İstavrit

İstavrit

Son dakika istavrit haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan istavrit gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan istavrit haber sayfamızda...

İstavrit

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 873 istavrit haberi bulunmuştur.
Hamsi fiyatlarının düşmesini bekleyenlere kötü haber: 20 TL oldu
Hamsi fiyatlarının düşmesini bekleyenlere kötü haber: 20 TL olduBirçok balıksever hamsi fiyatlarının düşmesini beklerken Samsun’da geçen hafta 10 TL olan hamsinin kilosu 20 TL’ye çıktı.
29.11.2021Ekonomi
Hamsi sürüleri kuzeye yöneldi, avı azaldı
Hamsi sürüleri kuzeye yöneldi, avı azaldıKaradeniz'de deniz suyu sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle hamsi sürüleri, suyun daha soğuk olduğu Gürcistan ve Rusya kıyılarına yönelmeye başladı. Sezon başında bol olan hamsinin azalan avı ile birlikte kilo fiyatı da 10 TL'den 20'TL'ye çıktı. Karadenizli balıkçılar, hamsinin bölgeden erken göç etmesi nedeniyle tedirgin olduklarını söyledi.
28.11.2021Ekonomi
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
Karadeniz hamsisi tezgahlarda yüzleri güldürüyor
Karadeniz hamsisi tezgahlarda yüzleri güldürüyorBatı Karadeniz'in önemli balıkçı limanlarından Düzce'nin Akçakoca ilçesinde tezgahlarda palamudun yokluğunu hamsi kapatıyor.
19.11.2021Ekonomi
Trabzon'daki tezgahlarda hamsi bolluğu yaşanıyor
Trabzon'daki tezgahlarda hamsi bolluğu yaşanıyorTrabzon'da balıkçı tezgahlarını süsleyen hamsi 7,5 ila 10 liradan satışa sunuluyor.
18.11.2021Ekonomi
Trabzon'da hafta sonu tezgahlar hamsiyle şenlendi
Trabzon'da hafta sonu tezgahlar hamsiyle şenlendiTrabzon'da hafta sonu tezgahları süsleyen hamsi 10 ila 15 liradan satılıyor.
14.11.2021Ekonomi
Hamsinin Türkiye'den ABD'ye 10 bin kilometre yolculuğu
Hamsinin Türkiye'den ABD'ye 10 bin kilometre yolculuğuBalık avı yasağının 1 Eylül'de sona ermesinin ardından denizlerde başlayan hareketlilik devam ediyor. Gürpınar Su Ürünleri Hali'ndeki bolluk, balık ihracatına da yansıdı. Gürpınar Su Ürünleri Hali'nden Amerika ve İsviçre'ye hamsiden mezgite, istavritten kalkana kadar kasa kasa balık ihracatı gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 10 bin kilometre uzaklıktaki Amerika'ya 4 hafta içerisinde 2 tondan fazla balık gönderildi.
13.11.2021Ekonomi
Tekirdağ'da balıkçılar sis nedeniyle açılamayınca balık fiyatları arttı
Tekirdağ'da balıkçılar sis nedeniyle açılamayınca balık fiyatları arttıTekirdağ'da balıkçılar sis nedeniyle bir haftadır denize açılamayınca, balık fiyatları artış oldu.
9.11.2021Ekonomi
Bazı balık türleri tescil edildi
Bazı balık türleri tescil edildiPalamut, sardalya, sarıkuyruk, istavrit, turna, Eğirdir yağ balığı, eğrez ve Karabiga karidesi tescil edildi.
7.11.2021Ekonomi
Boğaz’ın avcısı lüferin peşinde
Boğaz’ın avcısı lüferin peşindeBoğaz’ın sembolü lüfer, İstanbul’da 20 yıldır hiç görülmediği kadar bol bu yıl. Bu bolluğu yerinde görmek, Boğaz’da lüfer tutmanın inceliklerini öğrenmek üzere Beykoz’dan bir balıkçı teknesiyle çıkıyoruz.
