Görünümü raporunda göreceğiniz üzere, bu yıl ve 2022 için küresel tahminimizde yukarı yönlü bir revizyona izin veriyor." dedi.
31.03.2021Uzmanpara
IMF, İtalya'dan atak bekliyor
IMF, İtalya'dan atak bekliyorUluslararası Para Fonu (IMF), İtalya ekonomisi için bu yıla ilişkin büyüme tahminini yüzde 3'ten yüzde 4,25'e çıkardı.
31.03.2021Uzmanpara
IMF İtalya ekonomisinin yüzde 4,25 büyüyeceğini öngördü
IMF İtalya ekonomisinin yüzde 4,25 büyüyeceğini öngördüUluslararası Para Fonu (IMF), İtalya ekonomisi için bu yıla ilişkin büyüme tahminini yüzde 3'ten yüzde 4,25'e çıkardı.
30.03.2021Ekonomi
Son dakika... Türkiye'ye uluslararası arenada övgü! BM ve AB'den Suriye konferansı...
Son dakika... Türkiye'ye uluslararası arenada övgü! BM ve AB'den Suriye konferansı...Birleşmiş Milletler (BM) ve Avrupa Birliğince (AB) ortaklaşa düzenlenen Suriyelilere destek konferansında Türkiye'nin Suriyeli sığınmacılara yönelik ev sahipliğinden övgüyle söz edildi.
30.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdişsizlikTürkiyeIMFson haberler

İş Gücü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.