Kızılay

Kızılay

Son dakika kızılay haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kızılay gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kızılay haber sayfamızda...

Kızılay

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.606 kızılay haberi bulunmuştur.
Doktor acil servisin önünde yere yığıldı! Son çare ECMO cihazına bağlandı
Doktor acil servisin önünde yere yığıldı! Son çare ECMO cihazına bağlandıSancaktepe İlhan Varank Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Dahiliye Uzmanı olarak çalışan Dr. Güngör Sitar (41), acil servisin girişinde yere yığıldı. Hastanedeki ekip arkadaşları tarafından nefes nefese bir mücadeleyle hayata döndürülen Güngör Sitar, mucizevi bir şekilde hayatta kaldı.
22.05.2022Haberler
Doktor acil servisin önünde yere yığıldı! Son çare ECMO cihazına bağlandı
Doktor acil servisin önünde yere yığıldı! Son çare ECMO cihazına bağlandıSancaktepe İlhan Varank Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Dahiliye Uzmanı olarak çalışan Dr. Güngör Sitar (41), acil servisin girişinde yere yığıldı. Hastanedeki ekip arkadaşları tarafından nefes nefese bir mücadeleyle hayata döndürülen Güngör Sitar, mucizevi bir şekilde hayatta kaldı.
22.05.2022Gündem
Süpürgenin rotası dayanışma
Süpürgenin rotası dayanışma25. Uçan Süpürge Film Festivali, sinemaseverleri 26 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında kadın sinemacıların 60’ı aşkın filmiyle buluşturuyor.
22.05.2022Kültür Sanat
İstanbul Havalimanı'nda deprem tatbikatı
İstanbul Havalimanı'nda deprem tatbikatı2022 Afet Tatbikat yılı kapsamında İstanbul'da bugün AFAD koordinasyonunda 'Tahliye, Yerleştirme ve Planlama Tatbikatı' gerçekleşti. İstanbul Havalimanı da tatbikat yapılan noktalardan biri oldu.
20.05.2022Gündem
İstanbul Havalimanı'nda deprem tatbikatı
İstanbul Havalimanı'nda deprem tatbikatı2022 Afet Tatbikat yılı kapsamında İstanbul'da bugün AFAD koordinasyonunda 'Tahliye, Yerleştirme ve Planlama Tatbikatı' gerçekleşti. İstanbul Havalimanı da tatbikat yapılan noktalardan biri oldu.
20.05.2022Ekonomi
Başak Cengiz'in ismi, mezun olduğu okulda yaşayacak
Başak Cengiz'in ismi, mezun olduğu okulda yaşayacakİstanbul'da uğradığı samuray kılıçlı saldırıda hayatını kaybeden Başak Cengiz'in (28) ismi, 2012'de mezun olduğu kolejdeki kütüphaneye verildi. 'Başak Cengiz Kütüphanesi'nin açılışı, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı'nın da katıldığı törenle yapıldı.
19.05.2022Gündem
HAVELSAN dünyanın ilk 100 firması arasında kalmak istiyor
HAVELSAN dünyanın ilk 100 firması arasında kalmak istiyorHAVELSAN Hackathon Etkinliği'ne katılmak üzere Ankara’dan yola çıkan HAVELSAN Ekspres treni ile Malatya'ya gelen HAVELSAN Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Aksöz, geçen yıl dünyanın ilk 100 firma arasına girdiklerini, bu yıl da sıralamada yerlerini korumak istediklerini kaydetti.
18.05.2022Ekonomi
Süpürge kadınların mirasını taşıyor
Süpürge kadınların mirasını taşıyor26 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek 25. Uçan Süpürge Film Festivali bu sene 60’ı aşkın filmi 105 seansta sinemaseverlerle buluşturacak.
15.05.2022Kültür Sanat
‘Türk Kızılayı insanlığa umut’
