Josep Borrell

Josep Borrell

Son dakika Josep Borrell haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Josep Borrell gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Josep Borrell haber sayfamızda...

Josep Borrell

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 511 josep borrell haberi bulunmuştur.
AB'den Rusya - Ukrayna savaşı sonrası yeni adım! 'Tam anlamıyla bir uyanış oldu'
AB'den Rusya - Ukrayna savaşı sonrası yeni adım! 'Tam anlamıyla bir uyanış oldu'Avrupa Birliği (AB) Savunma Bakanları Toplantısı'nın ardından konuşan AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell, "Ukrayna'daki savaş tam anlamıyla bir uyanış oldu" dedi.
17.05.2022Dünya
AB'de petrol krizi! Anlaşmaya varamadıklarını açıkladı
AB'de petrol krizi! Anlaşmaya varamadıklarını açıkladıAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell, AB Dışişleri Bakanları’nın Rus petrolüne ambargoyu da içeren Rusya’ya yönelik 6’ncı yaptırım paketi üzerinde henüz anlaşmaya varamadığını açıkladı.
16.05.2022Ekonomi
Dünya müdahaleyi kınadı
Dünya müdahaleyi kınadıİsrail güvenlik güçlerinin açtığı ateşle öldüğü belirtilen Filistinli muhabir Şirin Ebu Akile’nin cenazesine yapılan müdahale, büyük tepki gördü.
15.05.2022Dünya
Putin ‘uzun savaşa’ hazırlanıyor
Putin ‘uzun savaşa’ hazırlanıyorABD istihbaratı, Ukrayna’da istediği sonuca ulaşamayan Rusya lideri Putin’in ‘uzun savaşa hazırlandığını’ öne sürdü.
12.05.2022Dünya
AB’den Rusya’ya ambargo açıklaması
AB’den Rusya’ya ambargo açıklamasıAvrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun Dış Politikadan Sorumlu Üyesi Josep Borrell, AB'nin Rusya'ya petrol ambargosu konusunda yakın zamanda bir anlaşmaya varılacağını umduğunu söyledi.
10.05.2022Uzmanpara
AB: Dondurduğumuz Rus parasını Ukrayna'ya verelim
AB: Dondurduğumuz Rus parasını Ukrayna'ya verelimAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Financial Times'a yaptığı, bugün yayımlanan açıklamalarda dikkat çekici ifadeler kullandı.
9.05.2022Dünya
'AB, Rusya'nın rezervlerine el koymalı'
'AB, Rusya'nın rezervlerine el koymalı'AB Komisyonu'nun Dış Politika Şefi Josep Borrell, "Avrupa Birliği (AB), Ukrayna'yı yeniden inşa etmek için Rusya'nın rezervlerine el koymalı" dedi.
9.05.2022Uzmanpara
Rusya'nın şantajına yaptırım misillemesi! Detaylar belli oldu
Rusya'nın şantajına yaptırım misillemesi! Detaylar belli oldu Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Rusya’ya uygulanacak altıncı yaptırım paketine ilişkin bilgi verdi.
4.05.2022Ekonomi
Rusya'nın hamlesi Avrupa'nın kafasını karıştırdı! Ambargo kararsızlığı
Rusya'nın hamlesi Avrupa'nın kafasını karıştırdı! Ambargo kararsızlığıRusya'dan petrol ve doğal gaz alımını sonlandırmayı görüşen Avrupa Birliği ülkelerinin enerji bakanları, bu konuda bir uzlaşmaya varmakta zorlanıyor.
2.05.2022Ekonomi
‘Hassas’ saldırıda evleri vurdular!
‘Hassas’ saldırıda evleri vurdular!BM Genel Sekreteri Guterres’in ziyareti sırasında Rusya’nın Kiev’i vurması büyük tepki çekti. Rusya’nın ‘yüksek hassasiyetli’ olarak tanımladığı saldırıda sivillerin bulunduğu bina hedef oldu.
30.04.2022Dünya
Zelenskiy Rusya'yı bu sözlerle hedef aldı:  Peskov sahada kendi kendiyle top oynuyor
Zelenskiy Rusya'yı bu sözlerle hedef aldı: Peskov sahada kendi kendiyle top oynuyorUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Kiev’de ağırladığı Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “Mariupol’deki işlenen savaş suçları Borodyanka’dan daha fazla” dedi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’un Rusya’nın kendi pozisyonuna ilişkin Ukrayna’ya verdiği proje çalışmasına yönelik sarf ettiği, "Projeyi Ukrayna’ya teslim ettik ve top Ukrayna’da" ifadeleri hatırlatılan Zelenskiy, "Bize bir şey vermediler. Peskov sahada kendi kendiyle top oynuyor. Silahların durumuna yönelik konu iyi yöne doğru gidiyor. Bize tam olarak hangi yardımların geldiğini açıklayamam" dedi.
20.04.2022Dünya
Rusya savaşı devam ederken Ukrayna'dan kritik AB hamlesi
Rusya savaşı devam ederken Ukrayna'dan kritik AB hamlesiUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna’nın Avrupa Birliği (AB) yolundaki ilk adımı olan ve sürece ilişkin soruları içeren anketi doldurarak, AB’nin Ukrayna Delegasyonu Başkanı Matti Maasikas’a teslim etti. Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell, Rusya’nın Ukrayna'nın Lviv kentine düzenlediği saldırının ülkenin hiçbir bölgesinin Rusya’nın anlamsız saldırıları karşısında güvenli olmadığını gösterdiğini vurguladı.
18.04.2022Dünya
Son dakika: Biden duyurdu! Ukrayna'ya dev silah yardımı
