Jean Yves Le Drian

Jean Yves Le Drian

Son dakika Jean Yves Le Drian haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Jean Yves Le Drian gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Jean Yves Le Drian haber sayfamızda...

Jean Yves Le Drian

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 262 jean yves le drian haberi bulunmuştur.
Maraş açıklamasından rahatsız oldular
Maraş açıklamasından rahatsız oldularCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kuzey Kıbrıs ziyaretinde Kapalı Maraş bölgesinin bir kısmının daha açılacağını açıklamasına, ABD, Avrupa ülkeleri ve Rusya’dan tepki geldi. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, “Maraş’ın bazı kısımlarının Kıbrıs Türklerinin kontrolüne geçmesi açıklamalarını kınıyoruz” açıklaması yaptı.
22.07.2021Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Blinken Almanya, Fransa ve İtalya'yı ziyaret edecek
ABD Dışişleri Bakanı Blinken Almanya, Fransa ve İtalya'yı ziyaret edecekABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın, 23 Haziran'da yapılacak olan İkinci Libya Konferansına katılmak üzere Almanya'nın başkenti Berlin'e, ardından da ikili ve bölgesel konuları görüşmek üzere Fransa ve İtalya'ya gideceği bildirildi.
18.06.2021Dünya
Son dakika... Fransa'dan Çavuşoğlu-Le Drian görüşmesine ilişkin açıklama
Son dakika... Fransa'dan Çavuşoğlu-Le Drian görüşmesine ilişkin açıklamaFransız hükümeti, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Fransız mevkidaşı Jean-Yves Le Drian'ın, ortak yararlarına olacak konularda temasları sürdürme konusunda mutabık kaldıklarını bildirdi.
7.06.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu, Fransız mevkidaşı Drian ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Fransız mevkidaşı Drian ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Fransa’da Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian’la görüştü.
7.06.2021Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Türkiye ve Fransa dost ve müttefik iki ülke
Bakan Çavuşoğlu: Türkiye ve Fransa dost ve müttefik iki ülkeDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ve Fransa'nın dost ve müttefik iki ülke olduğunu ve böyle kalacaklarını, samimiyetle bağlı oldukları bu dostluk ilişkisinin zedelenmemesi için yanlış anlaşılmalara mahal verilmemesi gerektiğini belirtti.
6.06.2021Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, Fransa'ya gidecek
Bakan Çavuşoğlu, Fransa'ya gidecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Fransa Avrupa ve Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian'ın daveti üzerine, bu ülkeye gideceği belirtildi.
6.06.2021Siyaset
Son dakika... ABD Dışişleri Bakanı Blinken, 5 ülke ile Filistin'i görüştü
Son dakika... ABD Dışişleri Bakanı Blinken, 5 ülke ile Filistin'i görüştüABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken; Mısır, Suudi Arabistan, Katar, Pakistan ve Fransa dışişleri bakanları ile ayrı ayrı görüşerek, İsrail-Filistin sorununda "şiddetin sona ermesi ve sükunetin sağlanması" çabalarını ele aldı.
16.05.2021Dünya
Son dakika... Fransa, bazı Lübnanlı siyasetçilerin ülkeye girişini kısıtladı!
Son dakika... Fransa, bazı Lübnanlı siyasetçilerin ülkeye girişini kısıtladı!Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Lübnan'da hükümetin kurulmasını engelleyen siyasetçilere ülkeye girişlerine kısıtlama getirdiklerini bildirdi.
29.04.2021Dünya
Son dakika... Blinken, Alman ve Fransız mevkidaşları ile Ukrayna-Rusya gerilimini görüştü
Son dakika... Blinken, Alman ve Fransız mevkidaşları ile Ukrayna-Rusya gerilimini görüştüABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ve Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile yaptığı telefon görüşmesinde Ukrayna'nın doğusunda yaşan askeri gerilimi ele aldı.
9.04.2021Dünya
Ukrayna Dışişleri Bakanı, Fransız mevkidaşıyla Rus askeri hareketliliğini görüştü
Ukrayna Dışişleri Bakanı, Fransız mevkidaşıyla Rus askeri hareketliliğini görüştüUkrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile yaptığı telefon görüşmesinde Rusya'nın Ukrayna sınırındaki askeri hareketliliğini ele aldı.
9.04.2021Dünya
Fransa'dan Ürdün Kralı 2. Abdullah'a destek mesajı
Fransa'dan Ürdün Kralı 2. Abdullah'a destek mesajıFransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi ile yaptığı telefon görüşmesinde, Ürdün'ün karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmesi için Kral 2. Abdullah'ın yanında olduklarını bildirdi.
6.04.2021Dünya
Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian, IKBY Başkanı Barzani ile görüştü
Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian, IKBY Başkanı Barzani ile görüştüFransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Fransa'nın başkenti Paris'te Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi.
30.03.2021Dünya
Blinken: Türkiye değer verdiğimiz bir müttefik
