İzmit Körfezi

İzmit Körfezi

Son dakika İzmit Körfezi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İzmit Körfezi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İzmit Körfezi haber sayfamızda...

İzmit Körfezi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 758 izmit korfezi haberi bulunmuştur.
Ölüm gazı sinsice yukarıya çıkıyor!
Ölüm gazı sinsice yukarıya çıkıyor!Deniz salyasının öldürdüğü Marmara’dan kötü bir haber daha geldi: 110 metre derinde rastlanan hidrojen sülfürün, 34 metre derinliğe kadar çıktığı görüldü...
19.06.2021 Gündem
Kâbus dalga dalga ‘geliyorum’ demiş
Kâbus dalga dalga ‘geliyorum’ demişMarmara’daki kirlilikle ilgili 2 yıl önce ortaya konulan raporlara rağmen, müdahale ve denetimlerde geç kalındığı ortaya çıktı.
18.06.2021Gündem
Güney Marmara’nın gübresi denize aktı
Güney Marmara’nın gübresi denize aktıMarmara Denizi’ndeki kirliliğin nedenlerinin araştırıldığı raporda, ‘Aşırı gübre kullanımı sonucunda Marmara’ya taşınan azot ve fosfor yükleri denizin dengesini bozdu’ denildi
17.06.2021Gündem
Kocaeli’de müsilaj deniz tabanında tortu oluşturdu
Kocaeli’de müsilaj deniz tabanında tortu oluşturduİzmit Körfezi'nde deniz yüzeyinde görülen deniz salyası, denizin dibine çökerek tabanda tortu oluşmasına neden oldu. İzmit Körfezi'nde deniz yüzeyinde görülen deniz salyası dibe çökerek, deniz tabanında tortu oluşmasına neden oldu.
16.06.2021Haberler
Son dakika: Müsilaj kabusu dipte görüntülendi! Tamamen kapladı
Son dakika: Müsilaj kabusu dipte görüntülendi! Tamamen kapladıMarmara'yı etkisi altına alan Müsilaj ile ilgili yeni görüntüler gelmeye devam ediyor. Son olarak. İzmit Körfezi'nde deniz yüzeyinde görülen deniz salyası (müsilaj), denizin dibine çöktü. O görüntüler kameralara yansıdı...
16.06.2021Gündem
'Marmara’nın feryadını duyun'
'Marmara’nın feryadını duyun'Deniz salyasının günden güne iyice öldürdüğü Marmara Denizi’ne dalış yapan dalgıçlar, kirliliğe dikkat çekti; su altında ‘Marmara Nefes Alsın’ pankartları açtı.
15.06.2021Gündem
Marmara’ya Karadeniz’den organik karbon yağıyor
Marmara’ya Karadeniz’den organik karbon yağıyorMüsilaj (deniz salyası) kâbusu sürerken İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. İzzet Öztürk ile araştırma görevlisi Büşra Çiçekalan, Marmara’ Denizi’ndeki kirlilikte Tuna Nehri’nin payını araştırdı. Öztürk ve Çiçekalan’ın araştırmasına göre, Tuna Nehri’nden Karadeniz’e buradan da İstanbul Boğazı üst akımıyla Marmara Denizi’ne ulaşan uluslararası kirlilik, İstanbul’un kentsel kirlilik yükünün 10 katı.
14.06.2021Gündem
Marmara Denizi'ndeki tehlike! Dikkat çeken fotoğraflar
Marmara Denizi'ndeki tehlike! Dikkat çeken fotoğraflarMarmara Denizi'nde etkili olan müsilaj (deniz salyası), Bursa'dan havalanan uçakla görüntülendi. Dikkat çeken karelerin çekildiği Marmara Denizi'ndeki tehlike ayrıntısıyla izlendi. İşte haberin ayrıntıları...
12.06.2021Gündem
Son dakika: Türkiye'de ilk oldu! İşte Marmara Denizi'ndeki müsilajın yoğunluk haritası
