Kamu İşçisi

Kamu İşçisi

Son dakika kamu işçisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kamu işçisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kamu işçisi haber sayfamızda...

Kamu İşçisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 591 kamu işçisi haberi bulunmuştur.
KAMU İŞÇİLERİNE EK ZAM SON DAKİKA 2024 gelişmeler: 700 bin kamu işçisi ek zam alacak mı, ne kadar?
KAMU İŞÇİLERİNE EK ZAM SON DAKİKA 2024 gelişmeler: 700 bin kamu işçisi ek zam alacak mı, ne kadar? Kamu işçilerine ek zam düzenlemesinde son dakika gelişmeleri kamuda çalışanların gündeminde. Sözleşmeleri ocak ayı itibariyle başlayan işçiler 32,57 zam alırken sözleşmeleri mart ve sonraki aylarda başlayanlar ise bu oranın altında kaldı. Peki, kamu işçisi ek zam düzenlemesi çıktı mı, ne zaman yürürlüğe girecek?
2.02.2024 Bilgi Rehberi
700 bin kamu işçisi eşit zam aldı: yüzde 32.5
700 bin kamu işçisi eşit zam aldı: yüzde 32.5 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kamu işçilerine yönelik imzalanan protokolle ilgili “Kamu işçilerimiz için eşitlik sağlamak adına; enflasyon ve ücret zammının toplamından oluşan oranın yüzde 32.57 olarak uygulanmasını içeren Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Ek Çerçeve Anlaşması Protokolü’nü imzaladık” dedi.
30.01.2024 Ekonomi
Kamu işçileri ek zam istiyor
Kamu işçileri ek zam istiyor Mayıstaki Kamu Toplu İş Sözleşmesi’nden bu yana ücret dengesizliği oluştuğunu savunan kamu işçileri ek zam talep ediyor. 700 bin kamu işçisinin talebini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’a, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay iletti.
19.01.2024 Ekonomi
SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI 2023-2024: Sağlık Bakanlığı temizlik personel alımı başvuru ne zaman, şartları neler ve nasıl başvurulur?
SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI 2023-2024: Sağlık Bakanlığı temizlik personel alımı başvuru ne zaman, şartları neler ve nasıl başvurulur? Sağlık Bakanlığı personel alımı yakından takip ediliyor. Kamu bünyesinde çalışmak isteyenlerin gözettiği kurumlardan beklenen açıklamalardan biri geldi. Sağlık Bakanlığı, 419 temizlik personeli alım yapılacağını duyurdu. Eski hükümlü/Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan (TMY) statüsünde sürekli işçi alımı yapacak olan Sağlık Bakanlığı'na başvuru tarihleri, şartları ve başvuru ekranı ise gündemdeki yerini aldı. İşte Sağlık Bakanlığı personel başvuru ekranı…
7.12.2023 Bilgi Rehberi
Kanseri 2 kez yendi! 'Konuşabildiğime şükrediyorum'
Kanseri 2 kez yendi! 'Konuşabildiğime şükrediyorum' İzmir’de 1 çocuk annesi Nazife Selçuk (41), kolon kanseri tedavisinin ardından tiroit kanserini de yendi. Tedavinin başarısında olumlu ruh halinin etkili olduğunu söyleyen Selçuk, "Kanseri 2 kez yenmem, bu mücadelem benim gibi kanser hastalarına motivasyon ve umut olsun" dedi.
2.08.2023 Gündem
‘Tüm kesimlerin gönlünü alacağız’
‘Tüm kesimlerin gönlünü alacağız’ Asgari ücret ve emekli maaşlarıyla ilgili huzursuzlukları gidereceklerini belirten Erdoğan, “Hiç kimsenin mağduriyetinin kalıcı olmasına rıza göstermeyiz. Kendini mağdur hisseden tüm kesimlerin gönlünü mutlaka alacağız. Bunu da çok gecikmeden yılbaşı civarı neticeye ulaştırmayı planlıyoruz” dedi.
