Jim Mattis

Jim Mattis

Son dakika Jim Mattis haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Jim Mattis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Jim Mattis haber sayfamızda...

Jim Mattis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 216 jim mattis haberi bulunmuştur.
Biden ilk gününe Trump'ın politikalarını geri çevirerek başlayacak
Biden ilk gününe Trump'ın politikalarını geri çevirerek başlayacakABD'in yeni lideri Joe Biden, 100 günde 100 milyon Amerikalının aşılanması, 1,9 trilyon dolarlık kurtarma paketi, Paris İklim Anlaşması'na yeniden katılma gibi planları hayata geçirmeyi hedefliyor. Cinsiyet ve ırk eşitliğini gözeten Biden'ın kabinesinde ilk kez kadın başkan yardımcısı, ilk siyah savunma bakanı ve ilk yerli Amerikalı olacak.
20.01.2021Dünya
Biden, Trump yönetiminin Savunma Bakan Yardımcısından vekalet etmesini istedi
Biden, Trump yönetiminin Savunma Bakan Yardımcısından vekalet etmesini istediABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Savunma Bakanı adayı Senatoda onaylanana kadar Trump yönetimin Savunma Bakan Yardımcısı David Norquist'ten bakanlığa vekalet etmesini istedi.
14.01.2021Dünya
Biden’ın ‘tartışmalı’ seçimi
Biden’ın ‘tartışmalı’ seçimiJoe Biden, Savunma Bakanlığı için eski CENTCOM Komutanı Lloyd Austin’i aday olarak belirledi. Başarısız olan “eğit-donat” programının yaratıcısı Austin, Senato’nun da onayını alması halinde ülkenin ilk siyah Savunma Bakanı olacak.
9.12.2020Dünya
Biden, Savunma Bakanlığına emekli Orgeneral Austin'i getirecek
Biden, Savunma Bakanlığına emekli Orgeneral Austin'i getirecekABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Savunma Bakanlığına eski Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı emekli Orgeneral Lloyd Austin'i aday göstereceğini açıkladı.
8.12.2020Dünya
ABD Kongre üyesinden Austin'in Savunma Bakanlığı adaylığına itiraz
ABD Kongre üyesinden Austin'in Savunma Bakanlığı adaylığına itirazEski CIA analisti ve Michigan Temsilcisi Demokrat Elissa Slotkin, emekli Orgeneral Lloyd Austin'in Savunma Bakanlığına aday gösterilmesine ilişkin, Austin ve Joe Biden yönetiminin orduda sivil kontrolün kaybedileceğine yönelik kaygıları nasıl ele almayı planladıklarını anlamadan oy kullanmayacağını söyledi.
8.12.2020Dünya
Amerikan basınına sızdı! İşte Biden'ın Savunma Bakanı adayı
Amerikan basınına sızdı! İşte Biden'ın Savunma Bakanı adayıGelen son dakika haberine göre; ABD'nin Seçilmiş Başkanı Joe Biden'ın Savunma Bakanlığı için eski Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı emekli Orgeneral Lloyd Austin'i aday göstereceği iddia edildi.
8.12.2020Dünya
Trump: Esad için suikast emri vermek istedim!
Trump: Esad için suikast emri vermek istedim!ABD Başkanı Donald Trump, 2017'deki kimyasal silah saldırısının ardından Suriye'de Beşşar Esed'e suikast emri vermek istediğini ancak dönemin Savunma Bakanı Jim Mattis'in buna karşı çıktığını söyledi.
15.09.2020Dünya
Savunma bakanlarıyla yıldızı barışmıyor..!
Savunma bakanlarıyla yıldızı barışmıyor..!2018’de istifa eden eski savunma bakanı James Mattis, protestoların sürdüğü bir sırada ABD Başkanı Trump hakkında zehir zemberek açıklamalar yaptı ve “Kasıtlı olarak ülkeyi ayrıştırıyor” dedi. Mevcut Savunma Bakanı Esper ise Trump’ın asker gönderme planına destek vermedi.
5.06.2020Dünya
Son dakika: Trump tepetaklak! Dünya başına yıkıldı
Son dakika: Trump tepetaklak! Dünya başına yıkıldıSon dakika haberlere göre, ABD Savunma Bakanı Esper ve bir önceki bakan Mattis'in Trump'a karşı savaş açması, Pentagon-Washington hattında deprem etkisi yarattı. Trump'ın başkanlık koltuğuna oturduğundan bu yana en tehlikeli hamlesi, geri tepti.
4.06.2020Dünya
Trump istifayı açıkladı! Ulusal İstihbarat Direktörü Coats ayrılıyor
Trump istifayı açıkladı! Ulusal İstihbarat Direktörü Coats ayrılıyorİki buçuk yıllık görev süresince neredeyse yanındaki tüm ekibi değiştirmek zorunda kalan ABD lideri, sık sık ters düştüğü Coats'ın yerine Ratcliffe'i aday göstereceğini açıkladı.
29.07.2019Dünya
Trump'ın adayı, Patriot üreticisi Raytheon için lobi yapıyordu
Trump'ın adayı, Patriot üreticisi Raytheon için lobi yapıyorduABD liderinin Savunma Bakanı olarak aday gösterdiği Esper'in geçmişinde yoğun şekilde lobi faaliyetleri var.
