Kalkınma Planı

Kalkınma Planı

Son dakika kalkınma planı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kalkınma planı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kalkınma planı haber sayfamızda...

Kalkınma Planı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.786 kalkınma planı haberi bulunmuştur.
Cevdet Yılmaz: Yılın ikinci yarısında enflasyondaki düşüşü göreceğiz
Cevdet Yılmaz: Yılın ikinci yarısında enflasyondaki düşüşü göreceğiz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Ekonomimiz 1 trilyon dolar seviyesini geçti tarihinde ilk defa. 1 trilyon 119 milyar dolar oldu ve kişi başına gelirimiz de 13 bin doları aşarak 13 bin 110 dolar olarak hesaplandı. Bu tarihimizin en yüksek rakamları, dolar bazında konuşacak olursak Türkiye bu rakamlarla dünyanın 17 büyük ekonomisi konumunda. Satın alma gücü dediğimiz bir hesap var ona göre ise 11 konumda" dedi.
2.03.2024 Ekonomi
57 maddelik plan! Yatırımlar için ‘Fonların Fonu’
57 maddelik plan! Yatırımlar için ‘Fonların Fonu’ Yatırım ortamını iyileştirmek için Türkiye’nin teknolojik gelişimine katkı sağlayacak yabancı uzmanların çalışma süreçleri kolaylaşacak. KDV’de istisna ve indirimli oran uygulaması azalırken yatırım için “Fonların Fonu” kurulacak.
2.03.2024 Ekonomi
Eşit katılım için #tutungeliyoruz
Eşit katılım için #tutungeliyoruz UN Women Türkiye, yerel seçim öncesi başlattığı kampanyayla siyasi partilere koltukları, mazbataları kadın adaylar için “#tutungeliyoruz” diye seslenerek aday listelerinde daha fazla kadın belediye başkanı ve kadın belediye meclisi üyesi talep ediyor.
26.02.2024 Ekonomi
Bakan Bolat: Türkiye'ye kimse yan bakamayacak
Bakan Bolat: Türkiye'ye kimse yan bakamayacak Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “Türkiye savunma sanayinde ilerledikçe, Türkiye'ye ambargo uygulayanlar sıra sıra bu ambargoları kaldırdı. Son 1 ay içinde 3- 4 önemli ülke bu ambargoları kaldırdı. Türkiye'nin savunma sanayisindeki başarısı tek bir alana da hapsolmuyor. Kara, hava, deniz, her unsur bu alanlarda yer alıyor. Bütüncül bir politika izleniyor. Hepsinin gereği olan alanlar var. Güçlü, gelişmiş, savunma sanayisi olan, güçlü ekonomisi ve ihracatı olan Türkiye'ye Allah'ın izniyle kimse yan bakamayacaktır” dedi.
16.02.2024 Ekonomi
“Hizmetler ihracatımızı 200 milyar dolara çıkarma azmindeyiz”
“Hizmetler ihracatımızı 200 milyar dolara çıkarma azmindeyiz” Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “Hizmetler ihracatımızı 200 milyar dolara çıkarma azmindeyiz. Bu asla ütopik bir hedef değildir. Çalışılmış, düşünülmüş, hesapları yapılmış hedeflerdir” dedi.
15.02.2024 Ekonomi
Yenilenebilir enerji maliyeti azaltıyor enflasyonu düşürüyor
Yenilenebilir enerji maliyeti azaltıyor enflasyonu düşürüyor Türkiye'nin birincil enerji kaynaklarında yüzde 78 ithalata bağımlı olduğuna ve bu ithalatın cari açıkta en önemli kalemi oluşturduğuna dikkat çeken Bengisu Özenç, "Fosilden çıkış ve yenilenebilir enerjiye geçiş bir yandan enerji maliyetlerini düşürürken hane halklarına da daha düşük enflasyon olarak yansıyor" diyor.
12.02.2024 Milliyet Executive
'Türkiye, dijital ve yeşil dönüşümün öncü ülkelerinden olacak'
'Türkiye, dijital ve yeşil dönüşümün öncü ülkelerinden olacak' Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türkiye, dijital ve yeşil dönüşümün öncü ülkelerinden biri olacak. Başka türlü de üst orta gelir durumundan yüksek gelirli ülkeler ligine terfi edemeyiz" dedi.
8.02.2024 Ekonomi
“Girişimci kadınlar için bir WEB sitesi hazırlıyoruz”
“Girişimci kadınlar için bir WEB sitesi hazırlıyoruz” Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Girişimci olan ve girişimci olmayı hedefleyen kadınlar için bir WEB sitesi hazırlıyoruz. Bu WEB sitesi ile kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve uluslararası kuruluşlar tarafından sunulan tüm bilgileri bir araya topluyoruz” dedi.
18.01.2024 Ekonomi
2024 yılı ihracat hedefi 402 milyar dolar
2024 yılı ihracat hedefi 402 milyar dolar TİM Başkanı Mustafa Gültepe, “2024’te 267 milyar dolarlık mal ve 135 milyar dolarlık hizmet ihracatı hedefliyoruz. Ağırlıklı olarak ithalat potansiyeli yüksek büyük pazarlara yöneleceğiz” dedi.
17.01.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika asgari ücret açıklaması: Sözümüzü yerine getirdik!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika asgari ücret açıklaması: Sözümüzü yerine getirdik! Asgari ücret ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonda ivme kaybının başladığına dikkat çekerek yılın ikinci yarısında herkesi şaşırtacak şekilde daha fazla hissedileceğini ifade etti.
5.01.2024 Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika asgari ücret açıklaması: Sözümüzü yerine getirdik!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika asgari ücret açıklaması: Sözümüzü yerine getirdik! Asgari ücret ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonda ivme kaybının başladığına dikkat çekerek yılın ikinci yarısında herkesi şaşırtacak şekilde daha fazla hissedileceğini ifade etti.
