Kagider

Kagider

Son dakika KAGİDER haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan KAGİDER gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan KAGİDER haber sayfamızda...

Kagider

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 329 kagider haberi bulunmuştur.
Nezaket ziyareti
Nezaket ziyaretiTürkiye Kadın Grişimciler Derneği’nin (KAGİDER) başarıda sınır tanımayan başkanı Emine Erdem ve üye arkadaşları, geçtiğimiz günlerde Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı seçilen Orhan Turhan’ı ziyaret etti.
23.06.2022Cadde
Kadın girişimciler, Trendyol’un destek programlarıyla işini dijitalleştirerek büyütüyor
Kadın girişimciler, Trendyol’un destek programlarıyla işini dijitalleştirerek büyütüyorUN Women ve UN Global Compact ortak inisiyatifi olan Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) imzacısı olan Trendyol, Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınları, ekonomik hayatta etkin şekilde yer almaları için özel programlarla destekliyor, dijitalleşmeleri için çalışıyor.
10.06.2022Advertorial
Kadın elinden yerli teknoloji
Kadın elinden yerli teknolojiYerli teknoloji firması Reeder’ın kurucusu Sezen Sungur Saral, firmayı kısa sürede büyüttü. E-kitap okuyucusuyla başladı, tablet, ateş ölçer ve akıllı saate uzandı. Şimdi sırada akıllı TV, robot ve araba var
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SU
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SUDataExpert iş birliğinde BMI tarafından yürütülen ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırması kapsamında, Türkiye’de açıklanan 500 listeleri, borsaya kote şirketler, holdingler ve araştırmaya yapılan başvurular baz alınarak 1.500’ün üzerinde organizasyon belirlendi. Cirosal büyüklüğü, aktif büyüklüğü, çalışan sayısı, organizasyonun sektördeki repütasyonu yönlerinden araştırmaya dahil edilen 1.000’in üzerinde organizasyonun en üst düzey İnsan Kaynakları yöneticisine ulaşıldı. Adaylar belirlenirken, görev süresi 1 yıldan kısa olan ve araştırmada yer almak istemeyen CHRO’lar kapsam dışı bırakıldı. Adaylardan, performans ve iş deneyimlerine ek olarak; pandemi döneminde üstlendikleri sorumluluklar ve geçirdikleri değişimlere ilişkin bilgiler temin edildi. Temin edilen bilgiler, danışma kurulu tarafından analiz edildi. Danışma kurulunun oylama ve değerlendirmeleri sonucunda performanslarıyla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi belirlendi.
ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022, 13-14-15 Mayıs’ta goodspaces’da
ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022, 13-14-15 Mayıs’ta goodspaces’dagoodspaces, sanat, teknoloji ve sürdürülebilirlik dönüşümünü her ayrıntısıyla odağına alacak kapsamlı bir zirveye imza atıyor. 13-14-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022’de; konusunda uzman konuşmacıların yer alacağı paneller, sanal ve artırılmış gerçeklik deneyimleri, NFT sergi, ‘Digital Art Party’, dijital sanatı ve müziği bir araya getirecek konserler ve özel söyleşiler gerçekleşecek. Sürdürülebilirlik, sanat, girişimcilik, teknoloji ekosisteminin günümüzdeki buluşma noktası olan Metaverse, NFT ve Web 3.0’ı odağına alan zirve, katılımcılara ücretli ve ücretsiz geniş bir program sunuyor.
Kadınlara robotik süreç eğitimi
Kadınlara robotik süreç eğitimiTeknoloji Odağında Liderler Zirvesi'nde, 50 kadına robotik süreç otomasyonu eğitimi verileceği açıklandı.
26.03.2022Ekonomi
SEPHORA’dan kadın girişimcilere destek
SEPHORA’dan kadın girişimcilere destekSephora ile Güzellik Sektöründeki Kadın Girişimciler ve Güçlü Markaları ile Tanışma Zamanı...Güzelliğin sınır tanımayan gücü Sephora, kadın girişimcileri destekleyen KAGİDER iş birliği ile hayata geçirdiği ‘Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’ındaki beş güçlü marka olan Bade Natural,Cosmed, Feu du Ciel, Mellys’ Nature ve The Sim Co.’nun ürünlerini artık sephora.com.tr ve Sephora Mobil Uygulaması üzerinden güzellik tutkunlarıyla buluşturuyor.
