Josep Borrell

Josep Borrell

Son dakika Josep Borrell haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Josep Borrell gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Josep Borrell haber sayfamızda...

Josep Borrell

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 363 josep borrell haberi bulunmuştur.
Son dakika: AB'den İsrail ve Filistin'de şiddete son verilmesi çağrısı
Son dakika: AB'den İsrail ve Filistin'de şiddete son verilmesi çağrısıAvrupa Birliği (AB), İsrail ile işgal altındaki Filistin topraklarında gerginliğin sonlandırılması, şiddete son verilmesi ve çatışmaların genişlemesinin engellenmesi çağrısında bulundu.
12.05.2021Dünya
Son dakika... AB, Doğu Kudüs ve Gazze'de "gerginliğin düşürülmesi çağrısı" yaptı!
Son dakika... AB, Doğu Kudüs ve Gazze'de "gerginliğin düşürülmesi çağrısı" yaptı!Avrupa Birliği (AB), Doğu Kudüs dahil işgal altındaki Batı Şeria ve Gazze'de şiddetin durması gerektiğini belirterek, "taraflara gerginliği düşürme" çağrısında bulundu.
10.05.2021Dünya
AB ülkelerinin dışişleri bakanları Brüksel'de toplandı
AB ülkelerinin dışişleri bakanları Brüksel'de toplandıAvrupa Birliği (AB) ülkelerinin dışişleri bakanları, Filistin'de ertelenen seçimler, Batı Balkanlar ve Rusya gibi gündem maddeleriyle Belçika'nın başkenti Brüksel'de bir araya geldi.
10.05.2021Dünya
Netanyahu'dan Kudüs'teki gerginliği artıracak açıklama: Kudüs'ü inşa etme hakkımız var
Netanyahu'dan Kudüs'teki gerginliği artıracak açıklama: Kudüs'ü inşa etme hakkımız varİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Kudüs, İsrail'in başkenti. Her ulusun kendi başkentini inşa ettiği gibi, bizim Kudüs'ü inşa etme hakkımız var. Bunu yaptık ve yapmaya devam edeceğiz." dedi.
9.05.2021Dünya
Dünyadan tepki seli
Dünyadan tepki seliİsrail polisinin, Doğu Kudüs’teki Mescid-i Aksa, Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı ve Şeyh el-Cerrah mahallesinde Filistinlilere yönelik saldırılarına dünyanın pek çok ülkesinden tepki yağdı
9.05.2021Dünya
AB: Harem-i Şerif'te kışkırtıcı eylemlerden kaçınılmalıdır
AB: Harem-i Şerif'te kışkırtıcı eylemlerden kaçınılmalıdırAvrupa Birliği (AB), işgal altında bulunan Doğu Kudüs'teki olaylarla ilgili, "Harem-i Şerif'te kışkırtıcı eylemlerden kaçınılması ve statükoya saygı duyulması gerektiğini" bildirdi.
8.05.2021Dünya
Son dakika... AB, Kovid-19 sonrası sorunlarına çözüm arıyor
Son dakika... AB, Kovid-19 sonrası sorunlarına çözüm arıyorAvrupa Birliği (AB) dönem başkanlığını yürüten Portekiz'in ev sahipliğinde organize edilen Sosyal Zirve toplantısında bir araya gelen AB liderleri ile sivil toplum örgütü temsilcileri gelecek 10 yıllık süreçte Birliğin sosyal politikalarını belirlemeyi tartıştı
7.05.2021Dünya
Kriz çözüldü! AB ve İngiltere anlaştı
Kriz çözüldü! AB ve İngiltere anlaştıAvrupa Birliği (AB) ile İngiltere, Brexit sonrasında taraflar arasında soruna dönüşen diplomatik temsil konusunda uzlaşıya vardı.
5.05.2021Dünya
AB'den 'Suriye'de kimyasal silah' açıklaması: Peşini bırakmayacağız
AB'den 'Suriye'de kimyasal silah' açıklaması: Peşini bırakmayacağızAvrupa Birliği (AB), Suriye'deki Esed rejiminin Kimyasal Silahlar Sözleşmesi kapsamındaki oy hakkını da içeren bazı hak ve ayrıcalıklarını askıya almasından memnuniyet duyulduğunu belirterek, rejimin kimyasal silah saldırıları gibi suçlarının tüm seviyelerde takipçisi olacağını bildirdi.
21.04.2021Dünya
Avrupa’da yeni ‘Soğuk Savaş’
Avrupa’da yeni ‘Soğuk Savaş’Ukrayna kriziyle yükselen gerilim, muhalif lider Navalni’nin durumu, Çekya ve Polonya’nın Rus diplomatları sınır dışı etmesiyle yeni bir boyut kazandı.
20.04.2021Dünya
Son dakika... AB'den Doğu Kudüs dahil Filistin'deki seçimlere destek mesajı!
Son dakika... AB'den Doğu Kudüs dahil Filistin'deki seçimlere destek mesajı!Avrupa Birliği (AB), işgal altındaki Doğu Kudüs dahil olmak üzere Filistin genelinde seçimlerin düzenlenmesine güçlü destek verdiğini bildirdi.
19.04.2021Dünya
AB'den Ukrayna ile tam dayanışma mesajı!
AB'den Ukrayna ile tam dayanışma mesajı!AB ülkelerinin dışişleri bakanları, Rusya'nın Ukrayna sınırında ve Kırım'da askeri varlığını artırmasının ardından Kiev yönetimiyle tam dayanışma içinde olduklarını ancak bu nedenle Rusya'ya yeni yaptırım uygulanmayacağını bildirdi.
19.04.2021Dünya
Kremlin: Navalny'nin sağlık durumu diğer ülkeleri ilgilendirmez
