İzzet Altınmeşe

İzzet Altınmeşe

Türk Halk Müziği sanatçısı.İzzet Altınmeşe henüz 5 aylık iken ailesi ekonomik nedenlerden ötürü Diyarbakır'dan Adana’ya göç etti. Burada bir süre berberlik yaptı. Daha sonra berberliği bırakarak halk türkülerine yöneldi. 1963 yılında Adana Halk Eğitim Merkezinde Türk Halk Müziği, nota ve şan dersleri almaya ve sahne çalışmaları yapmaya başladı. 1965 yılında ilk plak çalışmasını gerçekleştirdi.1966-1968 yılları arasında askerliğini yaptı. Askerlik dönüşü Adana’da 2 yıl halk müziği çalışmalarını sürdürdü. 1970 yılında Ankara’ya yerleşti. 1972 yılında söz ve müziği kendisine ait olan “Biraz Da Bana Gül Kader” adındaki bestesiyle ülkemizin tamamında tanındı. 1976 yılında Ankara Radyosu Sanatçılık Sınavını kazandı. Bu dönemde Nida Tüfekçi, Coşkun Güla, İhsan Öztürk ve Musa Eroğlu gibi Türk Halk Müziğinin ustaları ile çalışmalarını sürdürdü. 1977’de kendi derlediği "Maden Dağı" adlı türkü günümüzdeki tanınmışlığının başlangıcı oldu. 1978 yılında "Esmerim" türküsü yılın hit parçası oldu.1998 yılında Kültür Bakanlığı tarafından Devlet Sanatçısı unvanıyla onurlandırıldı.İzzet Altınmeşe’nin 100 civarında derleme, sözü ve müziği kendisine ait olan parçalar mevcuttur. Yedi tane sinema filminde rol almıştır. Eşref Saati dizisinde Alemdar Ağa karakterini canlandırmıştır.

İzzet Altınmeşe

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 105 izzet altınmeşe haberi bulunmuştur.
Şarkıcı Zara kimdir kaç yaşında aslen nereli? Zara şarkıları albümleri...
Şarkıcı Zara kimdir kaç yaşında aslen nereli? Zara şarkıları albümleri...Zara, ismi ile tanınan asıl adı Neşe Zara Yılmaz olan Türk Halk Müziği sanatçısı olan Zara'nın albüm ve şarkılarının yanı sıra hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. Şarkıcı kimliğinin yanı sıra oyuncu kimliği ile de tanınan Zara EDHO ve İpsiz Recep gibi dizilerde rol aldı. İşte hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...
7.05.2022Cadde
Soğuk Espriler 2022: En Komik, İğrenç, Güldüren, Kötü, Sorulu ve Cevaplı Espriler
Soğuk Espriler 2022: En Komik, İğrenç, Güldüren, Kötü, Sorulu ve Cevaplı EsprilerEspriler özellikle günlük hayatta arkadaş veya aile ortamlarında eğlence amaçlı yapılmaktadır. Her yaş grubuna hitap eden espriler bazen sorulu cevaplı olacağı gibi komik, güldüren ve soğuk espri olarak da karşımıza çıkmaktadır. Esprilerin kendi içerisinde çeşitli kategorileri vardır. İnsanların doğaçlama olarak yaptığı espriler bir yana, herkesin bildiği popülermiş soğuk ve tabiri caizse iğrenç espriler de bulunmaktadır. Derlediğimiz bu içerikte okurken sizleri güldüren, arkadaşlarınıza sorduğunuzda kötü, iğrenç diyebileceği, kahkaha atabileceği ve birbirinden farklı tepkiler vermelerini sağlayacak iyi sorulu cevaplı esprileri yer almaktadır. En komik, iğrenç, güldüren, kötü, sorulu ve cevaplı espriler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için "Soğuk Espriler 2022" içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.05.2022Eğlence
Mahmut Tuncer kaç yaşında, nereli, kimdir? Mahmut Tuncer eşi ve kızı kim? İşte hayatı ve şarkıları
Mahmut Tuncer kaç yaşında, nereli, kimdir? Mahmut Tuncer eşi ve kızı kim? İşte hayatı ve şarkılarıŞarkılar Bizi Söyler programına bu akşam konuk olan Mahmut Tuncer ile ilgili peş peşe sorular araştırılmaya başladı. Mahmut Tuncer kimdir, kaç yaşında? Mahmut Tuncer nereli, eşi ve kızı kim? merak ediliyor. Sevilen şarkıları ve beğenilen sesiyle yıllara damga vuran Mahmut Tuncer'in hayatına dair bilinenleri ve şarkılarını haberimize ekledik.
