Kangal

Kangal

Son dakika Kangal haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kangal gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kangal haber sayfamızda...

Kangal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.203 kangal haberi bulunmuştur.
Samsun’da dehşet! Kendisine saldıran köpeği baltayla yaraladı
Samsun’da dehşet! Kendisine saldıran köpeği baltayla yaraladıSamsun’da Uğur Ö., kendisine saldıran Kangal cinsi köpeği baş ve yüz kısmına baltayla vurup yaraladı. Uğur Ö. hakkında yasal işlem başlatıldı.
16.03.2021Gündem
Çiftlik evinde kumar
Çiftlik evinde kumarSivas'ın Kangal ilçesinde bir çiftlik evinde kumar oynayan 11 kişiye 48 bin 950 lira ceza kesildi.
8.03.2021Haberler
Çiftlik evinde kumar baskını! 48 bin 950 lira ceza kesildi
Çiftlik evinde kumar baskını! 48 bin 950 lira ceza kesildiSivas’ta çiftlik evinde, jandarmanın düzenlediği operasyonda, koronavirüs tedbirlerini de ihlal ederek, kumar oynadıkları belirlenen 11 kişiye 48 bin 950 lira ceza uygulandı.
8.03.2021Gündem
Şimdi sahibini bekliyor
Şimdi sahibini bekliyorDenizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kangal cinsi bir sokak köpeğinde bulunan 40 santimetrelik tümör gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla alındı.
6.03.2021Ege
Sivas İl Posta Kodu Nedir? Sivas İlçelerinin Posta Kodları
Sivas İl Posta Kodu Nedir? Sivas İlçelerinin Posta KodlarıPosta kodları, gönderim adresini; il, ilçe ve mahalle bazında simgeleyen elektronik bir simgedir. Genelde yazmayı unuttuğumuz bu kodlar, gönderim adresinin net bir şekilde bulunmasına yardımcı olmaktadır. Türkiye’deki her il, farklı posta kodlarına sahiptir. Bu kapsamda Sivas il ve ilçelerinin posta kodu da zaman zaman araştırılmaktadır. İşte Sivas için kullanılan tüm posta kodları.
24.04.2020Posta Kodları
58 Nerenin Plakası? Sivas İlçelerinin Plaka Kodları Ve Harfleri
58 Nerenin Plakası? Sivas İlçelerinin Plaka Kodları Ve HarfleriÜlkemizde pek çok trafik plaka kodları bulunmaktadır. Bu plaka kodları sayesinde hangi şehirde olduğumuzu yollarda anlayabiliyoruz. Ayrıca plaka kodları daha pek çok bilgi de vermektedir. Örneğin bir plaka kodunun harflerine bakarak da ilçeler hakkında bilgi edinebiliyoruz. Ülkemizde yer alan plakalardan biri de 58 plaka kodudur. Peki, 58 plakanın nereye ait olduğunu hiç araştırdınız mı? İşte 58 plakaya dair tüm bilgiler.
23.04.2020Plaka Kodları
Sivas Haritası: Sivas İlçeleri Nelerdir? Sivas İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Sivas Haritası: Sivas İlçeleri Nelerdir? Sivas İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Sivas, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kültürel zenginliği ve etnik yapısıyla tarih boyunca farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Türbe, saray, köprü, hamam, müze ve medrese gibi kültür turizmi öğeleriyle yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Ekonomisini tarım ve sanayi oluşturmaktadır. Halk ve turistler için hava yolu ve kara yolu ile ulaşım imkanı sunmaktadır. İşte, Sivas ile ilgili tüm detaylar.
15.09.2020Haritalar
Türkiye Linyit Madeni Haritası: Linyit Madeni Nerede, Hangi İllerde Bulunur Ve Nasıl Çıkartılır?
Türkiye Linyit Madeni Haritası: Linyit Madeni Nerede, Hangi İllerde Bulunur Ve Nasıl Çıkartılır?Hem dünya hem de Türkiye çapında oldukça önemli bir maden olan linyit, özellikle ülkemizde zengin yatakları bulunması nedeniyle ayrı bir önem kazanmaktadır. Peki, linyit madeni nedir? Hangi alanlarda linyit kullanılır? Linyit madeni nerede, hangi illerde bulunur ve nasıl çıkartılır? İşte bilinmesi gereken bütün ayrıntılar.
20.09.2020Haritalar