12.03.2022Advertorial
Güç birliği
Güç birliğiSephora, Türk kadın girişimcilerin kurduğu güçlü markalar; Cosmed, Feu du Ciel, Mellys’ Nature, Bade Natural ve The Sim Co...
10.03.2022Cadde
Bir yılda bin kadına ulaştı
Bir yılda bin kadına ulaştıTrendyol ve KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınları dijital ekonomiye kazandırmak için geçtiğimiz yıl başlattıkları ‘Gelecek Kadınların’ programını büyütmeye devam ediyor. Bir yılda binden fazla kadının girişimcilik ve e-ticaret eğitimleri aldığı programda 3 yılda 3 bin kadına ulaşılması hedefleniyor. ‘Gelecek Kadınların’ programının ilk yıl sonuçları açıklandı.
9.03.2022Ekonomi
Sephora’dan ‘güzelliğin girişimcileri’ne destek
Sephora’dan ‘güzelliğin girişimcileri’ne destekSephora, kadın girişimcileri destekleyen KAGİDER iş birliği ile hayata geçirdiği ’Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’’ındaki beş güçlü marka olan Cosmed, Feu du Ciel, Mellys’ Nature, Bade Natural ve The Sim Co.’nun ürünlerini artık sephora.com.tr ve Sephora Mobil Uygulaması üzerinden güzellik tutkunlarıyla buluşturuyor.
8.03.2022Ekonomi
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: Hemen, Şimdi!
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: Hemen, Şimdi!Global Compact Türkiye, TÜSİAD, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye), TÜRKONFED, KAGİDER, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği ve %30 Kulübü iş birliği ile “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Hemen Şimdi!” etkinliği gerçekleşti. İş dünyasının önde gelen temsilcileri, düzenlenen etkinlikte toplumsal cinsiyet eşitliği için bugünden atabileceği somut adımları tartıştı ve iyi örneklerini paylaştı.
7.03.2022Ekonomi
Lider kadınların günü
Lider kadınların günüAkdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği’nin (AGİDER) düzenlediği son toplantıda, KAGİDER Başkanı Emine Erdem, ‘Yılın Lider Kadını’ ödülüne layık görüldü.
1.03.2022Cadde
Kadınları dinleyin, ‘büyük resmi’ görün
Kadınları dinleyin, ‘büyük resmi’ görünZorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı Selen Zorlu Melik: “Kadınların karşılaştığı zorlukları sadece iş hayatına indirgemek büyük resmi görmemizi engeller. Bu meseleye toplumsal cinsiyet eşitliği lensinden bakmamız gerekiyor. Bunun için de kadınları, hayatın her alanında daha fazla dinlemeliyiz”
‘Amacımız kadının her alanda güçlenmesi’
‘Amacımız kadının her alanda güçlenmesi’Yıldız Holding, fırsat eşitliğine yönelik çalışmalarını içeren, “Kadın Platformu 2020” raporunu ve bu yılki fırsat eşitliği hedeflerini kamuoyu ile paylaştı. Toplantının ev sahipliğini yapan Yıldız Holding Kadın Platformu Elçisi Begüm Mutuş, raporun içeriğini ve holdingin bu yılki hedeflerini anlattı.
31.01.2022Ekonomi
Lojistik sektörüne genç nesil geliyor
Lojistik sektörüne genç nesil geliyor Kendi alanlarında başarılı ve yetkin kadınların bir araya gelmesiyle kurulmuş bir Wilat (Women in Logistics and Transport) Türkiye, üniversitelerle işbirliği yaparak “Mentorluk Projesi”ne start verdi. Altınbaş Üniversitesi de kadın öğrencileriyle projede yer alarak lojistik sektörüne yeni nesil yetiştirmek üzere kolları sıvadı.
3.01.2022Ekonomi
Kadın girişimcilerin gövde gösterisi
Kadın girişimcilerin gövde gösterisiTürkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) üyeleri arasında yer aldığı kadın girişimciler kuruluşu Femmes Chefs D’entreprises Mondiales (FCEM) 68’inci kongresini İstanbul’da düzenlemeye karar verdi.
5.11.2021Cadde
Kadın liderlerin sayısı artıyor
Kadın liderlerin sayısı artıyorTürkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Sanofi Türkiye iş birliğiyle gerçekleştirilen “Geleceğin Kadın Liderleri” projesinin 2021 yılı buluşması gerçekleşti. Projenin bu seneki eğitim programı sonunda, Türkiye’nin dört bir yanından katılan 250 başarılı genç kadın ile birlikte “Geleceğin Kadın Liderleri” mezunlarının sayısı bin 250’ye ulaştı.