Son dakika: Biden duyurdu! Ukrayna'ya dev silah yardımıGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Biden, Ukrayna'ya 800 milyon dolarlık ilave silah ve savunma yardımı yapılacağını açıkladı. Öte yandan Avrupa Birliği (AB) Ukrayna'ya yönelik 500 milyon euro ek yardım paketini kabul etti. AB Konseyi tarafından kabul edilen ve ''Avrupa Barış Desteği'' çerçevesinde Ukrayna’ya yapılacak toplam yardım miktarı 1,5 milyar euroya ulaştı.
13.04.2022Dünya
AB doğal gaz için alternatifi buldu! 'Yaptırımlar konusunda tabumuz yok'
AB doğal gaz için alternatifi buldu! 'Yaptırımlar konusunda tabumuz yok'Dışişleri Konseyi Toplantısı’nın ardından konuşan Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, AB tarafından Rus petrol ve doğal gazına ilişkin yeni yaptırımların sinyalini vererek, "Yaptırımlar konusunda tabumuz yok, buna Rus petrol ve gazı da dahil’’ dedi.
11.04.2022Ekonomi
AB'den Kiev ziyareti sonrası kritik adım! Sosyal medyadan açıkladı
AB'den Kiev ziyareti sonrası kritik adım! Sosyal medyadan açıkladıAvrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, AB Dışişleri Bakanları’nın yarın Ukrayna konusunda atılacak yeni adımları görüşeceğini ifade etti.
10.04.2022Dünya
Rusya uluslararası kuruluşları yasakladı
Rusya uluslararası kuruluşları yasakladıMoskova, 'yasaları ihlal ettikleri' gerekçesiyle ülkede faaliyet gösteren uluslararası kuruluşların bürolarını kapattı. AB karara tepki gösterdi.
9.04.2022Dünya
Buça’da dehşetin izlerini gördüler
Buça’da dehşetin izlerini gördülerUkrayna’ya giden Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen ile AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Buça’daki dehşetin izlerini yakından gördü
9.04.2022Haberler
Buça’da dehşetin izlerini gördüler
Buça’da dehşetin izlerini gördülerUkrayna’ya giden Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen ile AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Buça’daki dehşetin izlerini yakından gördü
9.04.2022Dünya
Son dakika: AB en sıcak bölgede! Uluslararası ajanslar bu karelerle duyurdu
Son dakika: AB en sıcak bölgede! Uluslararası ajanslar bu karelerle duyurduSon dakika haberine göre; Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna’nın Bucha kentini ziyarete gelen Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula Von Der Leyen ve Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell’i ülkenin başkenti Kiev’de karşıladı.
8.04.2022Dünya
Son dakika: Kiev’e 30 kilometrelik uzaklıkta ortaya çıktı! Vahşetin fotoğrafı
Son dakika: Kiev’e 30 kilometrelik uzaklıkta ortaya çıktı! Vahşetin fotoğrafıRusya'nın Ukrayna saldırıları devam ederken bölgeden tüyler ürperten haber gelmeye devam ediyor. Ukrayna'nın Buça kentinde bir kilisenin bahçesindeki toplu mezarda bulunan cansız bedenler çıkartıldı.
8.04.2022Dünya
AB en sıcak bölgede! Uluslararası ajanslar bu karelerle duyurdu
AB en sıcak bölgede! Uluslararası ajanslar bu karelerle duyurduUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna’nın Bucha kentini ziyarete gelen Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula Von Der Leyen ve Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell’i ülkenin başkenti Kiev’de karşıladı.
8.04.2022Haberler
AB'nin Rusya'ya yönelik yeni yaptırım paketinde neler var?
AB'nin Rusya'ya yönelik yeni yaptırım paketinde neler var?Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle başlayan savaş nedeniyle AB yaptırımların kapsamını genişletti. Kabul edilen beşinci paket Rus kömürüne ambargo uygulanmasını öngörüyor.
8.04.2022Dünya
AB'den flaş rusya kararı! İstenmeyen kişi ilan edildiler
AB'den flaş rusya kararı! İstenmeyen kişi ilan edildilerAvrupa Birliği (AB), 19 Rus diplomatı "diplomatik statülerine aykırı faaliyetlerde bulundukları" gerekçesiyle istenmeyen kişi ilan etti.
5.04.2022Dünya
İspanya, 25 Rus diplomatı sınır dışı etti
İspanya, 25 Rus diplomatı sınır dışı ettiİspanya, ülke güvenliğine tehdit oluşturdukları gerekçesiyle 25 Rus diplomatı sınır dışı etti. Avrupa Birliği (AB), 19 Rus diplomatı "diplomatik statülerine aykırı faaliyetlerde bulundukları" gerekçesiyle istenmeyen kişi ilan etti.
6.04.2022Dünya
Son dakika... Zelenskiy katliamın gerçekleştiği Bucha'da: 'Burada soykırım yaşanıyor'
Son dakika... Zelenskiy katliamın gerçekleştiği Bucha'da: 'Burada soykırım yaşanıyor'Ukrayna'nın başkentine 37 kilometre mesafedeki Bucha'yı terk eden Rus işgal birliklerinin geride bıraktığı dehşet bütün dünyayı ayağa kaldırdı. Sokaklardaki cesetlerin şoku bitmeden bu kez kilise bahçesindeki toplu mezara ilişkin detaylar ortaya çıktı. Toplu mezarın 10 Mart tarihinde kazılmaya başlandığı bildiriliyor. Kiev'den ayrılan Zelenskiy bugün Bucha'yı ziyaret ederek açıklamalarda bulundu, Kremlin ise beklendiği gibi katliam haberlerini yalanladı.
4.04.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Josep Borrell ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.