İskenderun Limanı

İskenderun Limanı

Son dakika iskenderun limanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iskenderun limanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iskenderun limanı haber sayfamızda...

İskenderun Limanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 505 iskenderun limanı haberi bulunmuştur.
Bitmeyen yol...
Bitmeyen yol... Deprem haberini alır almaz sabah hızlıca yola koyulup bölgeye hareket ettim. Her enkaz durağım, daha büyük acıların haberini vermeme neden oluyordu.
6.02.2024 Gündem
Fenerbahçe Doğuş yelken sporcuları rekor kırdı
Fenerbahçe Doğuş yelken sporcuları rekor kırdı Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi, Türkiye Turu rekorunu kırarak bir ilke imza attı.
14.01.2024 Diğer
Bartın açıklarında bir gemide Türk mürettebat kayboldu; denizde aranıyor
Bartın açıklarında bir gemide Türk mürettebat kayboldu; denizde aranıyor Bartın’ın Kurucaşile ilçesinin 18 deniz mili açığında seyir halindeki Malta bandralı ‘PS VALETTA’ isimli gemide, temizlik işlerinden sorumlu mürettebat olarak görev yapan M.Ş (26) kayboldu. Denize düştüğü değerlendirilen M.Ş.'nin bulunması için ekipler arama çalışması başlattı.
12.01.2024 Gündem
Fenerbahçe Doğuş Yelken'den rekor denemesi
Fenerbahçe Doğuş Yelken'den rekor denemesi Fenerbahçe Doğuş Yelken, Türkiye Yelken Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye Turu Rekorunu kırmak için yolculuğuna başladı.
6.01.2024 Diğer
Yeniden yapılanma ve kalkınma hızlanacak
Yeniden yapılanma ve kalkınma hızlanacak Birleşmiş Milletler ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle deprem bölgesindeki KOBİ’lerin kapasitesi geliştirilecek, bölge halkına psikososyal destek sağlanacak, sanatsal faaliyetlerin geri dönmesi hedeflenecek.
18.12.2023 Ekonomi
Bakan Uraloğlu açılışını yaptı! 20 dakikalık yol 2 dakikaya düştü
Bakan Uraloğlu açılışını yaptı! 20 dakikalık yol 2 dakikaya düştü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İskenderun OSB Kavşağı ve Bağlantı Yolu açılış törenine katıldı. Törende konuşan Bakan Uraloğlu, Organize Sanayi Bölgesi, demir-çelik tesisleri ve bölgede hizmet veren 2 adet limanın otoyola bağlantısı, İskenderun kavşağı üzerinden 20 dakikada sağlanırken, 2 dakikaya düştüğünü söyledi.
2.12.2023 Ekonomi
Marmara, Ege ve Karadeniz’e yeni uyarı: Sağanak ve fırtına hayatı felç etti
Marmara, Ege ve Karadeniz’e yeni uyarı: Sağanak ve fırtına hayatı felç etti Kasımda art arda gelen yağışlı hava, tüm yurdu etkilemeye devam ediyor. Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege’ye bugün için fırtına uyarısı yapan Meteoroloji, hafta sonu denizin taşması sonucu 1000 evin sular altında kaldığı İzmir’de yağışların çok kuvvetli olacağını duyurdu.
28.11.2023 Gündem
Festival heyecanı hız kesmiyor! Antalya kültürün ve sanatın odağında olacak
Festival heyecanı hız kesmiyor! Antalya kültürün ve sanatın odağında olacak Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilk kez 2021 yılında İstanbul Beyoğlu’nda başlatılan Türkiye Kültür Yolu Festivalleri, Türkiye’nin dört bir yanında sanatseverlerle aralıksız buluşmaya devam ediyor.
5.11.2023 Gündem
Bakan Uraloğlu duyurdu! İskenderun Limanı'nın bir rıhtımı daha açıldı
Bakan Uraloğlu duyurdu! İskenderun Limanı'nın bir rıhtımı daha açıldı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İskenderun Limanı’nın bir rıhtımının daha gemi trafiğine açıldığını belirterek, 6 Şubat 2023'teki Kahramanmaraş merkezli depremlerde ciddi hasar alan İskenderun Limanlarında elleçleme ve kapasite artırılarak toparlanma sürecine girildiğini açıkladı.
