Hamsi

Hamsi

Son dakika hamsi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hamsi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hamsi haber sayfamızda...

Hamsi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.082 hamsi haberi bulunmuştur.
Fırtına ve soğuk hava balık tezgahlarını boşalttı
Fırtına ve soğuk hava balık tezgahlarını boşalttıMarmara, Ege ve Karadeniz’de üç gündür etkili olan soğuk hava ve fırtına, balık tezgahlarındaki etiketlere yansıdı. Balık az gelince fiyatlar da yükseldi.
26.01.2022Ekonomi
Bodrum, soğuk demedi 2.5 ton hamsi tüketti!
Bodrum, soğuk demedi 2.5 ton hamsi tüketti!Bodrum Belediyesi’nin desteğiyle Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği Hamsi Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.
25.01.2022Ege
Karadeniz’de kar yağışı ve soğuklarla birlikte hamsi bereketi yaşanıyor
Karadeniz’de kar yağışı ve soğuklarla birlikte hamsi bereketi yaşanıyorKaradeniz’de son bir haftadan beri özellikle kar yağışı ve soğuk havanın da etkisi ile hamsi bereketi yaşanıyor. Karadeniz’de İğneada açıklarından Hopa’ya kadar bölümde avlanan hamsi hem balıkçıları hem de vatandaşları memnun ederken, hamsi kilosu 30 TL’den satılıyor.
24.01.2022Ekonomi
Soğuk havaya aldırmadılar! Kuyruğun ucu bucağı yok
Soğuk havaya aldırmadılar! Kuyruğun ucu bucağı yokMuğla'nın Bodrum ilçesinde, bu yıl altıncısı düzenlenen Hamsi Festivali, renkli görüntülere sahne oldu. Soğuk havaya rağmen 2,5 ton hamsinin dağıtıldığı festifale katılanlar, sanatçı Selçuk Balcı konseriyle keyifli anlar yaşadı.
23.01.2022Gündem
Takma İsimler 2022: İnstagram için Etkileyici, Tatlı, Güzel Takma Lakaplar
Takma İsimler 2022: İnstagram için Etkileyici, Tatlı, Güzel Takma LakaplarÖzellikle sanal dünyada ve sosyal ortamda sıkılıkla duyduğumuz terimlerden birisi de takma isimlerdir. Genellikle takın arkadaşlar ve kişinin kendi karakteri, görünüşü, kariyeri gibi özelliklerine uygun takma lakaplar verilir. Şaka amacıyla verilen takma isimler İnstagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ağlarında da kullanılmaktadır. Özellikle oyun sektöründe takma isimler tercih edilir. Oyuncular kendilerine uygun etkileyici, havalı ve en güzel ismi vermek isterler. İngilizce veya Türkçe fark etmeksizin lakaplar kişinin insanlarda oluşturduğu etkiye katkı sağlamaktadır. İnstagram için etkileyici, tatlı, güzel takma lakaplar arıyorsanız “Takma İsimler” içeriğimize göz atabilirsiniz.
23.01.2022Yaşam
Boş kalan balık tezgahlarında bolluk başladı
Boş kalan balık tezgahlarında bolluk başladıGeçtiğimiz günlerde olumsuz hava şartları nedeniyle Eskişehir’de boş kalan balık tezgahlarında, hafta sonunun gelmesiyle birlikte bolluk yaşandı.
23.01.2022Ekonomi
Kar bereketi! Hamsi fiyatları yarıya düştü
Kar bereketi! Hamsi fiyatları yarıya düştüSon günlerde olumsuz hava şartları nedeniyle artan balık fiyatları, kar yağışıyla birlikte yarı yarıya düştü. Tezgahlarda 50 TL’den yer alan hamsi, denizlerdeki fırtınanın bitmesinin ardından 25 TL’ye kadar geriledi. Karın bereketiyle geldiğini söyleyen Kenan Balcı, ‘’ Kış demek, balığın en lezzetli olduğu dönem demektir’’ diyerek herkesin bol bol balık yemesini tavsiye etti.