19.06.2019Dünya
Trump’ın politikası tartışma yaratıyor
Trump’ın politikası tartışma yaratıyorABD Başkanı Trump’ın son dönemdeki dış politika kararları tartışma yaratıyor. Trump’ın İran, Venezuela, Kuzey Kore ve Çin’e ilişkin attığı adımların doğruluğu tartışılıyor...
11.05.2019Dünya
Trump Savunma Bakanlığı'na o ismi aday gösterecek
Trump Savunma Bakanlığı'na o ismi aday gösterecekABD Başkanı Donald Trump'ın, Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan'ı Savunma Bakanlığına asaleten atanmak üzere aday göstereceği bildirildi.
9.05.2019Dünya
Heather Wilson istifa edeceğini açıkladı! İşte sebebi...
Heather Wilson istifa edeceğini açıkladı! İşte sebebi...ABD Hava Kuvvetleri Genel Sekreteri Heather Wilson,  görevinden istifa edeceğini açıkladı.
8.03.2019Dünya
Heather Wilson istifa edeceğini açıkladı! İşte sebebi...
Heather Wilson istifa edeceğini açıkladı! İşte sebebi...ABD Hava Kuvvetleri Genel Sekreteri Heather Wilson,  görevinden istifa edeceğini açıkladı.
8.03.2019Dünya
ABD'den flaş Suriye açıklaması: Bir iki hafta içinde yüzde 100 olacak!
ABD'den flaş Suriye açıklaması: Bir iki hafta içinde yüzde 100 olacak!ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, Suriye'de  DEAŞ'ın elindeki toprakların yüzde 99,5'ten fazlasının alındığını, önümüzdeki bir iki hafta içinde terör örgütünün kontrolündeki toprakların tamamının alınacağını söyledi.
29.01.2019Dünya
Tüm dünyada son dakika! Yunanistan parlamentosu onayladı!
Tüm dünyada son dakika! Yunanistan parlamentosu onayladı!Yunanistan Parlamentosu, Makedonya ile varılan isim sorunu anlaşmasını onayladı.
25.01.2019Dünya
Tüm dünyada son dakika! Yunanistan parlamentosu onayladı!
Tüm dünyada son dakika! Yunanistan parlamentosu onayladı!Yunanistan Parlamentosu, Makedonya ile varılan isim sorunu anlaşmasını onayladı.
25.01.2019Dünya
Yunanistan ve Makedonya arasındaki anlaşmada son düzlüğe girildi
Yunanistan ve Makedonya arasındaki anlaşmada son düzlüğe girildiAtina ve Üsküp yönetimleri arasında çeyrek asırı aşkın süredir devam eden 'isim sorunu'nda kritik saatler geldi çattı, Yunan parlamentosu bu gece tarihi anlaşmayı oylayacak. 'Prespa Anlaşması' onaylanırsa yeni ismiyle Kuzey Makedonya için AB ve NATO kapıları aralanacak.
24.01.2019Dünya
Son dakika... Koalisyon resmen açıkladı: Suriye'den çekilme başladı!
Son dakika... Koalisyon resmen açıkladı: Suriye'den çekilme başladı!ABD öncülüğündeki DAEŞ karşıtı uluslararası koalisyon, Suriye'den çekilmenin başladığını resmen duyurdu.Rusya'dan gelen açıklamada ise, "ABD'nin Suriye'de kalmak istediği izlenimini verdiği" öne sürüldü.
11.01.2019Dünya
Pentagon’un patronu F-35’i eleştirdi
Pentagon’un patronu F-35’i eleştirdiABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan’ın, Lockheed Martin şirketinin F-35 savaş uçağı üretim programını eleştirdiği belirtildi.
11.01.2019Dünya
Son dakika | ABD'den flaş 'Suriye' açıklaması! Hareketlenme başlandı...
Son dakika | ABD'den flaş 'Suriye' açıklaması! Hareketlenme başlandı...ABD Savunma Bakanlığınca (Pentagon), Suriye'deki ekipmanın bazılarının çekilmesine başlandığı belirtildi.
11.01.2019Dünya
Son dakika: ABD'de flaş gelişme! Krizi çözsün diye görevlendirildi kriz çıkardı...
Son dakika: ABD'de flaş gelişme! Krizi çözsün diye görevlendirildi kriz çıkardı...ABD Dışişleri Bakanlığı'nda özel temsilci olarak  görev yapan ve Körfez ülkelerinin Katar'a uyguladığı abluka sebebiyle ortaya çıkan Körfez krizi üzerinde çalışan Anthony Zinni istifa ettiğini bildirdi.
9.01.2019Dünya
Pentagon özel kalem müdürü istifa etti
Pentagon özel kalem müdürü istifa ettiABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Özel Kalem Müdürü  Kevin Sweeney'in görevinden istifa ettiği bildirildi.
6.01.2019Dünya
ABD yönetimi çekilme işini ağırdan alıyor
ABD yönetimi çekilme işini ağırdan alıyorABD’nin askerlerini Suriye’den çekeceğini açıklaması ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat’ın doğusuna sınır ötesi harekat düzenleyeceğini açıklamasının ardından bölgede hareketliliğin yanı sıra, sessiz bir bekleyiş ve farklı gelişmeler hakim.
3.01.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDHaberlerDonald TrumppentagonSuriye

Jim Mattis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.