5.01.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan yeni yıl mesajı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan yeni yıl mesajı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yeni yıl dolayasıyla bir mesaj yayımladı.
31.12.2023 Gündem
Ekonomi Koordinasyon Kurulu'ndan OVP mesajı
Ekonomi Koordinasyon Kurulu'ndan OVP mesajı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı sona erdi.
28.12.2023 Ekonomi
‘Sigortasız kentsel dönüşüm olmaz’
‘Sigortasız kentsel dönüşüm olmaz’ Sigortasız bir kentsel dönüşümün gerçekleşemeyeceğini ifade eden Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, “Önümüzdeki dönemin en büyük gündem maddelerinden bir tanesi kentsel dönüşüm olacak” dedi.
25.12.2023 Sigorta
Bakan Uraloğlu yeni projeleri açıkladı! 'İstanbul-Ankara arası 80 dakikaya inecek'
Bakan Uraloğlu yeni projeleri açıkladı! 'İstanbul-Ankara arası 80 dakikaya inecek' Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TBMM Genel Kurulu'nda, bakanlığı ve bağlı kuruluşların 2024 Yılı bütçesi ile ilgili konuştu. Uraloğlu, süper hızlı trenle Ankara- İstanbul arasındaki seyahatin 80 dakikada gerçekleştirilebileceğini söyledi.
18.12.2023 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan KKM’ye ilişkin açıklama
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan KKM’ye ilişkin açıklama Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Merkez Bankası Rezervlerine ilişkin, “Sadece 1 hafta içerisinde rezervlerimizdeki artış ise yaklaşık 4 milyar dolardır” dedi.
7.12.2023 Ekonomi
İhracata finansman desteği artacak
İhracata finansman desteği artacak Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), yılın altıncı toplantısını dün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında yaptı. Kurul, ihracatı destekleyecek, ihracatçı firmaların rekabet gücünü artıracak ve finansmana erişimlerini kolaylaştıracak tedbirleri görüştü.
29.11.2023 Ekonomi
EKK toplantısı sona erdi
EKK toplantısı sona erdi Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısında ihracat görünümü ile dezenflasyon sürecinde yatırım, üretim ve ihracatı destekleyecek, ihracatçı firmaların rekabet gücünü artıracak ve finansmana erişimini kolaylaştıracak tedbirlerin ele alındığı bildirildi.
28.11.2023 Uzmanpara
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sona erdi!
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sona erdi! Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın başkanlığında Beştepe'de toplandı. Toplantıda ekonomi alanındaki son gelişmeler değerlendirildi.
28.11.2023 Ekonomi
Spor turizminin merkezi Türkiye!
Spor turizminin merkezi Türkiye! Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Rize’de bir otelde düzenlenen “Rize Spor Turizmi Çalıştayı”nın açılışında, organizasyonun, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünde Türkiye’nin ve Rize’nin spor markasına katkı sağlayacak çok önemli bir program olduğunu söyledi.
25.11.2023 Skorer
Bakan Özhaseki: 'Hedefe ulaşmak için gece gündüz gayret ediyoruz'
Bakan Özhaseki: 'Hedefe ulaşmak için gece gündüz gayret ediyoruz' Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "İklim değişikliğiyle mücadeleyi siyaset üstü ve sınır tanımayan konular olarak ele alıyoruz. Gökyüzünde bombaların değil; kuş cıvıltılarının olduğu yemyeşil bir dünyaya giden lokomotifin öncülüğünü yapmak istiyoruz. 2053 net sıfır emisyon ve yeşil kalkınma hedeflerini başaracağız. Çocuklarımıza yeşil süper güç Türkiye'yi, miras olarak bırakacağız" dedi.
23.11.2023 Ekonomi
Araştırma üniversitelerinin 2024 yılı bütçesi 400 milyon TL
Araştırma üniversitelerinin 2024 yılı bütçesi 400 milyon TL Araştırma Üniversiteleri Yıllık Değerlendirme Toplantısı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar’ın başkanlığında dün Ege Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Toplantının açılışında konuşan Özvar, üniversitelerin uluslararası sıralamalarda istikrarlı şekilde yükselmesinin yolunun, nitelikli araştırma yapmalarından ve yayın kalitelerini artırmalarından geçtiğini belirterek, akademisyenlerin etki değeri yüksek dergilerde yayın yapmalarının teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.
22.11.2023 Eğitim
Kız çocukları için gelecek inşa ediyor
Kız çocukları için gelecek inşa ediyor İş insanı Suna Kıraç'ın eğitim alanındaki çabalarını ve vizyonunu yaşatmak amacıyla Suna ve İnan Kıraç Vakfı çatısı altında 2021 yılında kurulan "Suna'nın Kızları", ikinci yılını geride bıraktı.
20.11.2023 Ekonomi
Bakan Tunç: İsrailli saldırganlar eninde sonunda yargılanacak
Bakan Tunç: İsrailli saldırganlar eninde sonunda yargılanacak  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.
8.11.2023 Gündem
Eğitimciler ikinci yüzyıla hazır
Eğitimciler ikinci yüzyıla hazır Cumhuriyet kurulduğunda nüfusun yalnızca yüzde 7’lik kısmı okuma yazma biliyordu. Bugün oran yüzde 97’yi aştı. Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında ise eğitime dair yeni hedefler bulunuyor.
8.11.2023 Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Kalkınma Planı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.