Girişimci

Girişimci

Son dakika girişimci haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan girişimci gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan girişimci haber sayfamızda...

Girişimci

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.101 girisimci haberi bulunmuştur.
İki genç Çin'de araştırıp Türkiye'de üretti! 43 ülke sıraya girdi
İki genç Çin'de araştırıp Türkiye'de üretti! 43 ülke sıraya girdiDüzce'de iki genç girişimci, KOSGEB desteğiyle adım attıkları iş hayatında açtıkları 3 fabrikada ürettikleri elektrikli motosiklet ve bisikletleri 43 ülkeye gönderiyor.
20.09.2021Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar'tan tavuk eti açıklaması
TZOB Başkanı Bayraktar'tan tavuk eti açıklamasıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tavuk eti fiyatlarının marketlerde arttığını ancak bu artışın üreticiye yansımadığını belirterek, "Üreticinin tavuk başına alacağı ücret sürdürülebilir seviyeye getirilmelidir. Sözleşmede belirlenen üretici fiyatları, şeffaf bir şekilde üreticiye sürdürülebilir bir gelir sağlayacak, performansa dayalı belli bir metodolojiye bağlı olarak belirlenmelidir." ifadelerini kullandı.
20.09.2021Ekonomi
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları CevaplarıYeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
20.09.2021Eğitim
Kız kardeş dayanışması
Kız kardeş dayanışmasıGıda sektöründe faaliyet gösteren girişimci kadınları desteklemek amacıyla hayata geçirilen “Kız Kardeşim Hibe Programı”nı kazanan kadınlar güçlenerek büyüyor.
18.09.2021Gündem
Ev bilgisayarının mucidinden veda
Ev bilgisayarının mucidinden vedaİlk ev bilgisayarını icat ederek bilişim teknolojisini halkla buluşturan İngiliz mucit Sir Clive Sinclair, 81 yaşında öldü. Sinclair, zamanının çok ötesinde geliştirdiği teknolojik cihazlarla modern tüketici elektroniği dünyasının kapılarını açtı. Ama ne ilginçtir ki Sinclair bilgisayar kullanmıyordu!
18.09.2021Dünya
Dünyaca ünlü müzisyenler İstanbul'a geliyor
Dünyaca ünlü müzisyenler İstanbul'a geliyorCemal Reşit Rey Konser Salonu’nda 21 Eylül-2 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 1. İstanbul Uluslararası Oda Müziği Festivali, efsanevi çellist Gary Hoffman, piyanist Caspar Frantz, keman sanatçısı Svetlin Roussev gibi usta isimleri ağırlayacak.
16.09.2021Kültür Sanat
7 aylık çalışma sonucu ortaya çıkan amfibik araçla yarışacaklar
7 aylık çalışma sonucu ortaya çıkan amfibik araçla yarışacaklarVan'da üniversite öğrencileri, hazırladıkları amfibik araçla TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali finalinde yarışacak.
16.09.2021Teknoloji
Kadın girişimcilere 5 milyar TL destek
Kadın girişimcilere 5 milyar TL destekHalkbank’ın kadın girişimcileri teşvik etmek amacıyla sunduğu Kadın Girişimci Kredi Paketi, altı ay içinde 50 binin üzerinde kadın girişimciye ve 5 milyar TL’ye yaklaşan kredi hacmine ulaştı. İzmir’de sekizincisi düzenlenen Üreten Kadınlar Toplantısı’nda güncel verileri duyuran Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, sağladıkları desteği yatırıma ve istihdama dönüştüren kadın girişimcilerin başarı hikayelerini paylaştı.
16.09.2021Ekonomi
Girişimciler Diyarbakır'a yatırım yapmak için sıraya girdi
