Aselsan

Aselsan

Son dakika Aselsan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Aselsan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Aselsan haber sayfamızda...

Aselsan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.402 aselsan haberi bulunmuştur.
Kanada’nın ambargosuna Aselsan’dan yanıt
Kanada’nın ambargosuna Aselsan’dan yanıtSİHA Bayraktar TB2’ye parça üretimi yapan Kanada, geçen yıl askıya aldığı Türkiye’ye yönelik askeri ihracat izinlerini iptal etti.
14.04.2021Siyaset
Sarp’ta ilk teslimat gerçekleşti
Sarp’ta ilk teslimat gerçekleştiSon dakika haberlere göre, Milli olarak geliştirilen Gerçek Zamanlı İşletim Sistemi (GİS) entegre edilen ASELSAN Sarp uzaktan komutalı silah sistemlerinin ilk teslimatı yapıldı
2.04.2021Ekonomi
‘Emisyon azaltım hedefi standart uygulama oldu’
‘Emisyon azaltım hedefi standart uygulama oldu’Son dakika haberlere göre, Türkiye çalışmalarını Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu’nun üstlendiği çevre raporlama platformu CDP, 'Türkiye 11. İklim Değişikliği Sanal Konferansı ve Ödül Töreni’ni gerçekleştirdi.
2.04.2021Ekonomi
ASELSAN ilk teslimatı yaptı: Beklenen oldu!
ASELSAN ilk teslimatı yaptı: Beklenen oldu!Milli olarak geliştirilen Gerçek Zamanlı İşletim Sistemi (GİS) entegre edilen ASELSAN Sarp uzaktan komutalı silah sistemlerinin ilk teslimatı yapıldı.
1.04.2021Teknoloji
Çip krizi diğer sektörlere de yayılıyor
Çip krizi diğer sektörlere de yayılıyorOtomotivde başlayarak elektronik gibi diğer sektörlere de sıçrayan küresel çip tedariki sorununun, üretimde aksamalara neden olarak milyarlarca dolarlık zarara yol açması bekleniyor.
31.03.2021Uzmanpara
ASELSAN Erasmus'a kabul edildi!
ASELSAN Erasmus'a kabul edildi!ASELSAN'ın mesleki eğitim alanında "Erasmus " akreditasyon başvurusu kabul edildi. Elde edilecek hibeyle, çalışanların mesleki ve kişisel gelişimlerini sağlamak amacıyla eğitim, işbaşı eğitimi, beceri yarışmaları ve benzeri faaliyetler için program üyesi ülkelere gönderilmesi sağlanacak
25.03.2021Teknoloji
Son Dakika: Türk mühendisler bir kez daha damga vurdu: Türk SİHA'ları 'uçacak'
Son Dakika: Türk mühendisler bir kez daha damga vurdu: Türk SİHA'ları 'uçacak'Gelen bir son dakika haberine göre; Tüm dünya Türk SİHA'larının gücünü konuşurken, drone sanayimizde yeni gelişmeler yaşanıyor. Kanada'nın uyguladığı ambargoya rağmen, yerli çözümler üreten Türk mühendisler, yine çok konuşulacak bir işe imza attı. Konuyla ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Son dönemde Bayraktar'ların aldığı CATS sistemlerine Kanada ambargo uygulamaya başladı, ihracatına yasak getirdi. ASELSAN'ın geliştirdiği sistem İHA'larda başarılı bir şekilde test edildi ve şu anda aktif olarak kullanılıyor" ifadelerini kullandı.
20.03.2021Teknoloji
Son dakika... Türkiye damga vurdu! İşte sıradaki hedef...
Son dakika... Türkiye damga vurdu! İşte sıradaki hedef...Gelen son dakika haberine göre, yerli ve milli savunma sanayiinde önemli başarılara imza atan Türkiye'nin bu alandaki en kritik unsurların başında silahlı ve silahsız insansız hava araçları geliyor. Bu alanda birbirinden önemli projeler hızla ilerlerken, stratejik önemdeki hedefler dikkat çekiyor.
