Kayıp Dağcılar

Kayıp Dağcılar

Son dakika kayıp dağcılar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kayıp dağcılar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kayıp dağcılar haber sayfamızda...

Kayıp Dağcılar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 62 kayip dagcilar haberi bulunmuştur.
Son dakika| Uludağ'dan kahreden haber! Tespit edildi...
Son dakika| Uludağ'dan kahreden haber! Tespit edildi...Uludağ'da 17 gün önce kaybolan amatör dağcılar Efe Sarp (37) ve Mert Alpaslan'ın (31) cansız bedenleri Küreklidere Kanyonu'nda suyun içerisinde dalgıç kıyafetleriyle arama yapan özel bir ekip tarafından bulundu. Jandarma Arama Kurtarma, Jandarma Özel Harekat, AFAD ve sivil arama kurtarma ekiplerinin yardımıyla iki gencin cansız bedenleri Bursa'ya getirildi. Mert Alpaslan'ın cansız bedeni, Adli Tıp Kurumu'na gelen yakınları tarafından teşhis edildi. Otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından Mert Alpaslan'ın İstanbul'da, Efe Sarp'ın ise Aydın'da defnedileceği öğrenildi.
19.12.2019Gündem
Son dakika... Uludağ'daki kayıp dağcılardan acı haber geldi!
Son dakika... Uludağ'daki kayıp dağcılardan acı haber geldi!Gelen son dakika bilgisine göre, Bursa Valiliği Uludağ'da Küreklidere Şelalesi yakınlarında ikinci cesedin de bulunduğunu açıkladı. Öğle saatlerinde bulunan cesedin Efe Sarp'a ait olduğu kesinleşirken, ikinci cesedin kime ait olduğu ise yapılan inceleme sonrası netlik kazanacak.
18.12.2019Gündem
Büyük acı! 'Benim kocam yaşıyor'
Büyük acı! 'Benim kocam yaşıyor'Uludağ'da, zirve tırmanışı yaparken, kaybolan amatör dağcılar Mert Alpaslan (31) ve Efe Sarp'ı (37) arama çalışmaları, 11'inci günde de sürdürüldü. Mont, bere ve baton (dağcı bastonu) bulunan bölgede, arama çalışmaları devam ederken, Mert Alparslan'ın eşinin yaptığı paylaşım yürek yaktı.
12.12.2019Gündem
‘Kırmızı ceket’ alarmından sonra şimdi de baton bulundu!
‘Kırmızı ceket’ alarmından sonra şimdi de baton bulundu!Bursa Uludağ'da kayıp iki amatör dağcı Efe Sarp ve Mert Alpaslan'a ait olduğu iddia edilen dağcı bastonu (Baton) bulundu. Bu gelişmeyle ilgili yetkililerden henüz bir açıklama yapılmazken, bulunan batonun kayıp 2 dağcıya ait olabileceği belirtildi.
10.12.2019Gündem
Kaybolan dağcıları arama çalışmalarında drone desteği
Kaybolan dağcıları arama çalışmalarında drone desteğiUludağ'da, 1 Aralık Pazar gecesi zirve tırmanışı yaparken kaybolan amatör dağcılar Mert Alpaslan (31) ve Efe Sarp'ı (37) arama çalışmaları, 8'inci günde de sürüyor.
9.12.2019Haberler
Uludağ'daki kayıp dağcılar! Böyle arıyorlar!
Uludağ'daki kayıp dağcılar! Böyle arıyorlar!Uludağ'da, 1 Aralık Pazar gecesi zirve tırmanışı yaparken kaybolan amatör dağcılar Mert Alpaslan (31) ve Efe Sarp'ı (37) arama çalışmaları, 8'inci günde de sürüyor.
9.12.2019Gündem
Uludağ'daki kayıp dağcılar! Böyle arıyorlar
Uludağ'daki kayıp dağcılar! Böyle arıyorlarUludağ'da, 1 Aralık Pazar gecesi zirve tırmanışı yaparken kaybolan amatör dağcılar Mert Alpaslan (31) ve Efe Sarp'ı (37) arama çalışmaları, 8'inci günde de sürüyor.
9.12.2019Gündem
Uludağ'da kayıp dağcılar termal drone ile aranıyor
Uludağ'da kayıp dağcılar termal drone ile aranıyor1 Aralık Pazar gecesi zirve tırmanışı yaparken kaybolan amatör dağcılar Mert Alpaslan ve Efe Sarp'ı arama çalışmaları, 7'nci gününde de devam ederken, ekipler sabah saatlerinde Uludağ'ın kuzeybatısındaki dere yatağında bulduğu mont ve bere üzerine, çalışmalarını bu bölgede yoğunlaştırdı.
