Kgb

Kgb

Son dakika KGB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan KGB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan KGB haber sayfamızda...

Kgb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 734 kgb haberi bulunmuştur.
Almanya Savunma Bakanlığı'nın şifresi patladı: 1234! Devlet sırları herkese açık hale geldi
Almanya Savunma Bakanlığı'nın şifresi patladı: 1234! Devlet sırları herkese açık hale geldi Rus istihbaratı geçtiğimiz günlerde Almanya'nın askeri planlarına dair bilgileri dinledi, kayda aldı ve dünyaya duyurdu. Bu gelişmeden kısa bir süre sonra ise Berlin'de yankı uyandıracak bir başka skandal daha yaşandı.
6.03.2024 Dünya
Putin muhaliflerinin çözülemeyen şüpheli ölümleri
Putin muhaliflerinin çözülemeyen şüpheli ölümleri Rusya’da kaldığı cezaevinde hayatını kaybeden Aleksey Navalni, son yıllarda hayatını kaybeden Rus muhaliflerden yalnızca biri.
20.02.2024 Dünya
İngiltere'yi sarsan ajan skandalı! Kod adı: C2, mülteci olarak girdi, gizli serviste çalıştı
İngiltere'yi sarsan ajan skandalı! Kod adı: C2, mülteci olarak girdi, gizli serviste çalıştı Afganistan'dan mülteci olarak İngiltere'ye giren ve burada gizli servis, iç ve dış işleri bakanlığı gibi gibi kritik konumlarda görev alan ajanın burada öğrendiği bilgileri bir süper güce sattığı ortaya çıktı. Akılalmaz detaylar silsilesi dünya medyasında ses getirdi.
8.02.2024 Dünya
Kim Jong-Un'a suikast planı ifşa oldu! Kuzey Kore, ABD ve Güney Kore'li ajanları suçladı
Kim Jong-Un'a suikast planı ifşa oldu! Kuzey Kore, ABD ve Güney Kore'li ajanları suçladı Kuzey Kore liderine suikast düzenlemek için biyokimyasal kullanmayı amaçlayan ayrıntılı girişimin detayları ilk kez ortaya çıktı. Suikast planı, Kim'i öldürmeye yönelik şimdiye kadarki en yakın girişim olarak kayıtlara geçti.
29.11.2023 Dünya
Putin’in aniden ölen düşmanları! Listeye yeni bir isim daha eklendi
Putin’in aniden ölen düşmanları! Listeye yeni bir isim daha eklendi Rus paralı asker grubu Wagner’in lideri Yevgeni Prigojin'in, yolcu listesinde yer aldığı özel bir jetin Moskova yakınlarında düşmesi sonucu öldüğüne inanılıyor.
24.08.2023 Dünya
Böylesine zor rastlanır, iki ülkenin başına bela oldu! Gizli bilgi satıcısı 3 hain
Böylesine zor rastlanır, iki ülkenin başına bela oldu! Gizli bilgi satıcısı 3 hain İkinci Dünya Savaşı’nın hemen ardından başlayan Soğuk Savaş, akla gelen her alanda kıyasıya rekabete sahne oldu. Galip gelme mücadelesinde bilgi edinmenin kritik bir role sahip olduğunun farkında olan taraflar arasında kıyasıya bir 'köstebek yarışı' yaşandı. Bu yarışta bazı kişiler ise eylemleriyle 'tarihin en ünlü hainleri' oldu.
15.08.2023 Yaşam
Wagner isyanı sonrası gözler bu isimlerde! Putin kime güvenecek?
Wagner isyanı sonrası gözler bu isimlerde! Putin kime güvenecek? Wagner paralı asker grubunun Moskova'ya karşı isyanı, geçtiğimiz haftanın en önemli gündem maddelerindendi. Wagner güçlerinin Moskova’ya kilometreler kala durması ve Prigozhin’in geri adım atmasının ardından isyan şimdilik son bulmuş olsa da bundan sonraki süreçte Putin’e yakın isimleri çok zor günler bekliyor.
29.06.2023 Dünya
Rusya için casusluk yapan FBI ajanı Robert Hanssen nasıl yakalandı?
Rusya için casusluk yapan FBI ajanı Robert Hanssen nasıl yakalandı? Robert Hanssen, Amerikan iç istihbaratı ve güvenlikten sorumlu Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarihinde bu kuruma en çok zarar veren casuslardan biriydi. Önceki gün cezaevinde ölü bulunan eski ABD ajanı, yaklaşık 20 yıl boyunca Rusya'ya çok önemli sırlar sızdırmıştı.