19.03.2021Gündem
KKTC’nin enerji sorununu ASELSAN çözecek
KKTC’nin enerji sorununu ASELSAN çözecekKKTC Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile ASELSAN arasında KKTC'de enerji alanındaki sorunlara çözüm için AR-GE çalışmalarını başlatacak işbirliği protokolü imzalandı.
17.03.2021Ekonomi
‘Uzay hem gurur hem ticari fayda’
‘Uzay hem gurur hem ticari fayda’Uzay programının medeniyet yarışı olduğunu belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Milli gurur tarafı var ama biz bunu sadece gurur için yapmıyoruz” dedi. Varank, bu yarışta ticari olarak Türkiye’nin ekonomik fayda elde edeceğini söyledi
12.03.2021Ekonomi
2020 'Yılın Yıldızları Ödülleri' sahiplerini buldu
2020 'Yılın Yıldızları Ödülleri' sahiplerini bulduYıldız İşletme Kulübü tarafından düzenlenen ve bu yıl 19.'su gerçekleştirilen, 'Türkiye'nin En Prestijli Öğrenci Ödülleri' olarak anılan 2020 Altınyıldız Classics Yılın Yıldızları Ödül Töreni, Davutpaşa Kampüsü Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Törene çok sayıda ünlü isim katıldı.
12.03.2021Kültür Sanat
Kariyer planlama dersi üniversite 1. sınıflara verilecek
Kariyer planlama dersi üniversite 1. sınıflara verilecekCumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığınca, üniversite öğrencilerinin iş hayatının dinamikleri ve beklentileri konusunda kariyer farkındalığı oluşturmaları ve öğrenim süreçlerini en iyi şekilde değerlendirerek mezuniyet sonrası çalışma hayatlarını planlamaları amacıyla 14 haftalık içerikten oluşan kariyer planlama dersi üniversite 1. sınıfların ders müfredatlarına eklendi.
10.03.2021Gündem
Hisar’dan hedefe tam isabet
Hisar’dan hedefe tam isabetMilli imkanlarla geliştirilen Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi HİSAR-O+, test atışında, en uzun menzil ve yüksek irtifadaki hedefi başarıyla vurdu.
10.03.2021Siyaset
Hisar hava savunma sistemi nedir, özellikleri nelerdir? Hisar-0+ menzili ne kadar?
Hisar hava savunma sistemi nedir, özellikleri nelerdir? Hisar-0+ menzili ne kadar?Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ile Hisar-A+ tesliminden sonra Hisar-0+ Orta İrtifa Hava Savunma Sistemimiz en son atışında bugün en uzak menzil ve en yüksek irtifadaki testini, hava hedefini doğrudan vurup imha ederek başarı ile geçti açıklamasının ardından Hisar Hava Savunma Sistemi nedir, özellikleri nelerdir sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki Hisar-0+ menzili ne kadar?
9.03.2021Gündem
Hedefini doğrudan vurup imha etti! Resmen açıklandı
Hedefini doğrudan vurup imha etti! Resmen açıklandıSon dakika haberlere göre; Türkiye yerli ve milli savunma sanayii de büyük bir adım daha attı. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, HİSAR-A+ tesliminden sonra HİSAR-O+ Orta İrtifa Hava Savunma Sistemi'nin de en kritik testi başarıyla tamamladığını duyurdu.
9.03.2021Haberler
İletişim için birlik imzası