5.11.2023 Ekonomi
‘Ordu mordu gelmeyecek’
‘Ordu mordu gelmeyecek’ TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Meclis’te aralarında Milliyet muhabirinin de bulunduğu bir grup gazeteciye açıklamalarda bulundu.
19.10.2023 Gündem
Akar'dan 'tezkere' ve 'yabancı asker' açıklaması
Akar'dan 'tezkere' ve 'yabancı asker' açıklaması TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Irak ve Suriye tezkeresindeki yabancı askerlerin Türkiye'de bulunması ifadesiyle ilgili açıklama yaptı.
18.10.2023 Gündem
Irak ve Suriye tezkeresi 2 yıl uzadı
Irak ve Suriye tezkeresi 2 yıl uzadı Irak ve Suriye’ye asker gönderme tezkeresinin süresinin 2 yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi Genel Kurul’da 164 hayır oyuna karşılık 357 evet oyuyla kabul edildi. AK Parti, MHP ve İYİ Parti’nin kabul oyu verdiği tezkereye CHP ve YSP ret oyu verdi.
18.10.2023 Gündem
Rauf Bey Gemisi’nde ilk ders zili çaldı
Rauf Bey Gemisi’nde ilk ders zili çaldı Hatay’ın İskenderun ilçesinde 6 Şubat depremlerinin ardından limana demir atan Karadeniz Lifeship Rauf Bey Yaşam Gemisi, yapılan çalışmalar sonucu Osman Ötken Anadolu Lisesi’ne dönüştürüldü. 472 öğrenci, ilk ders zilinin çalmasıyla gemide eğitim-öğretim hayatına başladı.
11.09.2023 Eğitim
Bakan Uraloğlu: İstanbul'un tahliye planı hazır! İşte kullanılacak iki güzergah
Bakan Uraloğlu: İstanbul'un tahliye planı hazır! İşte kullanılacak iki güzergah Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, olası İstanbul depremi sonrası tahliye planını paylaşarak iki güzergaha dikkat çekti. Gazetecilerle bir araya gelen Bakan Uraloğlu, uçak biletindeki tavan fiyatı, Kanal İstanbul projesi, 6G çalışmaları ve pek çok başlıkta önemli açıklamalarda bulundu.
25.08.2023 Gündem
İBB deprem bölgesinde 6 ayda neler yaptı?
İBB deprem bölgesinde 6 ayda neler yaptı? İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Maraş merkezli depremlerin ardından AFAD’ın yönlendirmesiyle Hatay’daki yardım faaliyetlerini yürüttü.
6.08.2023 Gündem
Bakan Bolat duyurdu! Faizsiz 2 yıl geri ödemesiz kredi uygulaması başladı
Bakan Bolat duyurdu! Faizsiz 2 yıl geri ödemesiz kredi uygulaması başladı Hatay’da STK temsilcileriyle bir araya gelen Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "TOKİ’nin koordinasyonunda vatandaşlarımızın yerlerini yapmasıyla alakalı yeni bir model de geliştirildi. Bu model çerçevesinde büyüklüğüne göre konut için 500 bin TL hibe ve 500 ile 800 bin TL arasında faizsiz kredi iki yıl ödemesiz, on yıl vadeli, iş yerleri için de 250 bin TL hibe ve 250-500 bin TL yine faizsiz kredi uygulaması başlatıldı" dedi.
4.08.2023 Haberler
Bakan Bolat duyurdu! Faizsiz 2 yıl geri ödemesiz kredi uygulaması başladı
Bakan Bolat duyurdu! Faizsiz 2 yıl geri ödemesiz kredi uygulaması başladı Hatay’da STK temsilcileriyle bir araya gelen Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "TOKİ’nin koordinasyonunda vatandaşlarımızın yerlerini yapmasıyla alakalı yeni bir model de geliştirildi. Bu model çerçevesinde büyüklüğüne göre konut için 500 bin TL hibe ve 500 ile 800 bin TL arasında faizsiz kredi iki yıl ödemesiz, on yıl vadeli, iş yerleri için de 250 bin TL hibe ve 250-500 bin TL yine faizsiz kredi uygulaması başlatıldı" dedi.
