Aselsan

Aselsan

Son dakika Aselsan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Aselsan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Aselsan haber sayfamızda...

Aselsan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.483 aselsan haberi bulunmuştur.
TEKNOFEST’e ziyaretçi yağmuru
TEKNOFEST’e ziyaretçi yağmuruTEKNOFEST yoğun yağmura rağmen, ziyaretçi akınına uğradı. Yağmur nedeniyle hava gösterisi iptal edildi ancak katılımcılar, alanda sergilenen uçaklar ile etkinlik standlarına büyük ilgi gösterdi.
24.09.2021Ekonomi
ASELSAN yeni müjdelerini açıklamak için hazırlanıyor
ASELSAN yeni müjdelerini açıklamak için hazırlanıyorASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, "Finansal teknolojiler alanında vereceğimiz müjdeli haberler olacak. ASELSAN bu sorumluluğu aldı, üzerine düşeni yerine getirmek için gayretle çalışıyor" dedi.
23.09.2021Teknoloji
Hem karada hem de deniz platformlarında; etki alanı iki kat artacak!
Hem karada hem de deniz platformlarında; etki alanı iki kat artacak!ROKETSAN’ın geliştirdiği Kaideye Monteli Cirit (KMC) Silah Sistemi, UMTAS ve L-UMTAS füzelerini de ateşlemeyi başardı. Üç füzenin tek araçtan ateşlenebilmesinin önemine değinen uzmanlar, bu durumun sahaya çok değerli yansımaları olacağı görüşünde.
21.09.2021Teknoloji
‘Türkiye savunma devleri arasında’
‘Türkiye savunma devleri arasında’Zaman zaman uygulanan ambargoların Türkiye’yi bir savunma devi haline getirdiğini vurgulayan ASELSAN Genel Müdürü Görgün, ‘Kanada’nın ambargosunu da boşa çıkardık’ dedi.
16.09.2021Gündem
İHA'lar ASELSAN ile görüyor! Teslimat sayısı 13 oldu
İHA'lar ASELSAN ile görüyor! Teslimat sayısı 13 olduASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, insansız hava araçlarını ithal ürünlere bağımlılıktan kurtaran elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemi CATS’te teslimat sayısının 13’e ulaştığını bildirdi.
14.09.2021Haberler
İHA'lar ASELSAN ile görüyor! Teslimat sayısı 13 oldu
İHA'lar ASELSAN ile görüyor! Teslimat sayısı 13 olduKanada'nın Türkiye'ye yönelik olarak CATS sistemlerine ihracat yasağı getirmesine en güzel cevap ASELSAN'dan geldi. ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, insansız hava araçlarını ithal ürünlere bağımlılıktan kurtaran elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemi CATS’te teslimat sayısının 13’e ulaştığını bildirdi.
15.09.2021Ekonomi
Milli ASELSAN CATS Sistemi sergilenecek!
Milli ASELSAN CATS Sistemi sergilenecek!ASELSAN, çocuklar için hayata geçirdiği uzun soluklu sosyal sorumluluk projesi Tekno Macera ile TEKNOFEST boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak. Öte yandan milli imkanlarla geliştirilip üretilen ASELSAN CATS Sistemi de Baykar standında Bayraktar TB-2 İHA üzerinde sergilenecek.
13.09.2021Ekonomi
ASELSAN'dan 379,1 milyon liralık sözleşme
ASELSAN'dan 379,1 milyon liralık sözleşmeASELSAN ile yurt içi bir müşterisi arasında Akıllı Şehir Projeleri kapsamında 379,1 milyon liralık sözleşme imzalandı.
13.09.2021Uzmanpara
Varank açıkladı: 2023 yılında hedef 500 bin kişi!
Varank açıkladı: 2023 yılında hedef 500 bin kişi!Türkiye Açık Kaynak Platformu 42 Okulları Açılış Töreni'nde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "2023 yılında ülkemizdeki yazılım geliştirici sayısının en az 500 bin olmasını hedefliyoruz" dedi.
7.09.2021Ekonomi
NATO standartlarında üst düzey koruma sağlıyor! Yüzde 100 yerlilik oranı
NATO standartlarında üst düzey koruma sağlıyor! Yüzde 100 yerlilik oranıTÜMOSAN, "Türkiye'nin yerlilik oranı en yüksek askeri aracı" olarak geliştirilen Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç Pusat'ı göreve hazırlıyor.
3.09.2021Teknoloji
Türkiye'den savunma hamlesi geldi! Sistemler yerlileştiriliyor
