Kaçak Avcı

Kaçak Avcı

Son dakika kaçak avcı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kaçak avcı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kaçak avcı haber sayfamızda...

Kaçak Avcı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 190 kaçak avcı haberi bulunmuştur.
Kaçak avcılar Boğaz'da avladıkları 2 ton midyeyi deniz dibine saklamış
Kaçak avcılar Boğaz'da avladıkları 2 ton midyeyi deniz dibine saklamışİstanbul Boğazı'nda kaçak olarak avlanan 2 ton midyeyi deniz dibinden dalgıçlar çıkardı. Canlı oldukları tespit edilen 2 ton midye daha sonra tekrar denize bırakılırken, kaçak midye avcısı 3 kişiye 16 bin 365 lira ceza kesildi.
19.11.2021Gündem
Kaçak avcı, kendisini uyaran av koruma memurunu vurdu!
Kaçak avcı, kendisini uyaran av koruma memurunu vurdu!Gümüşhane’de kaçak avcılık yapan 3 kişilik gruptaki B.Y., kendisini uyaran av koruma memuru Hayati Özdamar'ı (55) tüfekle ayağından vurarak yaraladı. Gözaltına alınan 3 kişi savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.
26.10.2021Gündem
Drone'la yakalandılar! Göz açtırılmıyor, 2 kişi ormanda...
Drone'la yakalandılar! Göz açtırılmıyor, 2 kişi ormanda...Doğa Korumu ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün kaçak avcılara karşı kullandığı drone ile Bursa'da kaçak avlanan 2 kişi, havadan tespit edildi. Drone ile uzun süre havadan takip edilerek yakalanan avcılara para cezası uygulandı.
19.07.2021Gündem
Türk profesörden dünyanın en kapsamlı fotokapan literatürü
Türk profesörden dünyanın en kapsamlı fotokapan literatürüDoğu Anadolu ve ABD'nin Utah eyaletinin yaban hayatını yıllardır araştıran Utah ve Koç üniversitelerinde öğretim üyesi Prof. Dr. Çağan Şekercioğlu ile öğrencileri, 3 bin 326 bilimsel makaleyi sentezleyerek, fotokapan literatürüne ilişkin dünyanın en kapsamlı çalışmasını yayımladı.
1.05.2021Haberler
Güney Afrika'da kaçak avcıyı fil sürüsü ezdi
Güney Afrika'da kaçak avcıyı fil sürüsü ezdiHafta sonu Güney Afrika'da kaçak gergedan avcısı olduğundan şüphelenilen biri üreme dönemindeki fil sürüsü tarafından ezilerek öldürüldü.
20.04.2021Dünya
Güney Afrikalı kaçak avcı fillerin altında ezilerek öldü
Güney Afrikalı kaçak avcı fillerin altında ezilerek öldüGüney Afrika Cumhuriyeti'nde kaçak bir avcının fillerin saldırısı sonrası yaşamını yitirdiği bildirildi. Güney Afrika Cumhuriyeti Çevre Bakanlığı'na göre ülkede 2019'da 31 fil kaçak avcılar tarafından öldürüldü.
19.04.2021Dünya
Aslanları zehirleyen kaçak avcılar yakalandı
Aslanları zehirleyen kaçak avcılar yakalandıUganda'daki Kraliçe Elizabeth Milli Parkı'nda altı aslanı zehirleyerek öldürdüler, hayvanların başlarını, ayaklarını ve kalplerini keserek aldılar.
24.03.2021Dünya
Rusya'da yaşayan 600 Sibirya kaplanından biri öldürüldü!
Rusya'da yaşayan 600 Sibirya kaplanından biri öldürüldü!Kaçak avcılar, hayvanın postunu, kemiklerini, etini ve kafasını satmaya çalışırken yakalandı. Sibirya kaplanı, Habarovks ve Vladivostok şehirleri arasında öldürüldü.
15.03.2021Dünya
Botsvana'da toplam 350 fil gizemli bir şekilde öldü
Botsvana'da toplam 350 fil gizemli bir şekilde öldüAfrika'nın güneyindeki Botsvana'da son iki ay içinde 350 fil, "eşi görülmemiş" bir şekilde hayatını kaybetti.
2.07.2020Dünya
Ünlü dağ gorili kaçak avcılar tarafından öldürüldü
Ünlü dağ gorili kaçak avcılar tarafından öldürüldüUganda'da 25 yaşındaki Rafiki adlı hayvanın katledilmesiyle, Nkruringo ailesinden yalnızca 17 goril kaldı. Ugandalı yetkililer, dört kaçak avcıyı gözaltına aldı.
12.06.2020Dünya
Martı avına ceza yağdı
Martı avına ceza yağdıManisa'nın Yunusemre ilçesinde kaçak avlanarak martı vurduğu belirlenen Özcan H.'ye, 16 bin 303 lira idari para cezası uygulandı.
27.04.2020Haberler
Balıkçıya uydu takibi geliyor
Balıkçıya uydu takibi geliyorDüzenlemeye göre, balıkçı gemileri kimlik, konum, zaman, hız, yön gibi seyir bilgileriyle ilgili bilgileri içeren takip sistemini hiçbir şekilde kapatamayacak. Yetkililer kaçak avcı teknelerini üçüncü bir elektronik sistemle belirledikleri uyarısında bulundu
30.10.2019Gündem
İçine baktılar, hemen ateşe verdiler!
İçine baktılar, hemen ateşe verdiler!Elazığ'da avcılıkta kullanılması yasak olan gümeler ekipler tarafından...
5.02.2019Gündem
Kaçak avcılar vurdu, jandarma kurtardı
Kaçak avcılar vurdu, jandarma kurtardıAmasya’nın Taşova ilçesinde kaçak avcıların vurduğu yırtıcı kuşu, devriye gezerken tesadüfen bulan jandarma ekipleri kurtardı.
12.01.2019Gündem
