Kargo Gemisi

Kargo Gemisi

Son dakika kargo gemisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kargo gemisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kargo gemisi haber sayfamızda...

Kargo Gemisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 399 kargo gemisi haberi bulunmuştur.
Makine arızası yapan yük gemisi İstanbul Boğazı'na demir attı
Makine arızası yapan yük gemisi İstanbul Boğazı'na demir attı Makine arızası yapan 102 metre uzunluğundaki MEDKON MRA isimli kargo gemisi İstanbul Boğazı'na demir atarken, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekipleri olay yerine yönlendirildi.
30.10.2021Gündem
İstanbul Boğazı'nda kargo gemisi sürüklendi
İstanbul Boğazı'nda kargo gemisi sürüklendiİstanbul Boğazı'nda Vaniköy açıklarında 102 metre boyundaki kargo gemisi sürüklendi. Gemi kıyıya metreler kala durdu.
30.10.2021Haberler
İstanbul Boğazı'nda kargo gemisi sürüklendi
İstanbul Boğazı'nda kargo gemisi sürüklendiİstanbul Boğazı'nda Karadeniz'den Marmara'ya geçiş yapan 102 metre boyundaki MEDKON MRA isimli konteyner gemisi Vaniköy açıklarında makine arızası yaptı. Demir atan gemi bir süre sürüklendikten sonra kıyıya metreler kala durdu.
30.10.2021Gündem
Dünyanın en büyük ‘su altı tarih parkı’
Dünyanın en büyük ‘su altı tarih parkı’Birinci Dünya Savaşı sırasında Çanakkale’de batan savaş gemilerinin turizme kazandırılmasının amaçlandığı Gelibolu Tarihi Su altı Parkı resmi törenle hizmete girdi.
3.10.2021Gündem
Japonya'da parçalanan kargo gemisi petrol sızdırdı
Japonya'da parçalanan kargo gemisi petrol sızdırdıJaponya'nın karaya oturduktan sonra yeniden yüzdürülen kargo gemisi, açıkta demirlediği noktada parçalanarak petrol sızdırdı.
12.08.2021Dünya
Balıkçı teknesine gemi çarptı! Ölü sayısı 2'ye yükseldi
Balıkçı teknesine gemi çarptı! Ölü sayısı 2'ye yükseldiYavuz Sultan Selim Köprüsü altında balıkçı teknesine kargo gemisi çarptı. Dev geminin parçaladığı teknedeki 2 kişi ölürken 1 kişi ise yaralandı.
17.06.2021Gündem
Kartal'da kıyıya sürüklenen Panama bayraklı kargo gemisi kurtarıldı
Kartal'da kıyıya sürüklenen Panama bayraklı kargo gemisi kurtarıldıKARTAL açıklarında Panama bayraklı APRIL isimli kargo gemisi demir tarayıp, kıyıya sürüklendi. Gemi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı römorkörler tarafından kurtarıldı.
16.06.2021Haberler
Kartal'da Panama bayraklı kargo gemisi sürüklendi
Kartal'da Panama bayraklı kargo gemisi sürüklendiKartal açıklarında Panama bayraklı APRIL isimli kargo gemisi demir tarayıp, kıyıya sürüklendi. Gemi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı römorkörler tarafından kurtarıldı.
16.06.2021 Gündem
Çin'in uzay kargo gemisi Tiencou-2 artık yörüngede
Çin'in uzay kargo gemisi Tiencou-2 artık yörüngedeÇin'in uzay kargo gemisi Tiencou-2'nin (Gök Gemisi-2), başarılı şekilde yörüngeye yerleştiği bildirildi.
31.05.2021Teknoloji
6,8 ton yük taşıyor! Çin dünyaya duyurdu
6,8 ton yük taşıyor! Çin dünyaya duyurduÇin'in uzay kargo gemisi Tiencou-2'yi (Gök Gemisi-2) yörüngeye fırlattığı bildirildi.
29.05.2021Teknoloji
Çanakkale'de kargo gemisi karaya oturdu
Çanakkale'de kargo gemisi karaya oturduTekirdağ'ın Marmaraereğlisi'nden İzmir'in Aliağa limanına giden "Banu-S" isimli gemi, Çanakkale'nin Bozcaada ilçesi açıklarında karaya oturdu. Kurtarma uzmanlarının planlaması dahilinde 'Türkeli' kurtarma römorkörüyle bağlanan halat ile gemi, çekilmeye başlandı. Yaklaşık 15 dakika süren çalışma sonunda gemi, yüzdürüldü.
