Aselsan

Aselsan

Son dakika Aselsan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Aselsan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Aselsan haber sayfamızda...

Aselsan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.738 aselsan haberi bulunmuştur.
‘İlk 100’ savunma devi arasında 4 Türk şirketi
‘İlk 100’ savunma devi arasında 4 Türk şirketiTürk savunma sanayiinin dünyadaki hızlı yükselişi sürüyor. Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü’nün (SIPRI) hazırladığı, geçen yıl en çok silah ve askeri hizmet satışı yapan ilk 100 savunma sanayii şirketi listesine 4 Türk firması birden girdi.
5.12.2023Ekonomi
Gök Vatan’a ‘Siper’ koruması geliyor
Gök Vatan’a ‘Siper’ koruması geliyorTürkiye, Gök Vatan olarak ifade edilen hava sahasını savaş uçakları, balistik füzeler, seyir füzeleri, SİHA ve İHA sürüleri gibi hava tehditlerine karşı milli üretim Siper Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi ile koruyacak.
25.11.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk özlenen, yolu gözlenendir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk özlenen, yolu gözlenendirİhracatını en hızlı artıran 3. ülkenin Türkiye olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı'nın önemine dikkat çekerek 'Türkiye Yüzyılı hedefiyle çıktığımız bu kutlu yolculukta menzile ulaşmak için daha fazla çalışmaktan başka seçeneğimiz bulunmuyor.' dedi. 'Türkiye, zor zamanlarda sığınılacak güvenli yuva demektir.' diyen Erdoğan, 'Türk ise, özlenen, yolu gözlenendir' ifadelerini kullandı.
24.11.2023Gündem
İsrail'in Gazze ablukası! Erdoğan: En kısa zamanda bir Mısır seyahati düzenleyebilirim
İsrail'in Gazze ablukası! Erdoğan: En kısa zamanda bir Mısır seyahati düzenleyebilirimCumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Gazze'deki vahşeti sürerken, Türkiye'nin planlarına ilişkin bilgi verdi. Mısır'a ziyaret düzenleyebileceğini belirten Erdoğan, rehine takasıyla birlikte yeni bir adımın atıldığını ifade etti. Erdoğan, yerel seçimlerde adaylarla ilgili de mesajlar verdi.
22.11.2023Haberler
Son dakika... İsrail'in Gazze ablukası! Erdoğan: En kısa zamanda bir Mısır seyahati düzenleyebilirim
Son dakika... İsrail'in Gazze ablukası! Erdoğan: En kısa zamanda bir Mısır seyahati düzenleyebilirimCumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Gazze'deki vahşeti sürerken, Türkiye'nin planlarına ilişkin bilgi verdi. Mısır'a ziyaret düzenleyebileceğini belirten Erdoğan, rehine takasıyla birlikte yeni bir adımın atıldığını ifade etti. Erdoğan, yerel seçimlerde adaylarla ilgili de mesajlar verdi.
22.11.2023Gündem
Keskin nişancılar bir arada! 200 metreden anahtar deliği atışı
Keskin nişancılar bir arada! 200 metreden anahtar deliği atışıFoça Jandarma Komando Eğitim Komutanlığı'nın 20-25 Kasım 2023 tarihinde, Remzi Kızılsu Atış alanında düzenlediği Boran V Keskin Nişancı yarışması kapsamında Türkiye'nin çeşitli illerindeki jandarma komando, jandarma özel harekat ve jandarma özel operasyon tabur komutanlık personelleri atış yaptı.
22.11.2023Gündem
Duvar caydırıyor İHA’lar görüyor
Duvar caydırıyor İHA’lar görüyorTürk ordusu, “caydırma-görme-bulma” temelinde; beton duvar, hendek, İHA, gelişmiş kamera sistemleri, tel çit, gözetleme kulesi, radyo frekans dalgası, fiber optik kablo ve devriye sistemi ile sınırları koruyor
2.11.2023Gündem
Selçuk Bayraktar'dan Kızılelma açıklaması: 2025’de gemide denemelerine başlamayı hedefliyoruz
Selçuk Bayraktar'dan Kızılelma açıklaması: 2025’de gemide denemelerine başlamayı hedefliyoruzBAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, "2024 yılında inşallah biz Bayraktar TB3’ü gemide görev yapabilir hale getirmeyi amaçlıyoruz. 2025 yılında da biraz teknolojiyi iyice emin olduktan sonra Kızılelma’yı inşallah 2025’de gemide denemelerine başlamayı hedefliyoruz. Bayraktar TB3 ve Kızılelma’da inşallah TCG Anadolu’dan görev yapmaya başladıklarında dünya muharebesinde devrim yapmış olacaklar" dedi.
