Kara Harp Okulu

Kara Harp Okulu

Son dakika kara harp okulu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kara harp okulu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kara harp okulu haber sayfamızda...

Kara Harp Okulu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.032 kara harp okulu haberi bulunmuştur.
MSÜ TABAN PUANLARI 2022 || Kadın, erkek MSÜ astsubay ve subay taban puanları neler? Harp okulları ve astsubay MYO puanları...
MSÜ TABAN PUANLARI 2022 || Kadın, erkek MSÜ astsubay ve subay taban puanları neler? Harp okulları ve astsubay MYO puanları...2022 MSÜ taban puanları MSÜ sınavına giren ve tercih yapacak adayların gündeminde bulunuyor. MÜS tercihleri 18 Nisan tarihinde başladı ve 13 Mayıs saat 23.59'a kadar devam edecek. Tercih sürecinde ise kadın-erkek MSÜ taban puanları merak ediliyor. Peki kadın-erkek MSÜ astsubay ve subay taban puanları nedir? 2022 MSÜ taban puanları belli oldu mu?
24.04.2022Gündem
MSÜ | Milli savunma Üniversitesi (MSÜ) tercihleri nasıl ve nereden yapılıyor?
MSÜ | Milli savunma Üniversitesi (MSÜ) tercihleri nasıl ve nereden yapılıyor? MSÜ sonuçlarının açıklanmasının ardından sınava giren herkesin gözü tercihlerde... 2022 taban puanları araştırılırken adaylar sıkça "MSÜ tercihleri ne zaman başlayacak, 2022 MSÜ kılavuzu yayımlandı mı?" sorusuna cevap arıyor. İşte konuya ilişkin en son açıklama...
21.04.2022Eğitim
MSÜ TABAN PUANLARI 2022 || MSÜ erkek, kadın astsubay ve subay taban puanları neler?
MSÜ TABAN PUANLARI 2022 || MSÜ erkek, kadın astsubay ve subay taban puanları neler?MSÜ taban puanları sınava giren adaylar tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz günlerde MSÜ sınav sonuçları açıklandı. Sonuçların belli olmasından sonra kadın-erkek MSÜ taban puanları araştırılıyor. Peki 2022 MSÜ taban puanları açıklandı mı, kadın-erkek MSÜ astsubay ve subay taban puanları nedir?
18.04.2022Gündem
Milli Savunma Üniversitesi tarafından 2022 MSÜ taban puanları açıklandı mı, ne zaman açıklanır?
Milli Savunma Üniversitesi tarafından 2022 MSÜ taban puanları açıklandı mı, ne zaman açıklanır?MSÜ sonuçları açıklandı ve adayların gözü Milli Savunma Üniversitesi taban puanları nedeniyle yeniden ÖSYM'ye çevrildi. Binlerce kişi 14 Nisan'ı bekliyordu. Sonuçların ilanı ile birlikte adaylar hemen 2022 MSÜ taban puanlarını araştırmaya başladı. Peki, MSÜ taban puanları ne zaman açıklanacak?
15.04.2022Eğitim
Akar: Asla teslim olmayacaksınız
Akar: Asla teslim olmayacaksınızTürkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Kara Harp Okulu’na (KHO) girişinin 123’üncü yıl dönümü kutlandı.
14.03.2022Siyaset
Atatürk'ün harp okuluna girişinin 123'üncü yılı törenle kutlandı
Atatürk'ün harp okuluna girişinin 123'üncü yılı törenle kutlandıTürkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Kara Harp Okulu'na (KHO) girişinin 123'üncü yıl dönümü, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın katıldığı törenle kutlandı.
13.03.2022Siyaset
Bir ilki başardı! Leman'ın gördüğü ilan NATO'yu da değiştirdi
Bir ilki başardı! Leman'ın gördüğü ilan NATO'yu da değiştirdi İstikbali göklerde bulan isimlerden biri var ki adeta başarının simgesi: Leman Bozkurt Altınçekiç. Hem Türkiye'nin hem de NATO kuvvetlerinin ilk ve uzun zaman boyunca tek kadın jet pilotu oldu. Adını göklere ve tarihe yazdıran Türk kadınının hikâyesi, günümüzün kadınlarına da ışık tutacak türden.
25.02.2022Gündem
Atatürk'ün Ankara'ya gelişi kutlandı
Atatürk'ün Ankara'ya gelişi kutlandıTürkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 102'nci yıl dönümü, kentte düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
28.12.2021Siyaset
Atatürk'ün Ankara'ya gelişi kutlandı
Atatürk'ün Ankara'ya gelişi kutlandıUlu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 102'nci yıl dönümü, kentte düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
27.12.2021Gündem
Kmyo Nedir, Açılımı Ne Demek? Kmyo Nasıl Girilir?