25.07.2023 Gündem
Emekli maaşlarına düzenlemeyle ilgili tarih verdi: Tüm kesimlerin gönlünü alacağız
Emekli maaşlarına düzenlemeyle ilgili tarih verdi: Tüm kesimlerin gönlünü alacağız Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine toplantısı sona erdi. Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kamu işçisini ve memuru nasıl ortada bırakmadıysak, çalışanından emeklisine hiç kimsenin mağduriyetinin kalıcı olmasına rıza göstermeyiz. Bütçeyle ilgili çalışmaların semeresini gördükçe, kendini mağdur hisseden tüm kesimlerin gönlünü alacağız, bunu yılbaşı civarı neticelendirmeyi planlıyoruz." dedi.
24.07.2023 Gündem
GÖZLER 3 TEMMUZ'DA! MEMUR MAAŞ ZAMMI SON DURUM; Temmuz memur zam oranı ne olacak? En düşük memur maaşı
GÖZLER 3 TEMMUZ'DA! MEMUR MAAŞ ZAMMI SON DURUM; Temmuz memur zam oranı ne olacak? En düşük memur maaşı Memur maaş zammı konusunda araştırmalar devam ediyor. Kamu işçisi ve asgari ücretliye yapılan zamların ardından gözler memur ve memur emeklisi maaşlarına yapılacak olan zamlara çevrildi. Milyonlarca memur gözünü yapılacak zam oranına dikti. Peki 2023 Memur maaş zam oranı ne olacak? Oran ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?
27.06.2023 Bilgi Rehberi
Kamu çalışanlarına ikramiye ne zaman, hangi tarihte verilecek? KAMU İŞÇİSİ İKRAMİYE TARİHLERİ 2023
Kamu çalışanlarına ikramiye ne zaman, hangi tarihte verilecek? KAMU İŞÇİSİ İKRAMİYE TARİHLERİ 2023 Kamu çalışanlarına 2023 yılında verilecek ikramiye tarihleri belli oldu. Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki, kamu işçisi ikramiyeleri ne zaman verilecek?
16.06.2023 Bilgi Rehberi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan asgari ücret açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan asgari ücret açıklaması Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, asgari ücret görüşmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
10.06.2023 Haberler
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan son dakika asgari ücret açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan son dakika asgari ücret açıklaması Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, asgari ücret görüşmelerine ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu.
10.06.2023 Ekonomi
Asgari ücrette zam maratonu başlıyor: İşte en güçlü beklenti!
Asgari ücrette zam maratonu başlıyor: İşte en güçlü beklenti! Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zam oranını görüşmek üzere 13 Haziran'da toplanacak. Peki asgari ücrette en güçlü tahmin ne? İşte detaylar...
10.06.2023 Ekonomi
Zam pazarlığı başlıyor! İşte asgari ücrette konuşulan oran
Zam pazarlığı başlıyor! İşte asgari ücrette konuşulan oran Gözler asgari ücrette! Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni Kabine’nin ilk toplantısı sonrası asgari ücret zammının belirlenmesi için çalışmaların başlayacağını belirtti.
8.06.2023 Ekonomi
ASGARİ ÜCRET ARA ZAMMI SON DAKİKA: Asgari ücret zammı ne kadar, kaç TL olacak? 2023 Asgari ücrette son durum
ASGARİ ÜCRET ARA ZAMMI SON DAKİKA: Asgari ücret zammı ne kadar, kaç TL olacak? 2023 Asgari ücrette son durum Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. En düşük memur maaşının 22 bin liraya yükselmesi, kamu işçisi maaşlarının 15 bine çıkarılmasının ardından asgri ücret Temmuz zammı için de beklentiler arttı. Yeni kabinenin ilk toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Gözler asgari ücret için son dakika açıklamasındaydı.
7.06.2023 Bilgi Rehberi
En düşük memur emeklisi maaşı için yeni tahmin!
En düşük memur emeklisi maaşı için yeni tahmin! Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başuzmanı İsa Karakaş, “En düşük memur maaşına yapılacak yüzde 94’lük zam oranını da göz önünde bulundurduğumuz zaman en düşük memur emeklisinin maaşının 15 bin 328 lira olması gerekiyor” dedi.
7.06.2023 Ekonomi
Memur maaşlarında kademeli artış bekleniyor
Memur maaşlarında kademeli artış bekleniyor Temmuzda en düşük memur maaşı 22 bin liraya yükseltilecek. Bu durumun kademeli olarak bütün memur maaşlarına yansıması bekleniyor.
