Kapıkule

Kapıkule

Son dakika kapıkule haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kapıkule gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kapıkule haber sayfamızda...

Kapıkule

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.641 kapikule haberi bulunmuştur.
Kapıkule'de 2 milyon TL değerinde kaçak eşya ele geçirildi
Kapıkule'de 2 milyon TL değerinde kaçak eşya ele geçirildiKapıkule Sınır Kapısı'ndan yurda kaçak sokulmak istenen 8 bin uyuşturucu hap, 34,5 kilo kehribar, lüks otomobil, bilgisayar parçaları ele geçirildi. Kaçak eşyaların piyasa değerinin 2 milyon lira olduğu belirtildi.
15.09.2021Gündem
Kapıkule'de 2 milyon TL değerinde kaçak eşya ele geçirildi
Kapıkule'de 2 milyon TL değerinde kaçak eşya ele geçirildiKapıkule Sınır Kapısı'ndan yurda kaçak sokulmak istenen 8 bin uyuşturucu hap, 34,5 kilo kehribar, lüks otomobil, bilgisayar parçaları ele geçirildi. Kaçak eşyaların piyasa değerinin 2 milyon lira olduğu belirtildi.
15.09.2021Gündem
Kapıkule'de gümrük muhafaza ekipleri kaçakçılara geçit vermiyor
Kapıkule'de gümrük muhafaza ekipleri kaçakçılara geçit vermiyorKapıkule Sınır Kapısı'nda gümrük muhafaza ekiplerince yürütülen çalışmalarda, kaçak eşyalar ve uyuşturucu ele geçirildi. Operasyonlarda 8 şüpheli gözaltına alındı.
15.09.2021Gündem
Kamu yatırımlarında öncelikler belli oldu
Kamu yatırımlarında öncelikler belli olduTürkiye'de kamu kaynaklarının gelecek 3 yıllık dönemde kullanılacağı öncelikli sektör ve projeler belirlendi.
11.09.2021Uzmanpara
Türkiye'nin kamu yatırımlarında öncelikleri belli oldu
Türkiye'nin kamu yatırımlarında öncelikleri belli olduTürkiye'de kamu kaynaklarının gelecek 3 yıllık dönemde kullanılacağı öncelikli sektör ve projeler belirlendi.
11.09.2021Ekonomi
Son dakika… PCR testi zorunluluğu başladı! İşte son durum...
Son dakika… PCR testi zorunluluğu başladı! İşte son durum...15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda aşı ve PCR testi zorunluluğu başladı. Öte yandan Edirne Garı'na gelen yolculara gar girişinde güvenlik görevlilerince HES kodu üzerinden, kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Kovid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapıldı.
6.09.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Felaket tellallarının bütün beklentileri boşa çıkacaktır
TBMM Başkanı Şentop: Felaket tellallarının bütün beklentileri boşa çıkacaktırTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye'nin koronavirüs salgınında yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen büyümeye devam ettiğini, dimdik ayakta durmayı başardığını belirterek, "Bazıları ekonomimizin temellerinin sağlam olmasından çok memnun değiller. Bugüne kadar bunların hepsini sükutu hayale uğrattık, bundan sonra da uğratmaya devam edeceğiz. Aziz milletimizin çalışkanlığı, sanayimizin dinamizmi sayesinde felaket tellallarının bütün beklentileri boşa çıkacaktır" dedi.
3.09.2021Siyaset
Hızlı tren hattının Çerkezköy-Kapıkule etabında çalışmaların yüzde 47'si tamamlandı
Hızlı tren hattının Çerkezköy-Kapıkule etabında çalışmaların yüzde 47'si tamamlandıTürkiye'nin Avrupa ülkeleriyle yüksek standartlı demir yolu bağlantısını sağlayacak "Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi" kapsamında inşası süren Çerkezköy-Kapıkule hattındaki çalışmaların yüzde 47'si tamamlandı.