8.12.2019Gündem
Uludağ'da kayıp dağcılardan Efe Sarp'ın kırmızı montu bulundu
Uludağ'da kayıp dağcılardan Efe Sarp'ın kırmızı montu bulunduUludağ'da, 1 Aralık Pazar gecesi zirve tırmanışı yaparken kaybolan amatör dağcılar Mert Alpaslan (31) ve Efe Sarp'ı (37) arama çalışmaları, 7'nci gününde de sürerken, ekipler bu sabah iki ize rastlandı. Uludağ'ın kuzeybatısındaki dere yatağında Efe Sarp'a ait olduğu belirlenen kırmızı mont ve yeşil bere bulundu.
8.12.2019Gündem
Son dakika | Uludağ'da kaybolan dağcılarlardan ilk iz bulundu!
Son dakika | Uludağ'da kaybolan dağcılarlardan ilk iz bulundu!Uludağ’da kaybolan dağcılardan 7 gün sonra iz bulundu. Jandarma arama kurtarma ve AFAD ekipleri gece yarısı yaptığı arama sırasında dere yatağında kırmızı renkte mont buldu.
8.12.2019Gündem
4. gün! Her yerde aranıyorlar
4. gün! Her yerde aranıyorlarUludağ'da geçen pazar akşamı zirve tırmanışı yaparken kaybolan amatör dağcılar Mert Alpaslan ve Efe Sarp'ı arama çalışmaları aralıksız sürüyor.
5.12.2019Gündem
2 dağcıdan 4 gündür haber alınamıyor!
2 dağcıdan 4 gündür haber alınamıyor!Uludağ’da, pazar akşamı zirve tırmanışı yaparken, kaybolan amatör dağcılar Mert Alpaslan (31) ve Efe Sarp'ı (37) arama çalışmaları, aralıksız sürdürülüyor. Olumsuz hava koşulları nedeniyle dün ara verilen havadan arama çalışmalarına bugün tekrar başlandı. Arama- kurtarma ekipleri, Jandarma Genel Komutanlığı'nın 2 helikopteriyle ulaşılamayan bölgelere indiriliyor.
5.12.2019Gündem
Kayıp dağcıların son görüntüleri ortaya çıktı
Kayıp dağcıların son görüntüleri ortaya çıktıBursa Uludağ’da kaybolan iki dağcının son görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde kaybolmadan saniyeler önce birlikte görüntülenen iki dağcının uzun süre konuştuktan sonra aynı yöne birlikte hareket ettikleri görülüyor. Ayrıca görüntülerde kayıp iki dağcının üzerilerindeki kıyafetlerin dağ şartlarında yürüyüşe elverişli olmadığı da görülüyor.
4.12.2019Haberler
Uludağ'da kayıp dağcılar! İrtibatı kesilen AKUT ekibine ulaşıldı
Uludağ'da kayıp dağcılar! İrtibatı kesilen AKUT ekibine ulaşıldıUludağ'da, pazar akşamı zirve tırmanışı yaparken kaybolan amatör dağcılar Mert Alpaslan ve Efe Sarp'ı arama çalışmaları, aralıksız sürüyor. Dün akşam saatlerinde arama çalışmalarına katılmak üzere yola çıkan 4 kişilik AKUT ekibiyle, sabah saatlerinde telsiz irtibatı kesildi.
4.12.2019Gündem
Uludağ'da kayıp dağcılar! İrtibatı kesilen AKUT ekibine ulaşıldı
Uludağ'da kayıp dağcılar! İrtibatı kesilen AKUT ekibine ulaşıldıUludağ'da, pazar akşamı zirve tırmanışı yaparken kaybolan amatör dağcılar Mert Alpaslan ve Efe Sarp'ı arama çalışmaları, aralıksız sürüyor. Dün akşam saatlerinde arama çalışmalarına katılmak üzere yola çıkan 4 kişilik AKUT ekibiyle, sabah saatlerinde telsiz irtibatı kesildi.
4.12.2019Gündem
Uludağ'da kaybolan dağcılarla ilgili Vali Canpolat'tan flaş açıklama
Uludağ'da kaybolan dağcılarla ilgili Vali Canpolat'tan flaş açıklamaBursa Valisi Yakup Canpolat, Uludağ'da kaybolan dağcılarla ilgili, "260 personelle 2 dağcıyı arıyoruz. Şu anada kadar herhangi bir ize rastlayamadık" dedi.
4.12.2019Gündem
Kayıp dağcılarla ilgili yeni gelişme: Ayak izlerine rastlanıldı
Kayıp dağcılarla ilgili yeni gelişme: Ayak izlerine rastlanıldıİçişleri Bakanlığı, Uludağ'da kaybolan 2 dağcıya ilişkin, "Uludağ Göller Bölgesinde bugün devam eden arama kurtarma çalışmalarına, 1 Jandarma Asayiş Timi, 1 JAK Timi, 2 Jandarma Özel Harekat ( JÖH) timi, 20 AFAD personeli, 8 AKUT Personeli ile Sivil Toplum Kuruluşları (STK) destek ekipleri olmak üzere toplam 85 personel katılmış, ancak kayıp dağcılara henüz ulaşılamamıştır" açıklamasını yaptı.