Son dakika: Türkiye'de ilk oldu! İşte Marmara Denizi'ndeki müsilajın yoğunluk haritasıSon dakika haberlere göre Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Harita Mühendisliği Bölümü tarafından, Marmara Denizi'nde görülen müsilajın (deniz salyası) optik ve termal uydu görüntüleri kullanılarak yoğunluk ve zamansal değişim haritaları çıkarıldı.
12.06.2021Gündem
Marmara Denizi'ndeki müsilaj uzaydan görüntülendi
Marmara Denizi'ndeki müsilaj uzaydan görüntülendiİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama Uygulama ve Araştırma Merkezi (UHUZAM), Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilajı (deniz salyası) uydu aracılığıyla uzaydan görüntüledi.
11.06.2021Haberler
Son dakika haberi: Marmara Denizi'ndeki müsilaj uzaydan görüntülendi
Son dakika haberi: Marmara Denizi'ndeki müsilaj uzaydan görüntülendiİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama Uygulama ve Araştırma Merkezi (UHUZAM), Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilajı (deniz salyası) uydu aracılığıyla uzaydan görüntüledi.
11.06.2021Gündem
Bakan Kurum'dan müsilaj açıklaması: Hem kısa hem de uzun vadeli yatırımlar yapacağız
Bakan Kurum'dan müsilaj açıklaması: Hem kısa hem de uzun vadeli yatırımlar yapacağızÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi'ndeki müsilaj tehlikesine ilişkin alınacak önlemlere ilişkin çarpıcı bilgiler verdi. Bakan Kurum, "Belediyelere tüm teknik ve maddi destek verilecek. Hem kısa hem de uzun vadeli yatırımlar yapacağız. 7 gün 24 saat çalışmalarımızı göreceksiniz." dedi.
6.06.2021Gündem
Son dakika: Tatile çıkacaklar dikkat! Mavi bayraklı plaj da salya istilasında
Son dakika: Tatile çıkacaklar dikkat! Mavi bayraklı plaj da salya istilasındaMarmara’yı bitiren müsilaj, Kocaeli’nin doğa harikası plajlarını da öldürmüş. Karamürsel’in tek mavi bayraklı plajı olan Altın Kemer Plajı da yapışkan beyaz deniz salyalarına teslim olmuş durumda...
6.06.2021Gündem
Kilez Deresi'ni atık su ile kırmızıya boyayan firmaya ceza
Kilez Deresi'ni atık su ile kırmızıya boyayan firmaya cezaKocaeli Başiskele ilçesinde, İzmit Körfezi’ne dökülen Kilez Deresi’ne, firma tarafından kırmızı renkte atık su bırakıldı. Atığın yayılmaması için dereye bariyer çekildi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, firmaya ceza uyguladı.
2.06.2021Haberler
Kilez Deresi'ni atık su ile kırmızıya boyayan firmaya ceza
Kilez Deresi'ni atık su ile kırmızıya boyayan firmaya cezaKocaeli Başiskele ilçesinde, İzmit Körfezi’ne dökülen Kilez Deresi’ne, firma tarafından kırmızı renkte atık su bırakıldı. Atığın yayılmaması için dereye bariyer çekildi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, firmaya ceza uyguladı.
2.06.2021 Gündem
Durdurun! Harekete geçtiler… Bu kez çok farklı
Durdurun! Harekete geçtiler… Bu kez çok farklıMarmara Denizi’nde bir çevre felaketine dönüşen müsilaj sorununu çözmek için bilim insanları, tehdidi yerinde görmek ve bilimsel inceleme yapmak için Marmara’ya açıldı
29.05.2021Gündem
Kaybolmadı su altında felakete yol açtı!