8.06.2023 Dünya
Hakan Fidan dünya medyasında: 'Görünmez el' sahneye çıkıyor
Hakan Fidan dünya medyasında: 'Görünmez el' sahneye çıkıyor 'Türkiye'nin istihbarat şefi bir numaralı diplomat oldu' başlığıyla bir analiz yayımlayan ünlü Forbes dergisi, "Herkes, Hakan Fidan'ın zekasını ve stratejik hünerlerini tanıyor" deyip ekledi: "Fidan şimdi adını gazetelere yazdıracak, harekete geçirdiği olağanüstü süreçleri onaylayacak, istihbarat toplama ve politika belirleme arasındaki boşlukta köprü kuracak."
5.06.2023 Dünya
Çin'e bilgi sızdırma iddiası! Rusya açıkladı: Hipersonik füze uzmanı hakim karşısına çıkıyor
Çin'e bilgi sızdırma iddiası! Rusya açıkladı: Hipersonik füze uzmanı hakim karşısına çıkıyor Rusya’da vatana ihanetle suçlanan ve gözaltına alınan 3 Rus hipersonik füze uzmanından biri olan Anatoly Maslov, 1 Haziran’da hakim karşısına çıkacak.
24.05.2023 Dünya
KGB’nin izlediği modacıdan veda!
KGB’nin izlediği modacıdan veda! “Sovyet Christian Dior” olarak anılan Rus modacı Viacheslav Zaitsev hayatını kaybetti. Zaitsev, Batılı modacılarla olan yoğun diyaloğu nedeniyle KGB tarafından uzun süre takip edilmişti.
2.05.2023 Dünya
‘Tetris’: Bir casus hikâyesi
‘Tetris’: Bir casus hikâyesi 1980’lerin fenomen bilgisayar-video ve mobil zekâ oyunu ‘Tetris’in doğuş hikâyesi gerilim ve casusluk dozu yüksek bir film oldu. 33 yaşındaki Amerikalı aktör Taron Egerton, “Tetris” adlı filmde oyunun dünyaya tanıtımında payı bulunan Hollandalı video oyun tasarımcısı ve girişimci Henk Rogers’ı canlandırıyor.
7.04.2023 Kültür Sanat
İsveç ve Finlandiya'ya üstü kapalı savaş ilanı! Yeni rota duyuruldu
İsveç ve Finlandiya'ya üstü kapalı savaş ilanı! Yeni rota duyuruldu Sabah saatlerinde Ukrayna'nın yeni karşı taarruzuyla tanışan Rusya lideri Putin, 12 bin km menzilli devasa füzesiyle yine gözdağı verdi. ABD Karadeniz'de yeni bir rota buldu, Rus büyükelçinin iki Avrupa ülkesi için söyledikleri ise şoke edici.
29.03.2023 Dünya
Putin'e tek kelime yetti! Rus güzelin feci sonunda 'bavul' detayı
Putin'e tek kelime yetti! Rus güzelin feci sonunda 'bavul' detayı Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinden hemen önce Putin aleyhine açıklamalarda bulunan Rus modelin, sözlerinden hemen sonra öldüğü ortaya çıktı. Eski sevgilisi tarafından öldürülen kadın hakkındaki detaylar ise kan dondurdu.
1.02.2023 Dünya
Tanktan sonra şimdi de savaş uçağı! Dünya çalkalanıyor
Tanktan sonra şimdi de savaş uçağı! Dünya çalkalanıyor Moskova Ukrayna'ya Leopard ve Abrams tanklarının sevkiyatına ateş püskürdü, Amerikan Politico dergisi ise Batılı ülkelerin Putin'i çıldırtacak yeni hamlesini dünyaya duyurdu.
26.01.2023 Dünya
Rus oligarklar
Rus oligarklar Sovyetler Birliği’nin dağılma sürecinde oluşan elverişli koşullarda ortaya çıkan oligarklar devletin elindeki bütün zenginliklerin üzerine çöktüler. Ama Ukrayna savaşı başlayınca bir yıl içinde 95 milyar dolar kayba uğradılar.
8.01.2023 Dünya
İngiliz arşivinden çıktı: Blair'in Putin sırları
İngiliz arşivinden çıktı: Blair'in Putin sırları Rusya liderini Charles de Gaulle'e benzeten İngiltere'nin eski başbakanı, Putin'i 'vatansever' olarak görüyordu. Tam 21 yıl önce İngiltere'nin 10 numara gümüş kol düğmeleri verdiği ilk dünya lideri, Vladimir Putin'di.