İletişim için birlik imzasıASELSAN ve Turkcell, yerli uygulamalar için güçlerini birleştirdi. Turkcell’in yerli iletişim ve yaşam platformu BiP üzerinden ASELSAN’a özel geliştirdiği a-ileti platformu ile ASELSAN çalışanları güvenle iletişim kurmaya devam ediyor. ASELSAN Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün,, “ASELSAN’la ilgili anlık iletişimimizde yerli ve milli bir çözümü kullanıyor olmayı çok önemli buluyoruz. Ayrıca, a-ileti platformumuz aracılığı ile hızlı ve kolay bir şekilde iletişim kurarak operasyonel verimliliğimize de katkı sağlıyoruz” dedi.
5.03.2021Ekonomi
Doğal gaz şebekeleri ASELSAN'a emanet
Doğal gaz şebekeleri ASELSAN'a emanetASELSAN'ın kritik altyapılar için geliştirdiği sistemler, BOTAŞ petrol ve doğal gaz şebekelerinde yerini almaya başladı.
2.03.2021Teknoloji
ASELSAN trafik sorununa da çare olacak
ASELSAN trafik sorununa da çare olacakASELSAN, geliştirdiği teknolojik çözümlerle şehir içi trafik yönetiminin daha etkin hale getirilmesine katkı verecek.
28.02.2021Ekonomi
ASELSAN'ın geliştirdiği ürünlerin testlerini yapacak şirket belli oldu!
ASELSAN'ın geliştirdiği ürünlerin testlerini yapacak şirket belli oldu!ASELSAN, milli ve yerli olarak geliştirdiği sistemlerde kullanılan bileşenlerin test ve doğrulama faaliyetlerinde TRTEST'in hizmetlerinden faydalanacak.
28.02.2021Teknoloji
Son dakika: İmzalar atıldı! Artık cumhuriyet altını...
Son dakika: İmzalar atıldı! Artık cumhuriyet altını...Son dakika haberine göre Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından üretilen Cumhuriyet altınlarının güvenliği savunma sanayisinde geliştirilen teknolojiyle sağlanacak.
27.02.2021Ekonomi
ASELSAN 50 yeteneği yurda döndürdü
ASELSAN 50 yeteneği yurda döndürdüASELSAN, 2006 yılında başlattığı Tersine Beyin Göçü (Back to Turkey) programı ile son iki yılda 50 yeteneğin Türkiye'ye dönerek deneyimlerini kurum bünyesinde ülke için kullanmalarına olanak sağladı.
25.02.2021Uzmanpara
ASELSAN, son iki yılda 50 yeteneği yurda döndürdü
ASELSAN, son iki yılda 50 yeteneği yurda döndürdüASELSAN, 2006 yılında başlattığı Tersine Beyin Göçü (Back to Turkey) programı ile son iki yılda 50 yeteneğin Türkiye'ye dönerek deneyimlerini kurum bünyesinde ülke için kullanmalarına olanak sağladı.
25.02.2021Ekonomi
Son dakika: 6 yeni ülke eklendi ve dünyadan para yağdı! Türkiye'den dev rekor...
Son dakika: 6 yeni ülke eklendi ve dünyadan para yağdı! Türkiye'den dev rekor...Son dakika haberlere göre Savunma Sanayi konusunda kendini sürekli geliştiren Türkiye, bu alanda dünyaya resmen damga vurdu. Türkiye, salgın nedeniyle ülkeler arası hareketliliğin tümüyle durduğu 2020 yılında ihracattaki koşusuna kesintisiz devam etti. İşte diğer ülkelerden ülkemize gelen siparişlerin rakamı...
24.02.2021Ekonomi
ASELSAN tüm zamanların en yüksek satış ve karlılığına ulaştı
ASELSAN tüm zamanların en yüksek satış ve karlılığına ulaştıASELSAN'ın cirosu 2020 yılında bir önceki yıla göre yüzde 24 büyüyerek 16 milyar TL’yi aşarken, net karı da geçen yıla göre yüzde 33 artışla 4,5 milyar TL seviyesine ulaştı.
23.02.2021Ekonomi
ASELSAN Mobil Dijital X-Işını Cihazı CE belgesi aldı
ASELSAN Mobil Dijital X-Işını Cihazı CE belgesi aldıTürk savunma sanayisi geliştirdiği teknolojilerle sağlık sektörüne desteğini sürdürüyor.
20.02.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

aselsantürkiyesihabayraktarson haberler

Aselsan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.