Kfor

Kfor

Son dakika KFOR haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan KFOR gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan KFOR haber sayfamızda...

Kfor

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 272 kfor haberi bulunmuştur.
Bakan Fidan, Karadağ Cumhurbaşkanı ile görüştü
Bakan Fidan, Karadağ Cumhurbaşkanı ile görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Münih’te Karadağ Cumhurbaşkanı Jakov Milatovic görüşme gerçekleştirdi.
17.02.2024Dünya
ABD'nin PKK/YPG/SDG ilişkisine Bakan Güler'den tepki: Kimse bizim zekamızla alay etmesin
ABD'nin PKK/YPG/SDG ilişkisine Bakan Güler'den tepki: Kimse bizim zekamızla alay etmesinYıllık basın değerlendirme toplantısında konuşan Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, ABD'nin terör örgütü PKK/YPG/SDG tatbikatına ilişkin soruya net yanıt verdi: Kimse bizim zekamızla alay etmesin.
16.12.2023Gündem
Gabar’da 2024 hedefi günde 100 bin varil
Gabar’da 2024 hedefi günde 100 bin varilEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar, Şırnak Gabar’da keşfedilen petrol sahasına ilişkin “Astsubayımız Esma Çevik ve şehit öğretmenimiz Aybüke Yalçın’ın adını verdiğimiz iki sahada, 2024 yılı petrol üretimi hedefi 100 bin varil” dedi.
14.12.2023Gündem
Stoltenberg'den Kosova açıklaması: Nato güvenliği sağlamak için gerekeni yapacak
Stoltenberg'den Kosova açıklaması: Nato güvenliği sağlamak için gerekeni yapacakNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Balkan turu çerçevesinde ziyarette bulunduğu Kosova’da NATO’nun Kosova’da güvenli ve emniyetli bir ortam sağlamak için gerekeni yapacağını söyledi.
20.11.2023Haberler
Stoltenberg'den Kosova açıklaması: NATO güvenliği sağlamak için gerekeni yapacak
Stoltenberg'den Kosova açıklaması: NATO güvenliği sağlamak için gerekeni yapacak NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Balkan turu çerçevesinde ziyarette bulunduğu Kosova’da NATO’nun Kosova’da güvenli ve emniyetli bir ortam sağlamak için gerekeni yapacağını söyledi.
20.11.2023Dünya
MSB kaynaklarından Gazze açıklaması: TSK yardım ve tahliyeye hazır
MSB kaynaklarından Gazze açıklaması: TSK yardım ve tahliyeye hazırMSB kaynaklarından yapılan açıklamada, 'TSK yardım ve tahliyeye hazır. Hem insani yardım hem de tahliyeye hazırız.' ifadeleri kullanıldı.
19.10.2023Haberler
MSB kaynaklarından Gazze açıklaması: TSK yardım ve tahliyeye hazır
MSB kaynaklarından Gazze açıklaması: TSK yardım ve tahliyeye hazırMSB kaynaklarından yapılan açıklamada, 'TSK yardım ve tahliyeye hazır. Hem insani yardım hem de tahliyeye hazırız.' ifadeleri kullanıldı.
19.10.2023Gündem
Yaşar Güler: NATO Kosova Gücü’ne en çok destek veren ikinci ülkeyiz
Yaşar Güler: NATO Kosova Gücü’ne en çok destek veren ikinci ülkeyizKosova’daki barış ortamının devamı için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, “NATO Kosova Gücü’ne (KFOR) en çok destek veren ikinci ülkeyiz” dedi.
17.10.2023Gündem
Bakan Güler: Kardeş Kosova halkına destek oluyoruz
Bakan Güler: Kardeş Kosova halkına destek oluyoruzMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Kosova’da Mehmetçiklere yaptığı hitabında, "Türkiye olarak diyalog sürecini destekliyoruz” ifadelerini kullanarak, “Komutanlığımız döneminde, bölgedeki tüm unsurları eşit gören ve ayrım gözetmeyen profesyonel bir yönetim ilkesi sergileyeceğiz” dedi.
16.10.2023Gündem
Milli Savunma Bakanı Güler, Kosova’da
Milli Savunma Bakanı Güler, Kosova’daMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, resmi temaslarda bulunmak üzere Kosova’nın başkenti Priştine’ye gitti.
16.10.2023Gündem
Bakan Güler: Temel hedefimiz rehinelerin bırakılması
Bakan Güler: Temel hedefimiz rehinelerin bırakılmasıMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Güler, "Sivillere yönelik her türlü eylem ile sivil yerleşimi hedef alan her türlü saldırıları kınıyoruz." dedi.
16.10.2023Gündem
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: İsrail'in kendini savunma hakkı var
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: İsrail'in kendini savunma hakkı varNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, “İsrail'e düşman olan hiçbir ülke veya kuruluş, durumdan yararlanmaya veya çatışmayı tırmandırmaya çalışmamalıdır” ifadelerini kullanarak, NATO müttefiklerinin Filistin saldırılarında İsrail'e “orantılılık” talebini dile getirdiğini açıkladı.
12.10.2023Dünya
Komuta artık Türkiye'de! NATO görevi için resmi tören
Komuta artık Türkiye'de! NATO görevi için resmi törenTürkiye NATO'nun Kosova'daki Barış Gücü'nün komutasını 1 yıllığına devraldı. KFOR'un yeni komutanı Tümgeneral Özkan Ulutaş, bu misyonun ilk Türk komutanı olarak üstlendiği sorumluluğun öneminin bilincinde olduğunu söyledi.