Sivas Gezilecek Yerler (2021) - Sivas Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Sivas Gezilecek Yerler (2021) - Sivas Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiSivas İç Anadolu Bölgesinin doğu kesiminde yer alan bir ildir. Mezopotamya bölgesinden geçen kervanların geçmiş olduğu İpek Yolu üzerinde bulunması ve bir diğer önemli ticaret yolu olan Kral Yolu’nun üzerinden geçmesi ile oldukça önemli bir şehirdir. Tarihte önemli bir yeri olan bu şehir büyük bir şehirdir. Yüz ölçümü olarak Konya ilinin ardından Türkiye’nin en büyük ikinci ili Sivas’tır. Sivas’ta çok sayıda gezilecek yer bulunur. Sivas’ta gezilecek yerler nerelerdir? İşte Sivas’ta mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesini sizler için derledik. Sivas Kral Yolu ve İpek Yolu’nun kesişmiş olduğu bir konumda bulunur. Bu sebep ile Sivas şehrinin tarihi olarak zenginliğinin bulunmasının yanında kaplıcalar, doğal güzellikler ile çok farklı gezilecek yeri bulunmaktadır. Sivas tüm tarihinde Anadolu için önemli bir şehir olması ile şehir merkezinde bulunan tarihi eserlerin mutlaka görülmesi gerekmektedir. Günümüzde hala tarihin izleri Sivas şehrinde taşınmaya devam etmektedir. Selçuklu dönemine ait olan önemli eserler için ev sahibi olan bir şehirdir. Sivas’ta görülmesi gereken yerleri gezip görebilmek için en az iki gün ayrılmalıdır. İlk günde Sivas’ın tarihi yapılarını ve yerlerini gezerken, ikinci gün doğal güzellikler gezilebilir. Sivas şehrinde hem tarih hem de doğa ile buluşmak mümkündür. Şehir merkezinde ve şehir çevresinde çok sayıda görülmesi ve gezilmesi gereken yer bulunmaktadır. Gezilip görülmesi gereken yerler birbirlerine yakın mesafelerde bulunmaktadır. Yakın mesafe olan bu yerler Sivas’ı çok daha kolay gezilebilir bir şehir haline getirmektedir. Sivas şehrinde Divriği Ulu Camii, Taşhan, Şiafaiye Medresesi gibi çok sayıda tarihi yapı bulunur. Aynı şekilde Kangal Balıklı Kaplıca, Hafik Gölü, Zara Tödürge Gölü gibi çok sayıda doğal güzellikte bulunmaktadır.
Dilekçeyle başvuruluyor! İsteyen aylarca sıra bekliyor
Dilekçeyle başvuruluyor! İsteyen aylarca sıra bekliyorTarım ve Orman Bakanlığına bağlı Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün (TİGEM), Bursa'nın Karacabey ve Sivas'ın Ulaş ilçelerindeki işletmelerinde kangal ve akbaş ırkı çoban köpeği yetiştiriliyor. Safkan akbaş ve kangal sahiplenmek isteyenler aylarca sıra bekliyor.
18.02.2021Ekonomi
5 metre yüksekteki dronu kaptı!  'Yırtıcı kuş olarak algılamış olabilir'
5 metre yüksekteki dronu kaptı! 'Yırtıcı kuş olarak algılamış olabilir'Tunceli'de çekim yapan gazetecilerin dronuna saldıran kangal köpeğinin görüntüleri büyük dikkat çekmişti. Sivas Doğal Irk Kangal Köpeği Sevenler ve Koruyanlar Derneği Başkanı ve köpek uzmanı Orhan Yalçınkaya, drona saldırmaları ile gündeme gelen Kangal köpeklerinin içgüdüsel olarak sürü koruma görevi yaptığını belirtti. Yalçınkaya, "Dronu kuzulara saldıran yırtıcı kuş olarak algılamış olabilir. Kangal içgüdüsel olarak tehditlere karşı sürüyü korur. Atletik yapısı nedeni ile yükseğe sıçrayabilir" dedi.
12.02.2021Gündem
Kangal köpeğinin, 5 metre yüksekteki dronu kapma anı kamerada
Kangal köpeğinin, 5 metre yüksekteki dronu kapma anı kameradaTunceli'nin Çemişgezek ilçesinde sürü sahiplerinin kurt saldırılarından korunmada en büyük yardımcıları olan Kangal köpeklerinin haberini yapmak için havadan koyunların görüntüsünü almak isteyen gazetecilerin 5 metre yükseklikteki dronuna, kangal köpeğinin saldırma anı kameraya yansıdı. Sürü sahibi Seçkin Ekici, köpeğinin koyunlara hiçbir şeyi yaklaştırmadığını belirterek, "Dron, koyunların üstüne geldiği anda 5 metre sıçrayarak havada kaptı" dedi.
10.02.2021Yaşam
Son dakika! Kangal 5 metre yükseklikteki drone'u kaptı
Son dakika! Kangal 5 metre yükseklikteki drone'u kaptıGelen bir son dakika haberine göre; Tunceli'de çekilen bu görüntüler görenleri hayretler içerisinde bıraktı. Çemişgezek'te küçükbaş sürü sahipleri kurt sürülerinden besi hayvanlarını korumak için kangal köpeklerine güveniyor. Kangallardan biri, haberini yapmak için havadan görüntü almaya çalışan gazetecilerin 5 metre yükseklikteki drone'unu havada kaptı.
10.02.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu, Tohma Köprüsü'nün açılışında konuştu
Bakan Karaismailoğlu, Tohma Köprüsü'nün açılışında konuştuUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türkiye'yi baştan başa kuşatan ulaştırma ve haberleşme projelerimizle sadece bölgemizin değil dünyanın en önemli ticari koridorlarında söz sahibi bir ülke haline geldik." dedi.
6.02.2021Ekonomi
Son dakika... Antalya'da kurtlar keçilere saldırdı! 5'ini parçaladı, 8'ini götürdü
