Kabataş

Kabataş

Son dakika Kabataş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kabataş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kabataş haber sayfamızda...

Kabataş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.205 kabatas haberi bulunmuştur.
Sultangazi'de araçlar mahsur kaldı, evleri su bastı
Sultangazi'de araçlar mahsur kaldı, evleri su bastıGelen son dakika haberine göre; İstanbul'da öğle saatlerinde aniden bastıran yağmur vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Şehri kara bulutlar kaplarken Mecidiyeköy'de yollar göle döndü, çoğu kişi su birikintilerinden atlayarak geçmek zorunda kaldı. Kuvvetli yağış Sultangazi'de su baskınlarına yol açtı. Cebeci Mahallesi'nde bazı sokaklar su altında kaldı. Araçlar suda mahsur kalırken evleri de su bastı. Kuvvetli yağış tramvay seferlerini de etkiledi. Su baskınları nedeniyle Kabataş-Bağcılar ve Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı seferleri yapılamadı. Yağış mega kentin trafiğini de vurdu. İBB verilerine göre trafik yoğunluğu yüzde 80 seviyesine yaklaştı.
18.06.2021Gündem
Son dakika: İstanbul'u sel vurdu! Seferler iptal edildi, evleri su bastı
Son dakika: İstanbul'u sel vurdu! Seferler iptal edildi, evleri su bastıGelen son dakika haberine göre; İstanbul'da öğle saatlerinde aniden bastıran yağmur vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Şehri kara bulutlar kaplarken Mecidiyeköy'de yollar göle döndü, çoğu kişi su birikintilerinden atlayarak geçmek zorunda kaldı. Kuvvetli yağış Sultangazi'de su baskınlarına yol açtı. Cebeci Mahallesi'nde bazı sokaklar su altında kaldı. Araçlar suda mahsur kalırken evleri de su bastı. Kuvvetli yağış tramvay seferlerini de etkiledi. Su baskınları nedeniyle Kabataş-Bağcılar ve Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı seferleri yapılamadı. Yağış mega kentin trafiğini de vurdu. İBB verilerine göre trafik yoğunluğu yüzde 80 seviyesine yaklaştı.
18.06.2021Gündem
49. İstanbul Müzik Festivali programı açıklandı
49. İstanbul Müzik Festivali programı açıklandıİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 18 Ağustos - 16 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 49. İstanbul Müzik Festivali konserleri, İstanbul’un en keyifli açık hava mekânlarında gerçekleştirilecek. Festival, teması, repertuvarı ve yan etkinlikleriyle, “Başka bir dünya mümkün mü?” sorusuna müziğin diliyle yanıt arayacak.
15.06.2021Kültür Sanat
Bu liseler için yarışıyorlar
Bu liseler için yarışıyorlarLGS’de bugün öğrenciler, aralarında Galatasaray, İstanbul Erkek, Kabataş gibi gözde okulların olduğu liselere girebilmek için yarışıyorlar. Yabancı kolejlerin yanı sıra bazı özel okullara da LGS puanıyla öğrenci alınacak
6.06.2021Eğitim
Lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri açıklandı mı? İstanbul yüzdelik dilim ve taban puanları
Lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri açıklandı mı? İstanbul yüzdelik dilim ve taban puanlarıLGS için geri sayım sürerken en çok merak edilen konulardan birisi de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri. LGS sonrası açıklanacak olan lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri bu yıl ne olacak? Öğrenciler yüzdelik dilim ve puanlara göre lise tercihinde bulunacak. Tercih robotu LGS sonrası yayınlanacak.
5.06.2021Gündem
“Tasarım kültürünün toplumun her kesimine yayılması için katılımcı süreçler kurguluyoruz…”
“Tasarım kültürünün toplumun her kesimine yayılması için katılımcı süreçler kurguluyoruz…”Türkiye Tasarım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Gülname Turan ve Mütevelli Heyeti Başkanı Fehmi Bilge ile, vakfın kuruluşundan bu yana genç tasarımcıların gelişimlerine destek olmak ve nitelikli tasarımın üretilmesine zemin hazırlamak amacıyla yürüttüğü çalışmaları konuştuk.
1.06.2021Mimarlık
