İspanya Başbakanı

İspanya Başbakanı

Son dakika İspanya Başbakanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İspanya Başbakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İspanya Başbakanı haber sayfamızda...

İspanya Başbakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.081 ispanya başbakanı haberi bulunmuştur.
İki başbakan Kiev’de
İki başbakan Kiev’deDanimarka Başbakanı Mette Frederiksen, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile birlikte Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy'i ziyaret etmek ve oradaki durumu yerinde görmek amacıyla Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gitti.
22.04.2022Dünya
İki liderden Ukrayna'ya ziyaret! Zelenskiy: Önümüzde geleceği belirleyecek zor günler var
İki liderden Ukrayna'ya ziyaret! Zelenskiy: Önümüzde geleceği belirleyecek zor günler varİspanya Başbakanı Pedro Sanchez ve Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen ile ortak basın toplantısı düzenleyen Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya’ya karşı ortak mücadele vurgusu yaparak, “Önümüzde geleceği belirleyecek zor günler var” dedi.
21.04.2022Dünya
İspanya Başbakanı Sanchez’den Kiev’e ziyaret
İspanya Başbakanı Sanchez’den Kiev’e ziyaretİspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Kiev ve Borodyanka’yı ziyaret etti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sanchez, “Putin'in savaşının dehşetini ve vahşetini Borodyanka sokaklarında gördüm” dedi.
21.04.2022Dünya
İspanya'dan Kiev kararı! 'Önümüzdeki günlerde' diyerek açıkladı
İspanya'dan Kiev kararı! 'Önümüzdeki günlerde' diyerek açıkladıİspanya Başbakanı Pedro Sanchez, İspanya'nın Kiev'deki büyükelçiliğini "önümüzdeki günlerde" yeniden açacağını duyurdu.
18.04.2022Dünya
Avrupalı liderlerden Bucha tepkisi! 'Savaş suçlarının failleri hesap verecek'
Avrupalı liderlerden Bucha tepkisi! 'Savaş suçlarının failleri hesap verecek'Ukrayna'nın Bucha kentinde Rusya'nın sivillere yönelik saldırılarının ortaya çıkmasının ardından Avrupalı liderler, Rus ordusunun soruşturulması çağrısında bulundu. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Bucha'daki saldırıları, "Putin ve ordusunun Ukrayna'da savaş suçları işlediğinin başka bir kanıtı" olarak nitelendirdi.
3.04.2022Dünya
Son dakika... Putin'in ölüm meleği yakalandı! Keskin nişancının kod adı: Bagira!
Son dakika... Putin'in ölüm meleği yakalandı! Keskin nişancının kod adı: Bagira!Son dakika haberlere göre, Rusya ve Ukrayna arasındaki müzakereler İstanbul'da taşınırken, Moskova'dan peş peşe açıklamalar geldi. Ukrayna işgalinde 7 generalini kaybeden Rus lider Putin'in kadın keskin nişancısı da ele geçirildi.
29.03.2022Dünya
Son dakika: NATO'dan savaş açıklaması! Kameraların karşısına birlikte geçtiler
Son dakika: NATO'dan savaş açıklaması! Kameraların karşısına birlikte geçtilerGelen son dakika haberine göre; Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıları devam ederken NATO Genel Sekreteri Stoltenberg kameraların karşın geçerek flaş açıklamalarda bulundu. Stoltenberg "NATO bir savunma ittifakıdır. Biz savaşmak istemiyoruz. Biz savaşın başka bölgelere yayılmasını engellemek istiyoruz." dedi.
9.03.2022Dünya
2021'de yoğun diplomasi trafiği
2021'de yoğun diplomasi trafiğiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgını şartlarına rağmen 2021’de 14 yurt dışı ziyareti gerçekleştirdi.
