Tezkere

Tezkere

Son dakika Tezkere haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tezkere gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tezkere haber sayfamızda...

Tezkere

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.082 tezkere haberi bulunmuştur.
AK Partili Turan: '2023 Haziran’ına kadar işimizin başındayız'
AK Partili Turan: '2023 Haziran’ına kadar işimizin başındayız'AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Gündemimizde seçim yok, 2023 Haziran’ına kadar işimizin başındayız” dedi.
27.11.2021Siyaset
AK Parti'li Aydın: CHP milli ve yerli olmaktan uzak profil çiziyor
AK Parti'li Aydın: CHP milli ve yerli olmaktan uzak profil çiziyorAK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, "Cumhuriyet Halk Partisi, milli ve yerli olmaktan son derece uzak bir profil çiziyor. Türkiye düşmanlarıyla Türkiye karşıtlarıyla her daim beraber olan siyasi çizgide baktığınızda 'mavi vatan'da Doğu Akdeniz'de adeta Fransa gibi konuşuyor" dedi.
23.11.2021Siyaset
‘Faizi savunanla beraber olamam’
‘Faizi savunanla beraber olamam’‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ tezini tekrarlayan Erdoğan, “Hâlâ kalkıp da bu yolda, bu mücadelede beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar, kusura bakmasınlar. Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam” dedi
18.11.2021Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve faiz açıklaması
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve faiz açıklamasıPartisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Asgari ücrette dar gelirlilerin üzerindeki yükü hafifleteceğiz. Biz faiz belasını milletimizin sırtından kaldıracağız. Faize milletimize ezdirmeyeceğiz. Ben görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sürdüreceğim. Faizi savunanlarla beraber olmam." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısının çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Yüzde 50+1 tartışmalarına değinen Erdoğan, "Parlamento o konuda da bir değişikliğe giderse parlamento değişikliğe gider." şeklinde konuştu. Merkez Bankası'nın yarın açıklayacağı faiz kararıyla ilgili yöneltilen soruyu yanıtlayan Erdoğan, "Merkez Bankası bağımsız değil mi? Bağımsızlığını konuşuyorsunuz, bırakın da bağımsız olarak kararını versin" ifadelerini kullandı.
17.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve faiz açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve faiz açıklamasıPartisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Asgari ücrette dar gelirlilerin üzerindeki yükü hafifleteceğiz. Biz faiz belasını milletimizin sırtından kaldıracağız. Faize milletimize ezdirmeyeceğiz. Ben görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sürdüreceğim. Faizi savunanlarla beraber olmam." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısının çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Yüzde 50+1 tartışmalarına değinen Erdoğan, "Parlamento o konuda da bir değişikliğe giderse parlamento değişikliğe gider." şeklinde konuştu. Merkez Bankası'nın yarın açıklayacağı faiz kararıyla ilgili yöneltilen soruyu yanıtlayan Erdoğan, "Merkez Bankası bağımsız değil mi? Bağımsızlığını konuşuyorsunuz, bırakın da bağımsız olarak kararını versin" ifadelerini kullandı.
17.11.2021Haberler
CHP’den örgüte ve milletvekillerine ‘tezkere’ bilgilendirmesi: ‘Fırat’ın doğusu’ vurgusu niye yok?
CHP’den örgüte ve milletvekillerine ‘tezkere’ bilgilendirmesi: ‘Fırat’ın doğusu’ vurgusu niye yok?CHP’nin milletvekilleri ve parti örgütüne gönderdiği Haftalık Bilgilendirme Raporu’nda, Irak ve Suriye tezkeresine ilişkin değerlendirmeler yer aldı.
14.11.2021Siyaset
AK Parti'li Karaaslan'dan CHP'ye tezkere eleştirisi
AK Parti'li Karaaslan'dan CHP'ye tezkere eleştirisiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, CHP'nin Irak ve Suriye tezkeresine "hayır" oyu vermesini eleştirerek, "Tezkereye neden 'hayır' oyu verilir ve bu, kimi memnun ve mutlu eder? Güvenliğimiz ile ilgili bu kadar stratejik öneme sahip bir konuda 'hayır' diyenlere bu ülkenin geleceği emanet edilebilir mi?" dedi.