29.10.2023Haberler
Selçuk Bayraktar 2025 yılını işaret ederek açıkladı: Dünya muharebesinde devrim yapacaklar
Selçuk Bayraktar 2025 yılını işaret ederek açıkladı: Dünya muharebesinde devrim yapacaklarBAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, "2024 yılında inşallah biz Bayraktar TB3’ü gemide görev yapabilir hale getirmeyi amaçlıyoruz. 2025 yılında da biraz teknolojiyi iyice emin olduktan sonra Kızılelma’yı inşallah 2025’de gemide denemelerine başlamayı hedefliyoruz. Bayraktar TB3 ve Kızılelma da inşallah TCG Anadolu’dan görev yapmaya başladıklarında dünya muharebesinde devrim yapmış olacaklar" dedi.
29.10.2023Gündem
ATAK ve GÖKBEY'den 100. yıl uçuşu
ATAK ve GÖKBEY'den 100. yıl uçuşuCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün’ün, kokpitinde yer aldığı dünyanın en etkin taarruz helikopteri olan ATAK Helikopteri, dört adet GÖKBEY ile kol uçuşu yaparak tarihi bir uçuş gerçekleştirdi. Söz konusu uçuş kapsamında milli olarak geliştirilen platformlar eş güdüm içerisinde hareket ederek, Türkiye’nin havadaki gücünü bir kez daha perçinledi.
28.10.2023Ekonomi
ATAK ve GÖKBEY helikopterleriyle tarihi uçuş
ATAK ve GÖKBEY helikopterleriyle tarihi uçuşCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, ATAK helikopterinin kokpitinden telsizle tüm savunma sanayii çalışanlarının Cumhuriyetinin 100. yılını kutlayarak “Türkiye’nin Yeni Yüzyılını, büyük ve güçlü Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz” dedi.
28.10.2023Haberler
Savunma Sanayii Başkanlığı
Savunma Sanayii BaşkanlığıSavunma Sanayii Başkanlığı, ülkemizde savunma sanayii altyapısının tesisine ilişkin politikaların tespiti ve bu politikaları tatbik etme yetki ve sorumluluğuna sahip mekanizmaların oluşturulması amacına uygun olarak 1985 yılında 3238 sayılı Kanun’la Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde “Savunma Sanayii Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı” (SaGeB) olarak kurulmuş, 1989 yılında Savunma Sanayii Müsteşarlığı olarak yeniden yapılandırılmıştır.
28.10.2023Gündem
Kent içi toplu ulaşıma konforlu çözüm: Marmaray
Kent içi toplu ulaşıma konforlu çözüm: MarmarayMarmaray’ın açıldığı 29 Ekim 2013 tarihinden Ekim 2023 tarihine kadar 1 milyar yolcuya ulaştı. Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro hattının Kağıthane Havalimanı arası 21 Ocak 2023 tarihinde tren işletmeciliğine açıldı. Açılından bu güne kadar 3 milyon 700 bin yolcu taşındı.
28.10.2023Ekonomi
Bakan Uraloğlu: 'TÜRKSAT 6A pek çok zorlu testi başarıyla tamamladı'
Bakan Uraloğlu: 'TÜRKSAT 6A pek çok zorlu testi başarıyla tamamladı'Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Bugün kendi uydularını geliştirebilen, üretebilen ve test edebilen bir ülke olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çünkü çok iyi biliyoruz ki dünyada söz sahibi olmak için uzayda da 'iz' sahibi olmak zorundayız" dedi.
18.10.2023Ekonomi
Bakanlık yerli Space X'leri arıyor! Uzay sektörü için kritik zirve
Bakanlık yerli Space X'leri arıyor! Uzay sektörü için kritik zirveBaşkent Ankara yarın önemli bir çalıştaya ev sahipliği yapacak. Türkiye Uzay Ajansı, Türksat, Aselsan, TÜBİTAK, Roketsan, TUSAŞ başta olmak üzere sektörün en önemli kuruluşlarının bir araya geleceği çalıştayda, uydu ve uzay sektörü ele alınacak.