Girişimciler Diyarbakır'a yatırım yapmak için sıraya girdiGirişimcilerin Diyarbakır'a yatırım yapmak için artan talebi üzerine Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) 4. etap dolunca 5. etap için çalışma başlatıldı.
12.09.2021Ekonomi
Hayatını kaybeden ablasıyla kurduğu hayali yarım bırakmadı
Hayatını kaybeden ablasıyla kurduğu hayali yarım bırakmadıAntalya'da sahilde otururken 2 kişilik deniz otomobiline binemeyip ağlayan çocukları görünce 4 kişiliğini üretmek için ablası Ceyda Atalay (60) ile hayal kuran Ferda Atalay (56), ablasının vefatı üzerine, yarım kalan hayalini gerçekleştirdi. Atalay, ablasının adını yaşatmak için de 'Cey-Car' adını verdiği deniz otomobilini ihraç etmeyi hedefliyor.
12.09.2021Haberler
Devlet destek verdi! Kilosu 200 lira, talep yağıyor
Devlet destek verdi! Kilosu 200 lira, talep yağıyorİzmir'in Aliağa ilçesinde, devletten aldığı destekle evinin ahır olarak kullanılan bölümünü atölyeye çeviren 49 yaşındaki girişimci kadın, soğuk sıkım yöntemiyle ürettiği çitlembik yağını Türkiye'nin her bölgesine gönderiyor.
12.09.2021Ekonomi
Hayatını kaybeden ablasıyla kurduğu hayali yarım bırakmadı
Hayatını kaybeden ablasıyla kurduğu hayali yarım bırakmadıAntalya'da sahilde otururken 2 kişilik deniz otomobiline binemeyip ağlayan çocukları görünce 4 kişiliğini üretmek için ablası Ceyda Atalay (60) ile hayal kuran Ferda Atalay (56), ablasının vefatı üzerine, yarım kalan hayalini gerçekleştirdi. Atalay, ablasının adını yaşatmak için de 'Cey-Car' adını verdiği deniz otomobilini ihraç etmeyi hedefliyor.
12.09.2021Gündem
Üniversitelilerin yeni sınavı: Barınma
Üniversitelilerin yeni sınavı: BarınmaBugünlerde üniversiteli olan gençler hem kayıt hem barınma stresi yaşıyor. Yurt veya ev kiraları karşısında zorlanan üniversiteliler için sınav henüz bitmedi
12.09.2021Pazar
En çok onlar tercih ediyor! Kiralar 500-1500 TL arası...
En çok onlar tercih ediyor! Kiralar 500-1500 TL arası...Koronavirüs pandemisi sonrası hem dünyada hem de Türkiye'de doğa ile iç içe yaşama özlemi duyanlar, şehirden köye doğru bir akım başlattı. Ancak bir süre sonra köy hayatına rağbetin artması, emlak piyasasını da etkiledi. Peki kendi evini yapan ve arsa alanlar nasıl bir hayat sürüyor, hangi zorluklarla karşılaşıyor? İşte tüm detaylarıyla şehirden köye göçte Türkiye gerçeği...
14.09.2021Emlak
Malatya'dan ihraç edilen çilekler Avrupa ve ABD'de damakları tatlandırıyor
Malatya'dan ihraç edilen çilekler Avrupa ve ABD'de damakları tatlandırıyorDünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'inin yapıldığı Malatya'da, girişimci Ömer Memur'un Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteğiyle kurduğu fabrikada işlediği dondurulmuş çilekler, Avrupa ülkeleri ile ABD'ye gönderiliyor.
10.09.2021Ekonomi
Kral ve kraliçe belli oluyor
Kral ve kraliçe belli oluyorKurucu Başkan Akif Örük öncülüğünde bu yıl 21. kez düzenlenecek olan Miss&Mr Model of Turkey Yarışması’nda büyük final için nefesler tutuldu.
10.09.2021Ege
Aynı gurur aynı heyecan!
Aynı gurur aynı heyecan!İzmir’in kurtuluşunun yıldönümü coşku dolu etkinliklere sahne olacak. Büyükşehir’in ev sahipliğinde düzenlenen program sabah saat 09.00’da Zafer Yürüyüşü ile başlayacak
8.09.2021Ege