13.11.2021 Siyaset
AK Parti İl Başkanlığı'ndan "sandık tamam" projesi
AK Parti İl Başkanlığı'ndan "sandık tamam" projesi AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, 2023 seçimlerinde görev alacak sandık görevlilerine yönelik başlatılan "Sandık Tamam" projesi kapsamında, Bağcılar'da teşkilat yönetimi ve sandık görevlileri ile bir araya geldi.
13.11.2021Siyaset
Azerbaycan tezkere kararı Resmi Gazete'de yayımlandı
Azerbaycan tezkere kararı Resmi Gazete'de yayımlandıTürk askerinin Azerbaycan'daki görev süresinin 1 yıl uzatılmasına ilişkin TBMM kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
13.11.2021Gündem
Bakan Soylu'dan 'ses ve görüntü kaydı alınması' konulu genelgenin yürütmesinin durdurulmasına ilişkin açıklama
Bakan Soylu'dan 'ses ve görüntü kaydı alınması' konulu genelgenin yürütmesinin durdurulmasına ilişkin açıklamaİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Danıştayın, toplumsal olaylarda ses ve görüntü alınmasının engellenmesine yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) genelgesinin yürütmesini oy birliğiyle durdurmasına ilişkin, "Danıştayın dikkat çektiği hassasiyet doğru bir hassasiyet." dedi.
12.11.2021Gündem
Terör örgütünden tezkere açıklaması! PKK ele başlarından Kalkan: CHP ve İYİ Parti için tezkere temel sınavdır
Terör örgütünden tezkere açıklaması! PKK ele başlarından Kalkan: CHP ve İYİ Parti için tezkere temel sınavdırTerör örgütü PKK'dan Irak ve Suriye tezkeresiyle ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Terör örgütü PKK'nın ele başlarından Duran Kalkan, "CHP için, İYİ Parti, diğer partiler için temel sınavdır o tezkere. AKP - MHP'den ayrı bir dış siyaset izleyecekler mi, izlemeyecekler mi?" dedi.
12.11.2021Haberler
Terör örgütünden tezkere açıklaması! PKK ele başlarından Kalkan: CHP ve İYİ Parti için tezkere temel sınavdır
Terör örgütünden tezkere açıklaması! PKK ele başlarından Kalkan: CHP ve İYİ Parti için tezkere temel sınavdırTerör örgütü PKK'dan Irak ve Suriye tezkeresiyle ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Terör örgütü PKK'nın ele başlarından Duran Kalkan, "CHP için, İYİ Parti, diğer partiler için temel sınavdır o tezkere. AKP - MHP'den ayrı bir dış siyaset izleyecekler mi, izlemeyecekler mi?" dedi.
12.11.2021Gündem
‘Millet İttifakı çatlamıyor’
‘Millet İttifakı çatlamıyor’CHP Grup Başkanvekili Özkoç, Millet İttifakı konusunda “Biz bir ittifakla birlikte hareket ediyoruz fakat ayrı siyasi partileriz. Bunlar Millet İttifakı ‘çatlasın’ istiyorlar, ‘dağılsın’ istiyorlar. Millet İttifakı çatlamıyor” dedi.
11.11.2021Siyaset
Son dakika: Azerbaycan tezkeresi Meclis'ten geçti!
Son dakika: Azerbaycan tezkeresi Meclis'ten geçti!Gelen son dakika haberine göre; Türk askerinin Azerbaycan'daki görev süresinin 1 yıl uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
10.11.2021Gündem
Azerbaycan tezkeresi bugün görüşülecek
Azerbaycan tezkeresi bugün görüşülecekTürk askerinin Azerbaycan’daki görev süresinin uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Başkanlığı’na sunuldu.
10.11.2021Siyaset
Son dakika! Bahçeli'den İYİ Partili Türkkan'a küfür tepkisi: Soysuzluktur, şerefsizliktir, düşman dilidir
Son dakika! Bahçeli'den İYİ Partili Türkkan'a küfür tepkisi: Soysuzluktur, şerefsizliktir, düşman dilidirPartisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Partili Lüftü Türkkan'ın şehit yakınına küfretmesine sert çıktı. Bahçeli, "Şehit aileleri milletimize emanettir. Bunlara hakaret ve küfür şehitlerimize ihanettir. Açık açık söylüyorum; soysuzluktur, şerefsizliktir, düşman dilidir... Bu kansızlık, içinde şehit saygısı, ilahi adalet hissi olan hepimizi dağlamıştır." ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun büyükelçilere gönderdiği mektupla ilgili de konuşan Bahçeli, "Bu mektup 5 Kasım skandalı olarak tarihe geçecektir. Kılıçdaroğlu'nun suyu ısınmış, miadı dolmuştur. Kılıçdaroğlu'nun mektubu, millet ve demokrasi karşıtıdır. Bu mektup bir rezalettir." dedi.