30.12.2022 Dünya
John F. Kennedy suikastıyla ilgili binlerce yeni belge erişime açıldı
John F. Kennedy suikastıyla ilgili binlerce yeni belge erişime açıldı Beyaz Saray, 35. ABD Başkanı John F. Kennedy'nin öldürülmesine dair binlerce belgenin "redakte edilmemiş" versiyonlarını ilk kez erişime açtı.
16.12.2022 Dünya
Putin'in yeni intikam planı: 300 bin kadın da dahil olmak üzere 2 milyon kişi!
Putin'in yeni intikam planı: 300 bin kadın da dahil olmak üzere 2 milyon kişi! Ukrayna'da bir günde 70 füze saldırısı düzenleyen Rusya'nın işgali, 10 aydır devam ediyor. Savaşın başladığı gibi biteceğini bekleyen Rusya, uğradığı sayısız bozgunla umduğunu bulamadı. Şimdiyse Putin'in kanlı savaşı körükleyecek yeni hamlesi konuşuluyor.
26.11.2022 Dünya
'Devrimin kılıç ve kalkanı'ydı, adı 6 kez değişti! Bugüne kadar birçok ajan yetiştirdi
'Devrimin kılıç ve kalkanı'ydı, adı 6 kez değişti! Bugüne kadar birçok ajan yetiştirdi Odasında düşünceli şekilde dolaşıyor ve bundan sonra neler yapılacağını düşünüyordu. Önlem alınmadığı takdirde büyük emekler sonucunda elde edilen iktidar elinden kayıp gidebilir ve hayalindeki eşit toplum fikri daha hayata geçmeden yok olabilirdi. Yakın arkadaşı Felix Dzerzhinsky’e verdiği emirle 'iç düşmanlarla savaşmak' için ÇEKA’yı kurdurdu. ÇEKA zaman içinde KGB'ye dönüştü ve Soğuk Savaş'ın en çok hatırlanan sembollerinden biri oldu.
14.11.2022 Dünya
Son dakika... Putin'in 'füze' papazı öldürüldü!
Son dakika... Putin'in 'füze' papazı öldürüldü! Wall Street Journal ABD ve Rusya arasındaki gizli randevuyu yazdı, 'nükleer kıyamet' senaryosunda değişiklik var. Pavlovka'da verilen ağır kayıpları Rus bloggerlar bile itiraf ederken, cephe hattından şok bir haber geldi.
7.11.2022 Dünya
Rusya’dan misilleme!
Rusya’dan misilleme! Kerç Köprüsü’nde gerçekleşen patlamanın ardından Rusya’dan karşılık geldi. Ukrayna’nın başkenti Kiev başta olmak üzere 8 farklı bölgeye düzenlenen Rus saldırılarında en az 11 kişi hayatını kaybetti.
11.10.2022 Dünya
70 yaşına giren Putin'in dönüm noktaları! İşte hayatına yön veren 7 kilit olay
70 yaşına giren Putin'in dönüm noktaları! İşte hayatına yön veren 7 kilit olay 'We Need To Talk About Putin-Putin Hakkında Konuşmalıyız' kitabının yazarı, KGB'ye girişinden Almanya'da etrafının sarılmasına ve Batı'ya duyduğu sonu gelmez öfkeye Rus liderin hayatında derin izler bırakan olayları belirledi. Bugün 70 yaşına giren Vladimir Putin'in yaşamında, 14 sene önce zorla imzalattığı küçük düşürücü barış anlaşması bir dönüm noktası.
7.10.2022 Dünya
Ülkesinde nefret dışarıda saygı...
Ülkesinde nefret dışarıda saygı... Sovyetler Birliği’nin son devlet başkanı olan ve ülkeyi farklı bir kulvara sokmak amacıyla yola çıkan Gorbaçov, “Soğuk savaşı bitiren adam” olarak dışarıda saygı görürken, başarısız politikaları nedeniyle ülkesinde nefret uyandırmıştı. Milliyet Gazetesi’nin Moskova eski temsilcisi olan Cenk Başlamış, onun yükseliş ve düşüşünü kaleme aldı...
1.09.2022 Dünya
Mihail Gorbaçov kimdir? SSCB'nin son lideri Mihail Sergeyeviç Gorbaçov neden öldü? İşte, hayatı...
Mihail Gorbaçov kimdir? SSCB'nin son lideri Mihail Sergeyeviç Gorbaçov neden öldü? İşte, hayatı... Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin son lideri olarak bilinen Mihail Gorbaçov hayatını kaybetti. 91 yaşında vefat eden Gorbaçov, 1990'da Nobel Barış Ödülü kazandı, hakkında en çok eser kaleme alınan isimler arasında yer aldı. Peki, Mihail Gorbaçov neden öldü?
30.08.2022 Bilgi Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Kgb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.