31.08.2021Ekonomi
Söylenti yayıldı! Akın akın sınıra gidiyorlar
Söylenti yayıldı! Akın akın sınıra gidiyorlarAfganistan göçmenler, sosyal medya üzerinden 'Yunanistan'ın sınır kapılarını açtığı söylentisi' üzerine Edirne'ye akın etti. Kente gelen çok sayıda göçmen, sınır kapılarının kapalı olduğunu görünce geri döndü, bazıları ise bekleyişlerine devam edeceklerini belirtti.
28.08.2021Gündem
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından 'Marmaray' açıklaması
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından 'Marmaray' açıklamasıMarmaray'dan geçerken perona sürttüğü iddia edilen yük treniyle ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamada "Demiryoluna kapak düşmesi, istasyon ve peronlarda hasar oluşması söz konusu olmamıştır" denildi.
27.08.2021Gündem
Kapıkule'de çıkış için sıra bekleyen gurbetçiler, dev ekrandan maç izledi
Kapıkule'de çıkış için sıra bekleyen gurbetçiler, dev ekrandan maç izlediEdirne Valiliği, Kapıkule Sınır Kapısı'nda Avrupa'da yaşadıkları ülkelere dönmek için bekleyen gurbetçi vatandaşlar için, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off turunda sahne alan Türk takımlarının rövanş maçlarını dev ekrandan yayınladı. Bin 200 araçlık otoparkta kurulan 36 metrekarelik dev ekrandan tuttukları takımların maçlarını izleyen Türk vatandaşları, bir yandan da çıkış için sıranın kendilerine gelmesini bekledi.
26.08.2021Futbol
Yunanistan'ın kararı Türkiye'deki gurbetçilerin rotasını değiştirdi
Yunanistan'ın kararı Türkiye'deki gurbetçilerin rotasını değiştirdiTürkiye'deki tatilleri biten gurbetçiler, Bulgaristan'a açılan Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarında yoğunluk oluşturdu. Yunanistan'ın, koronavirüs tedbirleri kapsamında AB ve diğer ülke vatandaşlarına haftalık bin 500 kişilik kota uygulayıp, sınırları açması üzerine gurbetçiler Pazarkule Sınır Kapısı'na yöneldi.
26.08.2021Ekonomi
Edirne'nin Bayır Deresi kirlilikten yeşile büründü
Edirne'nin Bayır Deresi kirlilikten yeşile büründüEdirne'deki Tunca Nehri'nin kollarından olan Bayır Deresi, bölgedeki tesis ve evsel atıklarla kirlendi. Besicilerin hayvanlarının su içtiği, üreticilerin de tarlalarını sulamada faydalandığı dere, kirlilik nedeniyle yosunlarla kaplanıp yeşile büründü, yüzeyi ise çöple doldu.
22.08.2021Gündem
Edirne'nin Bayır Deresi kirlilikten yeşile büründü
Edirne'nin Bayır Deresi kirlilikten yeşile büründüEdirne'deki Tunca Nehri'nin kollarından olan Bayır Deresi, bölgedeki tesis ve evsel atıklarla kirlendi. Besicilerin hayvanlarının su içtiği, üreticilerin de tarlalarını sulamada faydalandığı dere, kirlilik nedeniyle yosunlarla kaplanıp yeşile büründü, yüzeyi ise çöple doldu.
22.08.2021Gündem
Kapıkule'de gurbetçilerin dönüş yoğunluğu sürüyor
Kapıkule'de gurbetçilerin dönüş yoğunluğu sürüyorYıllık izinlerini memleketlerinde geçiren gurbetçilerin yaşadıkları ülkelere dönüş yolculukları devam ediyor.
19.08.2021Haberler
Bakan açıkladı! Cumhuriyet tarihinde ilk kez oldu
Bakan açıkladı! Cumhuriyet tarihinde ilk kez olduTicaret Bakanı Mehmet Muş, Covid-19 salgınıyla birlikte dünyada hem ticaret hem de iş yapma şekillerinin değiştiğini, Türkiye'nin bu kapsamda güvenilir ve kaliteli bir tedarikçi olduğunu söyledi. Türkiye'nin Cumhuriyet tarihinde ilk kez ihracatta 200 milyar doları geçtiğini belirten Muş, "200 milyar dolar inşallah yıl sonunda çok daha farklı noktalara taşınacaktır. Önümüzdeki yıl da inşallah bunun üzerine koyarak yukarılara gitme hedefindeyiz" dedi.