17.10.2023Ekonomi
ASELSAN ve ROKETSAN arasında yeni anlaşma
ASELSAN ve ROKETSAN arasında yeni anlaşmaASELSAN ile ROKETSAN arasında üç ayrı sözleşme imzalandı.
4.10.2023Ekonomi
'200 daireli ev sahibi' siteyi karıştı! Yüzde 800'lük zamda taraflar konuştu
'200 daireli ev sahibi' siteyi karıştı! Yüzde 800'lük zamda taraflar konuştu Ankara’da Tümerkent Sitesi’nde 5 yıl ve üzeri kiracılarına kira tespit davası açarak 14 bin lira kira bedeli isteyen ev sahibine iki kiracısı fahiş zam olduğu iddiasıyla itiraz etti ve olay yargıya taşındı. Basına yansıyan olay sonrası taraflar kendini savundu.
30.09.2023Gündem
İzmir'de TEKNOFEST heyecanı! İlk kez sergilendi
İzmir'de TEKNOFEST heyecanı! İlk kez sergilendiİzmir'deki Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, 2'nci gününde de ziyaretçi akınına uğradı. Türkiye'nin ilk yerli ve milli, doğuştan zırhlı SUV aracı TULGA, jandarma giydirmesiyle TEKNOFEST İzmir'de ilk kez sergilendi.
28.09.2023Haberler
İzmir'de TEKNOFEST heyecanı! İlk kez sergilendi
İzmir'de TEKNOFEST heyecanı! İlk kez sergilendiİzmir'deki Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, 2'nci gününde de ziyaretçi akınına uğradı. Türkiye'nin ilk yerli ve milli, doğuştan zırhlı SUV aracı TULGA, jandarma giydirmesiyle TEKNOFEST İzmir'de ilk kez sergilendi.
28.09.2023Ekonomi
TEKNOFEST İzmir'de ikinci gün coşkusu! Duygu dolu anlar yaşandı
TEKNOFEST İzmir'de ikinci gün coşkusu! Duygu dolu anlar yaşandıİzmir'deki Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, 2'nci gününde de ziyaretçi akınına uğradı. Sabahın erken saatlerinde başlayan gösterilerde 7 Türk Hava Kurumu paraşüt eğitmeni gökyüzüne havalanarak Mustafa Kemal Atatürk'ün posterini ve Türk bayrağı açtı. Gösteriyi izleyenler duygu dolu anlar yaşadı.
28.09.2023Ekonomi
İzmir'de TEKNOFEST heyecanı başladı! 'Türkiye Yüzyılı'na sizler ve eserleriniz damga vuracak."
İzmir'de TEKNOFEST heyecanı başladı! 'Türkiye Yüzyılı'na sizler ve eserleriniz damga vuracak."BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, İzmir'de TEKNOFEST 'te önemli açıklamalarda bulundu.
27.09.2023Haberler
İzmir'de TEKNOFEST heyecanı başladı! 'Türkiye Yüzyılı'na sizler ve eserleriniz damga vuracak."
İzmir'de TEKNOFEST heyecanı başladı! 'Türkiye Yüzyılı'na sizler ve eserleriniz damga vuracak."BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, İzmir'de TEKNOFEST 'te önemli açıklamalarda bulundu.
27.09.2023Ekonomi
TEKNOFEST İzmir’de gençlerle buluşacak
TEKNOFEST İzmir’de gençlerle buluşacakASELSAN, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST’in İzmir durağında savunma alanında fark yaratan 20 yeni sistemini gençlerle buluşturacak.
22.09.2023Ekonomi
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CHRO'su
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CHRO'suDünyada farklı kuşaklar birbiri ardına çalışma hayatına katılırken ve teknoloji adeta ışık hızıyla ilerlerken İnsan Kaynakları Direktörleri'nin, yani CHRO'ların (Chief Human Resources Officer) omzundaki yük giderek artıyor. Yeniden şekillenen iş yaşamında CHRO'lar belki de kariyerlerinin en ciddi sınavlarından geçiyor.
Savunma alanında Türkiye’nin gururu
Savunma alanında Türkiye’nin gururuAnkara’da bugün sona erecek TEKNOFEST’te öne çıkan savunma sanayii ürünleri, ziyaretçilere büyük gurur yaşattı. Stantları gezenler, ROKETSAN, ASELSAN ve HAVELSAN’a ait birçok yeni ürünü ilgiyle inceledi.
3.09.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Aselsan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.