Metro İstanbul'dan flaş açıklama: Taksim istasyonu kapatıldı
Metro İstanbul'dan flaş açıklama: Taksim istasyonu kapatıldıMetro İstanbul, İstanbul Valiliği kararınca Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı'nın Taksim istasyonu ile Taksim-Kabataş Füniküler Hattı'nın kapatıldığını duyurdu.
31.05.2021Haberler
Son dakika... Metro İstanbul'dan flaş açıklama: Taksim istasyonu kapatıldı
Son dakika... Metro İstanbul'dan flaş açıklama: Taksim istasyonu kapatıldıGelen bir son dakika haberine göre, Metro İstanbul, İstanbul Valiliği kararınca Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı'nın Taksim istasyonu ile Taksim-Kabataş Füniküler Hattı'nın kapatıldığını duyurdu.
31.05.2021Gündem
İstanbul'da tramvay kazası! Trafik durdu
İstanbul'da tramvay kazası! Trafik durduİstanbul Topkapı'da tramvay yolunda meydana gelen kaza sonrası, yolcular tramvaydan inip yürüyerek devam etti. Kaza nedeniyle seferler de aksadı.
29.05.2021Gündem
Son dakika... Taksim'de hareketli dakikalar! İki kadın için operasyon 11.00'de başladı, 3 saat sürdü
Son dakika... Taksim'de hareketli dakikalar! İki kadın için operasyon 11.00'de başladı, 3 saat sürdüGelen son dakika haberine göre; Taksim-Kabataş Füniküler hattındaki asansörde kalan iki kadın yolcu yaklaşık 3 saat süren operasyonun ardından sağ salim kurtarıldı. İtfaiyenin hassas çalışması ile kurtarılan yolcular, sağlık kontrollerinin ardından İBB personelleri eşliğinde evlerine götürüldü.
27.05.2021Gündem
Taksim Meydanı'nda asansöründe mahsur kalan kadınlar yaklaşık 3 saatte kurtarıldı
Taksim Meydanı'nda asansöründe mahsur kalan kadınlar yaklaşık 3 saatte kurtarıldıTaksim-Kabataş Füniküler hattındaki asansörde kalan iki kadın yaklaşık 3 saat süren çalışma sonucu kurtarıldı.
27.05.2021Gündem
Prof. Dr. Ali Metin Esen: Kalbinizi sevin
Prof. Dr. Ali Metin Esen: Kalbinizi sevinTürkiye’de kalp ve damar hastalıkları tüm ölüm nedenleri arasında ilk sırada yer alsa da kalp sağlığı konusunda yeterince bilgiye sahip değiliz. Girişimsel Kardiyolog Prof. Dr. Ali Metin Esen, Kovid-19’un kalp hastalıklarını tetiklediğini belirtti, “Gıda takviyesinden çok doğaldan yana olunmalı” dedi
18.05.2021Ege
Son dakika: Tam kapanmada metro çalışıyor mu? Yasakta metrolar açık mı, kapalı mı?
Son dakika: Tam kapanmada metro çalışıyor mu? Yasakta metrolar açık mı, kapalı mı? Tam kapanmada İstanbul metro seferleri değişti mi, çalışma saatleri nedir? Beklenen açıklama geldi. 17 günlük tam kapanmada metro çalışma saatleri ile ilgili son dakika gelişmeleri araştırılıyor. Koronavirüs tablosundaki vaka sayısını artışı ile yeni tedbirler gündeme gelmişti. Alınan yeni kararlar doğrultusunda sokağa çıkma yasağında metro seferlerinde değişiklik yapıldı. İşte, İstanbul metro sefer saatleri...
28.04.2021Gündem
Son dakika haberi: Metro İstanbul seferlerine tam kapanma düzenlemesi geldi
Son dakika haberi: Metro İstanbul seferlerine tam kapanma düzenlemesi geldiSon dakika haberine göre; Tam kapanma tedbirleri kapsamında metro seferlerine düzenleme getirildi. Metro İstanbul tarafından yapıldı. İşte açıklamanın tam metni...
28.04.2021Gündem
‘Atamalarda liyakat aranmıyor’
‘Atamalarda liyakat aranmıyor’Akademik başarısı yüksek 940 okulun yer aldığı proje okullarda yapılan yönetici atamalarına Türk Eğitim-Sen tepki gösterdi.
27.04.2021Eğitim
Metro İstanbul yeni sefer saatlerini açıkladı!
Metro İstanbul yeni sefer saatlerini açıkladı!Metro İstanbul, kısıtlama saatlerinin değişmesinin ardından yeni sefer saatlerini açıkladı! Bugünden itibaren yeni düzenlemenin geçerli olacağı belirtilen duyuruda, "Tüm hatlarımızda hafta içi; Akşam yoğun saat tarifesi saat 16.00 itibari ile başlayacak şekilde düzenleme yapılmıştır. Sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı saat 19.00 itibarı ile ise seferlerimiz kademeli düşürülecektir" denildi.
14.04.2021Ekonomi