Kmyo Nedir, Açılımı Ne Demek? Kmyo Nasıl Girilir?Son dönemlerin en merak edilen ve önemli meslek grupları arasında KMYO gelmektedir. Özellikle belli bir mesleğin kısaltması olması ile beraber, merak edilen konular içerisinde bulunuyor. Peki, KMYO nedir, açılımı ne demek? KMYO nasıl girilir tüm detayları ile derledik.
5.11.2021Eğitim
MSÜ taban puanları 2021: MSÜ sınav ve başvurusu ne zaman 2021?
MSÜ taban puanları 2021: MSÜ sınav ve başvurusu ne zaman 2021?MSÜ taban puanları ve sınav başvuru tarihleri öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı beklenirken taban puanları ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen adaylar ayrıntıları araştırıyorlar. Peki MSÜ sınavı ve başvuruları ne zaman 2021? İşte MSÜ taban puanları ile ilgili detaylar...
11.10.2021Gündem
Adalet Bakanı Gül: Yeni anayasayı milletimizle yapacağız
Adalet Bakanı Gül: Yeni anayasayı milletimizle yapacağızAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, yeni anayasayı milletle yapacaklarını belirterek "Statüko, beyaz Toros’ları sever. Statüko, faili meçhulleri sever. Ama biz statükoyu, beyaz Toros’ları, siyah Audi'leri, faili meçhulleri 2023'lere taşıyan, taşımak isteyen zihniyetle de mücadele edeceğiz" dedi.
4.09.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan İHA ve SİHA mesajı! 'Bunlar bize yetmez' dedi ve müjdeyi verdi
Son dakika: Erdoğan'dan İHA ve SİHA mesajı! 'Bunlar bize yetmez' dedi ve müjdeyi verdiSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Artık İHA'larımız, SİHA'larımız, Akıncılarımız var... Artık kapılarda dilenci değiliz, tam aksine şimdi herkes bizden talep ediyor. " ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Her alanda reformaları kararlılıkla sürdürerek savunma sanayiimizin derinliğini artırarak, dünyanın en eski geleneğine sahip ordumuzu daha da güçlendireceğiz." sözlerine yer verdi. Erdoğan konuşmasında 'Bunlar bize yetmez. Şimdi Hürkuş'umuzu da yapacağız' müjdesini verdi.
31.08.2021Siyaset
‘FETÖ’yle irtibatlı 21 bin kişinin orduyla ilişiğini kestik’
‘FETÖ’yle irtibatlı 21 bin kişinin orduyla ilişiğini kestik’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni’nde konuştu.
31.08.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ay Yıldız Projesi Temel Atma Töreni'nin ardından Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında şunları söyledi;Ülkemiz bundan 5 yıl önce tarihimizin en alçak en hain darbe girişimine şahit olmuştur. Ordumuzun içindeki bir grup FETÖ ihanet çetesi mensubunun başlattığı 15 Temmuz darbe girişimini, milletimizle beraber günün ilk ışıklarıyla birlikte kati şekilde başarısızlığa uğrattık. Bu şanlı mücadelede 183 vatandaşımız ve 63 polisimizle birlikte 5 askerimizi de şehit verdik. Aynı şekilde FETÖ’cülere karşı çarpışan 43 askerimiz de gazilikle şereflendi. Darbe girişiminin ardından FETÖ ihanet çetesiyle irtibatı olan yaklaşık 21 bin TSK mensubunun ordumuzla ilişiğini kestik.
30.08.2021Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Atılan her adım daha güçlü bir Türkiye için
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Atılan her adım daha güçlü bir Türkiye içinCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ ihanet çetesiyle irtibatı olan yaklaşık 21 bin TSK mensubunun orduyla ilişkisinin kesildiğini ifade etti. 'Atılan her adım, geliştirilen her politika, yapılan her uygulama daha güçlü bir Türkiye içindir.' diyen Erdoğan, 'Tüm kurumlarıyla ülkemizi büyütmek için daha çok çalışacağız. Türkiye'yi istikrarsız, güvenliksiz, kırılgan ve müdahaleye açık hale getirme gayretleri kuranların heveslerini kursaklarında bırakmaya devam edeceğiz.' ifadelerine yer verdi.
