Kayıp Kaçak

Kayıp Kaçak

Son dakika kayıp kaçak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kayıp kaçak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kayıp kaçak haber sayfamızda...

Kayıp Kaçak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.137 kayıp kaçak haberi bulunmuştur.
Kiraz’a İZSU’dan dev yatırım
Kiraz’a İZSU’dan dev yatırımKiraz’ın içme suyu şebeke hatları yenileniyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, sözleşme bedeli 41 milyon lirayı bulan proje kapsamında 153 kilometrelik yeni şebeke hattının yapımına başladı.
19.01.2022Ege
Muğla'da alarm: Deniz kahverengiye döndü, kara yolu trafiğe kapatıldı, elektrik kesintileri yaşandı
Muğla'da alarm: Deniz kahverengiye döndü, kara yolu trafiğe kapatıldı, elektrik kesintileri yaşandıŞiddetli yağış Muğla genelinde günlerdir etkili oluyor. Marmaris'te, 1 yılda yağan yağmurun yaklaşık 3'te 1'i, 4 günde düştü. Yılda ortalama metrekareye 1126 kilogram yağışın düştüğü ilçede 4 günde bu oran metrekareye 414,6 kilogram olarak ölçüldü. Marmaris'teki yağışlar nedeniyle 27 araç hasar gördü, 4 dere taştı, cadde ve sokaklar nehre döndü. Köyceğiz Gölü'nü besleyen Namnam Çayı, Yuvarlakçay ve Kargıcak derelerinden akan sular, Köyceğiz Gölü'nde suyun yükselmesine neden oldu.
13.01.2022Gündem
7 bin kilometre altyapı
7 bin kilometre altyapıDenizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) yedi yılda 7 bin kilometrenin üzerinde altyapı inşa etti...
4.01.2022Ege
Gölbaşı Barajı'nın yüzde 70'i kurudu, uzmandan uyarı geldi
Gölbaşı Barajı'nın yüzde 70'i kurudu, uzmandan uyarı geldiBursa Ovası'ndaki tarım arazilerine su sağlayan Kestel ilçesindeki Gölbaşı Barajı'nda kuraklık nedeniyle su seviyesi düştü. Bursa Uludağ Üniversitesi Tarımsal Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Fevzi Çakmak, baraj gölünde suyun yüzde 70 oranında çekildiğini belirterek, "Göletler dolmazsa çiftçi ciddi anlamda mağdur olacak. Daha az su isteyen ürünlerin ekilmesi gerekecek. Bu da gelir kaybına yol açacaktır" dedi.
18.11.2021Gündem
Enerji verimliliğine 4,78 milyar dolar harcandı
Enerji verimliliğine 4,78 milyar dolar harcandıTürkiye'de enerji verimliliği alanında 2017-2020 yılları arasında çeşitli sektörlerdeki projelere toplamda 4 milyar 783 milyon dolar yatırım yapıldığı bildirildi.
5.11.2021Uzmanpara
Enerji verimliliğine 2017-2020 döneminde 4,78 milyar dolar harcandı
Enerji verimliliğine 2017-2020 döneminde 4,78 milyar dolar harcandıTürkiye'de enerji verimliliği alanında 2017-2020 yılları arasında çeşitli sektörlerdeki projelere toplamda 4 milyar 783 milyon dolar yatırım yapıldığı bildirildi.
5.11.2021Ekonomi
Suda ülke tarifesi uygulaması geliyor
Suda ülke tarifesi uygulaması geliyorTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, içme suyu fiyatlandırma esaslarının ülke genelinde belirlenmesi için çalışma yapacaklarını belirterek, “Su Kanunu’nu da TBMM’ye sunmak istiyoruz” dedi.
5.10.2021Gündem
Bakan Pakdemirli: Su Kanunu'nu Meclis'e getirmek istiyoruz
Bakan Pakdemirli: Su Kanunu'nu Meclis'e getirmek istiyoruzTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Su Kanunu'nun taslak metnini, Su Şurası kapsamında yeniden gözden geçirdik. Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceğimiz Su Şurası Sonuç Belgesi ile birlikte Su Kanunu'nu Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) getirmek istiyoruz" dedi.
