İstanbul Aydın Üniversitesi

İstanbul Aydın Üniversitesi

Son dakika İstanbul Aydın Üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İstanbul Aydın Üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İstanbul Aydın Üniversitesi haber sayfamızda...

İstanbul Aydın Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.197 istanbul aydın üniversitesi haberi bulunmuştur.
‘Hizmette ihracatı  iki katına çıkaracağız’
‘Hizmette ihracatı iki katına çıkaracağız’Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) seçimli olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat’ın tek liste ile girdiği seçimde, üyeler Bolat’ın listesi ile devam kararı aldı. Genel Kurul’a Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) temsilcileri de katıldı.
22.04.2022Ekonomi
Ağzımızın tadını kaçıran sonuç! 30 örneğin çoğunda tespit edildi
Ağzımızın tadını kaçıran sonuç! 30 örneğin çoğunda tespit edildiBüyük, küçük hepimizin keyifle yediği dönerin yanında servis edilen garnitürle ilgili bir yıldır sürdürülen araştırmadan tatsız sonuçlar çıktı. 30 örneğin çoğunda sağlığa zararlı bakteri türleri tespit edildi.
10.04.2022Gündem
Öğretim üyesi Aylin Sözer’i canice öldüren sanık: ‘Beni idam edin’
Öğretim üyesi Aylin Sözer’i canice öldüren sanık: ‘Beni idam edin’Maltepe'de öğretim görevlisi Dr. Aylin Sözer’i boğazını keserek öldüren ve cesedi yakmaya çalışan Kemal Ayyıldız, ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle yargılandığı davada, “Benim Aylin Sözer’i öldürmek gibi bir kastım ve amacım olmadı. Ben yediğim darbeden sonra ne olduğunu hatırlamıyorum. Ben sadece doğruyu istiyorum. Eğer bulamıyorsanız bana istediğiniz cezayı verin, hatta beni idam edin. Etmezseniz ben intihar ederim” diyerek kendini savundu.
6.04.2022Gündem
Dolmabahçe’deki zirvenin ardından gözler iki liderde! İşte düğümü çözecek madde
Dolmabahçe’deki zirvenin ardından gözler iki liderde! İşte düğümü çözecek madde"Dünkü müzakerelerden sonra artık barışın kapısı aralandı" yorumları ne anlama geliyor? Barışın adımı İstanbul'da mı atıldı? Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde Türkiye'nin izlediği politika doğru mu? Yeditepe Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşin ve Emekli Tuğgeneral İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Özgür Tör, CNN Türk canlı yayınında Tunç Arslanalp'in sorularını yanıtladı.
30.03.2022Haberler
Ukrayna-Rusya savaşında Türkiye'nin izlediği politika doğru mu? Özgür Tör yorumladı
Ukrayna-Rusya savaşında Türkiye'nin izlediği politika doğru mu? Özgür Tör yorumladı"Dünkü müzakerelerden sonra artık barışın kapısı aralandı" yorumları ne anlama geliyor? Barışın adımı İstanbul'da mı atıldı? Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde Türkiye'nin izlediği politika doğru mu? Emekli Tuğgeneral İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Özgür Tör, CNN Türk canlı yayınında Tunç Arslanalp'in sorularını yanıtladı.
30.03.2022Haberler
Dolmabahçe’deki zirvenin ardından gözler Putin ve Zelenskiy'de! İşte düğümü çözecek madde
Dolmabahçe’deki zirvenin ardından gözler Putin ve Zelenskiy'de! İşte düğümü çözecek madde"Dünkü müzakerelerden sonra artık barışın kapısı aralandı" yorumları ne anlama geliyor? Dolmabahçe'deki tarihi zirvenin ardından düğümü NATO'nun 5. maddesi mi çözecek? Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde Türkiye'nin izlediği politika doğru mu? Yeditepe Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın ve Emekli Tuğgeneral İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Özgür Tör, CNN Türk canlı yayınında Tunç Arslanalp'in sorularını yanıtladı.
30.03.2022Gündem
İstanbul Aydın Üniversitesi akademik personel alacak
İstanbul Aydın Üniversitesi akademik personel alacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre İstanbul Aydın Üniversitesi akademik personel alacak.
21.03.2022Ekonomi
Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde 'eylül' ayı detayı! 'Burada anlaşılan o ki bir plan var'
Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde 'eylül' ayı detayı! 'Burada anlaşılan o ki bir plan var'Ukrayna ile Rusya arasındaki en üst düzey görüşme bugün Antalya'da gerçekleşti. Antalya'daki 3'lü zirvenin önemi nedir? Müzakelere ne durumda? Rusya 3'lü zirve için ne düşünüyor? CNN Türk canlı yayınında gazeteci Siyamend Kaçmaz, Ukrayna Bilimler Akademisi'nden Doç. Dr. Oleksandr Sereda, İstanbul Aydın Üniversitesi'nden Dr. Filiz Katman ve Uludağ Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ferhat Pirinççi Semiha Şahin'in sorularını yanıtladı.