Türkiye'den savunma hamlesi geldi! Sistemler yerlileştiriliyorSon yıllarda Mavi Vatan’a güçlü oyuncular kazandıran Türkiye, bu platformlarda kullanılacak sistemleri de yerlileştiriyor. Kilometrelerce öteden hedeflerini tespit edebilen Fersah da bunlardan biri… Eğer kendi kıyılarınızda ya da hedef bölgelerinizdeki mavi derinliklerde operasyonlarınızı sıkıntısız bir şekilde yapmak istiyorsanız sadece su üstünde sergileyeceğiniz kabiliyetler yetmez. Bu nedenle suyun altında da düşman unsurlarınızı caydıracak bir gücünüz olması gerekir.
1.09.2021Teknoloji
ASELSAN yeni süreci başlattı ! 60'ı ilk kez olmak üzere 250 ürün gösterildi
ASELSAN yeni süreci başlattı ! 60'ı ilk kez olmak üzere 250 ürün gösterildiASELSAN Genel Müdürü Haluk Görgün,  şirketin son yıllarda yakaladığı ihracat başarılarının yeni açılımlarla  süreceğini belirtti. Görgün, 15'inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF 2021) ve şirketin faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. ASELSAN'ın her zaman IDEF'in gözdesi olduğunu vurgulayan Görgün, 7 bin metrekare alanda 60'ı ilk kez olmak üzere 250 ürün sergilediklerini söyledi.
1.09.2021Teknoloji
‘Kimsenin kapısında dilenci olmayacağız’
‘Kimsenin kapısında dilenci olmayacağız’Türkiye’nin savunma sanayi alanında yerli ve milli bir şekilde ilerlemesine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık İHA’larımız var mı? Artık SİHA’larımız var mı? Artık Akıncılarımız var mı? Hepsi var. Bundan sonra kimsenin kapısında dilenci olmayacağız” dedi
1.09.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan İHA ve SİHA mesajı! 'Bunlar bize yetmez' dedi ve müjdeyi verdi
Son dakika: Erdoğan'dan İHA ve SİHA mesajı! 'Bunlar bize yetmez' dedi ve müjdeyi verdiSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Artık İHA'larımız, SİHA'larımız, Akıncılarımız var... Artık kapılarda dilenci değiliz, tam aksine şimdi herkes bizden talep ediyor. " ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Her alanda reformaları kararlılıkla sürdürerek savunma sanayiimizin derinliğini artırarak, dünyanın en eski geleneğine sahip ordumuzu daha da güçlendireceğiz." sözlerine yer verdi. Erdoğan konuşmasında 'Bunlar bize yetmez. Şimdi Hürkuş'umuzu da yapacağız' müjdesini verdi.
31.08.2021Siyaset
Mavi Vatan'ın "insansız muhafızları" test için gün sayıyor
Mavi Vatan'ın "insansız muhafızları" test için gün sayıyorMavi Vatan'ın güvenliğinin sağlanmasına katkıda bulunulması amacıyla "Silahlı İnsansız Su Üstü Harbi Aracı" ve "İnsansız Denizaltı Savunma Harbi Aracı" geliştirilmesi ve üretiminde önemli aşama katedildi.
30.08.2021Haberler
Anlık hedef güncellemesi gerçekleştirecek ASELSAN imzalı ‘minyatür bombası’
Anlık hedef güncellemesi gerçekleştirecek ASELSAN imzalı ‘minyatür bombası’Seri üretimi devam eden ve 1 metrelik betonu delebilen minyatür bombanın yeni varyantı, hareketli hedeflere karşı da etkili olacak. Pilotla mühimmatın etkileşimi sağlanırken anlık olarak hedef güncellenmesi gerçekleştirilebilecek.
30.08.2021Teknoloji
İnsansız muhafızlar test için gün sayıyor
İnsansız muhafızlar test için gün sayıyorMavi Vatan'ın güvenliğinin sağlanmasına katkıda bulunulması amacıyla "Silahlı İnsansız Su Üstü Harbi Aracı" ve "İnsansız Denizaltı Savunma Harbi Aracı" geliştirilmesi ve üretiminde önemli aşama katedildi.
30.08.2021Teknoloji
Son dakika haberi: Akıncı TİHA envantere girdi! Erdoğan çok net açıkladı: İlk 3 ülke arasındayız
Son dakika haberi: Akıncı TİHA envantere girdi! Erdoğan çok net açıkladı: İlk 3 ülke arasındayızSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Baykar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) Teslimat ve Mezuniyet Töreni'ne katıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Akıncı TİHA ile birlikte Türkiye bu teknolojide dünyanın en ileri üç ülkesinden biri olmuştur " dedi.
29.08.2021Siyaset
Bakan Akar'dan müjdeyi verdi: Yakın gelecekte üretilecek