9.11.2021Siyaset
Son dakika! Azerbaycan tezkeresi Meclis'e sunuldu
Son dakika! Azerbaycan tezkeresi Meclis'e sunulduTürk askerinin Azerbaycan'daki görev süresinin uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Başkanlığına sunuldu.
9.11.2021Gündem
‘Meclis’te 1 dakika durmaya hakkı yok’
‘Meclis’te 1 dakika durmaya hakkı yok’Erdoğan, Bingöl’de şehit yakınına küfür eden İYİ Partili Türkkan’a tepkisini sürdürdü. Erdoğan, “Bu siyasetçi müsveddesinin ‘milletvekili’ sıfatında     o kutlu çatının altında bir dakika bile durmaya hakkı yoktur” dedi.
9.11.2021Siyaset
'Sarsılmaz bir birliğimiz var'
'Sarsılmaz bir birliğimiz var'İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, Milliyet’e “Millet İttifakı dağılıyor” yorumlarına karşılık değerlendirmede bulundu.
9.11.2021Siyaset
Erdoğan'dan İYİ Partili Türkkan'a sert tepki: En ağır bedelleri ödemesi için tüm imkanları kullanacağız
Erdoğan'dan İYİ Partili Türkkan'a sert tepki: En ağır bedelleri ödemesi için tüm imkanları kullanacağızSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı. İYİ Partili Lütfü Türkkan'a tepki gösteren Erdoğan, "Bu şahsın milletvekilliğinin sonlandırılması dahil, en ağır bedelleri ödemesi için siyasi ve hukuki tüm imkanları kullanacağız." dedi.
8.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye'nin sınır ötesi harekatları siyaset üstü bir konudur''
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye'nin sınır ötesi harekatları siyaset üstü bir konudur''Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye'nin sınır ötesi harekatları siyaset üstü bir konudur."Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Suriye tezkeresi) Bu tezkereye karşı çıkmak, bitme noktasına gelen terör örgütünün sınır ötesindeki unsurlarına can simidi atmak demektir."Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Irak ve Suriye tezkerelerine hayır demelerini yalan ve iftiralarla savunanların 'Kandil'i yakıp yıkmak'tan söz etmeleri omurgasızlık örneğidir."
8.11.2021Haberler
Bakan Akar ve beraberindeki TSK komuta kademesi Azerbaycan'da
Bakan Akar ve beraberindeki TSK komuta kademesi Azerbaycan'daMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bakü'de yaptığı konuşmada "Kin ve nefret üzerine bir gelecek inşa edilemeyeceğini artık herkesin bilmesi lazım. Ermenistan, düşmanlığı bırakıp geleceğe bakmalıdır. Biz bu anlayışla ve üzerimize düşen tarihi sorumluluk gereği bölgemizde barış, huzur ve istikrar için gayret sarf etmeye devam edeceğiz" dedi. Akar, daha sonra Suşa'ya geçti ve Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından kabul edildi.
8.11.2021Siyaset
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye tezkere tepkisi
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye tezkere tepkisiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "İlk defa bir Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi Türkiye'nin milli güvenliği açısından zorunlu olan tezkereye 'Hayır' dedi. Bu tezkereler olmasaydı ne olacaktı, Türkiye'nin Suriye sınırında bir terör devletçiği kurulacaktı." dedi.
7.11.2021Gündem
AK Partili Şen'den Lütfü Türkkan'a istifa çağrısı
AK Partili Şen'den Lütfü Türkkan'a istifa çağrısıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in dün Bingöl'de esnafı ziyaret ettiği sırada tepkisini dile getiren şehit yakınına küfreden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ı istifaya çağırdı.
6.11.2021Siyaset
Recep Akdağ’dan İYİ Parti’li Türkkan'a tepki
Recep Akdağ’dan İYİ Parti’li Türkkan'a tepkiAK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de, kendisinin şehit yakını olduğunu söyleyen vatandaşa küfretmesiyle ilgili, "İYİ Partili Sayın Meral Akşener bu şahıs hakkında gerekeni yapmalıdır" dedi.
6.11.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Tezkere ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.