4.08.2023 Ekonomi
Bakanlar Bayraktar ve Tekin Hatay'da
Bakanlar Bayraktar ve Tekin Hatay'da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Hatay'da AFAD Kriz Merkezi'nde koordinasyon toplantısına katıldı. Bakan Bayraktar, ilk günden beri deprem bölgesinde olduklarını ve halkın kesintisiz enerjiye erişimi için çabaladıklarını belirtti. Bakan Tekin ise deprem bölgesinde görevli öğretmenlerin ihtiyaçlarını giderecek tedbirleri eylül ayına kadar almış olacaklarını söyledi.
23.06.2023 Gündem
Teşekkürler MSC Aurelia
Teşekkürler MSC Aurelia Deprem felaketinin ardından üç ay içinde binden fazla depremzedeye konaklama imkanı sunan MSC Aurelia, İskenderun’dan ayrıldı. Kaptan Dumitru Rusu’ya deprem sürecindeki yardımları nedeniyle plaket verdi.
18.05.2023 Gündem
Kılıçdaroğlu: Bu millete doğruları söylemeye yemin ettim
Kılıçdaroğlu: Bu millete doğruları söylemeye yemin ettim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bizi kavga ettiriyorlar ama o kavgaya girmeyeceğiz. Bir sürü şeyler söylüyorlar. Onlara da inanmayın lütfen. Benim ağzımdan çıkana inanın. Bu millete doğruları söylemeye yemin ettim. Doğruları söyleyeceğim. Doğruların arkasından gideceğim. Çok kamplaştık, çok kutuplaştık. Neredeyse birbirimizi düşman gibi görmeye başladık. Türkiye'yi buradan çıkaracağım" dedi.
7.05.2023 Gündem
Depremzede öğrenciler,  sınava gemide hazırlanıyor
Depremzede öğrenciler, sınava gemide hazırlanıyor Depremden etkilenen illerden Hatay’da İskenderun Limanı’na demir atan Karadeniz Lifeship Rauf Bey Yaşam Gemisi, lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan 8 ve 12. sınıf depremzede öğrenciler için okul ve yurda dönüştürüldü.
26.04.2023 Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan deprem bölgesine 10 müjde birden
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan deprem bölgesine 10 müjde birden Cumhurbaşkanı Erdoğan yapımı tamamlanan afet köy evlerinin anahtar teslim töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçilere yönelik Akıllı Köy Evi projesiyle yeni bir model ortaya koyacaklarını açıkladı.
22.04.2023 Haberler
Son dakika: Erdoğan'dan deprem bölgesine 10 müjde birden
Son dakika: Erdoğan'dan deprem bölgesine 10 müjde birden Cumhurbaşkanı Erdoğan yapımı tamamlanan afet köy evlerinin anahtar teslim töreninde konuştu.. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçilere yönelik Akıllı Köy Evi projesiyle yeni bir model ortaya koyacaklarını açıkladı.
22.04.2023 Gündem
Antalya açıklarında batan gemide 'ağır metal kirliliği' tehlikesi
Antalya açıklarında batan gemide 'ağır metal kirliliği' tehlikesi Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, Antalya açıklarında batan 3 bin ton boksit madeni taşıyan geminin, derinlik nedeniyle çıkarılmasının mümkün görülmediğini belirtti.
16.04.2023 Gündem
İskenderun Limanı'ndaki gemilerde depremzedelere 'evlerinde hissi' yaşatmaya çalışıyorlar
İskenderun Limanı'ndaki gemilerde depremzedelere 'evlerinde hissi' yaşatmaya çalışıyorlar Hatay’ın İskenderun ilçesinde depremden sonra limanda yaşam alanına dönüştürülen Karadeniz Lifeship Süheyla Sultan ve MSC AURELIA gemisi, depremzedeleri ağırlamayı sürdürüyor.
3.04.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İskenderun Limanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.