Bakan Akar'dan müjdeyi verdi: Yakın gelecekte üretilecekTekirdağ'da Baykar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) Teslimat ve Kurs Bitirme Töreni'nde konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Geçmişte ve günümüzde uygulanan ambargoları herkes biliyor. Türkiye önündeki engelleri birer birer aşmıştır. Gerekli kaynakları kullanarak neler yapabileceğimizi gösterdik. Artık cin şişeden çıkmıştır. Havacılık alanında önemli başarılar elde edilmiştir." dedi. Öte yandan Bakan Akar, 'Rahatlıkla söyleyebiliriz ki, artık geçmişle mukayese edilemeyecek bir noktaya gelen Türk savunma sanayi, elde ettiği birikimle İHA, SİHA ve TİHA'lardan sonra Milli Muharip Uçağımızı ve hava savunma sistemimizi de yakın gelecekte üretecektir.' açıklamasında da bulundu.
29.08.2021Gündem
Polisin operasyonlarda vazgeçilmezi; Jammer timi
Polisin operasyonlarda vazgeçilmezi; Jammer timiİstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün operasyonunda 'Jammer' ekibi kritik rol üstleniyor. Jammer ekibi, 1 Mayıs 2021'de göreve başladı. Ekipte en çok ASELSAN'ın geliştirdiği sırt tipi sinyal karıştırıcıları taşıyan polisler dikkat çekiyor. İstanbul emniyetinin çeşitli birimlerinde 50 sırt tipi sinyal karıştırıcı bulunuyor. Kullanıma hazırlamak için yaklaşık iki dakikalık bir kurulum gerektiren sırt tipi sinyal karıştırıcı, özel bir ekipmanla giyiliyor.
27.08.2021Gündem
Borsadaki şirketlerin karı arttı
Borsadaki şirketlerin karı arttıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi altında işlem gören şirketlerin net karı, ilk yarıda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 121,9 artarak 78 milyar 246 milyon liraya yükseldi.
24.08.2021Uzmanpara
Yerlilik oranı yüzde 70!  Afet ve acil durumlarda kullanılacak
Yerlilik oranı yüzde 70! Afet ve acil durumlarda kullanılacakASELSAN, Mobil Muhabere Aracı ile Emniyet Genel Müdürlüğünün afet ve acil durumlarda kesintisiz telsiz iletişimini sağlayacak.
23.08.2021Teknoloji
Yerli işlemci Çakıl IDEF’te
Yerli işlemci Çakıl IDEF’teSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF 2021) sergilenen, ‘Çakıl Milli İşlemci Projesi’ne ilişkin olarak, “Türkiye’nin ilk yerli ve milli olarak tasarlanmış işlemcisini elimizde tutuyoruz. Aslında burada uygulamada da bu işlemcinin kullanıldığını bir simülatörde test etmiş olduk. Mikro işlemciler günümüz teknoloji  dünyasının olmazsa olmazları ve dünyadaki çip krizinin aslında bir parçasını elimizde tutuyoruz” dedi.
21.08.2021Ekonomi
Bakan Varank İDEF 2021'de konuştu: Bu bizim gurur projemiz
Bakan Varank İDEF 2021'de konuştu: Bu bizim gurur projemizİDEF 2021'in son gününde fuardaki stantları Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ziyaret etti. ASELSAN'ın standını incelerken açıklamalarda bulunan Bakan Varank Yerli ve Milli İşlemci hakkında konuştu. Bakan Varank "Burada bizim gurur duyduğumuz bir Milli projenin ürünü var. Bu elimde gördüğünüz bizim Milli İşlemcimiz Çakıl. Savunma sanayiinde kullanabileceğiniz bilgi işlemciler ya da mikro işlemciler ile ilgili dünyada büyük kısıtlamalar mevcut. Ülkeler başka ülkelere özellikle savunma sanayiinde kullanmak üzere bu işlemcileri vermiyorlar. Biz de ASELSAN ile beraber Savunma Sanayii Başkanlığı'nın desteklediği projeyle TÜBİTAK BİLGEM olarak ilk işlemcimizi tasarladık. Bu bizim gurur projemiz" dedi.
20.08.2021Ekonomi
Savunma güç gösterdi
Savunma güç gösterdi53 ülkeden 1236 firmanın katıldığı 15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, Türk savunma sanayiinin gövde gösterisine sahne oldu. Fuarda yerli ve yabancı çok sayıda işbirliği anlaşması imzalandı
20.08.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

aselsanerdoğantürkiyeson dakika haberson dakika haberler

Aselsan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.