İslamabad

İslamabad

Son dakika İslamabad haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İslamabad gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İslamabad haber sayfamızda...

İslamabad

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.036 islamabad haberi bulunmuştur.
'Kertenkele yağı'ndaki tehlike! Sokaklarda satılıyor...
'Kertenkele yağı'ndaki tehlike! Sokaklarda satılıyor...Pakistan’ın çeşitli şehirlerinde eklem ağrıları, halsizlik ve çeşitli hastalıklara "iyi geldiği" iddiasıyla sokaklarda uygunsuz şartlarda hazırlanarak satılan "kertenkele yağı", sağlık açısından tehlike arz ediyor.
12.11.2021Dünya
Pakistan, Çin, ABD ve Rusya'dan Afganistan açıklaması: Endişeliyiz
Pakistan, Çin, ABD ve Rusya'dan Afganistan açıklaması: EndişeliyizPakistan, Çin, ABD ve Rusya, Afganistan'daki mevcut ekonomik ve insani durumdan derin endişe duyduklarını vurgulayarak, Afganistan halkına desteğini yineledi.
11.11.2021Gündem
Pakistan'daki protestolarda 3 polis öldü
Pakistan'daki protestolarda 3 polis öldüPakistan'ın Lahor şehrinde, yasaklı Tahrik-i Lebbeyk Pakistan Partisi (TLP) mensuplarının protestosunda yaşanan çatışmalar sonucu 3 polis hayatını kaybetti.
27.10.2021Dünya
TLP’ye karşı hendek kazıldı
TLP’ye karşı hendek kazıldıPakistan’da polisin, yasaklı Tahrik-i Lebbeyk Pakistan Partisi (TLP) üyelerinin, liderleri Saad Rizvi’nin serbest bırakılması talebiyle Lahor şehrinden başkent İslamabad’a yürüyüşlerini engellemek amacıyla hendek kazdığı bildirildi. Yerel basına göre, emniyet güçleri, Lahor ile İslamabad arasındaki Gujranwala şehrinin girişinde TLP’lileri engellemek amacıyla 3.5 metre genişliğinde ve derinliğinde hendek kazdı. Ayrıca şehrin Lahor’a tüm yönleri trafiğe kapatan polis, konteynerlerle de önlem aldı.
25.10.2021Dünya
Pakistan ABD'ye hava sahasının açılacağı haberlerini yalanladı
Pakistan ABD'ye hava sahasının açılacağı haberlerini yalanladıPakistan Dışişleri Bakanlığı, Washington ile ABD'nin Afganistan operasyonları için Pakistan'ın hava sahasını kullanmasına yönelik bir anlaşmanın bulunmadığını bildirdi.
23.10.2021Dünya
Pakistan'dan Taliban yönetimindeki Afganistan'ın 'tanınması' için yol haritası
Pakistan'dan Taliban yönetimindeki Afganistan'ın 'tanınması' için yol haritasıPakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, ülkesinin barışçıl, istikrarlı ve terör unsurlarının olmadığı Afganistan noktasında uluslararası toplumla birlikte hareket ettiğini ifade ederek İslamabad'ın dünyaya bu ülkeye yaklaşımları konusunda daha gerçekçi olmasını söylediğini belirtti.
23.09.2021Dünya
Yolcu uçağı acil iniş yaptı!
Yolcu uçağı acil iniş yaptı!Pakistan'ın İslamabad kentinden İngiltere'nin başkenti Londra'daki Heathrow Havalimanı'na ulaşmak için havalanan British Airways'e ait yolcu uçağı, acil iniş yaptı.
22.09.2021Dünya
Afganistan'a ilk uluslararası ticari uçuş gerçekleştirildi
Afganistan'a ilk uluslararası ticari uçuş gerçekleştirildiPakistan Uluslararası Havayolları (PIA), Taliban'ın Afganistan'da kontrolü sağlamasının ardından bu ülkeye ilk uluslararası ticari uçuşu gerçekleştirdi.
13.09.2021Dünya
Pakistan: Dünya Taliban'ı tanımalı
Pakistan: Dünya Taliban'ı tanımalıPakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, "Afganistan'da yeni bir gerçeklik var. Dünya bu gerçekliği tanımalı ve (Afganistan ile) etkileşim kurmalı." dedi.