7.11.2021Pazar
Karadeniz'de hamsi bolluğu
Karadeniz'de hamsi bolluğuKaradeniz'de geçen yıl sınırlı miktarda avlanan hamside bu yıl bolluk yaşanıyor. Trabzon’da kilosu 10 ila 15 liradan satılan hamsi vatandaşlarca ilgi görüyor.
6.11.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Pakdemirli açıkladı! Müsilaj desteği...
Son dakika: Bakan Pakdemirli açıkladı! Müsilaj desteği...Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Müsilaj nedeniyle zarar gören balıkçılara ekonomik desteğin sağlanması konusunda da gereken tüm çalışmaları tamamladık. Marmara’da 3 bin 447 balıkçımız ödeme için başvurdu. Başvuran bölge balıkçılarımıza yaklaşık 8,2 milyon lira destekleme ödemesini  bu hafta yapacağız." dedi.
3.11.2021Ekonomi
Yer: İstanbul! Şu ana kadar bulunan en büyük 'hayalet ağ'
Yer: İstanbul! Şu ana kadar bulunan en büyük 'hayalet ağ'Türkiye'de şu ana kadar tespit edilen en büyük hayalet ağlardan biri İstanbul Yeşilköy'de bulundu. Yaklaşık 80 metre uzunluğunda ve 'gırgır' ağı olarak tabir edilen hayalet ağ, denizden çıkarılacak. Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık Ve Su Ürünleri Genel Müdürü Mustafa Altuğ Atalay, "Ağlar, 2 kamyon kasasını dolduracak büyüklükte. Bunları bir an önce çıkartıp balıkların daha rahat gezebileceği bir ortam oluşturacağız" dedi.
1.11.2021Gündem
Boy sınırı altında avlanan palamut erken tükendi
Boy sınırı altında avlanan palamut erken tükendiKaradeniz'de önceki yıllarda en düşük 25 santimetre boy sınırı altında yumurtalarını bırakmadan avlanan palamut bu yıl erken tükendi. Tezgahlarda artık görünmeyen palamut avcılığı için umutlar gelecek yıla kaldı. Karadenizli balıkçılar, "Palamut bir göründü, kaçtı, daha da olmaz" dedi.
31.10.2021Ekonomi
Karadeniz'de fırtına dindi, hamsi ucuzladı
Karadeniz'de fırtına dindi, hamsi ucuzladıKaradeniz'de olumsuz hava koşullarının etkisiyle hamsinin yükselen fiyatı, fırtınanın dinmesinin ardından bolca avlanınca düştü. Geçen hafta 20 TL’ye satılan hamsinin fiyatı 10 TL’ye geriledi.
30.10.2021Ekonomi
Olumsuz hava koşulları hamsi ve istavrit bolluğunu etkilemedi
Olumsuz hava koşulları hamsi ve istavrit bolluğunu etkilemediDenizlerdeki yasağın sona erdiği 1 Eylül'den itibaren avlanmayı sürdüren Doğu Karadenizli balıkçılar, son günlerdeki olumsuz hava koşullarına rağmen bol miktarda avladıkları hamsi ve istavritle kıyıya dönüyor.
25.10.2021Haberler
Olumsuz hava koşulları hamsi ve istavrit bolluğunu etkilemedi
Olumsuz hava koşulları hamsi ve istavrit bolluğunu etkilemediDenizlerdeki yasağın sona erdiği 1 Eylül'den itibaren avlanmayı sürdüren Doğu Karadenizli balıkçılar, son günlerdeki olumsuz hava koşullarına rağmen bol miktarda avladıkları hamsi ve istavritle kıyıya dönüyor.