4.10.2021Ekonomi
Su Şurası'nın gündemi 'kayıp kaçak' olacak
Su Şurası'nın gündemi 'kayıp kaçak' olacakTarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen ve su yönetim politikasının belirlenmesi hedeflenen 1. Su Şurası'nda, suda kayıp kaçak oranları önemli gündem maddesi olacak.
2.10.2021Ekonomi
Selendi ve Demirci’nin altyapısına yatırım
Selendi ve Demirci’nin altyapısına yatırımDaha yaşanabilir bir Manisa için atıksu arıtma tesisleri ve altyapı yatırımlarına büyük önem veren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Demirci ve Selendi ilçeleri için de yeni yatırımların müjdesini verdi.
30.07.2021Ege
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İkisi arasında hiçbir fark görmüyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İkisi arasında hiçbir fark görmüyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suyun Gücü Milletle Buluşuyor Toplu Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Ülkemizde içme suyu temini konusunda en büyük sorunlardan biri kayıp-kaçak oranlarının yüksekliğidir. Suyumuzu korumakla vatanımızı korumak arasında mahiyet itibarıyla hiçbir fark görmüyoruz.' dedi. "26 adet yer altı barajı inşa ettik. Bu sayısı 150'ye yükselteceğiz" diyen "Ayrıca Meclis'te bir "Su Kanunu" hazırlıyoruz." ifadelerine yer verdi.
5.07.2021Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: İkisi arasında hiçbir fark görmüyoruz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: İkisi arasında hiçbir fark görmüyoruzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suyun Gücü Milletle Buluşuyor Toplu Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Ülkemizde içme suyu temini konusunda en büyük sorunlardan biri kayıp-kaçak oranlarının yüksekliğidir. Suyumuzu korumakla vatanımızı korumak arasında mahiyet itibarıyla hiçbir fark görmüyoruz.' dedi. "26 adet yer altı barajı inşa ettik. Bu sayısı 150'ye yükselteceğiz" diyen "Ayrıca Meclis'te bir "Su Kanunu" hazırlıyoruz." ifadelerine yer verdi.
5.07.2021Siyaset
Eski ‘cep’lere IMEI önlemi
Eski ‘cep’lere IMEI önlemi7 yıl boyunca kullanılmamış olan cep telefonları yeniden aktif hale getirilmek istendiğinde, kullanıcısı ya da ithalatçı tarafından IMEI numarası ilgili kuruma bildirilecek
9.06.2021Ekonomi
Erdoğan TMO alım fiyatlarını bayram sonunda açıklayacak
Erdoğan TMO alım fiyatlarını bayram sonunda açıklayacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Bayram sonu, Sayın Cumhurbaşkanı'mız tarafından üreticilerimizi memnun edecek seviyede TMO alım fiyatları açıklanacak." dedi.
14.05.2021Ekonomi
Son dakika: Nisan ayı tehlikesi! Tarımsal üretim ciddi şekilde etkilenecek
Son dakika: Nisan ayı tehlikesi! Tarımsal üretim ciddi şekilde etkilenecekTürkiye genelinde nisan ayı boyunca yağışlarda azalmanın meydana geldiğine dikkat çekilen su raporunda, “Tarımsal üretim ciddi şekilde etkilenecek” denildi
12.05.2021Gündem
Otomotiv yan sanayinin kalbi NOSAB’da atıyor
Otomotiv yan sanayinin kalbi NOSAB’da atıyorNilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde (NOSAB) 320 katılımcı firmanın çoğunluğu otomotiv yan sanayi sektöründe faaliyet gösteriyor. NOSAB Başkanı Erol Gülmez, “2020 büyüyerek geçti. Çin’e alternatif olarak büyüyen ihracat hacmimiz önümüzdeki yıllarda genişlemeye devam edecek” dedi.