22.01.2022Ekonomi
Hamsinin fiyatı düştü
Hamsinin fiyatı düştüUzun süredir Karadeniz'den bol çıkmayan hamsi bugünlerde kendini gösterdi. Tezgahlarda 50 TL olan hamsi, 25 TL’ye kadar düştü.
21.01.2022Ekonomi
Beklenen Gürcü hamsisi sonunda geldi
Beklenen Gürcü hamsisi sonunda geldiTrabzon'da tezgâhlarda uzun bir süreden beri pek görülmeyen hamsi, Gürcistan’da Türk balıkçılar tarafından bolca avlanıp Trabzon’a gönderilince tezgahlar şenlendi. Birkaç gün öncesine kadar kilogram fiyatı 80 TL olan hamsinin fiyatı bir anda 25 TL'ye üştü.
18.01.2022Ekonomi
Hamsi fiyatları 50 liraya kadar çıktı
Hamsi fiyatları 50 liraya kadar çıktıBolu’da, balık tezgahlarındaki hamsi fiyatları denizlerdeki şiddetli fırtına sebebiyle 50 liraya kadar çıktı.
17.01.2022Ekonomi
Adana’da hamsiye büyük ilgi
Adana’da hamsiye büyük ilgiAdana’da balıkçılar pazarındaki tezgahlar balık çeşitleriyle doldu. Vatandaşlar, büyük balıklara göre daha ekonomik olduğu için Karadeniz hamsisine ilgi gösterdi.
15.01.2022Ekonomi
Fırtına lüfer getirdi
Fırtına lüfer getirdiGeçtiğimiz günlerde Marmara ve Karadeniz’de etkili olan fırtınanın geçmesiyle balıkçılar denize açılmaya başladı. Balıkçıların ağına en çok takılan balık ise lüfer oluyor.
14.01.2022Ekonomi
Fırtına balık tezgahlarını süpürdü
Fırtına balık tezgahlarını süpürdüMarmara, Ege ve Karadeniz’de etkili olan fırtına balık tezgahlarını etkiledi.
13.01.2022Ekonomi
Hamsi Gürcistan’a kaçtı! Tezgahlar yavru uskumruyla doldu
Hamsi Gürcistan’a kaçtı! Tezgahlar yavru uskumruyla dolduBalıkesir’in Bandırma İlçesinde Balıkesir Büyükşehir Balık halinde hamsi tezgahlarda yer almazken Marmara’da yakalanan uskumru tezgahları doldurdu.
10.01.2022Ekonomi
Mevsimin en lezzetli balığı istavrit oldu
Mevsimin en lezzetli balığı istavrit olduDenizlerin soğumasıyla birlikte en lezzetli balık türü, kilosu 25 TL'den alıcı bulan istavrit oldu. Mezgit, uskumru ve kilosu 65 TL'den satılan sarıkanat da, sezonun en çok tercih edilen balık türleri arasında yer aldı.
9.01.2022Ekonomi
Karadeniz’de en ucuz balığın kilosu 10, en pahalı balığın kilosu 250 TL
 Karadeniz’de en ucuz balığın kilosu 10, en pahalı balığın kilosu 250 TLKaradeniz’in balık ambarı olarak dikkat çeken Samsun’da tezgahların en ucuz balığı 10 TL ile istavrit olurken, en pahalı balık ise kilosu 250 TL olan kalkan oldu.
4.01.2022Ekonomi
Hamsi gelmeyince tezgâhlar istavrite kaldı
Hamsi gelmeyince tezgâhlar istavrite kaldıKaradeniz’de son günlerde hamsi avı beklenenden az olunca Trabzon’da tezgahlar birkaç gündür hamsisiz kaldı.
3.01.2022Ekonomi
Denizlerden istavrit fışkırıyor
Denizlerden istavrit fışkırıyorHamsinin Gürcistan’a kaçması ile birlikte denizlerden adeta istavrit fışkırıyor. Kilosu 10 liraya kadar düşen istavrit Düzce’de tezgahlarda yok satıyor.
