Kısa Çalışma

Kısa Çalışma

Son dakika kısa çalışma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kısa çalışma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kısa çalışma haber sayfamızda...

Kısa Çalışma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 23.067 kısa çalışma haberi bulunmuştur.
Eşitliğe destek büyüyor
Eşitliğe destek büyüyor “Çalışan anne çocuğuna iyi bakamaz, kadın daha çok kazanırsa sorun olur, baba çocuk bakmasa da olur” ve benzeri cinsiyet temelli pek çok yaygın önyargı... “2024 Kadın ve İstihdam Araştırması”na göre, Türkiye’de son 2 yılda bu önyargıların büyük oranda azaldı.
8.03.2024 Gündem
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan: İzmir 40 yıldır aynı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan: İzmir 40 yıldır aynı İzmir'de iş adamları ile buluşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çocukluğunun ve gençliğinin İzmir’de geçtiğini ve şehirde 40 yıldır hiçbir şeyin değişmediğinibelirterek, değişime ihtiyaç olduğunu söyledi.
23.02.2024 Gündem
"Deprem bölgesinde aktif işgücü programlarımızı çok daha avantajlı hale getirdik"
"Deprem bölgesinde aktif işgücü programlarımızı çok daha avantajlı hale getirdik" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Malatya’da sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile yaptığı toplantıda en büyük adımlardan biri olarak, deprem bölgesinde aktif işgücü programlarını çok daha avantajlı hale getirdiklerini söyledi.
20.02.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan: Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte üretimin ve kalkınmanın yüzyılı yapacağız
Bakan Işıkhan: Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte üretimin ve kalkınmanın yüzyılı yapacağız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ”AK Parti olarak iktidara geldiğimiz ilk günden itibaren bakanlık olarak tüm birimlerimizle şehrimizin çalışma hayatına ve kalkınmasına katkı sunduk. İŞKUR aracılığıyla 2002 yılından bu yana özel sektörde ve kamuda Elazığ'da 85 bine yakın vatandaşımızı işe yerleştirdik” açıklamasında bulundu.
19.02.2024 Haberler
Bakan Işıkhan: Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte üretimin ve kalkınmanın yüzyılı yapacağız
Bakan Işıkhan: Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte üretimin ve kalkınmanın yüzyılı yapacağız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ”AK Parti olarak iktidara geldiğimiz ilk günden itibaren bakanlık olarak tüm birimlerimizle şehrimizin çalışma hayatına ve kalkınmasına katkı sunduk. İŞKUR aracılığıyla 2002 yılından bu yana özel sektörde ve kamuda Elazığ'da 85 bine yakın vatandaşımızı işe yerleştirdik” açıklamasında bulundu.
19.02.2024 Gündem
Erdoğan'dan Hatay'daki sözleriyle ilgili açıklama: Ayrımcılık yapmadık, yapmayız
Erdoğan'dan Hatay'daki sözleriyle ilgili açıklama: Ayrımcılık yapmadık, yapmayız Kahramanmaraş'ta 'Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çağlayan Adliyesi'nde gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin ilk açıklamayı yaptı. Hatay'daki sözlerine ilişkin de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birileri Hatay'da söylediğimiz hükümet ve yerel yönetimlerin işbirliğine işaret ettiğimiz ifadelerin üzerinde tepiniyor. Yıllardır şu hakikati sürekli dikkate getiriyoruz. Hükümet olarak biz tüm belediyelere bütçeden almaları gereken payı eksiksiz gönderdik." ifadelerini kullandı.
6.02.2024 Gündem
Deprem bölgesindeki vatandaşlara 1 milyar lira ödeme yapıldı
 Deprem bölgesindeki vatandaşlara 1 milyar lira ödeme yapıldı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada deprem bölgesinde kısa çalışma ödeneği çerçevesinde yaklaşık 110 bin vatandaşa 1 milyar lira ödeme yapıldığı belirtildi.
6.02.2024 Ekonomi
SSK ve BAĞKUR emeklileri dikkat: Ek zam kararı Resmi Gazete'de! Ödeme tarihi belli oldu
SSK ve BAĞKUR emeklileri dikkat: Ek zam kararı Resmi Gazete'de! Ödeme tarihi belli oldu En düşük emekli maaşının 10 bin TL olması ve emekli maaşlarına ilave zam yapılmasını öngören çalışma hayatına ilişkin kanun teklifi Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki ek zam yapılan emeklilerin fark ödemeleri ne zaman yapılacak? Bakan Işıkhan duyurdu.