14.08.2021Ekonomi
Dönüş yoluna geçen gurbetçiler Kapıkule'de yoğunluk oluşturuyor
Dönüş yoluna geçen gurbetçiler Kapıkule'de yoğunluk oluşturuyorTürkiye'de tatillerini geçiren gurbetçilerin dönüşleri devam ederken, Kapıkule Sınır Kapısı'nda zaman zaman yoğunluk oluşuyor.Yıllık izinlerini geçirmek için memleketlerine gelen gurbetçilerin yaşadıkları ülkelere dönüşleri sürüyor.
12.08.2021Haberler
Hüzünlü kuyruk! Düz yol gözlerinde rampa oluyor
Hüzünlü kuyruk! Düz yol gözlerinde rampa oluyorYıllık izinlerini Türkiye'de geçiren gurbetçilerin hüzünlü dönüşleri devam ederken, Kapıkule Sınır Kapısı'nda zaman zaman yoğunluk oluşuyor.
10.08.2021Ekonomi
Gümrüklerde yılın ilk yarısında 4 milyar liralık kaçağa göz açtırılmadı
Gümrüklerde yılın ilk yarısında 4 milyar liralık kaçağa göz açtırılmadıTicaret Bakanlığı'na bağlı Gümrük Muhafaza ekipleri yılın ilk 6 ayında gerçekleştirdikleri operasyonlarla 4 milyar lira değerinde kaçak eşya ele geçirdi.
6.08.2021Ekonomi
Orman yangınları izinlerini tamamlayıp dönüşe geçen gurbetçileri de üzdü
Orman yangınları izinlerini tamamlayıp dönüşe geçen gurbetçileri de üzdüYıllık izinlerini Türkiye'de geçirerek yaşadıkları ülkelere dönmeye başlayan gurbetçiler, memleketlerinden ayrılmanın yanı sıra orman yangınlarının da üzüntüsünü yaşıyor.
5.08.2021Gündem
Kapıkule'de 12 kilo uyuşturucu ile 5 kilo külçe altın ele geçirildi
Kapıkule'de 12 kilo uyuşturucu ile 5 kilo külçe altın ele geçirildiKapıkule Sınır Kapısı'nda düzenlenen 6 ayrı operasyonda 12 kilo uyuşturucu 5 kilo külçe altın ve kaçak ticari eşya ele geçirildi. Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 3’ü tutuklandı, 3 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
3.08.2021Gündem
Edirne ekonomisine 'gurbetçi' dopingi
Edirne ekonomisine 'gurbetçi' dopingiKurban Bayramı tatili ve yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için gelen ve tatilin ardından yaşadıkları ülkelere dönmek için yola çıkan gurbetçiler, Edirne'de yaptıkları alışverişle kent ekonomisini hareketlendirdi.
30.07.2021Ekonomi
Kapıkule'de gurbetçilerin hüzünlü dönüş yolculuğu
Kapıkule'de gurbetçilerin hüzünlü dönüş yolculuğuAvrupa'nın çeşitli ülkelerinden gelerek yaz tatillerini ana vatanda geçiren gurbetçilerin yaşadıkları ülkelere dönüş yolculuğu başladı. Kapıkule Sınır Kapısı’nda uzun kuyruklar oluşturan gurbetçiler, 40 dereceyi bulan sıcakta ana vatandan ayrılmanın burukluğu içerisinde yola koyuldu.
29.07.2021Ekonomi
Kapıkule'de gurbetçi yoğunluğu yaşanıyor
Kapıkule'de gurbetçi yoğunluğu yaşanıyorYıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan gurbetçilerin Kapıkule Sınır Kapısı'ndan geçişleri sürüyor.
25.07.2021Haberler
'Kapı' kilit! Burası ne Antalya ne de Bodrum
'Kapı' kilit! Burası ne Antalya ne de BodrumYıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan gurbetçilerin Kapıkule Sınır Kapısı'ndan geçişleri sürüyor.
25.07.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

kapıkuleedirneKapıkule Sınır Kapısıtürkiyeson dakika haberler

Kapıkule ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.