Kabataş metro çalışmasında bulundu! Denizin 4 metre altında...
Kabataş metro çalışmasında bulundu! Denizin 4 metre altında...Kabataş metro istasyonu için yapılan çalışmalar sırasında, alanda arkeolojik kalıntılara rastlandı. Arkeolog Mehmet Ali Polat, "Büyük bir ihtimalle derine indiğimiz zaman burada küçük bir antik liman dolgusu ile karşı karşıya geleceğiz" dedi. İşte haberin ayrıntıları...
11.04.2021Gündem
İstanbul’da raylı sistemlere yakın evler değerli
İstanbul’da raylı sistemlere yakın evler değerliNüfusu giderek kalabalıklaşan, büyüdükçe trafik derdi de büyüyen İstanbul’da, ulaşım ağlarına yakınlık evlerin değerini etkiliyor. İyi bir çözüm olarak İstanbulluları rahatlatan raylı sistemlere yakınlık gayrimenkullerin değerini de artırıyor.
Yalçın Dümer kimdir, kaç yaşında? Yalçın Dümer hakkında bilinmeyenler...
Yalçın Dümer kimdir, kaç yaşında? Yalçın Dümer hakkında bilinmeyenler...Yalçın Dümer kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Demet ve Alişan'la Sabah Sabah programına konuk olacak olan usta oyuncu geçtiğimiz günlerde kızına hasret olduğuna dair yaptığı paylaşım ile adından söz ettirmişti. Üç yıldır kızını görmediğini söyleyen Yalçın Dümer, Demet ve Alişan'la Sabah Sabah programında samimi açıklamalarda bulunacak.
29.03.2021Cadde
Efkan Ala kimdir, kaç yaşında? İşte AK Parti MKYK üyesi Efkan Ala'nın biyografisi...
Efkan Ala kimdir, kaç yaşında? İşte AK Parti MKYK üyesi Efkan Ala'nın biyografisi...Efkan Ala, bugün açıklanan AK Parti MKYK listesinde yer aldı. Ala'nın yaşamı ile ilgili bilgiler ise gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki AK Parti MKYK üyesi Efkan Ala kimdir, kaç yaşında?
24.03.2021Gündem
Ordu'nun 4 ilçesinde eğitime 1 gün ara verildi
Ordu'nun 4 ilçesinde eğitime 1 gün ara verildiSon dakika haberine göre, Ordu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime 1 gün ara verildi.
23.03.2021 Gündem
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Türkiye dünyanın en güçlü devletleri arasında
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Türkiye dünyanın en güçlü devletleri arasındaTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye ile barışçı ve dostane ilişki kuran her devlet ve toplum bundan sadece yarar sağlamış ve dünya barışına da katkıda bulunmuş olacaktır. Türkiye bugün 84 milyonluk dinamik nüfusu, modern devlet teşkilatı, gelişmiş ekonomisi ve kahramanlığı dillere destan muzaffer ordusuyla dünyanın en güçlü devletleri arasındadır." dedi.
18.03.2021Siyaset
Son dakika...  Ordu'da mutasyonlu virüs tespit edilen okulda yüz yüze eğitime ara verildi!
Son dakika... Ordu'da mutasyonlu virüs tespit edilen okulda yüz yüze eğitime ara verildi!Ordu’da 4 öğretmen ve 6 öğrencide İngiltere varyantlı koronavirüs tespit edilen Beylerli Mahallesi Şehit Harun Maytalman İlk ve Ortaokulu’nda, yüz yüze eğitime oy birliğiyle ara verildi.
15.03.2021Gündem
Ertem Göreç hayatını kaybetti
Ertem Göreç hayatını kaybettiToplumsal gerçekçi akımın Türk Sineması’ndaki önemli temsilcisi yönetmen ve senarist Ertem Göreç, önceki gün 89 yaşında hayatını kaybetti.
13.03.2021Kültür Sanat
İçişleri Bakanlığı'ndan Fazilet durağı için İmamoğlu hakkında soruşturma izni
İçişleri Bakanlığı'ndan Fazilet durağı için İmamoğlu hakkında soruşturma izniİçişleri Bakanlığı, koronavirüs salgının ilk döneminde Kağıthane- Kabataş hattındaki Fazilet durağına aynı anda 47 yolcunun bindiği iddialarıyla ilgili yürütülen savcılık soruşturmasında, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Birinci Hukuk Müşaviri Eren Sönmez, Hukuk Müşaviri Özge Vural Öztürk ve Başkan Danışmanı Murat Ongun hakkında soruşturma izni verilmesine karar verdi.
10.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

istanbulmetroistanbul valiliğiMetro İstanbulTaksim-Kabataş Füniküler

Kabataş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.