3.02.2024 Haberler
SSK ve BAĞKUR emeklileri dikkat: Ek zam kararı Resmi Gazete'de! Ödeme tarihi belli oldu
SSK ve BAĞKUR emeklileri dikkat: Ek zam kararı Resmi Gazete'de! Ödeme tarihi belli oldu En düşük emekli maaşının 10 bin TL olması ve emekli maaşlarına ilave zam yapılmasını öngören çalışma hayatına ilişkin kanun teklifi Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki ek zam yapılan emeklilerin fark ödemeleri ne zaman yapılacak? Bakan Işıkhan duyurdu. İşte detaylar...
3.02.2024 Ekonomi
İşsizlik Sigortası Kanunu'ndaki değişiklikler Resmi Gazete'de yayımlandı
İşsizlik Sigortası Kanunu'ndaki değişiklikler Resmi Gazete'de yayımlandı İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasında Dair Kanun Resmi Gazete’de yayımlandı.
2.02.2024 Ekonomi
SSK ve BAĞKUR emeklileri merakla bekliyor! Ek ödemeler önümüzdeki hafta hesaplara yatar mı? İşte detaylar
SSK ve BAĞKUR emeklileri merakla bekliyor! Ek ödemeler önümüzdeki hafta hesaplara yatar mı? İşte detaylar Emeklilere ek zam düzenlemesini de içeren yasa perşembe günü Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Milyonlarca emekli ise zamlı maaşlarının ne zaman hesaplara geçeceğini merak ediyor. Peki ödemeler ne zaman olacak? İşte detaylar...
27.01.2024 Ekonomi
Son dakika: Emeklileri yakından ilgilendiriyor! Kritik teklif Meclis'te kabul edildi
Son dakika: Emeklileri yakından ilgilendiriyor! Kritik teklif Meclis'te kabul edildi Emeklilere maaşlarına yönelik düzenlemeyi içeren teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
25.01.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan 'güzel haberi paylaşmak istiyorum' diyerek duyurdu: SSK ve Bağ-Kur emeklisine yüzde 49,25'lik zam
Bakan Işıkhan 'güzel haberi paylaşmak istiyorum' diyerek duyurdu: SSK ve Bağ-Kur emeklisine yüzde 49,25'lik zam Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, canlı yayında açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan, "SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin emekli aylıklarındaki artışı %49,25’e yükseltiyoruz" dedi.
23.01.2024 Haberler
Bakan Işıkhan 'güzel haberi paylaşmak istiyorum' diyerek duyurdu: SSK ve Bağ-Kur emeklisine yüzde 49,25'lik zam
Bakan Işıkhan 'güzel haberi paylaşmak istiyorum' diyerek duyurdu: SSK ve Bağ-Kur emeklisine yüzde 49,25'lik zam Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, canlı yayında açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan, "SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin emekli aylıklarındaki artışı %49,25’e yükseltiyoruz" dedi. Bakan Işıkhan, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılacak ek zamdan kaynaklı farkların, Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra 1 hafta içerisinde ödeneceğini açıkladı.
23.01.2024 Ekonomi
Torba yasa yolda neler değişecek?
Torba yasa yolda neler değişecek? Kısa çalışmada kolaylaşmadan asgari ücret desteğine kadar pek çok konu torba kanunda yer almak üzere Meclis’e geliyor. İlave emekli zammı ve emekli aylığında alt sınırın yükseltilmesinin de torba kanuna eklenmesi söz konusu. Cem Kılıç köşesinde tek tek anlattı. İşte ayrıntılar...
22.01.2024 Ekonomi
Bu hafta gözler Meclis'te! Ek zam düzenlemesi masada
Bu hafta gözler Meclis'te! Ek zam düzenlemesi masada SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarına ek yüzde 5 artış içeren kanun teklifi bu hafta Meclis Genel Kurulu'nda görüşülecek. Teklifle en düşük emekli aylığı 10 bin liraya yükseltiliyor. İşverene asgari ücret desteği 700 liraya çıkarılırken, sigorta primi desteği 2 yıl uzatılıyor.