Kremlin: Navalny'nin sağlık durumu diğer ülkeleri ilgilendirmezKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD'nin, Rus muhalif Aleksey Navalny'nin ölmesi halinde Rusya'ya karşı sonuçları olacağına yönelik açıklamasına karşılık Rusya'daki hükümlülerin sağlık durumunun başka ülkeleri ilgilendirmeyeceğini söyledi.
19.04.2021Dünya
Açlık grevindeki muhalif Navalny, hastaneye sevk edilecek
Açlık grevindeki muhalif Navalny, hastaneye sevk edilecekRusya'da bulunduğu hapishanede tıbbi yardım talebinin reddedilmesi gerekçesiyle açlık grevine başlayan muhalif Aleksey Navalny'nın hastaneye sevk edileceği belirtildi.
19.04.2021Dünya
AB dışişleri bakanları Ukrayna ve Rusya'yı konuşacak
AB dışişleri bakanları Ukrayna ve Rusya'yı konuşacakAvrupa Birliği (AB) ülkelerinin dışişleri bakanları, Rusya'nın Ukrayna sınırında askeri varlığını artırmasının ardından artan gerilimi konuşmak üzere video konferans yöntemiyle toplandı.
19.04.2021Dünya
AB'den Navalnıy'ın tedavisi için Rusya'ya çağrı
AB'den Navalnıy'ın tedavisi için Rusya'ya çağrıAvrupa Birliği (AB), cezaevindeki Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın sağlık durumunun kötüleştiğini belirtti, Rus makamlarının, Navalnıy'ın güvendiği doktorlarca tedavisine izin vermesini istedi.
18.04.2021Dünya
Son dakika... ABD ile AB, Ukrayna sınırı ve Kırım'daki askeri hareketliliği görüştü!
Son dakika... ABD ile AB, Ukrayna sınırı ve Kırım'daki askeri hareketliliği görüştü!Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken, Ukrayna'daki son gelişmeleri görüştü.
13.04.2021Dünya
AB'den Rusya ve Çin'e suçlama
AB'den Rusya ve Çin'e suçlamaAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Myanmar'daki darbeye uluslararası camianın bir karşılık vermesini Rusya ve Çin'in engellediğini belirtti.
11.04.2021Dünya
Yeni bir dönemin ilk adımı
Yeni bir dönemin ilk adımıUzmanlar, AB Komisyonu ve Konsey başkanlarının ziyaretini değerlendirdi.
6.04.2021Dünya
AB'den Ukrayna'ya "tereddütsüz destek"
AB'den Ukrayna'ya "tereddütsüz destek"Rusya ile Ukrayna arasında gerilim hafta sonunda 5 yaşındaki bir çocuğun ölümüyle daha da arttı. Avrupa Birliği Rus birliklerinin Ukrayna sınırındaki hareketliliği nedeniyle endişeli olduklarını açıkladı.
5.04.2021Dünya
Ukrayna Dışişleri Bakanı, AB Yüksek Temsilcisi ile Rus hareketliliğini görüştü
Ukrayna Dışişleri Bakanı, AB Yüksek Temsilcisi ile Rus hareketliliğini görüştüUkrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile Rusya'nın Ukrayna sınırındaki askeri hareketliliğini telefonda görüştü.
4.04.2021Dünya
‘Türkiye ile aktif şekilde çalışmalıyız’
‘Türkiye ile aktif şekilde çalışmalıyız’Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, geçen hafta yapılan AB Liderler Zirvesi’nde Türkiye ile Gümrük Birliği’nden göçe kadar ortak çıkar alanlarında çalışma kararı çıktığını hatırlatarak, “Daha yapıcı bir tavır elde etmek ve bunu sürekli kılmak için Türkiye ile aktif şekilde çalışmaya devam etmeliyiz” dedi.
31.03.2021Dünya
Son dakika... AB'den flaş Türkiye açıklaması! 'Aktif şekilde devam etmeliyiz'
Son dakika... AB'den flaş Türkiye açıklaması! 'Aktif şekilde devam etmeliyiz'Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, geçen hafta yapılan AB Liderler Zirvesi'nde Türkiye ile Gümrük Birliği'nden göçe kadar ortak çıkar alanlarında çalışma kararı çıktığını hatırlatarak, "Daha yapıcı bir tavır elde etmek ve bunu sürekli kılmak için Türkiye ile aktif şekilde çalışmaya devam etmeliyiz." değerlendirmesinde bulundu.
29.03.2021Dünya
AB, Myanmar'da sivillerin ölümüne neden olanların hesap vermesini istiyor
AB, Myanmar'da sivillerin ölümüne neden olanların hesap vermesini istiyorAvrupa Birliği (AB), Myanmar'da darbe karşıtı silahsız göstericilerin güvenlik güçlerince öldürülmesini bir kez daha kınayarak, sorumluların hesap vermesi gerektiğini bildirdi.
28.03.2021Dünya
Son dakika: AB Liderler Zirvesi bildirisinde Türkiye açıklaması
Son dakika: AB Liderler Zirvesi bildirisinde Türkiye açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesinde ekonomi, göç, toplumlar arası temas ve seyahat gibi konularda Türkiye ile iş birliğinin güçlendirilmesi kararlaştırıldı. AB Liderler Zirvesi bildirisinde AB'nin Türkiye ile kademeli, orantılı ve geri dönülebilir şekilde iş birliğini geliştirmeye hazır olduğu kaydedildi.
25.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abRusyafilistinAvrupa BirliğiABD

Josep Borrell ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.