2.12.2019Haberler
Son dakika | Kayıp dağcılarla ilgili yeni gelişme: Ayak izlerine rastlanıldı
Son dakika | Kayıp dağcılarla ilgili yeni gelişme: Ayak izlerine rastlanıldıİçişleri Bakanlığı, Uludağ'da kaybolan 2 dağcıya ilişkin, "Uludağ Göller Bölgesinde bugün devam eden arama kurtarma çalışmalarına, 1 Jandarma Asayiş Timi, 1 JAK Timi, 2 Jandarma Özel Harekat ( JÖH) timi, 20 AFAD personeli, 8 AKUT Personeli ile Sivil Toplum Kuruluşları (STK) destek ekipleri olmak üzere toplam 85 personel katılmış, ancak kayıp dağcılara henüz ulaşılamamıştır" açıklamasını yaptı.
3.12.2019Gündem
Uludağ'daki kayıp dağcılar aranıyor.
Uludağ'daki kayıp dağcılar aranıyor.Bursa Uludağ’da dün akşam zirvede kaybolan 2 dağcıyı arama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 20 saate yakındır zor şartlar altında aranan 2 dağcının ailelerine "Biz buraya gidiyoruz" diyerek fotoğraf gönderdikleri ortaya çıktı. Telefon irtibatı bulunmayan dağcıların telefonlarından sinyal de alınamazken fotoğrafı inceleyen kurtarma ekipleri 2 dağcının Göller Bölgesi'ne ilerleme ihtimaline karşı bu bölgede aramaları yoğunlaştırdı.
2.12.2019Haberler
Uludağ'daki kayıp dağcılar aranıyor... Bu fotoğrafa iyi bakın! 'Biz buraya gidiyoruz'
Uludağ'daki kayıp dağcılar aranıyor... Bu fotoğrafa iyi bakın! 'Biz buraya gidiyoruz'Bursa Uludağ’da dün akşam zirvede kaybolan 2 dağcıyı arama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 20 saate yakındır zor şartlar altında aranan 2 dağcının ailelerine "Biz buraya gidiyoruz" diyerek fotoğraf gönderdikleri ortaya çıktı. Telefon irtibatı bulunmayan dağcıların telefonlarından sinyal de alınamazken fotoğrafı inceleyen kurtarma ekipleri 2 dağcının Göller Bölgesi'ne ilerleme ihtimaline karşı bu bölgede aramaları yoğunlaştırdı.
2.12.2019Gündem
Ege’de ‘Her zaman hazırız’ mesajı
Ege’de ‘Her zaman hazırız’ mesajıAnadolu Yıldızı-2019 Arama Kurtarma tatbikatı Ege Denizi’nde başladı. Türk Arama Kurtarma Teşkilatı tarafından iki yılda bir düzenlenen tatbikatı 50 yerli, 16 yabancı katılımcı takip ediyor
9.05.2019Gündem
Kaybolan dağcılar böyle bulundu! Kıyafetlerini bile yakmışlar...
Kaybolan dağcılar böyle bulundu! Kıyafetlerini bile yakmışlar...Bursa Uludağ’da yoğun sis ve tipi nedeniyle yönlerini kaybedip, kaybolan amatör 5 dağcı, ekiplerin yaklaşık 5 saatlik çalışmasıyla kurtarıldı. Dağcılar yedek elbiselerini yakarak ısındıklarını söyledi.
24.12.2017Gündem
Kaybolan dağcılar böyle bulundu! Kıyafetlerini bile yakmışlar...
Kaybolan dağcılar böyle bulundu! Kıyafetlerini bile yakmışlar...Bursa Uludağ’da yoğun sis ve tipi nedeniyle yönlerini kaybedip, kaybolan amatör 5 dağcı, ekiplerin yaklaşık 5 saatlik çalışmasıyla kurtarıldı. Dağcılar yedek elbiselerini yakarak ısındıklarını söyledi.
24.12.2017Gündem
Havadan inip aldı
Havadan inip aldıBozdağ’da mahsur kalan dağcıların yaralı olan üyesi, Jandarma Helikopterden Atma Toplama Uzmanı (HATU) timi ile kurtarıldı
8.02.2021Ege
Tahran’da çığ felaketi: 8 ölü
Tahran’da çığ felaketi: 8 ölüTahran’ın Tochal Dağı'nda meydana gelen çığ nedeniyle 8 kişi hayatını kaybetti.
26.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

uludağkayıp dağcılarbursaSon dakika haberleriEfe Sarp

Kayıp Dağcılar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.