31.12.2021Siyaset
3 ay süren kabus sona erdi... Dikkat çeken uyarı geldi
3 ay süren kabus sona erdi... Dikkat çeken uyarı geldiİspanya’daki Kanarya Adaları’nda bulunan La Palma Adası'ndaki yanardağ patlamalarının sona erdiği duyuruldu. Pevolca sözcüsü Julio Pérez, "Bugünkü duyuru dört kelimeyle özetlenebilir: yanardağ patlaması sona erdi" dedi. Uzmanlar, lavların tahrip ettiği arazilerin, binaların ve yolların temizlenmesinin birkaç yılı alacağı konusunda uyarılar da bulundu. Ayrıca yanardağın, uzun süre zehirli gazlar salmaya devam edeceği ve bunun da halk için tehdit oluşturacağı da belirtildi.
25.12.2021Dünya
Türkiye-İspanya Zirvesi İspanyol iş dünyasında olumlu beklentiler yarattı
Türkiye-İspanya Zirvesi İspanyol iş dünyasında olumlu beklentiler yarattıTürkiye ve İspanya'nın gerçekleştirdiği 7. Hükümetlerarası Zirve İspanya'da iş dünyasından çok olumlu tepki aldı.
18.11.2021Ekonomi
‘İspanyol bankanın açıklaması Türkiye’ye güvenin göstergesi’
‘İspanyol bankanın açıklaması Türkiye’ye güvenin göstergesi’Türkiye-İspanya Hükümetlerarası 7. Zirvesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez başkanlığında yapıldı.
18.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Başbakanı Sanchez onuruna yemek verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Başbakanı Sanchez onuruna yemek verdiTürkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez onuruna yemek verdi.
17.11.2021Siyaset
Son dakika: İspanya ile kritik imzalar atıldı! Erdoğan'dan AB'ye net mesaj: Çalışmalar hızlanmalı, artık somut adımlar atılmalı
Son dakika: İspanya ile kritik imzalar atıldı! Erdoğan'dan AB'ye net mesaj: Çalışmalar hızlanmalı, artık somut adımlar atılmalıGelen son dakika haberine göre; Türkiye ile İspanya arasındaki Hükümetlerarası 7. Zirve sona erdi. İki ülke arasında 6 anlaşmaya imza atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Hükümet Başkanı Pedro Sanchez ile görüşmesinin ardından imza töreni ve ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan açıklamalarında, "Avrupa Birliğinin artık ülkemizle ilişkilerine stratejik bir bakış açısıyla yaklaşması ve somut adımlar atması gerekiyor." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya Başkanı ile mutabık kaldıklarını ifade ederek "Büyük bir uçak gemisi yapmayı hedefliyoruz" dedi. Erdoğan iki ülke arasındaki ticaret hedefinin 20 milyar dolar olduğunu açıkladı. Erdoğan, İstanbul Sözleşmesine ilişkin gelen bir soruya "Gündemimizden tamamen çıkardık. Kesinlikle iktidarımız kadına şiddet noktasında çok ama çok hassastır. Gerek Emniyet Teşkilatımız gerek Adalet Bakanlığımız olarak bu konunun üzerine gidiyoruz." sözleriyle yanıt verdi.
17.11.2021Siyaset
Türkiye ile İspanya arasında 6 anlaşma imzalandı
Türkiye ile İspanya arasında 6 anlaşma imzalandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez huzurunda iki ülke arasında 6 anlaşmaya imza atıldı.
17.11.2021Haberler
Emine Erdoğan, İspanya Başbakanı Sanchez'in eşi Fernandez'i ağırladı
Emine Erdoğan, İspanya Başbakanı Sanchez'in eşi Fernandez'i ağırladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye-İspanya Hükümetlerarası 7. Zirvesi'ne katılmak üzere Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan İspanya Başbakanı Pedro Sanchez'in eşi Maria Begona Gomez Fernandez ile bir araya geldi.
17.11.2021Gündem
Son dakika: Türkiye ile İspanya arasındaki kritik zirve başladı!
Son dakika: Türkiye ile İspanya arasındaki kritik zirve başladı!Türkiye-İspanya Hükümetlerarası 7. Zirvesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez başkanlığında başladı.
17.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Başbakanı Sanchez ile bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Başbakanı Sanchez ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Hükümet Başkanı Pedro Sanchez'i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşıladı.