O kaçaklar bulundu ve ceza kesildi
O kaçaklar bulundu ve ceza kesildiSamsun'da geçen 6 Aralık'ta, Kızılırmak Deltası Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'nda 37 yaban ördeğini öldüren kaçak avcılar bulundu. 2 avcıya toplam 22 bin 595 TL ceza kesildi.
11.01.2019Gündem
Bu kare sonrası harekete geçildi!
Bu kare sonrası harekete geçildi!UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Samsun'daki Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde 57 yeşilbaş ördeği öldüren kar maskeli 3 avcının bulunması için çalışma yapılıyor.
4.01.2019Gündem
Bu kare sonrası harekete geçildi!
Bu kare sonrası harekete geçildi!UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Samsun'daki Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde 57 yeşilbaş ördeği öldüren kar maskeli 3 avcının bulunması için çalışma yapılıyor.
4.01.2019Gündem
Vurulup, saklanan dağ keçisi bulundu
Vurulup, saklanan dağ keçisi bulunduTunceli'de koruma altına bulunan dağ keçilerinden birinin kaçak avcılar tarafından vurulduktan sonra boğazı kesilip gizlendiği ortaya çıktı.
15.12.2018Gündem
Terkos Gölü'nde kaçak avcılara operasyon kamerada
Terkos Gölü'nde kaçak avcılara operasyon kameradaİstanbul’un su ihtiyacını büyük ölçüde karşılayan Terkos gölünde kaçak avlanmaya karşı ekipler, denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde, avlanmada kullanılması yasak olan ağ ve malzemeler ele geçirilirken, yakalanan balıklar tekrar göle bırakıldı.Edinilen bilgiye göre; İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çatalca İlçe Tarım Orman Müdürlüğü, Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Çatalca İlçe Jandarma Komutanlığının iş birliği ile Terkos Gölü havzasında bulunan Celepköy, Hisarbeyli, Örencik ve Ormanlı mahallelerinden gelen ihbarlar üzerine denetim yapıldı. Yapılan çalışmalarda kilometrelerce uzunlukta monofilament (misina) ağ ve 46 takım büyük boy pinter ağı ele geçirildi. Yakalanan ağlara takılan 700’e yakın balık ise tekrar göle bırakıldı. Sudan çıkarılan ağ ise, gölün kenarında kontrollü bir şekilde imha edildi.Kaçak avlananlara idari para cezası uygulandı 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamında suçüstü kaçak avlanan 2 avcıya idari para cezası uygulandı. Yetkililer, bu çalışmaların sistemli ve istikrarlı bir şekilde süreceğini belirterek, bu şekilde avlanılmaya devam edilmesi halinde balık miktarının ve çeşitliliğinin azalacağını bununda ekolojiyi olumsuz etkileyeceğini söyleyerek balıkçılardan duyarlı olmaları istendi.
11.09.2019Yaşam
Ava çıkan avlandı!
Ava çıkan avlandı!Güney Afrika’nın güneyindeki Kenton-on-Sea kentinin yakınlarında, korumaya alınan ‘Sibuya’ alanındaki aslanların, kaçak olarak gergedan boynuzu avına çıkan bir veya birkaç avcıyı yediği ortaya çıktı.
6.07.2018Dünya
Sosyal medyada yakalandılar! 28 bin lira ceza kestiler
Sosyal medyada yakalandılar! 28 bin lira ceza kestilerAntalya'nın Akseki ilçesinde koruma altındaki 2 yaban keçisini vuran 2 kaçak avcı, sosyal medyada paylaştıkları fotoğraflardan yakalandı. Haklarında işlem yapılan kaçak avcılara 28 bin 80 lira ceza uygulandı.
11.06.2018Gündem
Son dakika: Kimse yaklaşmasın diye ellerinde tüfeklerle 24 saat bekliyorlar!
Son dakika: Kimse yaklaşmasın diye ellerinde tüfeklerle 24 saat bekliyorlar!Şanlıurfa'da nesli tükenme tehdidi altında bulunan dağ ceylanları, üreme dönemlerinde yavrularının çalınmaması için 24 saat korunuyor.
24.05.2018Gündem
Son dakika: Kimse yaklaşmasın diye ellerinde tüfeklerle 24 saat bekliyorlar!
Son dakika: Kimse yaklaşmasın diye ellerinde tüfeklerle 24 saat bekliyorlar!Şanlıurfa'da nesli tükenme tehdidi altında bulunan dağ ceylanları, üreme dönemlerinde yavrularının çalınmaması için 24 saat korunuyor.
24.05.2018Gündem
Kaçak avcılara 5.5 milyon ceza
Kaçak avcılara 5.5 milyon cezaOrman ve Su İşleri Bakanlığı verilerine göre, Türkiye’de 2017’de kaçak avlanan 7 bin 20 kişiye 5.5 milyon lira ceza kesildi.
4.02.2018Gündem
Avladığımız palamut 1 yaşında bile değil
Avladığımız palamut 1 yaşında bile değilTürkiye’nin balık deposu Karadeniz’de 10 bin tekne avlanıyor. Yani balık stokunun 10 katı avlanma gücümüz var. Bu sezon 150 bin ton hamsi avlandı. Palamut çok hızlı büyüyor ama tükettiğimizin tamamı 1 yaşından küçük. 1970’lerde 100 bin ton olan istavrit avı günümüzde 10 bin tona düştü
16.01.2018Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kaçak Avcı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.