30.08.2021Siyaset
‘Türk Pentagonu’nun temeli atılacak
‘Türk Pentagonu’nun temeli atılacakGazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde zaferle taçlandırılan Büyük Taarruz’un 99. yıldönümü, başkentte coşkulu etkinliklerle kutlanacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Anıtkabir’de Ata’nın huzurunda başlayacak program kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) “Ay Yıldız Projesi”nin temel atma törenine katılacak.
30.08.2021Siyaset
Son dakika... 141 general ve amiralin görev yeri değişti!
Son dakika... 141 general ve amiralin görev yeri değişti!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarıyla Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığından 141 general ve amiralin görev yerleri değişti. Kararla Kara Kuvvetleri Komutanlığından 85 general, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 26 amiral, Hava Kuvvetleri Komutanlığından 30 generalin ataması yapıldı.
25.08.2021Gündem
ByLock’çu Keynes, FETÖ’ye travma yaşatmış
ByLock’çu Keynes, FETÖ’ye travma yaşatmışByLock’un lisans sahibi Keynes’in örgütle sorunlu bir ilişkisinin olduğu ve bildiklerini paylaşmasından korkulduğu için ABD’ye götürüldüğü öne sürüldü
30.07.2021Siyaset
Son dakika... David Keynes’in ifadesi ortaya çıktı! 'Gülen şizofrendir'
Son dakika... David Keynes’in ifadesi ortaya çıktı! 'Gülen şizofrendir'FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ByLock'un lisans sahibi David Keynes'in 9 Haziran'da İstanbul'a gelerek teslim oldu ve sevk edildiği hakimlikçe tutuklandı. “Terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle hakkında dava açılan Keynes’in ifadesi ortaya çıktı. Keynes ifadesinde, 'Benim kişisel görüşüme göre örgüt elebaşı Fetullah Gülen şizofren bir kişiliktir. 45 yıllık Anadolu gençliğini bu örgüt elebaşı mahvetmiştir. Dış güçlerin ülkemize vermek istediği zararı bu örgüt elebaşı yapmıştır.' dedi.
28.07.2021Gündem
Vazife malulü engelliyi dövdüler
Vazife malulü engelliyi dövdülerAnkara’da vazife malulü engelli İsmet Gürdal (49) tartıştığı komşusunun ev sahibi ve onun arkadaşı tarafından dövüldü. Yaralanan Gürdal, hastanede tedaviye alındı. Olayla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı.
19.07.2021Haberler
Vazife malulü engelliyi dövdüler
Vazife malulü engelliyi dövdülerAnkara’da vazife malulü engelli İsmet Gürdal (49) tartıştığı komşusunun ev sahibi ve onun arkadaşı tarafından dövüldü. Yaralanan Gürdal, hastanede tedaviye alındı. Olayla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı.
19.07.2021Gündem
Firari FETÖ'cüler için 664 milyon lira ödül
Firari FETÖ'cüler için 664 milyon lira ödülİçişleri Bakanlığının 'aranan teröristler' listesinde yer alan 338 Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) firarisi için toplam 664 milyon lira ödül konuldu.
14.07.2021Gündem
Rütbeyle değil benliğiyle yöneten lider
Rütbeyle değil benliğiyle yöneten liderMustafa Kemal Atatürk’ü diğer subaylardan ayıran en önemli özelliğinin öngörü ve tasarım gücü olduğunu vurgulayan Yavuz, “Bağımsızlığa giden yolda ondan başkası önderlik edemezdi. Atatürk rütbeyle değil, benliğiyle yöneten liderdi” dedi... Büyük Önder Atatürk’ün her zaman cesur bir komutan olduğunu vurgulayan Yavuz, “En büyük özelliklerinden biri de sınırlarını bilmesidir. Gücü yerinde, zamanında, doğru olarak ve sınırlarını zorlamadan kullanmıştır” diye konuştu...
12.06.2021Gündem
MSÜ taban puanları 2021: Kadın-erkek astsubay MSÜ taban puanları kaç, baraj puanı nedir?
MSÜ taban puanları 2021: Kadın-erkek astsubay MSÜ taban puanları kaç, baraj puanı nedir?MSÜ taban puanları ile ilgili detaylar adayların gündeminde bulunuyor. Milli Savunma Üniversitesi 2021 Askeri Öğrenci Temini 2.Seçim Aşamaları Tercih sonuçları erişime açıldı. Sonuçlardan sonra ise kadın ve erkek MSÜ taban puanları ve baraj puanı araştırılmaya başlandı. Peki MSÜ 2021 taban puanları belli oldu mu? İşte taban puanlarla ilgili detaylar...
11.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kara Harp Okulu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.