10.10.2023Dünya
Sınır ötesinde 150'den fazla terörist etkisiz hale getirildi
Sınır ötesinde 150'den fazla terörist etkisiz hale getirildiIrak ve Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik 1-8 Ekim tarihlerinde düzenlenen kapsamlı hava operasyonlarında, örgütün gelir kaynakları ve tesisleri imha edilirken 150'den fazla terörist etkisiz hale getirildi.
9.10.2023Haberler
Sınır ötesinde 150'den fazla terörist etkisiz hale getirildi
Sınır ötesinde 150'den fazla terörist etkisiz hale getirildiIrak ve Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik 1-8 Ekim tarihlerinde düzenlenen kapsamlı hava operasyonlarında, örgütün gelir kaynakları ve tesisleri imha edilirken 150'den fazla terörist etkisiz hale getirildi.
9.10.2023Gündem
ABD Sırpları uyardı Belgrad kısmen çekildi
ABD Sırpları uyardı Belgrad kısmen çekildiSırbistan, ABD’nin uyarısı üzerine bazı askerlerini Kosova sınırından geri çekti. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile yaptığı görüşmede gerginliğin “derhal azaltılması”, aksi halde Sırbistan’a karşı yaptırımların olabileceğini söylediği bildirildi.
2.10.2023Dünya
ABD'den Sırbistan'a sert uyarı: Kosova sınırındaki askerlerini geri çek
 ABD'den Sırbistan'a sert uyarı: Kosova sınırındaki askerlerini geri çekBeyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Kosova sınırında Sırp askerlerinin yığınaklarının tespit edildiği belirtilerek, Sırp yönetimine “askerleri geri çekin” çağrısı yapıldı.
29.09.2023Dünya
MSB'den Suriye ve Balkanlardaki gelişmeler hakkında açıklama
MSB'den Suriye ve Balkanlardaki gelişmeler hakkında açıklamaMSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, bakanlığın son 1 haftalık faaliyetleri hakkında yaptığı bilgilendirmede Azerbaycan'ın Karabağ zaferini değerlendirildi. Aktürk ayrıca Balkanlarda yaşanan sıcak gelişemeler ve yürütülen terör operasyonlarına ilişkin de dikkat çeken açıklamalar yaptı.
28.09.2023Gündem
Hankendi'deki patlamada can kaybı 125'e yükseldi
Hankendi'deki patlamada can kaybı 125'e yükseldi Azerbaycan'ın Karabağ bölgesindeki Hankendi'de dün yakıt deposunda meydana gelen patlamada can kaybı 125’e yükseldi.
26.09.2023Dünya
Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic'ten Kosova'nın kuzeyi için KFOR talebi
Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic'ten Kosova'nın kuzeyi için KFOR talebiSırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Kosova’nın kuzeyinde güvenliği NATO’nun Kosova barış gücü KFOR tarafından sağlanmasını talep etti.
26.09.2023Dünya
Kosova’da polis ile Sırp grup arasında çatışma! Can kaybı 4'e yükseldi
Kosova’da polis ile Sırp grup arasında çatışma! Can kaybı 4'e yükseldiKosova’nın Leposaviç sınır bölgesinde polis ile Sırp grup arasındaki çatışma devam ederken, 3 Sırp saldırganın etkisiz hale getirilmesi ile çatışmadaki can kaybı 4’e yükseldi. Dışişleri Bakanlığı, Kosova’da bir polis memurunun hayatını kaybetmesine yol açan saldırıyı kınadı. Öte yandan Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Kosova’nın kuzeyinde meydana gelen son olaylarla ilgili açıklamasında, “İsterseniz hepimizi öldürün ama Kosova’yı tanımayacağız” dedi.
24.09.2023Dünya
Kosova Başbakanı Kurti: Uygulanması gereken 39 anlaşma bulunuyor
Kosova Başbakanı Kurti: Uygulanması gereken 39 anlaşma bulunuyorKosova Başbakanı Albin Kurti, Sırbistan ile Avrupa Birliği (AB) ara buluculuğunda yürütülen Belgrad-Priştine Diyalog Süreci kapsamında katıldığı toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Nisan 2013 öncesindeki duruma döndürülmüş bulunuyoruz. Fakat artık Catherine Ashton ve Hashim Thaçi burada değil. Uygulanması gereken 39 anlaşma bulunuyor. Ohri Antlaşması’nın uygulanmasına ilişkin bir yol haritası belirlenmeden önce Sırp Belediyeler Birliğine ilişkin bir anlaşma kabul etmem mümkün değil” dedi.
14.09.2023Dünya
Belgrad-Priştine toplantısından sonuç çıkmadı
Belgrad-Priştine toplantısından sonuç çıkmadıSırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Kosova Başbakanı Albin Kurti'nin birlikte katıldığı toplantının başarısız geçtiği açıklandı.
14.09.2023Dünya
Komando taburumuz Kosova’dan dönüyor
Komando taburumuz Kosova’dan dönüyorMilli Savunma Bakanlığı, Kosova’da görevlendirilen komando taburunun görevini tamamladığını ve yarın (bugün) Türkiye’ye döneceğini duyurdu.
6.09.2023Gündem
MSB açıkladı: Kosova'daki komando taburu dönüyor
MSB açıkladı: Kosova'daki komando taburu dönüyorMilli Savunma Bakanlığı, Kosova'da görevlendirilen komando taburunun görevini tamamladığını ve yarın Türkiye'ye döneceğini duyurdu.
5.09.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kfor ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.