21.01.2024 Ekonomi
İstihdam paketinde maliyet 82 milyar TL
İstihdam paketinde maliyet 82 milyar TL AK Parti’nin istihdamın korunması ve artırılmasını hedefleyen yasa teklifi önceki gün TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ilave yüzde 5 zam ve en düşük emekli aylığının 10 bin TL’ye yükseltilmesine ilişkin maddelerin de eklendiği teklifin sadece istihdam boyutu ile devlete maliyeti toplamda yaklaşık 82 milyar TL’yi bulacak.
20.01.2024 Ekonomi
Ocak farkları şubat maaşıyla ödenecek
Ocak farkları şubat maaşıyla ödenecek TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda dün AK Parti’nin devletin işverene asgari ücret desteğini 700 liraya çıkaran, kısa çalışma ödeneğini de 31 Aralık 2025’e uzatan kanun teklifi görüşüldü.
19.01.2024 Ekonomi
Emekli düzenlemesi bugün komisyonda
Emekli düzenlemesi bugün komisyonda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarında ilave yüzde 5 artış yapılması ve en düşük emekli aylığının 7500 liradan 10 bin liraya yükseltilmesini sağlayacak düzenleme bugün TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nun gündeminde olacak.
18.01.2024 Ekonomi
Emeklilerin yeni maaşları belli oldu: Fark kalmadı!
Emeklilerin yeni maaşları belli oldu: Fark kalmadı! Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan beklenen açıklamayı yaptı ve SSK ve Bağ - Kur emeklilerine yüzde 42.6’lık yeni maaş artış oranını açıkladı.
17.01.2024 Ekonomi
Emekliye 5 puan ek zam ve alt sınır artışı
Emekliye 5 puan ek zam ve alt sınır artışı Cumhurbaşkanı Erdoğan, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak 2024’ten itibaren 6 aylık artış oranının 5 puan yükseltilerek yüzde 42.6’ya çıkarıldığını açıkladı. Emekli maaşı alt sınırı da 7 bin 500 liradan 10 bin liraya yükseltildi.
17.01.2024 Ekonomi
Emeklinin ek zam oranı belli oldu! Farklar ne zaman hesaplara geçecek? Sosyal Güvenlik Müşaviri Emin Yılmaz açıkladı
Emeklinin ek zam oranı belli oldu! Farklar ne zaman hesaplara geçecek? Sosyal Güvenlik Müşaviri Emin Yılmaz açıkladı Milyonlarca emeklinin gözü kulağı ek zam görüşmelerine çevrilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "SSK ve Bağ- Kur emeklilerine yüzde 5 ekstra zam yaparak, yüzde 42,6 yükseliyor." dedi. En düşük emekli maaşı ise 10 bin TL'ye çıkarıldı. Peki ek zam emeklilerin hesabına ne zaman geçecek? Sosyal Güvenlik Müşaviri Emin Yılmaz açıkladı.
16.01.2024 Ekonomi
Asgari ücret desteği 700 TL’ye çıkıyor
Asgari ücret desteği 700 TL’ye çıkıyor AK Parti, “İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”ni Meclis’e sundu. AK Parti tarafından dün Meclis Başkanlığı’na sunulan yasa teklifine göre, işverenlerin işgücü maliyetlerini düşürerek istihdamı korumalarını ve artırmalarını desteklemek hedefiyle devletin işverene ödediği asgari ücret desteği bu yıl günlük 23,33 TL olacak. İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanacak ödeme aylık 700 TL’ye denk gelecek.
16.01.2024 Ekonomi
Çalışma hayatında yeni düzenlemeler! Bakan Işıkhan duyurdu
Çalışma hayatında yeni düzenlemeler! Bakan Işıkhan duyurdu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sigortalı vatandaşların kısa çalışma ödeneğinden daha fazla yararlanabilmesi için son 3 senesinde gereken asgari prim ödeme gün sayısını 600 günden 450 güne indirdiklerini duyurdu.
15.01.2024 Ekonomi
Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor: AK Parti'den ek zam açıklaması
Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor: AK Parti'den ek zam açıklaması AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler emekli maaşına ek zam konusu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Güler, "Ortaya çıkan net bir durum yok, bir şey söyleyemem" dedi.
15.01.2024 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Kısa Çalışma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.