10.09.2021Dünya
Pakistan’a tepki sokaklara taştı
Pakistan’a tepki sokaklara taştıAfganlar, Taliban’ın Penşir’i ‘Pakistan müdahalesi sayesinde’ almasına büyük tepki gösterdi. Kabil’de protestocular “Pakistan’ın kuklası hükümet istemiyoruz” sloganları atarken Taliban, kadınların çoğunlukta olduğu göstericilere sert müdahale etti
8.09.2021Dünya
İngiltere ve Pakistan, Afganistan meselesini görüştü
İngiltere ve Pakistan, Afganistan meselesini görüştüPakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, İngiliz mevkidaşı Dominic Raab ile Afganistan'daki son durumu değerlendirdi.
3.09.2021Dünya
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu: İlave bir mülteci yükü kaldırmamız söz konusu değildir
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu: İlave bir mülteci yükü kaldırmamız söz konusu değildirSon dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye olarak göç konusunda ahlaki ve insani sorumluluklarımızı yeterince yerine getirdik. Bizim artık ilave bir mülteci yükü kaldırmamız söz konusu değildir." dedi.
29.08.2021Gündem
Akar: Tahliye, TSK’nın  gücünü dünyaya gösterdi
Akar: Tahliye, TSK’nın gücünü dünyaya gösterdiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afganistan’dan Türk askerinin tahliyesine ilişkin, “Tacikistan ve Pakistan’da önceden konuşlandırdığımız 8 uçağımızla süratle Kabil-İslamabad arasında hava köprüsü kurulmuştur. 8 uçak ve 2 helikopterle gerçekleştirdiğimiz uçuşlarla personelimiz ve vatandaşımız 48 saatten az bir sürede Kabil’den tahliye edilmiştir. Kabil Havaalanı’ndaki yoğunluk ve gerginliğe rağmen tahliyenin kısa sürede sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi TSK’nın gücünü dünyaya bir kez daha göstermiştir” dedi.
29.08.2021Siyaset
Son dakika... Bakan Akar'dan flaş Kabil Havalimanı açıklaması
Son dakika... Bakan Akar'dan flaş Kabil Havalimanı açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kabil'den gelen TSK personeli için düzenlenen karşılama töreninde açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, 'Kabil Havaalanı'ndaki yoğunluk ve gerginliğe rağmen tahliyenin kısa sürede sorunsuz şekilde gerçekleşmesi Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücünü bir kez daha dünyaya gösterdi.' dedi.
28.08.2021Siyaset
Kabil'den tahliyeler sürüyor! İkinci uçak Ankara'ya indi
Kabil'den tahliyeler sürüyor! İkinci uçak Ankara'ya indiAfganistan'dan tahliye edilen Türk askerlerini taşıyan Türk Hava Yolları uçağı, saat 13.10'da Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi.
27.08.2021Haberler
Son dakika! Kabil'den tahliyeler sürüyor! İkinci uçak Ankara'ya indi
Son dakika! Kabil'den tahliyeler sürüyor! İkinci uçak Ankara'ya indiAfganistan'dan tahliye edilen Türk askerlerini taşıyan Türk Hava Yolları uçağı, saat 13.10'da Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi.
27.08.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taliban'ın teklifini açıkladı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taliban'ın teklifini açıkladıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek'i ziyaretinden önce Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Afganistan'daki son gelişmeleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taliban ile 3,5 saatlik bir görüşmenin yapıldığını belirterek, "Devlet olarak ne gerekiyorsa yapıyoruz. Taliban'la gerektiğinde görüşme yaparız. Taliban hatta Kabil Havaalanı'nın işletilmesi noktasında bize teklifleri var. 'Güvenliği biz sağlayalım, işletmeyi siz yapın.' Henüz verilen bir karar yok." dedi.
27.08.2021Siyaset
19 yıllık görev bitti
19 yıllık görev bittiMilli Savunma Bakanlığı’nın Afganistan’daki Türk askerlerinin tahliyesine karar verildiğini açıklamasının ardından, askerleri taşıyan ilk uçak dün Ankara’ya geldi. Uçaktan inişlerinde çiçekle karşılanan kafilede 120 Azerbaycan askeri de yer aldı.
27.08.2021Gündem
Türk askeri Afganistan'dan döndü!