Blinken: Türkiye değer verdiğimiz bir müttefikBrüksel’de gerçekleştirilen NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda İttifak’a bağlılık söylemi öne çıkarken, ABD yönetiminden Türkiye konusunda olumlu açıklamalar yapıldı. ABD Dışişleri Bakanı Blinken, görüş ayrılıkları olmasına rağmen, Türkiye’nin değer verdikleri bir müttefik olduğunu belirtti
24.03.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu, Fransız mevkidaşı Le Drian ile bir araya geldi
Bakan Çavuşoğlu, Fransız mevkidaşı Le Drian ile bir araya geldiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Brüksel'de Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile görüştü.
23.03.2021Siyaset
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Fransız mevkidaşı Le Drian ile görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Fransız mevkidaşı Le Drian ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
18.03.2021Siyaset
ABD ve Fransa Doğu Akdeniz'i masaya yatırdı
ABD ve Fransa Doğu Akdeniz'i masaya yatırdıDışişleri bakanları Blinken ile Le Drian'ın görüşmesinde Çin, Rusya, İran ve Libya da gündeme geldi. Washington ve Paris, Doğu Akdeniz'deki istikrarın korunmasını ele aldı.
15.03.2021Dünya
Son dakika... Türkiye ilan etti! Mısır ile diplomatik temaslar başladı
Son dakika... Türkiye ilan etti! Mısır ile diplomatik temaslar başladıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Mısır ilişkilerinin yeniden tesis edilmesinin ilişkilerde 2013'ten bu yana süren kopukluk nedeniyle zaman aldığını ve her iki tarafın da normalleşme için herhangi bir ön koşul öne sürmediğini belirterek, "Mısır ile hem istihbarat düzeyinde hem de dışişleri bakanlıkları düzeyinde temaslarımız var. Diplomatik düzeyde temaslarımız başladı." dedi.
12.03.2021Dünya
İtalya ve Fransa dışişleri bakanları Roma'da görüştü
İtalya ve Fransa dışişleri bakanları Roma'da görüştüİtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı üreten firmaların, Avrupa Birliği (AB) ülkelerine tedariklerinde gecikmelerinin sürmesi halinde, aşı ihracatını durdurmaya devam edeceklerini söyledi.
5.03.2021Dünya
Nükleer masa kuruluyor mu?
Nükleer masa kuruluyor mu?ABD yönetimi nükleer anlaşma koşullarına dönmesi durumunda İran’la yeniden masaya oturmaya hazırlanıyor. AB ve ABD tarafından ‘görüşmeye hazırız’ açıklaması yapılırken, İran masaya oturmak için önce ABD yaptırımlarının kaldırılmasını istiyor
20.02.2021Dünya
ABD, İran'la nükleer müzakereler konusunda masaya oturmaya hazır
ABD, İran'la nükleer müzakereler konusunda masaya oturmaya hazırABD yönetimi, 2015'teki nükleer anlaşma koşullarına dönmesi durumunda İran'la yeniden masaya oturmaya hazırlanıyor.
19.02.2021Dünya
Son dakika... Nükleer baskı artıyor! 4 ülke birden
Son dakika... Nükleer baskı artıyor! 4 ülke birdenFransa, İngiltere, Almanya ve ABD dışişleri bakanları, İran'ın nükleer anlaşma olarak bilinen Ortak Kapsamlı Eylem Planı (JCPOA) çerçevesindeki taahhütlerini tam olarak yerine getirmesini talep etti.
18.02.2021Dünya
Rum-Yunan ikilisi, Türkiye düşmanlarıyla "Dostluk Forumu" düzenledi!
Rum-Yunan ikilisi, Türkiye düşmanlarıyla "Dostluk Forumu" düzenledi!Yunanistan, Kıbrıs Rum kesimi, Mısır, Fransa, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Suudi Arabistan ve Ürdün'ün dışişleri bakanları, "Dostluk Forumu" kapsamında bir araya geldi.
11.02.2021Dünya
Fransa'dan Myanmar'da gözaltına alınan siyasilerin serbest bırakılması çağrısı
Fransa'dan Myanmar'da gözaltına alınan siyasilerin serbest bırakılması çağrısıFransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Myanmar'da ordunun yönetime el koymasının ardından gözaltına alınan Devlet Başkanı Win Myint, Devlet Konseyi Başkanı ve Dışişleri Bakanı Aung San Suu Çii ve sivillerin derhal serbest bırakılması çağrısı yaptı.
1.02.2021Dünya
Son dakika: ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan çok kritik mesajlar
Son dakika: ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan çok kritik mesajlarGelen son dakika haberine göre; ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Donald Trump yönetiminin, İsrail ile ilişkileri normalleştirme karşılığında Arap ülkelerine verilen vaatleri mercek altına aldıklarını ve bu bağlamdaki silah satış kararlarının da ABD'nin stratejik hedeflerine uyup uymadığını incelemek üzere askıya alındığını açıkladı. Öte yandan Blinken, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile bir görüşme gerçekleştirdi. Blinken, Stoltenberg ile görüşmesinde "ABD'nin NATO'nun güçlendirilmesine olan bağlılığını" teyit etti
28.01.2021Dünya
Fransa: Rusya'da göstericilerin gözaltına alınması "hukuk devletine saldırı"
Fransa: Rusya'da göstericilerin gözaltına alınması "hukuk devletine saldırı"Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Rusya'da tutuklu Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın serbest bırakılması talebiyle düzenlenen gösterilere katılanların gözaltına alınmasını "otoriter sapma" ve "hukuk devletine kabul edilemez saldırı" şeklinde değerlendirdi.
24.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

fransaabdalmanyatürkiyemevlüt çavuşoğlu

Jean Yves Le Drian ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.