16.04.2021Gündem
Süveyş Kaanlı'nın harita üzerindeki yeri - Süveyş Kanalı nerede, ne için kullanılıyor?
Süveyş Kaanlı'nın harita üzerindeki yeri - Süveyş Kanalı nerede, ne için kullanılıyor?Süveyş Kanalı nerede? Süveyş Kanalı'nı tıkayan 200 bin ton ağırlığındaki kargo gemisi dünya ticaretini felç etti. Sürüklenerek karaya oturan The Ever Given isimli konteyner gemisinin Süveyş Kanalı'nda sıkışması nedeniyle deniz trafiği durdu ve trafiğin geçişi olarak askıya alınmasına karar verildi. Peki, Süveyş Kanalı nerede? İşte Süveyş Kanalı'nın harita üzerindeki yeri.
26.03.2021Gündem
Zeytinburnu’nda karaya oturan gemi sökülerek parçalanıyor
Zeytinburnu’nda karaya oturan gemi sökülerek parçalanıyor Bu yılın ilk ayında Zeytinburnu sahilinde karaya oturan  Morini Limanına kayıtlı ve Comoros bayraklı gemi "STREAMLINE"  için karar verildi. Karaya oturduktan sonra büyük yarıkların meydana geldiği ve kurtarılma ihtimalinin bulunmadığı gemi için bugün yerinde bozum ve söküm işlemi başladı.
8.03.2021Gündem
Zeytinburnu'nda karaya oturan gemi; Fırtına nedeniyle suya gömüldü
Zeytinburnu'nda karaya oturan gemi; Fırtına nedeniyle suya gömüldüİstanbul Zeytinburnu’nda fırtına nedeniyle sürüklenerek karaya oturan 108 metrelik Comoros bayraklı STREAMLINE isimli gemi dün akşam yan yatarak sular içinde kaldı. Öte yandan 53 yaşındaki Kaptan İlham Hüseyinov ve yağcı 23 yaşındaki Nurlan Glinjov'u kurtarıldı.
9.02.2021Gündem
Denizaltı ve gemi çarpıştı!
Denizaltı ve gemi çarpıştı!Japonya açıklarında su yüzeyine çıkan bir denizaltı ile ticari geminin karıştığı kaza, Aşizuri Burnu'nda gerçekleşti. Yerel medya, Japon denizaltısındaki üç askerin yaralandığını bildiriyor.
8.02.2021 Dünya
Zeytinburnu'nda karaya oturan gemi "varagele" yöntemiyle kurtarıldı
Zeytinburnu'nda karaya oturan gemi "varagele" yöntemiyle kurtarıldıZeytinburnu önlerinde demirli bulunan ve hava muhalefeti nedeniyle karaya oturan 108 metre Comoros bayraklı STREAMLINE isimli gemide bulunan 2 personel, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekipler tarafından 'varagele' yöntemiyle kurtarıldı.
29.01.2021Haberler
Karaya oturmuştu! 'Varagele' yöntemiyle kurtarıldılar
Karaya oturmuştu! 'Varagele' yöntemiyle kurtarıldılarZeytinburnu önlerinde demirli bulunan ve hava muhalefeti nedeniyle karaya oturan 108 metre Comoros bayraklı STREAMLINE isimli gemide bulunan 2 personel, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekipler tarafından 'varagele' yöntemiyle kurtarıldı.
29.01.2021Gündem
Sürüklenen gemi Zeytinburnu açıklarında karaya oturdu
Sürüklenen gemi Zeytinburnu açıklarında karaya oturduİstanbul Zeytinburnu'na fırtına nedeniyle sürüklenen gemi karaya oturdu. Kıyı Emniyet Müdürlüğü'nden gelen açıklamada konuyla ilgili, "Yapılan kontrol neticesinde gemide 2 personel bulunduğu ve çevre kirliliği yaşanmadığı rapor edilmiştir." denildi.