19.04.2021Ekonomi
40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi
40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildiAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, aralarında, elektrik tesisatçısı, elektrik ve doğal gaz sayaç sökme-takma elemanları, çimento üretim elemanı, tıbbi atık toplayıcısı, mermer doğal taş ocakçısı ve yer altı hazırlık işçisinin de olduğu 40 meslek için yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildi.
11.04.2021Ekonomi
Ergene seneye tertemiz olacak
Ergene seneye tertemiz olacakTürkiye’nin kanayan yarası Ergene için müjdeyi veren Eroğlu, “Ergene Havzası Eylem Planı hemen hemen bitti. Önümüzdeki yıl tertemiz bir Ergene olacak” dedi
2.04.2021Gündem
Pakdemirli: Su Kanunu çıkarmayı hedefliyoruz
Pakdemirli: Su Kanunu çıkarmayı hedefliyoruzTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Su Şurası'nda, suya ilişkin geleceğe dönük atılacak adımları ve alınacak kararları değerlendireceklerini bildirdi.
31.03.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: 24 milyar liralık destek
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: 24 milyar liralık destekGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "1. Su Şurası Lansmanı ve 363 Tesisin Toplu Açılış Merasimi"nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Biz "çiftçilere bakmadınız, onları unuttunuz" diyenlere resmi rakam veriyorum. Üreticilerimize toplam 24 milyar lira tarımsal destek sağlayacağız' dedi.
29.03.2021Siyaset
Yılda 20 milyar ton su israf ediliyor
Yılda 20 milyar ton su israf ediliyorTürkiye Tabiatını Koruma Derneği bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Türkiye’de son 60 yılda Marmara Denizi büyüklüğünde sulak alanın kuruduğunu, vahşi tarımsal sulama nedeniyle yılda 20 milyar metreküp suyun israf edildiğini açıkladı. WWF -Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Bayar ise Türkiye’nin su fakiri olma yolunda hızla ilerlediğine dikkat çekti
22.03.2021Gündem
Ulaşım yılı  olacak
Ulaşım yılı olacakBaşkan Soyer, Narlıdere Metro şantiyesinde incelemelerde bulundu “Karınca gibi durmadan çalışıyorlar” dediği işçilere mutlu yıllar diledi
2.01.2021 Ege
İstanbul'da suyun yüzde 22.3'ü kayıp kaçaklar nedeniyle kayboluyor
İstanbul'da suyun yüzde 22.3'ü kayıp kaçaklar nedeniyle kayboluyorÇevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin yaptığı araştırmaya göre, İstanbul’un barajlardan gelen sularının yüzde 22.3’ü isale hatlarındaki borularda bulunan çatlaklar nedeniyle şebekeye ulaşamıyor. İstanbul’un yıllık su tüketimi 1 milyar 61 milyon metreküp. Pandemi döneminde su tüketimi yüzde 14 oranında arttı. Sular, kaynaklardan 22 bin kilometrelik borulardan oluşan su hattıyla son şebekeye ulaşıyor. Ancak isale hatlarındaki çatlaklar, boruların bağlantı noktalarındaki sorunlar nedeniyle 1 milyar 61 milyon metreküplük suyun 236 milyon 891 bin metreküpü boşa akıyor.
22.12.2020Gündem
‘Yüzde 40’ı yok oluyor’
‘Yüzde 40’ı yok oluyor’MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, kentteki susuzluk tehlikesine dikkat çekerek, su kayıp-kaçak oranlarının ciddi boyutlara ulaştığını belirtip, “İzmir’in suyunun yüzde 40’ı, daha musluğa gelmeden yok oluyor” dedi.
12.12.2020Ege
İstanbul'da su zammı teklifi geri çekildi
İstanbul'da su zammı teklifi geri çekildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresinin (İSKİ) su fiyatlarına zam teklifini, mayıs 2021'de görüşülmek üzere komisyona iade edilmesine karar verdi.
11.11.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kayıp Kaçak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.