Kays Said

Kays Said

Son dakika Kays Said haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kays Said gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kays Said haber sayfamızda...

Kays Said

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 91 kays said haberi bulunmuştur.
Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun Fransa'yı 'yalancılıkla' suçladı
Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun Fransa'yı 'yalancılıkla' suçladıCezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, Fransa'dan sınır dışı edilmesi planlanan Cezayirlilerin sayısına ilişkin verilen rakamın doğru olmadığını söyledi.
11.10.2021Dünya
Tunus’ta Cumhurbaşkanı Said'in kararları protesto edildi
Tunus’ta Cumhurbaşkanı Said'in kararları protesto edildiTunuslular, Cumhurbaşkanı Said'in kendisine geniş yetkiler tanıyan olağanüstü kararlarını protesto etti.
10.10.2021Dünya
Kays Said Gabes Valisi'ni görevden aldı
Kays Said Gabes Valisi'ni görevden aldıTunus Cumhurbaşkanı Kays Said, Gabes Valisi Munci Samir'i görevden aldı.
8.10.2021Dünya
Tunus'ta Cumhurbaşkanı Said taraftarlarından gösteri
Tunus'ta Cumhurbaşkanı Said taraftarlarından gösteriTunus'ta Cumhurbaşkanı Kays Said’in 25 Temmuz’da aldığı olağanüstü kararlara destek gösteri yapıldı.
3.10.2021Dünya
Said'den yargıya 'yolsuzluğa karışanların yargılanması' çağrısı
Said'den yargıya 'yolsuzluğa karışanların yargılanması' çağrısıTunus Cumhurbaşkanı Kays Said, yargıya, 2019 seçimlerinde mali ihlal başta olmak üzere yolsuzluk davalarına karışanların yargılanması konusundaki sorumluluğunu üstlenme çağrısında bulundu.
1.10.2021Dünya
Tunus'ta hükümeti Necla Buden Ramazan kuracak
Tunus'ta hükümeti Necla Buden Ramazan kuracakTunus'ta 25 Temmuz'da başbakanı azleden Cumhurbaşkanı Kays Said, Necla Buden Ramazan'ı hükümeti kurmakla görevlendirdi.
29.09.2021Dünya
Tunus Cumhurbaşkanı Said yasama yetkisini kendisine devretti
Tunus Cumhurbaşkanı Said yasama yetkisini kendisine devrettiTunus Cumhurbaşkanı Kays Said, yasa tekliflerinin Anayasa'ya uygunluğunu denetleyen geçici komisyonu feshedip, yeni bir kararname yayımlayarak yasama yetkisini kendisine devretti. Cumhurbaşkanı, başbakan ve bakanlar kurulunu atayacak, hükümetin politikasını belirleyecek. Cumhurbaşkanı'na kararnameyle yasama yetkisi verildi. Öte yandan Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said'in, yayınladığı kararnamelerle yasama ve yürütmede yetkilerini genişletmesine, ülke siyasetinden itirazlar yükseldi.
22.09.2021Dünya
'Tunus'ta istisnai kararlar devam edecek'
'Tunus'ta istisnai kararlar devam edecek'Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, ülkede istisnai kararların devam edeceğini vurgulayarak, buna karşı yapılan protestoları ise "tiyatral" olarak nitelendirdi.
20.09.2021Dünya
Tunus'taki 5 parti anayasanın askıya alınmasına karşı
Tunus'taki 5 parti anayasanın askıya alınmasına karşıTunus'taki 5 siyasi parti, anayasanın askıya alınması çağrılarına karşı olduklarını duyurdu.
15.09.2021Dünya
Tunus başkanlık sistemine geçiyor
Tunus başkanlık sistemine geçiyorCumhurbaşkanı Said'in hükümeti ve parlamentoyu fesh etmesiyle başlayan yeni dönemde, sistem değişikliğine gidiliyor.
10.09.2021Dünya
Tunus Cumhurbaşkanı Said 25 Temmuz'da aldığı kararların süresini uzattı
Tunus Cumhurbaşkanı Said 25 Temmuz'da aldığı kararların süresini uzattıTunus Cumhurbaşkanı Kays Said, 25 Temmuz'da aldığı istisnai kararların geçerlilik süresini bir sonraki duyuruya kadar uzatma kararı aldı.
24.08.2021Dünya
Tunus'ta Nahda Hareketi Yürütme Ofisi'ni feshetti
Tunus'ta Nahda Hareketi Yürütme Ofisi'ni feshettiTunus'ta Nahda Hareketi, Yürütme Ofisi'nin feshedildiğini ve üyelerinin tamamının görevden alındığını duyurdu.
23.08.2021Dünya
Afrika liderleriyle baş döndüren trafik
Afrika liderleriyle baş döndüren trafikAnkara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika ülkeleri liderleriyle son dönemdeki görüşme trafiği dikkat çekiyor.
