Kara Liste

Kara Liste

Son dakika Kara Liste haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kara Liste gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kara Liste haber sayfamızda...

Kara Liste

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 742 kara liste haberi bulunmuştur.
Kara Liste Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Kredi Notunda Kara Liste Ne Anlama Gelir?
Kara Liste Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Kredi Notunda Kara Liste Ne Anlama Gelir?Kara liste kelime grubu birçok farklı alanda taşıdığı anlam ile kullanılmaktadır. Peki, kara liste ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Kredi notunda kara liste ne anlama gelir tüm detayları ile derledik.
6.01.2022Sözlük
ABD, 8 Çin şirketini daha kara listeye alacak
ABD, 8 Çin şirketini daha kara listeye alacakABD Hazine Bakanlığı, 8 Çin şirketini daha Uygur azınlığına yönelik insan hakları ihlalleri ile ilişkili olarak yatırım kara listesine alacağını bildirdi.
15.12.2021Uzmanpara
Fırsatçıların 'sıfır araç' oyunu
Fırsatçıların 'sıfır araç' oyunuSıfır otomobillerde tedarik sorununun yaşanmasıyla özellikle galericiler, yetkili satış bayilerinde otomobil alım sırasına girerek eşi, çocukları ve akrabalarının üzerine araç satın alıyor. Fırsatçılar, sıfır araçları yüksek miktarda karla hemen satışa koyuyor. Bayi yetkilisi Serkan Sucu, "Daha aracı almadan bizim showroomumuzda fotoğrafını çekip internete ilana koyanlar bile var. Aldıkları fiyatın üstüne 10-15 bin lira kar ekleyip ilana koyuyorlar" dedi.
23.11.2021Haberler
Fırsatçıların 'sıfır araç' oyunu
Fırsatçıların 'sıfır araç' oyunuSıfır otomobillerde tedarik sorununun yaşanmasıyla özellikle galericiler, yetkili satış bayilerinde otomobil alım sırasına girerek eşi, çocukları ve akrabalarının üzerine araç satın alıyor. Fırsatçılar, sıfır araçları yüksek miktarda karla hemen satışa koyuyor. Bayi yetkilisi Serkan Sucu, "Daha aracı almadan bizim showroomumuzda fotoğrafını çekip internete ilana koyanlar bile var. Aldıkları fiyatın üstüne 10-15 bin lira kar ekleyip ilana koyuyorlar" dedi.
23.11.2021Ekonomi
ABD, Pegasus casus yazılımını geliştiren NSO Group ile ticareti yasakladı
ABD, Pegasus casus yazılımını geliştiren NSO Group ile ticareti yasakladıABD, Pegasus casus yazılımının arkasında olan İsrailli NSO Group adlı şirketi ticari kara listeye aldı. Pegaus yazılımının kimi devletler tarafından aktivistleri ve gazetecileri takip etmek için kullanıldığı ortaya çıkmıştı.
4.11.2021Dünya
AB vergi 'kara listesini' güncelledi
AB vergi 'kara listesini' güncellediAvrupa Birliği (AB), vergi alanında iş birliği yapmayan ülkeleri içeren kara listesinden 3 ülkeyi çıkarttı.
5.10.2021Uzmanpara
Ünlülere ve zenginlere savaş açtı! Çin'de yeni bir katliam korkusu
Ünlülere ve zenginlere savaş açtı! Çin'de yeni bir katliam korkusuPekin yönetimi, manevi değerleri yok ettiği gerekçesiyle 'Batı'nın takipçileri' olmakla suçladığı elitlere savaş açtı. Kara listelerin oluşturulmaya başlanması, daha önce 'kültürel devrim' adı altında 400 bin ila 2 milyon insanın öldüğü 'tasfiye' sürecinin yeniden başlayacağı korkularının artmasına sebep oldu.
2.09.2021Dünya
Son dakika... Anlaşma yok! Taliban'dan tahliye açıklaması
Son dakika... Anlaşma yok! Taliban'dan tahliye açıklamasıSon dakika haberine göre, Taliban sözcüsü, Kabil'de zamana karşı yarışla süren tahliyelerin takvime göre tamamlanmasını istediklerini söyledi.
24.08.2021Dünya
Son dakika... 'Öldürülmekten korkuyorum!' CNN'e konuştu, yer yerinden oynadı...
Son dakika... 'Öldürülmekten korkuyorum!' CNN'e konuştu, yer yerinden oynadı...ABD ve AB'nin Rusya'ya yaptırım uygulayacaklarını açıklamalarının yankıları sürüyor. Kremlin sözcüsü Peskov'un "kısasa kısas" açıklamasından sonra bugün de Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zakharova, zehir zemberek ifadeler kullandı. Ancak asıl bomba Navalnıy'ın müttefiklerinden Aleksaşenko'nun CNN'e verdiği demeçle patladı...
6.03.2021Dünya
AB vergi kara listesini güncelledi
AB vergi kara listesini güncellediAvrupa Birliği (AB), vergi alanında iş birliği yapmayan ülkeleri içeren kara listesinden Barbados'u çıkarttı, Dominika'yı ekledi.
22.02.2021Ekonomi
ABD kara listeyi yayımladı! 103 şirket yer aldı
ABD kara listeyi yayımladı! 103 şirket yer aldıGelen son dakika haberine göre; ABD Ticaret Bakanlığı, askeri bağlantıları olduğu gerekçesiyle ABD ürün ve teknolojilerini almaları kısıtlanan Çinli ve Rus şirketlerin listesini yayımladı.
22.12.2020Ekonomi
Son dakika... İYİ Parti'de deprem! Üst üste ihraç ve istifa haberi...
Son dakika... İYİ Parti'de deprem! Üst üste ihraç ve istifa haberi...Gelen son dakika haberine göre; İYİ Parti Disiplin Kurulu, oy birliğiyle, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın partiden ihracına karar verdi. Öte yandan İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk partisinden istifa ettiğini açıkladı.
