Kızamık Salgını

Kızamık Salgını

Son dakika kızamık salgını haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kızamık salgını gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kızamık salgını haber sayfamızda...

Kızamık Salgını

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 80 kizamik salgini haberi bulunmuştur.
Aşıda zorlama değil  teşvik uygulanmalı
Aşıda zorlama değil teşvik uygulanmalıUzmanlar, aşıda zorlamanın kabul edilemeyeceğini ama aşı karşıtlığının yenilmesi için aşıya teşvik edici uygulamaların hayata geçirilmesi gerektiğini söylüyor
23.07.2021Gündem
Bebeklerde Kızamık Belirtileri Nelerdir? Kızamık Neden Olur, Nasıl Geçer?
Bebeklerde Kızamık Belirtileri Nelerdir? Kızamık Neden Olur, Nasıl Geçer?Kızamık çocuklarda enfeksiyona bağlı gelişen ve aşıyla tedavi edilen bir hastalıktır. Genelde kış mevsimi sonunda veya ilkbahar başlarında görülen kızamık, çocuklar arasında yaygındır ve aşılama yöntemiyle tedavi edilir. Peki, bebeklerde kızamık belirtileri nelerdir? Kızamık neden olur, nasıl geçer? İşte kızamık ile ilgili bilmeniz gereken her şey.
25.12.2020Ebeveyn
Meksika’da ağır bilanço
Meksika’da ağır bilançoÇin Vuhan’dan dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgını Orta ve Güney Amerika’da hızını artırdı Son 24 saatte Brezilya’da 1185, Meksika’da 947 kişi yaşamını yitirdi. ‘Orta ve Güney Amerika’da korkutucu bir artışla karşı karşıyayız” diyen DSÖ, küresel olarak oksijen sıkıntısı yaşandığı uyarısı da yaptı.
26.06.2020Dünya
Son dakika haberler: Corona'ya karşı yeni umut! Bu aşıyı yapan ülkelerde ölüm oranı daha az
Son dakika haberler: Corona'ya karşı yeni umut! Bu aşıyı yapan ülkelerde ölüm oranı daha azSon dakika haberlere göre, corona virüsten ölümlerin, verem aşısının uygulanmadığı ülkelerde daha çok olmasının yol açtığı tartışmaları değerlendiren Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kara, “Bunun kanıtlanmış, gösterilmiş yeterli verisi yok. Olasılığı var mı? Olasılığı var” dedi. Prof. Dr. Ceyhan da, iddiaların bilimsel değerinin olmadığını söyledi.
15.04.2020Gündem
2019’da sağlıkta en çok neleri konuştuk?
2019’da sağlıkta en çok neleri konuştuk?Bir yılı daha acısıyla tatlısıyla geride bırakıyoruz. Biz de 2020’ye adım atmadan önce bu yıl Türkiye’nin sağlık gündeminde yer alan konuları sizlerle paylaşmak istedik. İşte 2019’da Türkiye’nin sağlıkta en çok konuşulanları…
30.12.2019Genel Sağlık
Kızamık salgını can almaya devam ediyor! Ölü sayısı arttı
Kızamık salgını can almaya devam ediyor! Ölü sayısı arttıGüney Pasifik'te yer alan Samoa'daki kızamık salgınında ölenlerin sayısı 76'ya çıktı.
18.12.2019Dünya
Asıl risk okul çağı
Asıl risk okul çağıAşılamanın ilk dozunun bebeklik döneminde ikincisinin ise ilköğretim başlangıcında yapıldığını hatırlatan Prof. Dr. Zafer Kurugöl, “İkinci doz ülkemizde % 76, bu oran % 90’ın altına düştüğünde risk ortaya çıkıyor” dedi...
17.12.2019Gündem
Testler pozitif çıktı! Kızamık salgını ilan edildi
Testler pozitif çıktı! Kızamık salgını ilan edildiGüney Pasifik'te yer alan ABD'ye bağlı özerk bölge Amerikan Samoası'nda, kızamık salgını ilan edilerek, pazartesinden itibaren eğitime ara verildi.
8.12.2019Dünya
Ülke şokta, ölü sayısı artıyor! 'Evlerinin önüne kırmızı flama asın' talimatı...
Ülke şokta, ölü sayısı artıyor! 'Evlerinin önüne kırmızı flama asın' talimatı...Güney Pasifik'te yer alan Samoa'daki kızamık salgınında ölenlerin sayısı 60'a çıktı.
4.12.2019Dünya
Samoa’da kızamık salgınından ölenlerin sayısı 42’ye yükseldi
Samoa’da kızamık salgınından ölenlerin sayısı 42’ye yükseldiGüney Pasifik Okyanusu'nda yer alan Samoa'da kızamık salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 42’ye yükseldi.
29.11.2019Dünya
5 bin 110 kişi kızamıktan öldü
5 bin 110 kişi kızamıktan öldüSalgın hastalıklarla mücadele eden Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde bu yıl başından beri 5 bin 110 kişinin kızamık nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.
28.11.2019Dünya