18.11.2021Siyaset
İspanya Başbakanı Sanchez geliyor
İspanya Başbakanı Sanchez geliyorİspanya Hükümet Başkanı Pedro Sanchez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabetle Türkiye-İspanya 7. Hükümetlerarası Zirve Toplantısı’na katılmak için bugün Ankara’ya geliyor.
17.11.2021Siyaset
Aşk Çeşmesi’ne bozuk para attılar
Aşk Çeşmesi’ne bozuk para attılarG20 Dönem Başkanı İtalya’nın ev sahipliğinde  gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi’ne katılan bazı liderler, Roma’nın tarihi  Trevi Çeşmesi’ne kadar kısa gezinti  yaptı.
1.11.2021Dünya
G20 Liderler Zirvesi'ne katılan bazı liderler 'Aşk Çeşmesi'ne bozuk para attı
G20 Liderler Zirvesi'ne katılan bazı liderler 'Aşk Çeşmesi'ne bozuk para attıG20 Dönem Başkanı İtalya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi'ne katılan bazı liderler, Roma'nın tarihi Trevi Çeşmesi’ne kadar kısa gezinti yaptı ve geleneğe uyarak çeşmeye bozuk para attı.
31.10.2021Dünya
NATO'nun gelecek yılki zirvesi 29-30 Haziran'da Madrid'de yapılacak
NATO'nun gelecek yılki zirvesi 29-30 Haziran'da Madrid'de yapılacak Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü'nün (NATO) gelecek yılki zirvesinin Madrid'in ev sahipliğinde 29-30 Haziran'da olacağı açıklandı.
8.10.2021Dünya
Günlerdir devam ediyor! Acil yardım paketini açıkladı
Günlerdir devam ediyor! Acil yardım paketini açıkladıİspanya Başbakanı Pedro Sanchez, 15 gündür aktif durumda olan Cumbre Vieja Yanardağı'nın neden olduğu zararı karşılamak için La Palma Adası'na 206 milyon avroluk acil yardım paketi açıklayacaklarını duyurdu.
3.10.2021Dünya
Korkutan soru: Ya Türkiye'deki yanardağlardan biri patlarsa?
Korkutan soru: Ya Türkiye'deki yanardağlardan biri patlarsa?İspanya'ya bağlı adalardan La Palma'da harekete geçen Cumbre Vieja Yanardağı, binlerce kişiyi evinden etti. Pek bilinmiyor ancak Türkiye'deki en son yanardağ patlaması da sadece 166 yıl önce, Tendürek Dağı'nda meydana geldi. Peki Türkiye'deki yanardağlar bir gün tekrar aktif hale gelebilir mi? Uzmanlar, "Son dönemde yaşanan Datça ve Ege depremlerinin volkan faaliyetiyle ilgili olabileceği yönünde kuşkular var" diyor ve uyarıyor.
30.10.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop Granada Ulu Camii'ni ziyaret etti
TBMM Başkanı Şentop Granada Ulu Camii'ni ziyaret ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, İspanya ziyareti kapsamında, Granada Ulu Camii'ni ziyaret ederek Müslüman temsilciler ile görüştü. Ulu Camii Vakfı Başkanı Umar Del Pozo'dan cami hakkında bilgi alan Meclis Başkanı Şentop, Muhammed Esed'in kabrini ve El Hamra Sarayı'nı da ziyaret etti. Şentop, Granada'nın İslam medeniyetinin tarihinde önemli merkezlerinden biri olduğunu belirterek, "Özellikle sanat, kültür ve ilim bakımından çok önemli bir merkez. Kurtuba'da mesela İbn-i Rüşt'ün heykeli var" dedi.
21.09.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Parlamenterleri kandırarak karar çıkarmaya çalışıyorlar
TBMM Başkanı Şentop: Parlamenterleri kandırarak karar çıkarmaya çalışıyorlarTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Avrupa Birliği'nin (AB) göç sorunu, İslamofobi ve Doğu Akdeniz ile ilgili politikalarını, tutarsız, gerçek dışı ve tarafsızlıktan uzak olmakla eleştirdi.
21.09.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

İspanya Başbakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.