21.08.2021Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslar
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanoviç ile telefonda görüştü.
2.08.2021Siyaset
Tunus Meclis Başkanı taburcu edildi
Tunus Meclis Başkanı taburcu edildiTunus Meclis Başkanı ve Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi, kısa süre önce yakalandığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine kaldırıldığı hastaneden taburcu edilerek evine geçti.
2.08.2021Dünya
Tunus'ta bir milletvekili daha gözaltına alındı
Tunus'ta bir milletvekili daha gözaltına alındıTunus Çiftçilerin Sesi Partisi Milletvekili Faysal et-Tebini'nin "sosyal medya üzerinden bir kadın aktiviste hakaret ettiği" suçlamasıyla gözaltına alındığı bildirildi.
2.08.2021Dünya
'Tunus'ta görevden alınan başbakan istifa etmesi için dövüldü'
'Tunus'ta görevden alınan başbakan istifa etmesi için dövüldü'Tunus'ta görevinden azledilen Başbakan Hişam el Meşişi'nin, 25 Temmuz'daki darbe girişiminden önce istifa etmesi için darbedildiği iddia edildi.
29.07.2021Dünya
Suudi Arabistan'dan Tunus'u destekleme çağrısı
Suudi Arabistan'dan Tunus'u destekleme çağrısıSuudi Arabistan, mevcut şartların üstesinden gelmesi konusunda Tunus yönetimine güvendiğini bildirerek, uluslararası topluma Tunus'un yanında olma çağrısında bulundu.
28.07.2021Dünya
Son dakika haberi: Suudi Arabistan tarafını seçti! Gece yarısı duyurdular
Son dakika haberi: Suudi Arabistan tarafını seçti! Gece yarısı duyurdularSon dakika haberlere göre, son 10 yılın en büyük krizinin yaşandığı Tunus aralarında Türkiye'nin de bulunduğu birçok ülkeyle resim temasa geçti. Birleşik Arap Emirlikleri'nin ardından Suudi Arabistan da rengini belli etti ve resmi açıklama geldi.
28.07.2021Dünya
‘Türkiye bize örnek oldu’
‘Türkiye bize örnek oldu’Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi, “Darbe olduğunda sokağa çıkılması gerektiğini öğrendik. Türkiye’den aldığımız ders bu. Haberi duyar duymaz dışarı çıktık” ifadelerini kullandı.
28.07.2021Dünya
Tunus'ta son durum! Görevlerine son verildi
Tunus'ta son durum! Görevlerine son verildiTunus Cumhurbaşkanı Kays Said'in bazı üst düzey devlet yetkililerini görevden aldığı belirtildi. Devlete ait Er-Raid bülteninde, Cumhurbaşkanı Said'in geçen pazardan bu yana devam eden devlet yetkililerinin görevden alınmasına ilişkin yeni kararlarına yer verildi.
27.07.2021Dünya
Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Tunuslu mevkidaşı ile görüştü
Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Tunuslu mevkidaşı ile görüştüGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tunus Dışişleri Bakanı Osman el-Cerendi'ye Türkiye'nin Tunus halkına desteğini bildirdi.
27.07.2021Siyaset
ABD Dışişleri Bakanı ile görüşen Tunus Cumhurbaşkanı'ndan açıklama
ABD Dışişleri Bakanı ile görüşen Tunus Cumhurbaşkanı'ndan açıklama Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, "meşruiyet ve özgürlüklere saygı konusunda istekli olduğunu" belirtti. Blinken da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Said'le "iyi bir telefon görüşmesi" yaptıklarını, Tunus'taki durumu ele aldıklarını ve ülke demokrasisine desteğini bildirmişti.
27.07.2021Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Tunus Cumhurbaşkanı ile telefonda görüştü
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Tunus Cumhurbaşkanı ile telefonda görüştüABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said ile ülkedeki durumu ele aldı.
27.07.2021Dünya
Tunus’ta siyasi kriz
Tunus’ta siyasi krizCumhurbaşkanı Kays Said’in, “ülkenin içinde bulunduğu olağanüstü koşullar nedeniyle” meclisin tüm yetkilerini dondurduğunu, milletvekillerinin dokunulmazlığını askıya aldığını belirtip, Başbakan’ı görevden alması sonrası ülke karıştı. Dünya tepkili...
27.07.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

TunusKays SaiddarbeTunus CumhurbaşkanıABD

Kays Said ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.