1.11.2021Ekonomi
El emeği ürünler
El emeği ürünler‘KAGİDER Kooperatif Destekleme Projesi’ kapsamında, Özlem Süer’in katkılarıyla İzmit Çınar ve Beylikdüzü Harmoni Kooperatifleri’nde faaliyet gösteren kadın girişimcilerin el emeğiyle hazırlanan ürünler ‘Özlem Süer Özel Koleksiyon’ lansmanında tanıtıldı.
28.10.2021Cadde
KAGİDER projesi ile kadın kooperatiflerinin el emeği Özlem Süer markasıyla buluştu
KAGİDER projesi ile kadın kooperatiflerinin el emeği Özlem Süer markasıyla buluştuKAGİDER’in hayata geçirdiği “KAGİDER Kooperatif Destekleme Projesi” kapsamında, Türk tasarımının öncü isimlerinden Özlem Süer’in katkılarıyla İzmit Çınar ve Beylikdüzü Harmoni Kooperatifleri’nde faaliyet gösteren kadın girişimcilerin el emeği ile hazırlanan ürünler “Özlem Süer Özel Koleksiyon Lansmanı”nda tanıtıldı.
Kadın girişimciliğine 10 milyar lira destek
Kadın girişimciliğine 10 milyar lira destekSürdürülebilir kalkınma ve kadının iş hayatına katılımı için çalışan Garanti BBVA, kadın girişimcilere yönelik sürdürdüğü desteğinin 15’inci yılını kutluyor. Garanti BBVA; finansman sağlama, cesaretlendirme, eğitim ve yeni pazarlara açılma olarak dört temel başlıkta kadınların girişimci olmasının önündeki engelleri kaldırmak, güçlenmelerini sağlamak ve işletmelerinin sürdürülebilir olması amacıyla çalışıyor.
11.10.2021Ekonomi
Nezaket ziyareti
Nezaket ziyaretiTürkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Başkanı Emine Erdem, önceki gün UNESCO Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İhtisas Kurultayı’nda birlikte çalıştığı İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek’i makamında ziyaret etti.
30.09.2021Cadde
‘Kadın girişimci’ yarışması başlıyor
‘Kadın girişimci’ yarışması başlıyorGaranti BBVA’nın, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Ekonomist Dergisi iş birliğiyle düzenlediği Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması için başvurular başladı.
28.09.2021Ekonomi
Eşit işe eşit ücret
Eşit işe eşit ücret“Eşit değerde işe eşit ücret” prensibi, Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamına alınarak, 2030 yılına kadar hayata geçirilmesi gereken önceliklerden biri olarak kabul edildi ve bu prensibin hızlı ve etkili biçimde hayata geçmesi için Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ve Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) liderliğinde ve birçok hükümet, işçi ve işveren örgütleri ile uzman kuruluşların katılımıyla “Uluslararası Eşit Ücret Koalisyonu” (EPIC) kuruldu. Küresel düzeyde farkındalığı ve işbirliğini artırmak üzere de 2020 yılında 18 Eylül, Uluslararası Eşit Ücret Günü olarak belirlendi.
20.09.2021Ekonomi
'Kadın İçin Taşıyoruz' projesine ödüller
'Kadın İçin Taşıyoruz' projesine ödüllerDFDS Akdeniz İş Birimi ve KAGİDER iş birliği ile hayata geçirilen “Kadın İçin Taşıyoruz” projesi, uluslararası düzeyde sınırlarını genişletmeyi sürdürürken, dünyanın en itibarlı ödül programlarından Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde “Yılın İletişim/PR Kampanyası” kategorisinde bronz ödülle onurlandırıldı.
6.09.2021Ekonomi
Kadın gücü için ekonomik destek
Kadın gücü için ekonomik destekCoca-Cola Türkiye’nin desteği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Habitat Derneği’nin iş birliği ile hayata geçirilen Kız Kardeşim Projesi, kadınları desteklemeye devam ediyor. Proje ile kadınların gerekli bilgi ve becerilerle donanarak, toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları hedefleniyor. Kız Kardeşim Projesi kapsamında ikincisi hayata geçirilen “Hibe Programı” ile üretici, gıda ve yeme-içme sektöründe faaliyet gösteren girişimci kadınların desteklenmesi amaçlanıyor.
19.07.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kagider ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.