10.03.2022Haberler
Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde 'eylül' ayı detayı! 'Burada anlaşılan o ki bir plan var'
Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde 'eylül' ayı detayı! 'Burada anlaşılan o ki bir plan var'Ukrayna ile Rusya arasındaki en üst düzey görüşme bugün Antalya'da gerçekleşti. Antalya'daki 3'lü zirvenin önemi nedir? Müzakelere ne durumda? Rusya 3'lü zirve için ne düşünüyor? CNN Türk canlı yayınında gazeteci Siyamend Kaçmaz, Ukrayna Bilimler Akademisi'nden Doç. Dr. Oleksandr Sereda, İstanbul Aydın Üniversitesi'nden Dr. Filiz Katman ve Uludağ Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ferhat Pirinççi Semiha Şahin'in sorularını yanıtladı.
10.03.2022Dünya
OKULLAR TATİL Mİ, KAÇ GÜN TATİL? İstanbul'da 10 - 11 Mart okullar tatil mi oldu? İşte son dakika durum
OKULLAR TATİL Mİ, KAÇ GÜN TATİL? İstanbul'da 10 - 11 Mart okullar tatil mi oldu? İşte son dakika durumSon dakika haberleri arasında yer alan hava durumu ardından yeni kararlar alındı. İstanbul'da yaşanacak olan olumsuz hava şartları nedeniyle Valilik'ten peş peşe açıklamalar geldi. Milyonlarca öğrenci ise okullar tatil mi, kaç gün tatil? sorularına cevap arıyor. İşte İstanbul'da 10 - 11 Mart okullar tatil mi oldu? sorusunun cevabı...
9.03.2022Gündem
Son dakika... İstanbul'da beklenen kar başladı! 20 santimetreyi bulacak, 5 gün boyunca...
Son dakika... İstanbul'da beklenen kar başladı! 20 santimetreyi bulacak, 5 gün boyunca...Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 gün sürecek olan kar yağış uyarısının ardından İstanbul'un bazı ilçelerinde beklenen kar yağışı etkili olmaya başladı. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen’de İstanbul için 10-11-12 Mart’a dikkat çekerek en yoğun kar yağışı için yeni tarih verdi. İşte güncel hava durumu...
9.03.2022Gündem
Savaş mağduruna kapılarını açtılar
Savaş mağduruna kapılarını açtılarUkrayna’daki savaş nedeniyle eğitimlerini yarıda bırakıp Türkiye’ye gelen öğrencileri, üniversiteler özel öğrenci olarak kabul edecek. En fazla iki dönem bu haktan yararlanacak öğrenciler, diplomalarını Ukrayna’daki üniversitelerinden alacaklar.
1.03.2022Gündem
Rusya-Ukrayna krizinde yeni perde! Uzmanlar ne dedi?
Rusya-Ukrayna krizinde yeni perde! Uzmanlar ne dedi?Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Donetsk ve Luhansk'ın bağımsızlığını tanıma kararı batı dünyasında adeta şok etkisi yaratırken, gözler bölgede bundan sonraki süreçte neler olacağına çevrildi.
22.02.2022Gündem
Yalnız Kurt Altay kimdir, gerçek adı nedir? Altay Kurtoğlu'nu oynayan Hasan Denizyaran kaç yaşında, nereli?
Yalnız Kurt Altay kimdir, gerçek adı nedir? Altay Kurtoğlu'nu oynayan Hasan Denizyaran kaç yaşında, nereli?Hasan Denizyaran, Yalnız Kurt dizisinde Altay Kurtoğlu karakterine hayat veriyor. Oyuncu, son olarak İşte Bu Benim Masalım adlı yapımda yer almıştı. İstanbul doğlum Denizyaran, oyunculuk eğitimi aldı. Peki, Yalnız Kurt'un Altay'ı Hasan Denizyaran boyu ve yaşı kaç?
11.02.2022Cadde
TDV'de yeniden yapılanma
TDV'de yeniden yapılanmaANAP iktidarları döneminde etkin sivil toplum yapılanmalarından biri olan Türk Demokrasi Vakfı (TDV), siyaset ve akademi dünyasından yeni isimlerin katılımlarıyla yeniden faaliyete geçiyor.