Türk askeri Afganistan'dan döndü!Türk askerinin Afganistan'dan tahliyesi başladı. Pakistan'ın başkenti İslamabad'dan havalanan askerlerin de içinde bulunduğu ilk uçak Ankara'ya indi. Bugün İstanbul'dan kalkacak uçaklarla 2 tahliye seferi daha planlandığı, bu uçuşların talebe bağlı olduğu belirtildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk askerinin Afganistan'dan tahliyesine ilişkin yaptığı açıklamada, "İntikal faaliyetlerini en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz" demişti.
26.08.2021Haberler
Türk askeri Afganistan'dan döndü! İlk uçak Ankara'da
Türk askeri Afganistan'dan döndü! İlk uçak Ankara'daTürk askerinin Afganistan'dan tahliyesi başladı. Pakistan'ın başkenti İslamabad'dan havalanan askerlerin de içinde bulunduğu ilk uçak Ankara'ya indi. Bugün İstanbul'dan kalkacak uçaklarla 2 tahliye seferi daha planlandığı, bu uçuşların talebe bağlı olduğu belirtildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk askerinin Afganistan'dan tahliyesine ilişkin yaptığı açıklamada, "İntikal faaliyetlerini en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz" demişti.
26.08.2021Haberler
Asya Kıtası Ülkeleri Hangileridir? Başkent İsimleri İle Birlikte Asya Ülkeleri
Asya Kıtası Ülkeleri Hangileridir? Başkent İsimleri İle Birlikte Asya ÜlkeleriDünyadaki en büyük kıta hangisidir? Tabi ki Asya kıtasıdır. Yüz ölçümü olarak dünyanın en büyük kıtası olma özelliğini taşıyan Asya kıtasında birçok ülke de yer almaktadır. Asya kıtasında yüz ölçümü olarak en fazla toprağa sahip olan ülke Rusya’dır. Bunun gibi Asya kıtasında yer alan ülkelerin isimlerini ve başkentlerinin isimlerini sizler için derledik.
26.08.2021Eğitim
Son dakika... MSB yeni görüntüleri paylaştı! Kahramanlar vatan toprağında
Son dakika... MSB yeni görüntüleri paylaştı! Kahramanlar vatan toprağındaTürk askerinin Afganistan'dan tahliyesi başladı. Pakistan'ın başkenti İslamabad'dan havalanan askerlerin de içinde bulunduğu ilk uçak Ankara'ya indi. Bugün İstanbul'dan kalkacak uçaklarla 2 tahliye seferi daha planlandığı, bu uçuşların talebe bağlı olduğu belirtildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk askerinin Afganistan'dan tahliyesine ilişkin yaptığı açıklamada, "İntikal faaliyetlerini en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz" demişti.
26.08.2021Siyaset
'Benim gibilerin peşine düşecekler!' Afganistan'ın ilk kadın belediye başkanı Almanya'da
'Benim gibilerin peşine düşecekler!' Afganistan'ın ilk kadın belediye başkanı Almanya'daTaliban'ın Afganistan'da kontrolü ele almasının ardından zorlu şartlar altında ülkeden ayrılmayı başaran Afganistan'ın ilk kadın belediye başkanı ve kadın hakları savunucusu Zarifa Ghafari Almanya'ya ulaştı.
24.08.2021Dünya
Afganistan'dan tahliye edilen 160 yolcu daha Türkiye'ye getirildi
Afganistan'dan tahliye edilen 160 yolcu daha Türkiye'ye getirildiAfganistan'ın başkenti Kabil'den tahliye edilen 14'ü bebek toplam 160 yolcu, önce Türk Hava Kuvvetleri'nin A400M tipi askeri nakliye uçağı ile Pakistan'ın başkenti İslamabad'a, oradan da Türk Hava Yolları'na (THY) ait tahliye uçuşu ile saat 06.15'de İstanbul'a getirildi.
21.08.2021Gündem
Afganistan'dan tahliye edilen 160 yolcu daha Türkiye'ye getirildi
Afganistan'dan tahliye edilen 160 yolcu daha Türkiye'ye getirildiAfganistan'ın başkenti Kabil'den tahliye edilen 14'ü bebek toplam 160 yolcu, önce Türk Hava Kuvvetleri'nin A400M tipi askeri nakliye uçağı ile Pakistan'ın başkenti İslamabad'a, oradan da Türk Hava Yolları'na (THY) ait tahliye uçuşu ile saat 06.15'de İstanbul'a getirildi.
21.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İslamabad ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.