27.05.2023 Ekonomi
Milyonlar merakla bekliyor: SGK Başuzmanı Karakaş'tan asgari ücret tahmini
Milyonlar merakla bekliyor: SGK Başuzmanı Karakaş'tan asgari ücret tahmini Milyonlarca çalışa Temmuz ayında asgari ücretin ne kadar olacağını merak ediyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başuzmanı İsa Karakaş, asgari ücret tahminini açıkladı.
26.05.2023 Ekonomi
2023 YENİ ASGARİ ÜCRET ne kadar olacak, yüzde kaç zam gelir? Asgari ücret son tahminler
2023 YENİ ASGARİ ÜCRET ne kadar olacak, yüzde kaç zam gelir? Asgari ücret son tahminler Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Kamu işçisi ve memur maaşlarına gelecek olan zammın açıklanması ile birlikte asgari ücrete yapılacak ara zam oranı da merak ediliyor. 2023 Temmuz ara zammı ne kadar olacak? İşte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den son asgari ücret zammı açıklaması.
26.05.2023 Bilgi Rehberi
Kamu işçisine yapılan zammın ardından asgari ücrette tahminler değişti
Kamu işçisine yapılan zammın ardından asgari ücrette tahminler değişti Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağını söyledi. Peki bu durumda asgari ücret ne kadar olur? işte detaylar...
13.05.2023 Ekonomi
En düşük memur maaşına zam! Polis ve diğer kamu çalışanlarına ne kadar artış yapılacak? İşte tahmini yeni maaşlar
En düşük memur maaşına zam! Polis ve diğer kamu çalışanlarına ne kadar artış yapılacak? İşte tahmini yeni maaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yaptığı açıklamada en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağını söyledi. Peki bu durumda en düşük polis memuru araştırma görevlisi veya uzman doktorun maaşı ne olacak? İşte detaylar...
12.05.2023 Ekonomi
‘En düşük memur maaşı temmuzda 22 bin lira olacak’
‘En düşük memur maaşı temmuzda 22 bin lira olacak’ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temmuz ayında en düşük memur maaşının 22 bin lirayı bulacağını ve şartları tutan tüm memurların 3600 ek gösterge hakkından yararlanabilmesini sağlayacaklarını söyledi.
12.05.2023 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memura zam müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memura zam müjdesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hak-İş Genel Kurulu'nda en düşük memur maaşının en düşük kamu işçisi maaşından aşağı kalmayacak şekilde düzenleyeceklerini belirterek müjdeyi verdi.
11.05.2023 Haberler
Son dakika...Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memura zam müjdesi
Son dakika...Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memura zam müjdesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hak-İş Genel Kurulu'nda en düşük memur maaşının en düşük kamu işçisi maaşından aşağı kalmayacak şekilde düzenleyeceklerini belirterek müjdeyi verdi.
11.05.2023 Ekonomi
En düşük memur maaşı 22 bin lira oluyor! Bu zam diğer maaşlara nasıl yansıyacak? İşte ilk tahmin!
En düşük memur maaşı 22 bin lira oluyor! Bu zam diğer maaşlara nasıl yansıyacak? İşte ilk tahmin! Cumhurbaşkanı Erdoğan HAK-İŞ Genel Kurulu'ndan açıklamalarda bulundu. Erdoğan en düşük memur maaşının Temmuz ayında 22 bin liraya çıkacağını belirtti. Peki diğer memur, emekli ve asgari ücretlilere ne kadar zam alacak? Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tarkan Zengin tahmini açıkladı.
11.05.2023 Ekonomi
KAMU İŞÇİ ZAMMI SON DURUM 2023: EN DÜŞÜK kamu işçi maaşı ne kadar oldu? Toplu İş Sözleşmesi 700 bin kamu işçisi zam oranı...
KAMU İŞÇİ ZAMMI SON DURUM 2023: EN DÜŞÜK kamu işçi maaşı ne kadar oldu? Toplu İş Sözleşmesi 700 bin kamu işçisi zam oranı... 700 bin kamu işçisine yapılacak zam oranı belli oldu! Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret ve emekli maaşı zamlarına ile birlikte kamuda çalışan işçilere yapılan artış oranını paylaştı. Çalışanlar ise 'toplu sözleşme imzalandı mı, kamu işçi zammı ne kadar oldu?' sorularını araştırıyor. Peki, kamu işçileri kimler?
10.05.2023 Bilgi Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Kamu İşçisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.