29.01.2021Haberler
Son dakika! Sürüklenen gemi Zeytinburnu açıklarında karaya oturdu
Son dakika! Sürüklenen gemi Zeytinburnu açıklarında karaya oturduGelen bir son dakika haberine göre; İstanbul Zeytinburnu'na fırtına nedeniyle sürüklenen gemi karaya oturdu. Kıyı Emniyet Müdürlüğü'nden gelen açıklamada konuyla ilgili, "Yapılan kontrol neticesinde gemide 2 personel bulunduğu ve çevre kirliliği yaşanmadığı rapor edilmiştir." denildi.
29.01.2021Gündem
Valilikten Riva'da sürüklenen gemiyle ilgili açıklama
Valilikten Riva'da sürüklenen gemiyle ilgili açıklamaİstanbul Beykoz Riva açıklarında makine arızası nedeniyle sürüklendikten sonra kıyıya yakın mevkide demir atan Panama bandıralı kargo gemisi kurtarıldı. Öte yandan İstanbul Valiliği'nden Riva açıklarında sürüklenen gemiyle ilgili yapılan açıklama geldi. Açıklamada; "Emniyetli sahaya çıkarılan geminin Ahırkapı'ya yedeklenme çalışmaları, Kıyı Emniyeti-8 tarafından devam ettirilmektedir" denildi.
28.01.2021Gündem
İstanbul'da karaya oturan gemi kurtarıldı
İstanbul'da karaya oturan gemi kurtarıldıİstanbul'dan Rusya'ya giden ve Beykoz açıklarında karaya oturan Panama bandıralı kargo gemisi kurtarıldı.
27.01.2021Haberler
Son dakika... Denizde panik anları! Valilik'ten açıklama geldi
Son dakika... Denizde panik anları! Valilik'ten açıklama geldiGelen son dakika haberine göre; Beykoz açıklarında makine arızası nedeniyle sürüklendikten sonra kıyıya yakın mevkide demir atan Panama bandıralı kargo gemisini kurtarma çalışmaları verilen aranın ardından sabah devam edecek. İstanbul Valiliği konuya dair açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Tekirdağ Limanı'ndan Rusya'nın Kavkaz Limanı'na gitmekte olan Panama bayraklı PETRA STAR isimli boş kuru yük gemisi, bugün saat 16.55'te makine arızası yaparak Yön Burnu açıklarında sürüklenmeye başlamıştır." denildi.
27.01.2021Gündem
Son dakika... Libya'da alıkonulan Türk gemisi serbest bırakıldı
Son dakika... Libya'da alıkonulan Türk gemisi serbest bırakıldıGelen son dakika haberine göre; Libya'ya ilaç taşıyan ve talimatlara uymadığı iddiasıyla Halife Hafter güçleri tarafından 5 Aralık'ta alıkonulan Jamaika bandıralı Türk gemisi serbest bırakıldı.
10.12.2020Dünya
Son dakika: Hafter haddini aştı! İlaç taşıyan Türk gemisi alıkondu
Son dakika: Hafter haddini aştı! İlaç taşıyan Türk gemisi alıkonduGelen son dakika haberine göre; Libya'nın Misrata kentine ulaştırmak üzere ilaç taşıyan bir Türk gemisi, talimatlara uymadığı iddiasıyla 9'u Türk, 17 mürettebatıyla Halife Hafter güçleri tarafından alıkondu. Yaşanan durumun o bölgede başka gemilere de yapılan bir uygulama olduğuna işaret eden kaynaklar, gemiye el konulması gibi bir durumun söz konusu olmadığını, yanlış bölgeye giriş nedeniyle bir ceza kesilmesinin öngörüldüğünü kaydetti.
8.12.2020Dünya
Son Dakika... Akdeniz'de skandal! Sinsi operasyon...
Son Dakika... Akdeniz'de skandal! Sinsi operasyon...Libya Bingazi'nin 200 kilometre kuzeyinde kargo gemisini durdurup hukuk dışı arama yapmak isteyen Alman donanma askerleri, Ankara'nın anında devreye girmesiyle gemiyi terk etti. IRINI operasyonu, Avrupa Birliği şemsiyesi altında, BM’nin Libya'ya silah kısıtlamasını denetlemek için başlatılmıştı. Ancak amacı kağıt üzerinde kaldı. Harekat merkezi Roma'da olan operasyonun komutanı İtalyan, yardımcısı ise Fransız. Denizdeki unsurlarının komutanı ise Yunan. O üç isim deşifre oldu. İşte son dakika haberinin detayları..
28.11.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kargo Gemisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.