23.03.2022Cadde
Fırat Altunmeşe herkesi sildi: Alayınız sahte!
Fırat Altunmeşe herkesi sildi: Alayınız sahte!Geçtiğimiz ay kendisi gibi oyuncu olan ağabeyi Ali Murat Altunmeşe'yi kaybeden Fırat Altunmeşe'den ilginç bir paylaşım geldi. Instagram'da takip ettiği kişiler için "Alayınız sahte" ifadelerini kullanan Altunmeşe, "Çoğunuzu takipten çıkıyorum çünkü genel olarak ilgimi çekmediğinizi fark ettim" açıklamasında bulundu.
6.01.2022Cadde
İzzet Altınmeşe: Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın
İzzet Altınmeşe: Allah kimseye evlat acısı yaşatmasınAli Murat Altunmeşe'nin 11'inci kattan düşerek hayatını kaybetmesinin ardından İzzet Altınmeşe, oğlunun vefatıyla ilgili ilk kez kamera karşına geçti. Usta sanatçı, "Bütün Türkiyemin güzel insanları, sizlere çok teşekkür ediyorum" dedi.
31.12.2021Cadde
İzzet Altınmeşe: Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın
İzzet Altınmeşe: Allah kimseye evlat acısı yaşatmasınAli Murat Altunmeşe'nin 11'inci attan düşerek hayatını kaybetmesinin ardından İzzet Altınmeşe, oğlunun vefatıyla ilgili ilk kez kamera karşına geçerek açıklamalarda bulundu. Altınmeşe, "Bütün Türkiye'min güzel insanları, sizlere çok teşekkür ediyorum" dedi.
30.12.2021Magazin
Ali Murat Altunmeşe kimdir, neden öldü? Barbaroslar dizisinin Golem'i Ali Murat Altunmeşe hayatı ve kariyeri...
Ali Murat Altunmeşe kimdir, neden öldü? Barbaroslar dizisinin Golem'i Ali Murat Altunmeşe hayatı ve kariyeri...Ali Murat Altunmeşe kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Son olarak Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinde Golem rolü ile yer alan Ali Murat Altunmeşe'nin erken ölümü sanat dünyasını yasa boğdu. İzzet Altunmeşe'nin en büyük oğlu olan Ali Murat Altunmeşe'nin ölüm haberini alan sevenleri büyük üzüntü yaşadı. Peki Ali Murat Altunmeşe kimdir, neden öldü?
23.12.2021Cadde
İzzet Altınmeşe'nin oğlu Ali Murat Altunmeşe son yolculuğuna uğurlandı
İzzet Altınmeşe'nin oğlu Ali Murat Altunmeşe son yolculuğuna uğurlandıSon olarak "Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı" dizisinde rol alan, Türk Halk Müziği'nin usta ismi İzzet Altınmeşe'nin oğlu Ali Murat Altunmeşe'nin (42) cenazesi, İstanbul'da toprağa verildi. Cenaze töreninde ayakta durmakta güçlük çeken İzzet Altınmeşe, "Şu an sözün bittiği yerdeyim" dedi.
21.12.2021Magazin
İzzet Altınmeşe'nin oğlu Ali Murat Altunmeşe son yolculuğuna uğurlandı
İzzet Altınmeşe'nin oğlu Ali Murat Altunmeşe son yolculuğuna uğurlandıSon olarak "Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı" dizisinde rol alan, Türk Halk Müziği'nin usta ismi İzzet Altınmeşe'nin oğlu Ali Murat Altunmeşe'nin (42) cenazesi, İstanbul'da toprağa verildi. Cenaze töreninde ayakta durmakta güçlük çeken İzzet Altınmeşe, "Şu an sözün bittiği yerdeyim" dedi.