Son dakika... Antalya'da kurtlar keçilere saldırdı! 5'ini parçaladı, 8'ini götürdüGelen son dakika haberine göre; Antalya'da keçilerini otlatan Yunus Kolak'ın sürüsüne kurtlar saldırdı. Sürüye saldıran kurtlar 5 keçiyi parçaladı 8 keçiyi de götürdü.
1.02.2021Gündem
Son dakika... Kayseri'de aç kalan kurtlar, kangal köpeğini yedi
Son dakika... Kayseri'de aç kalan kurtlar, kangal köpeğini yediAç kalan kurtlar Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde mahalleye inerek bir kangalı parçalayıp yedi. Kangaldan geriye sadece başı ve iskeleti kaldı.
31.01.2021Gündem
Kurtlar kangal köpeğini boğarak öldürdü
Kurtlar kangal köpeğini boğarak öldürdüSivas Gemerek ilçesinde 7 kurt, kangal köpeğini boğarak öldürdü. Olay sabah köpeğinin yerinde olmadığını ve kan izlerini fark eden çiftçinin güvenlik kamerasını izlemesiyle ortaya çıktı.
30.01.2021Haberler
Kan izlerini gördü, kamerayı izledi!  Korkunç an
Kan izlerini gördü, kamerayı izledi! Korkunç anSivas Gemerek ilçesinde 7 kurt, kangal köpeğini boğarak öldürdü. Olay sabah köpeğinin yerinde olmadığını ve kan izlerini fark eden çiftçinin güvenlik kamerasını izlemesiyle ortaya çıktı.
30.01.2021Gündem
Sabahat Akkiraz kaç yaşında, kimdir? Sabahat Akkiraz biyografisi...
Sabahat Akkiraz kaç yaşında, kimdir? Sabahat Akkiraz biyografisi...Sabahat Akkiraz bu akşam ekrana gelen İbo Show'un konukları arasında yer alıyor. Seslendirdiği türküler ile ekran başındaki izleyicileri mest eden sanatçının hayatı ve kariyeri hakkındaki bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. 9 yıl aranın ardından yeniden ekranlara dönen İbo Show'a her hafta birbirinden ünlü isimler konuk olmaya devam ediyor. Peki Sabahat Akkiraz kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?
16.01.2021Cadde
Son dakika... Memurun rüşvet tarifesi şoke etti! Sucuk, sigara, lokum ve...
Son dakika... Memurun rüşvet tarifesi şoke etti! Sucuk, sigara, lokum ve...Gelen son dakika haberine göre, Afyonkarahisar Ticaret İl Müdürlüğü’nde görevli bir memur, bir galericinin işini halletmek için rüşvet istedi. Memurun tarifesi ise ilginçti: 2 kangal sucuk, bir kutu lokum, 10 paket sigara ve 2 bin 500 dolar...
7.01.2021Gündem
Yavru köpek ayakları ve boynu bağlı olarak ölü bulundu
Yavru köpek ayakları ve boynu bağlı olarak ölü bulunduKayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde ayakları ve boynu iple bağlanmış yavru köpek, ölü halde bulundu. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.
13.12.2020Gündem
Otomobilden ateş ettiler! 42 saçma isabet etti
Otomobilden ateş ettiler! 42 saçma isabet ettiDenizli’nin Çal ilçesinde arazide otlayan koyunların yanındaki 'Yaman' isimli Kangal çoban köpeği, kimliği henüz bilinmeyen bir kişi tarafından otomobilden tüfekle açılan ateşle ağır yaralandı. Sahibi tarafından yaralı halde bulunan ve 42 saçma isabet eden köpek, ilk müdahale yapıldıktan sonra veterinere götürülerek tedaviye alındı.
1.12.2020Gündem
Adriana Lima'ya Sivaslılardan çağrı: Üçüncüsü bizden olsun
Adriana Lima'ya Sivaslılardan çağrı: Üçüncüsü bizden olsunDünyaca ünlü model Adriana Lima'nın Los Angeles'taki evinde baktığı Kangal köpeği sayısını ikiye çıkarması Sivaslıları sevindirdi. Sivas'taki Kangal köpeği yetiştiricileri Lima'nın istemesi halinde üçüncü köpeği, kendisine hediye edebileceklerini açıkladı.
28.11.2020Cadde
Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcıvekili Zülkarneyn Kısık koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti
Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcıvekili Zülkarneyn Kısık koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiGelen son dakika haberine göre; Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcıvekili Zülkarneyn Kısık, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 61 yaşında yaşamını yitirdi.
26.11.2020Gündem
Bacağı tele takılan köpeği kurtardı
Bacağı tele takılan köpeği kurtardıBartın'da Fatih Öztürk (37), ailesiyle gezerken ayağı dikenli tellere takılan kangal köpeğini fark edip kurtardı.
20.11.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

sivasköpekkangalkurtkangal köpeği

Kangal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.