Acil durum ilan edildi... Kızamık salgını 6 can aldı!
Acil durum ilan edildi... Kızamık salgını 6 can aldı!Ada ülkesi Samoa’da 6 kişinin ölümüne neden olan kızamık salgının ardından acil durum ilan edildi.
18.11.2019Dünya
Son dakika | Resmen açıklandı! Sona erdi...
Son dakika | Resmen açıklandı! Sona erdi...ABD'de geçen yıl, özellikle New York'taki Ortodoks Yahudi mahallelerinde başlayıp diğer eyaletlere de sıçrayan kızamık salgınının sona erdiği bildirildi.
4.09.2019Dünya
Son dakika | Ürküten salgın! 28 eyalette ortaya çıktı...
Son dakika | Ürküten salgın! 28 eyalette ortaya çıktı...ABD'de yıl başından bu yana devam eden kızamık salgınının görüldüğü eyalet sayısı 28'i bulurken, vaka sayısı da 1022'ye ulaştı.
10.06.2019Dünya
Son dakika: ABD'de korkutan rekor! Bin 1'e ulaştı...
Son dakika: ABD'de korkutan rekor! Bin 1'e ulaştı...New York başta olmak üzere ABD'nin 26 eyaletinde görülen kızamık salgınında bu yıl başından beri kaydedilen vaka sayısı bin 1'e ulaştı. Bu sayı, ülkede son 27 yılda görülen kızamık vakalarındaki en yüksek oranı teşkil ediyor.
6.06.2019Dünya
New York'ta acil durum ilan edilmişti: Hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor
New York'ta acil durum ilan edilmişti: Hayatını kaybedenlerin sayısı artıyorABD'de birçok eyalette devam eden kızamık salgınında rapor edilen vaka sayısının 764'ü bulduğu belirtildi.
7.05.2019Dünya
O ülkedeki kızamık tehlikesi giderek azalıyor
O ülkedeki kızamık tehlikesi giderek azalıyorFilipinler'deki kızamık salgınında bu yıl 415 kişinin yaşamını yitirdiği ancak vakaların giderek azaldığı bildirildi.
30.04.2019Gündem
Son 25 yılın en büyüğü olarak nitelendiriliyor! Vaka sayısı bine yaklaştı
Son 25 yılın en büyüğü olarak nitelendiriliyor! Vaka sayısı bine yaklaştıABD'nin başta New York olmak üzere birçok eyaletinde  süren ve son 25 yılın en büyüğü olarak nitelendirilen kızamık salgınında, yıl  başından bu yana görülen vaka sayısı 704'ü buldu.
29.04.2019Dünya
Kızamık salgını 15 kat arttı
Kızamık salgını 15 kat arttıABD’nin New York eyaletine bağlı Rockland bölgesinde başlayan kızamık salgını gözleri Türkiye’deki duruma çevirirken uzmanlar artan aşı karşıtlığı nedeniyle oluşacak risklere dikkat çekiyor.
26.04.2019Gündem
ABD'de büyük şok! Acil durum ilan edildi
ABD'de büyük şok! Acil durum ilan edildiABD’nin New York kentinde kızamık salgını nedeniyle zorunlu aşı olunmasını içeren bir acil durum ilan edildiği belirtildi.
9.04.2019Dünya
Ülke alarmda! Ocak ayından beri 338 kişi hayatını kaybetti
Ülke alarmda! Ocak ayından beri 338 kişi hayatını kaybettiFilipinler'de görülen kızamık salgınında bu yıl yaşamını yitirenlerin sayısı 338'e çıktı.
27.03.2019Dünya
Yılbaşından beri o ülke büyük tehlike altında! Yüzlerce kişi hayatını kaybetti
Yılbaşından beri o ülke büyük tehlike altında! Yüzlerce kişi hayatını kaybettiFilipinler'de kızamık salgınında, yılın başından bu yana 203 kişi hayatını kaybetti.
26.02.2019Dünya
O ülkeden acı haberler geliyor! Yüzlerce çocuk hayatını kaybetti
O ülkeden acı haberler geliyor! Yüzlerce çocuk hayatını kaybettiKongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) güneydoğusunda görülen kızamık salgınında yılbaşından bu yana 137 çocuk hayatını kaybetti.
14.02.2019Dünya
O ülkede salgın gittikçe artıyor! Yılbaşından beri...
O ülkede salgın gittikçe artıyor! Yılbaşından beri...Gürcistan'da yılbaşından bu yana 430 kişide kızamık vakasına rastlandığı ve en çok vakanın başkent Tiflis'te görüldüğü bildirildi.
22.01.2019Dünya
'Yargılanmaları akıl tutulması'
'Yargılanmaları akıl tutulması'TTB üyelerinin görüş belirttiği için yargılandığını belirten Kılıçdaroğlu, “Türk Tabipleri Birliği’nin, ‘Savaş bir sağlık sorunudur’ diye bir görüş beyan etmesini son derece doğal buluyoruz. Yargılanmaları ise demokrasiye aykırı” dedi...
27.12.2018Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

kızamıkson haberlerkızamık salgınıabdaşı

Kızamık Salgını ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.