21.12.2021Cadde
Oyuncu Ali Murat Altunmeşe’nin cenazesi İstanbul’a gönderildi
Oyuncu Ali Murat Altunmeşe’nin cenazesi İstanbul’a gönderildiMersin’de, binanın 11’inci katının balkonundan düşen İzzet Altunmeşe’nin oğlu oyuncu Ali Murat Altunmeşe’nin (42) cenazesi, toprağa verilmek üzere İstanbul’a gönderildi.
20.12.2021Cadde
İzzet Altınmeşe'nin hayatını kaybeden oğlu İstanbul'a uğurlandı
İzzet Altınmeşe'nin hayatını kaybeden oğlu İstanbul'a uğurlandıTürk Halk Müziği sanatçısı İzzet Altınmeşe'nin Mersin'de hayatını kaybeden 42 yaşındaki oğlu Ali Murat Altınmeşe'nin cenazesi İstanbul'a gönderildi.
20.12.2021Magazin
Ali Murat Altunmeşe'nin ölümüyle ilgili acı detay: Psikolojik sorunları vardı!
Ali Murat Altunmeşe'nin ölümüyle ilgili acı detay: Psikolojik sorunları vardı!Türkücü İzzet Altınmeşe evlat acısıyla sarsıldı. İzzet Altınmeşe'nin büyük oğlu Ali Murat Altunmeşe, dün 11'inci kattan düşerek hayatını kaybetti. Ali Murat Altunmeşe’nin cenazesi, toprağa verilmek üzere İstanbul’a gönderildi. Oyuncunun ölümüyle ilgili acı bir detay daha ortaya çıktı. Ailenin yakını Selahattin Alpay, açıklamasında Ali Murat'ın psikolojik problemler yaşadığını söyledi.
20.12.2021Cadde
Ali Murat Altunmeşe kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü? İzzet Altunmeşe'nin oğulları kimler?
Ali Murat Altunmeşe kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü? İzzet Altunmeşe'nin oğulları kimler?İzzet Altınmeşe'nin oğlu Ali Murat Altunmeşe, yaşamını yitirdi. Acı haber sonrasında Ali Murat Altunmeşe'nin yaşamı ile ilgili detaylar gündemde araştırılan konular arasında yer aldı. Peki İzzet Altınmeşe'nin oğlu Ali Murat Altunmeşe kimdir?
20.12.2021Cadde
Son dakika: İzzet Altınmeşe'nin oğlu Ali Murat Altunmeşe hayatını kaybetti
Son dakika: İzzet Altınmeşe'nin oğlu Ali Murat Altunmeşe hayatını kaybettiTürkücü İzzet Altınmeşe evlat acısıyla sarsıldı. İzzet Altınmeşe'nin büyük oğlu Ali Murat Altunmeşe 42 yaşında hayatını kaybetti. Ali Murat Altunmeşe, son olarak 'Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı' dizisinde rol almıştı. Oyuncunun ölümüyle ilgili korkunç detay ortaya çıktı.
19.12.2021Cadde
Mahmut Tuncer nereli? Mahmut Tuncer kaç yaşında?
Mahmut Tuncer nereli? Mahmut Tuncer kaç yaşında?İBO Show konukları arasında yer alan Mahmut Tuncer ile ilgili meraklı başladı. Her hafta birbirinden başarılı isimleri ağırlayan Mahmut Tuncer nereli ve kaç yaşında? Büyük beğeni toplayan şarkıları ve sesiyle gündemden düşmeyen Mahmut Tuncer'in hayatına dair bilinenleri haberimize ekledik. İşte Mahmut Tuncer'in biyografisi haberimizde...
5.06.2021Cadde
Zara kimdir, nereli? Şarkıcı Zara kaç yaşında? İşte biyografisi...
Zara kimdir, nereli? Şarkıcı Zara kaç yaşında? İşte biyografisi...Zara, bugün yeni bölümü ile ekranlara gelecek Kuzeyin Oğlu Volkan Konak programının konukları arasında bulunuyor. Birçok albümü bulunan Zara, çeşitli televizyon dizilerinde de roller aldı. Peki ünlü şarkıcı Zara kimdir, kaç yaşında? İşte Zara'nın biyografisi...