1.01.2022Ekonomi
Hamsi Gürcistan'a kaçtı
Hamsi Gürcistan'a kaçtıGeçtiğimiz haftalarda etkili olan olumsuz hava koşulları sebebiyle hamsi sürüleri Gürcistan'a doğru kaçtı. Balıkçılar ise çareyi buzhane hamsisinde buldu.
31.12.2021Ekonomi
Hamsi ihracatında artış
Hamsi ihracatında artışTürkiye’den son 4 ayda 25 ülkeye yapılan hamsi ihracatından 4 milyon 671 bin 512 dolar döviz girdisi sağlanırken, 2020 yılının aynı döneminde 28 ülkeye yapılan hamsi ihracatından ise 3 milyon 501 bin 648 dolar döviz girdisi elde edildi.
30.12.2021Ekonomi
Kirlilik ve küçük balık avcılığı müsilaj oluşumunu tetikliyor
Kirlilik ve küçük balık avcılığı müsilaj oluşumunu tetikliyorÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) akademisyenleri tarafından 'Marmara Denizi'nde Müsilajın Pelajik ve Bentik Balıkların Erken Yaşam Evreleri Üzerine Etkisi' projesi kapsamında yürütülen araştırmalarda aralık ayı çalışmaları tamamlandı. Zooplanktonları yiyerek büyüyen hamsi, çaça, sardalya ve istavrit gibi balıkların küçükken avlanmaları nedeniyle azaldığını belirten Araştırma Görevlisi Dr. İsmail Burak Daban, bunun neticesinde, hayvansal küçük deniz mikro canlıları olan zooplanktonların ortamda bol olması nedeniyle denizanalarının son yıllarda çoğalıp, büyüdüklerine ve kirlilik baskısıyla birlikte müsilajın oluşmasına neden olduklarına dikkat çekti.
29.12.2021Gündem
Balık sezonu bitmeden çoğu esnaf tezgahını kapattı
Balık sezonu bitmeden çoğu esnaf tezgahını kapattıKaradeniz’de bugünlerde düşük miktarda avlanan hamsi tezgâhlarda az görülürken kilosu 50 TL’den satılıyor. Aralık ayından beri kilosu 50-60 TL arasında satılan hamsi bugün itibarıyla çinekopun fiyatını yakaladı. Trabzon’da bugünlerde hamsinin kilosu 50 TL çinekop ise kilosu 50 TL’den satılırken, en pahalı balık ise 300 TL fiyatıyla kalkan balığı oldu.
27.12.2021Ekonomi
Hamsinin fiyatı 35 liraya düştü
Hamsinin fiyatı 35 liraya düştüBu yılın en çok tercih edilen balıklarından sarıkanatın kilosu 80 TL'den 65 TL'ye kadar düştü. Hamsi ise 35 liraya alıcı buluyor.
25.12.2021Ekonomi
Havalar soğudu, balık satışları arttı
Havalar soğudu, balık satışları arttıSamsunlu balıkçılar, havaların soğuk gitmesinin balık satışlarına olumlu yansıdığını söylediler. Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk hava dalgası deniz suyu sıcaklıklarının da soğumasına neden oldu.
24.12.2021Ekonomi
Balık av sezonunun yarısına gelindiğinde hamsi kayıplara karıştı
Balık av sezonunun yarısına gelindiğinde hamsi kayıplara karıştı1 Eylül'de başlayıp 15 Nisan'da sona erecek balık av sezonunda neredeyse yarıya gelinirken, hamsi av sezonunun ilk yarısında ortalıktan kayboldu.Karadeniz’e açılan tekneler genelde istavrit avlarken, hamsi avında umduklarını aralık ayının başından bu yana bulamıyor. Sezon başında başlayan hamsi avında özellikle Aralık ayında belirgin bir azalma yaşanırken, tezgâhları genelde istavrit süslüyor.
21.12.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Hamsi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.