Kaybolmadı su altında felakete yol açtı!Marmara Denizi’nde çevre felaketine dönüşen müsilaj etkisini yavaşlatmadı. Adalar, Çanakkale ve Darıca’da balık yuvalarının ve mercanların üzerine çöktüğü görüldü
20.05.2021Gündem
Kocaeli'nin ihracatı 5 milyar doları aştı
Kocaeli'nin ihracatı 5 milyar doları aştı"Sanayi kenti" Kocaeli, ocak-nisan döneminde 5 milyar 159 milyon 172 bin dolarlık ihracata imza attı.
10.05.2021Uzmanpara
Bitinya Bölgesi Neresidir? Bitinya İle İlgili Merak Edilenler
Bitinya Bölgesi Neresidir? Bitinya İle İlgili Merak EdilenlerGünlük hayatta karşılaşılan Bitinya sözcüğü merak konusu olmaktadır. Televizyonlarda, kitap ve dergilerde karşılaşılan Bitinya'nın merak konusu olduğu görülmektedir. Sosyal medya kullanımının artması ile birlikte değişik sosyal mecralarda da Bitinya kelimesine denk gelmek olanaklıdır. Bitinya ile anlatılmak istenen nedir, bu kavram neleri içermektedir gibi sorulara cevap olabilecek ve keyifle okuyacağınız bilgileri sizler için derledik. Bitinya bölgesi neresidir? Bitinya ile ilgili merak edilenler.
10.05.2021Eğitim
Sanayi kenti Kocaeli'nin ihracatı 4 ayda 5 milyar doları aştı
Sanayi kenti Kocaeli'nin ihracatı 4 ayda 5 milyar doları aştı"Sanayi kenti" Kocaeli, ocak-nisan döneminde 5 milyar 159 milyon 172 bin dolarlık ihracata imza attı.
10.05.2021Ekonomi
İzmit Körfezi'nde deniz salyası temizliği! Tam 100 ton çıktı
İzmit Körfezi'nde deniz salyası temizliği! Tam 100 ton çıktıSon dakika gelen habere göre; İzmit Körfezi'nde su yüzeyinde deniz salyasından (müsilaj) kaynaklı beyaz tabakanın temizlenmesi için çalışmalar devam etti. Öte yandan uzmanlardan da deniz salyalarıyla ilgili önemli uyarılar geldi. İşte haberin ayrıntıları...
8.05.2021Gündem
İzmit Körfezi'nden 100 ton deniz salyası temizlendi
İzmit Körfezi'nden 100 ton deniz salyası temizlendiİzmit Körfezi'nde su yüzeyinde deniz salyasından (müsilaj) kaynaklı beyaz tabakanın temizlenmesi için çalışmalar devam ediyor.
8.05.2021Gündem
26 gün sonra yeniden görüldü! Bu kez İzmit Körfezi Dilovası açıkları
26 gün sonra yeniden görüldü! Bu kez İzmit Körfezi Dilovası açıklarıKocaeli'nin Dilovası ilçesinde balıkçıların korkulu rüyası olarak bilinen deniz salyası (müsilaj) deniz yüzeyini belirli aralıklarla kapladı.
29.04.2021Haberler
Son dakika... 26 gün sonra yeniden görüldü! Bu kez İzmit Körfezi Dilovası açıkları
Son dakika... 26 gün sonra yeniden görüldü! Bu kez İzmit Körfezi Dilovası açıklarıİzmit’nin Dilovası ilçesinde balıkçıların korkulu rüyası olarak bilinen deniz salyası (müsilaj) deniz yüzeyini belirli aralıklarla kapladı.
29.04.2021Gündem
İzmit Körfezi'nde deniz salyası yeniden ortaya çıktı
İzmit Körfezi'nde deniz salyası yeniden ortaya çıktıİzmit’nin Dilovası ilçesinde balıkçıların korkulu rüyası olarak bilinen deniz salyası (müsilaj) deniz yüzeyini belirli aralıklarla kapladı.
29.04.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

müsilajdeniz salyasıizmit körfezikocaelimarmara denizi

İzmit Körfezi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.