21.05.2021Cadde
Şarkıcı Zara kimdir, kaç yaşında? Türk Halk Müziği'nin sevilen ismi Zara'nın gerçek adı ne?
Şarkıcı Zara kimdir, kaç yaşında? Türk Halk Müziği'nin sevilen ismi Zara'nın gerçek adı ne?Bu akşam ekrana gelen İbo Show'un konuklarından olan Zara kimdir sorusu programı takip eden izleyiciler tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Sesiyle dinleyenleri mest eden ve kendisine hayran bırakan Zara 15 Ocak 1976 yılında İstanbul'un Üsküdar ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Adıyaman'lı olan Zara'nın asıl adı Neşe Zara Yılmaz'dır. İşte Türk Halk Müziği'nin sevilen ismi Zara hakkında merak edilenler...
19.12.2020Cadde
İbo Show konukları kimler? İbo Show yeni bölüm saat kaçta başlayacak?
İbo Show konukları kimler? İbo Show yeni bölüm saat kaçta başlayacak?Star TV ekranlarında yeniden izleyici ile buluşan İbo Show'da bu akşamın konukları belli oldu. Her hafta birbirinden ünlü isimlerin konuk olduğu İbo Show'da bu hafta konuk olacak isimler belli oldu. Peki İbo Show yeni bölüm bu akşam saat kaçta?
19.12.2020Cadde
İzzet Altınmeşe: Ben gençken daha yakışıklıydım
İzzet Altınmeşe: Ben gençken daha yakışıklıydımUsta sanatçı İzzet Altınmeşe, 'Mucize Doktor' dizisinde rol alan oğlu Fırat ile benzerliğine dair bir paylaşımda bulundu.
6.05.2020Cadde
F. A.’dan ilk şarkı
F. A.’dan ilk şarkı15 yaşından bu yana rap yapan oyuncu Fırat Altunmeşe, ’Bekliyodum Bayadır’ adındaki ilk single’ını yayınladı.
15.05.2019Cadde
Fırat Altunmeşe'den ilk single: Bekliyodum Bayadır
Fırat Altunmeşe'den ilk single: Bekliyodum Bayadır15 yaşından bu yana rap müzik yapan oyuncu Fırat Altunmeşe, 'Bekliyodum Bayadır’ adındaki ilk single’ını yayınladı.
14.05.2019Cadde
Rapçi Altunmeşe!
Rapçi Altunmeşe!İzzet Altınmeşe’nin oyuncu oğlu Fırat Altunmeşe, rap albümü hazırlığı yapıyor. Sosyal medya hesabında paylaştığı, Olgu Baran Kubilay’ın çektiği bir dakikalık klibi ile dikkat çeken Altunmeşe’ye ünlülerden de destek geldi.
21.03.2019Cadde
Mahmut Tuncer kimdir?
Mahmut Tuncer kimdir?Eser Yenenler'e konuk olan sevilen şarkıcı Mahmut Tuncer yine kendine has kişiliği ile eğlenceli anlara imza attı. Peki Mahmut Tuncer kimdir, kaç yaşındadır, aslen nerelidir?
16.02.2019Gündem
Sevgilisiyle sokak ortasında kavga etmişti! Açıklama geldi
Sevgilisiyle sokak ortasında kavga etmişti! Açıklama geldiGeçtiğimiz günlerde kız arkadaşı ile tartıştığı ve darp edildiği iddia edilen yakışıklı oyuncu Fırat Altunmeşe, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
28.01.2019Cadde
Oyuncu Fırat Altunmeşe sevgilisinin saldırısına uğradı
Oyuncu Fırat Altunmeşe sevgilisinin saldırısına uğradıİzzet Altınmeşe'nin oyuncu oğlu Fırat Altunmeşe, Bebek'te sevgilisinin saldırısına uğradı.
25.01.2019Cadde

Benzer Haber Etiketleri

İzzet Altınmeşe ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.