Yurtiçi Kargo’dan e-ticaret kullanıcılarını sevindirecek proje
Yurtiçi Kargo’dan e-ticaret kullanıcılarını sevindirecek projeYurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol, e-ticaret kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak olan Kontrol Sende isimli yeni projelerini hayata geçirdiklerini duyurdu. Bu uygulama ile e-ticaret kullanıcılarının konforu artarken, alıcıyı evde bulamama sorunu tarih olacak.
8.09.2021Advertorial
Son dakika... MEB meslek ders kitaplarını da ilk kez 'ücretsiz kitap' kapsamına aldı
Son dakika... MEB meslek ders kitaplarını da ilk kez 'ücretsiz kitap' kapsamına aldıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "9. sınıflarda, 47 alanda kullanılacak 87 farklı meslek dersine ait 1 milyon 680 bin 92 kitap hazırlanarak, okullara ücretsiz dağıtıldı" dedi.
8.09.2021Gündem
‘Afganistan’daki süreci takipteyiz’
‘Afganistan’daki süreci takipteyiz’Erdoğan, “Afganistan’da geçici kabine nereye kadar devam eder bilemeyiz. Bize düşen bu süreci dikkatle takip etmektir” ifadelerini kullandı. Erdoğan, Kabil Havalimanı’nın işletilmesiyle ilgili ise “Biz olumlu yaklaşımımızı koruyoruz” dedi.
8.09.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan Kabil Havaalanı açıklaması: Geldiğimiz noktada olumlu gelişmeler yok
Son dakika: Erdoğan'dan Kabil Havaalanı açıklaması: Geldiğimiz noktada olumlu gelişmeler yokSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tshisekedi ile ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabil Havalimanı'nın işletilmesine ilişkin, "İşin başından itibaren olumlu yaklaşım içinde olduk. Geldiğimiz noktada o olumlu gelişmeler bizim açımızdan henüz yok." dedi.
7.09.2021Siyaset
Kim Kardashian'a kripto para dolandırıcılığı uyarısı
Kim Kardashian'a kripto para dolandırıcılığı uyarısıAmerikalı reality şov yıldızı ve girişimci Kim Kardashian'ın, sosyal medya hesabından kripto para reklamı yapmasının ardından, İngiltere'den dolandırıcılık konusunda uyarı geldi.
7.09.2021Cadde
Mekatronik öğrencisi "ayakkabı ressamlığıyla" kendi işinin patronu oldu
Mekatronik öğrencisi "ayakkabı ressamlığıyla" kendi işinin patronu olduİstanbul Ticaret Üniversitesi Mekatronik Fakültesi öğrencisi 22 yaşındaki Ömer Faruk Kayım, kendi ürettirdiği ayakkabıları talepler doğrultusunda kişiye özel çizdiği resimlerle yeniden tasarlayarak genç yaşta kendi işinin patronu oldu.
7.09.2021Haberler
Rusya'da şirketlerin yüzde 10'u iflas etti
Rusya'da şirketlerin yüzde 10'u iflas ettiRusya Başkanlık Ofisi Girişimci Hakları Temsilcisi Boris Titov, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ülkedeki şirketlerin yüzde 70'inin mali kayba uğradığını belirterek, "Rusya'daki şirketlerin yüzde 10'u salgın nedeniyle faaliyetlerini tümüyle durdurmak zorunda kaldı." dedi.
7.09.2021Uzmanpara
Mevcut yasalar yapay zekayı mucit olarak görmüyor!
Mevcut yasalar yapay zekayı mucit olarak görmüyor!ABD'de Leonie Brinkema isimli bir federal bir yargıç, yapay zekanın ülke yasaları uyarınca mucit olarak kabul edilemeyeceğine ve herhangi bir icadın patentini alamayacağına karar verdi.
7.09.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

son haberlerizmirteknofestekonomideniz otomobili

Girişimci ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.