25.10.2021Ekonomi
Boğaz’da lüfere ‘vira bismillah’
Boğaz’da lüfere ‘vira bismillah’İstanbul’da, son 15 yılın en büyük lüfer akınına sahne olan Boğaz’da ava çıkan balıkçı tekneleri iki haftadır istedikleri bereketi yakaladı. Reis Ahmet Bakırcı, “En az 24 metrede avlanıyoruz. Bizi kıyılarda görüp ihbar ediyorlar ama kurallara uyuyoruz. Lüfer bize eski günleri hatırlattı” diyor
17.10.2021Gündem
Palamut nesli tehlikede! 'Avlanma boyu 39 santimetre olsun'
Palamut nesli tehlikede! 'Avlanma boyu 39 santimetre olsun'Türkiye’de en düşük 25 santimetre boy sınırı ile avlanan palamut balığının, yumurtalarını bırakmadan avlanması nedeniyle neslinin tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olduğu belirtildi. Palamut avında en düşük boy sınırının 39 santimetreye çıkarılmasını isteyen Ordu Üniversitesi (ODÜ) Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yılmaz Çiftçi, “Biz yumurta bırakmamış palamutları yakalarsak, stokları zaman içerisinde çökecek” dedi.
16.10.2021Ekonomi
Denizde Yaşayan Balık Türleri Ve İsimleri Nelerdir?
Denizde Yaşayan Balık Türleri Ve İsimleri Nelerdir?Balıklar denizlerde en çok türü olan canlı türlerinden bir tanesidir. Denizlerde oldukça fazla yer alan balıkların birçok türü bulunmaktadır. Balıklar deniz mahsullerinde de oldukça fazladır. Denizde yaşayan balık türlerinin neler olduğu araştırılmaktadır. Peki denizlerde yaşayan balık türleri nelerdir? Denizlerde yaşayan balık türlerinin isimleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
15.10.2021Eğitim
Trabzon'da kilogramı 10 liradan satılan hamsi balıkçı ve tüketiciyi mutlu etti
Trabzon'da kilogramı 10 liradan satılan hamsi balıkçı ve tüketiciyi mutlu ettiKaradeniz'de, özellikle son günlerde bereketli geçen balık avı sayesinde Trabzon'da hamsinin kilogramı 10 liraya düştü.
13.10.2021Ekonomi
Sinop'ta hamsinin kilosu 10 liraya düştü
Sinop'ta hamsinin kilosu 10 liraya düştüKaradeniz'de balık avı sezonu bereketli geçerken Sinop'ta hamsinin kilogramı 10 liraya geriledi.
13.10.2021Ekonomi
Karadeniz'de hamsi bolluğu; fiyatı yarıya düştü
Karadeniz'de hamsi bolluğu; fiyatı yarıya düştüAv sezonuna istavrit ve palamut ile başlayan balıkçılar, Karadeniz'in soğumasıyla kendini gösteren hamsiye yöneldi. Böylece kilosu 30 liradan satılan hamsinin fiyatı, yarıya düştü.
10.10.2021Haberler
Karadeniz'de hamsi bolluğu; fiyatı yarıya düştü
Karadeniz'de hamsi bolluğu; fiyatı yarıya düştüAv sezonuna istavrit ve palamut ile başlayan balıkçılar, Karadeniz'in soğumasıyla kendini gösteren hamsiye yöneldi. Böylece kilosu 30 liradan satılan hamsinin fiyatı, yarıya düştü.
10.10.2021Ekonomi
'Karadeniz’in incisi' hamsi tezgahta yerini aldı! Kilosu 25 lira
'Karadeniz’in incisi' hamsi tezgahta yerini aldı! Kilosu 25 liraKaradeniz Bölgesi illerinde istavrit, palamut ve mezgitin ardından hamsi de tezgahlarda yer aldı. Sinop'ta kilosu 25 TL'den satılan 'Karadeniz’in incisi' hamsi, hem balıkçıların hem de müşterilerin yüzünü güldürdü.
9.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İstavrit ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.