16.11.2020Siyaset
Son dakika: AB harekete geçti! 'Kara liste'ye alındılar
Son dakika: AB harekete geçti! 'Kara liste'ye alındılarAvrupa Birliği (AB), Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'yu Belarus'a yönelik yaptırım listesine dahil etti. Öte yandan AB, Esad rejiminin 8 bakanını daha yaptırım listesine ekledi.
6.11.2020Dünya
‘Disiplin süreci’ için kritik hafta
‘Disiplin süreci’ için kritik haftaİYİ Parti’nin 2. Olağan Kurultayı’nda “oy verilmeyecekler listesiyle” başlayan kriz sürerken, Teşkilat Başkanı Koray Aydın’ın “Açık hesaplarla birbiri hakkında, aleyhinde konuşmak, yazmak, çıkıp televizyonlarda bunu ifşa etmek, dava adamlarının yapacağı iş değildir” açıklaması yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, adının bulunduğu listeyi, “kara liste” olarak niteleyerek, “Dava adamı kapalı kapılar ardında arkadaşlarına tuzak hazırlayıp, kalleş pusular kuran, bunu da yüzü kızarmadan inkâr eden midir? Pişkinliğin bu kadarına da pes” dedi.
26.10.2020Siyaset
İngiliz hükümeti İsviçre ve Çekya'yı kara listeye aldı
İngiliz hükümeti İsviçre ve Çekya'yı kara listeye aldıGelen son dakika haberlerine göre; İngiltere, son günlerde yeni tip corona virüs (covid-19) vakalarında artış kaydedilen İsviçre, Çekya ve Jamaika'yı "güvenli ülkeler" listesinden çıkarırken, Küba'yı listeye dahil etti.
27.08.2020Dünya
ABD durmuyor! Kara listeye alındı
ABD durmuyor! Kara listeye alındıABD yönetimi, Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin Amerikan teknolojisine erişimini engellemeyi amaçlayan kısıtlamalarını artırdı ve şirketin 38 iştirakini ekonomik kara listeye aldı.
17.08.2020Ekonomi
Kamuda ‘dijital güvenlik’ için sıkı önlemler geliyor
Kamuda ‘dijital güvenlik’ için sıkı önlemler geliyorCumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, kamuda uygulanacak dijital güvenlik önlemleri için Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi hazırladı.
3.08.2020Siyaset
Son dakika... Kamu çalışanlarına yasak! Bu programları kullanmak zorunlu oldu
Son dakika... Kamu çalışanlarına yasak! Bu programları kullanmak zorunlu olduGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından hazırlanan rehberde kamu çalışanlarına WhatsApp, Telegram gibi yabancı mesajlaşma programları yerine yerli mesajlaşma programlarının kullanılması zorunluluk haline getirildi.
29.07.2020Gündem
'Karnı burnunda klip çekerim'
'Karnı burnunda klip çekerim'Kendisine ait güzellik merkezinde gazeteciler ile bir araya gelen Neslim Güngen, hobi olarak başladığı müzik kariyerini anlattı.
23.07.2020Cadde
Güngen, Kara Liste’yle iddialı
Güngen, Kara Liste’yle iddialıGüzellik sektörünün genç girişimcilerinden Neslim Güngen, bir hayalini daha gerçeğe dönüştürdü.
9.07.2020Ege
Komşuya bir şok daha! Griden kara listeye alındı
Komşuya bir şok daha! Griden kara listeye alındıEkonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) bünyesindeki Mali Eylem Görev Gücü (FATF), terörizmin finansmanı ve kara para aklama konusundaki mali reformları tamamlamadığı gerekçesiyle İran'ı gri listeden kara listeye aldığını duyurdu.
21.02.2020Dünya
AB, vergi kara listesine 4 ülke ekledi
AB, vergi kara listesine 4 ülke eklediAvrupa Birliği (AB), vergi alanında iş birliği yapmayan ülkeleri içeren kara listesine Birleşik Krallık'a bağlı Cayman Adaları ile Palau, Panama ve Seyşeller'i ekleme kararı aldı.
18.02.2020Ekonomi
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz müjdeyi verdi
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz müjdeyi verdiGalatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, yayıncı kuruluşta canlı açıklamalarda bulundu. Ülker Satdyumu'nda Fenerbahçe ile oynanacak derbi için Cengiz, "Vallahi gideceğim. Klasik bir söylem var ama Fenerbahçe olmazsa Galatasaray da olmaz" dedi. Öte yandan Cengiz "20 yıldır Fenerbahçe'yi Kadıköy'de yenemiyoruz, bu bize müstahak mı? Bence değil. 6 tane de yedik. O sene şampiyon olduk" ifadelerini kullandı.
30.06.2020Galatasaray
TESK'ten esnaf ve çiftçi için sicil affı talebi
TESK'ten esnaf ve çiftçi için sicil affı talebiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve çiftçinin, getirilecek sicil düzenlemesiyle bankaların inisiyatifine bırakılmadan kara listelerden çıkarılmasını talep etti.
1.02.2020Ekonomi
Borcunu öde 'Kara Liste'den çık!
Borcunu öde 'Kara Liste'den çık!Kredi ve kart borcu 2-3 yıl ödenmediği için varlık yönetim şirketlerine devrediyor. Bu borcu kapatmak isteyene şirketler, kişinin ve borcun durumuna göre uygun ve esnek ödeme planları yapıyor. Borcunu ödeyenler ‘kara listeden’ çıkıp yeniden kredi çekme imkanına sahip olabiliyor.
1.12.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kara Liste ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.