9.02.2022Siyaset
Antibiyotikte ipin ucu kaçtı
Antibiyotikte ipin ucu kaçtıKovid-19 sürecinde kullanımı daha da artan antibiyotiklerin çoğunun gereksiz yere yazıldığını belirten uzmanlar, mevcut tüketimin sürmesi halinde 2050 yılında her üç saniyede bir kişinin 'antibiyotik direnci' nedeniyle yaşamını yitireceğini öngörüyor.
30.01.2022Gündem
Yalnız Kurt Altay kimdir, gerçek adı nedir? Hasan Denizyaran kimdir, kaç yaşında, oynadığı diziler nedir?
Yalnız Kurt Altay kimdir, gerçek adı nedir? Hasan Denizyaran kimdir, kaç yaşında, oynadığı diziler nedir?Yalnız Kurt dizisi bu akşam ilk bölümü ile ekranlarda olacak. Yalnız Kurt Altay karakterine ise Hasan Denizyaran hayat veriyor. İzleyiciler Altay'ı canlandıran Hasan Denizyaran'ın yaşamını merak ediyor. Peki Hasan Denizyaran kimdir, kaç yaşında?
28.01.2022Cadde
Bakan Özer: Yarıyıl tatili uzamayacak
Bakan Özer: Yarıyıl tatili uzamayacakTÖZOK’un 20. Geleneksel Eğitim Sempozyumu’nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitime devam konusunda kararlı olduklarını açıkladı. Özer, TBMM’ye gelen Öğretmenlik Meslek Kanunu’nda da asgari anlaşma sağlanacağını kaydetti.
28.01.2022Eğitim
Türk tarihine kadın damgası
Türk tarihine kadın damgasıTürkiye’de ilk kez bir kadın tarihçi Doç. Dr. Elvin Yıldırım, Rusya, Türk Cumhuriyetleri, Çin ve Moğolistan’da 1 ayda 7500 km yürüdü ve ezber bozan bir başarıya imza attı. Doç. Dr. Yıldırım, araştırmasıyla Andronovo Kültürü’nün Türklerin köklerini oluşturduğunu ortaya koydu.
24.01.2022Gündem
Yazı içinde bir yazarın hikayesi Yazcan Yazıoğlu raflarda!
Yazı içinde bir yazarın hikayesi Yazcan Yazıoğlu raflarda! Can Yiğit Tunçman'ın kaleme aldığı Yazcan Yazıoğlu Luna Yayınları etiketi ile raflarda yerini aldı. Yazcan Yazıoğlu macera, mücadele, ve yazı üzerine soluk soluğa okuyacağınız bir roman.
Yasemin Sakallıoğlu kimdir kaç yaşında? Yasemin Sakallıoğlu aslen nereli?
Yasemin Sakallıoğlu kimdir kaç yaşında? Yasemin Sakallıoğlu aslen nereli?Komedyen, oyuncu Yasemin Sakallıoğlu bu akşam O Ses Türkiye yılbaşı özel programında boy gösteriyor. Sakallıoğlu hem şarkılarıyla hem de esprileriyle seyirciye eğlenceli anlar yaşatacak. Peki, Yasemin Sakallıoğlu kimdir, kaç yaşında ve nereli?
1.01.2022Cadde
Yeni yılda hava açık; yağış beklenmiyor
Yeni yılda hava açık; yağış beklenmiyorYeni yıla sayılı günler kala merak edilen hava durumuyla ilgili Meteoroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Güven Özdemir, “Yılbaşında İstanbul’da yağış görülmeyecek. Soğuk hava etkisini ocak ayının ikinci haftasından itibaren göstermeye başlayacak” dedi.
29.12.2021Gündem
İhracatçılar 2022 hedefi için kenetlendi
İhracatçılar 2022 hedefi için kenetlendiTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Yeni Yıl Buluşması'nda yaptığı konuşmada, "İnşallah yakın zamanda ‘Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye’ hedefimize el birliğiyle ulaşacağız. 2022 yılında bunu gerçekleştireceğimize inanıyorum" dedi.
28.12.2021Uzmanpara
TİM Başkanı: 'Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye' hedefimize ulaşacağız
TİM Başkanı: 'Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye' hedefimize ulaşacağızTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Yeni Yıl Buluşması'nda yaptığı konuşmada, "İnşallah yakın zamanda ‘Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye’ hedefimize el birliğiyle ulaşacağız. 2022 yılında bunu gerçekleştireceğimize inanıyorum" dedi.
28.12.2021Ekonomi
Öğrencilerin üçte biri okulu sevmiyor
Öğrencilerin üçte biri okulu sevmiyorİstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Yükseköğretim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (YUAM) gerçekleştirdiği bir araştırma, öğrencilerin üçte birinin okulu hiç sevmediğini, neredeyse okuldan nefret ettiği ve gereksiz gördüğünü ortaya koyuyor.
25.12.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İstanbul Aydın Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.