‘Türk Kızılayı insanlığa umut’Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türk Kızılay’ın 150’yi aşkın ülkede faaliyet gösterdiğini ve Ukrayna’da masum sivillerin yardımına koştuğunu söyleyerek, “Çatışma bölgelerinde ve savaş cephelerinde hilal-i ahmer, insanlığa umut olmaktadır” dedi.
15.05.2022Siyaset
Fuat Oktay: Kızılay'ı güçlendirmek için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz
Fuat Oktay: Kızılay'ı güçlendirmek için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türk Kızılay'ın 103'üncü Genel Kurulunda "Kızılay gibi yüksek organizasyonel kabiliyete ve donanıma sahip marka kuruluşlara sahip olmamız güçlü ve iddia sahibi bir devlet olmamızın sonucudur. Biz hükümet olarak yeni iş birlikleri ve projelerle, Kızılay'ın operasyonel kabiliyetini artırmak ve teşkilatını güçlendirmek için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz" dedi.
14.05.2022Siyaset
Binali Yıldırım: Hedef, okul ve anaokulu sayılarını artırmak
Binali Yıldırım: Hedef, okul ve anaokulu sayılarını artırmakBursa'da, anaokulu açılışına katılan AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, "Bizim çocukluk yıllarımızda anaokulu, diye bir kavram yoktu. Okul var mı, yok mu; tartışması yapardık. Köyün 1'inde okul varsa 7'sinde yoktu. Bugün bunlar geride kaldı. Okullarımız, anaokullarımız da var; hedef sayılarını artırmaktır" dedi.
13.05.2022Siyaset
Çanakkale’de gerçeğin aratmayan tatbikat
Çanakkale’de gerçeğin aratmayan tatbikatÇanakkale’de İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) öncülüğünde gerçekleştirilen 2022 yılı tatbikatı gerçeğini aratmadı. Yakınları senaryo gereği göçük altında kalan Acil Yardım ve Afet Yönetimi (AYAY) ekipleri, profesyonel oyunculara taş çıkarttı.
12.05.2022Haberler
Şizofreni hastası Kızılay görevlilerine saldırdı
Şizofreni hastası Kızılay görevlilerine saldırdıHatay’ın İskenderun ilçesinde psikolojik sorunları bulunan bir kişinin Kızılay binasına giderek görevlilere saldırdığı anlar, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.
11.05.2022Haberler
Şizofreni hastası Kızılay görevlilerine saldırdı!
Şizofreni hastası Kızılay görevlilerine saldırdı!Hatay’ın İskenderun ilçesinde psikolojik sorunları bulunan bir kişinin Kızılay binasına giderek görevlilere saldırdığı anlar, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.
11.05.2022Gündem
Down sendromlu minik Yiğit'in tek dayanağı annesi
Down sendromlu minik Yiğit'in tek dayanağı annesiİzmir’in Gaziemir ilçesinde down sendromlu oğlu Yiğit (6) ile tek başına yaşam mücadelesi veren Esra Demirkaya (43) Anneler Günü'ne buruk girdiğini söyledi. Kendisine çiçek getiren kimsenin olmayacağını belirten Demirkaya, "Bazı insanlar, Yiğit'i görünce kaçıyor. Yanlarına gittiğinde, okşamadıkları gibi uzaklaşmasını ister gibi bakıyorlar" dedi.
8.05.2022Gündem
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Eğitim
61 adet taşınmaz satışa çıkarıldı
61 adet taşınmaz satışa çıkarıldıBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı 61 adet taşınmazı satışa çıkardı.
2.05.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: Tarım milli güvenlik meselesi
Bakan Kirişci: Tarım milli güvenlik meselesiTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, pandemi ve Rusya-Ukrayna savaşında bile tarım ürünlerinin kesintiye uğramadığını belirterek, “Kimseye bir bağımlılığımız söz konusu değil. Kendimiz için üretiyoruz” dedi
30.04.2022Siyaset
Menemen’de binler aynı sofrada...
Menemen’de binler aynı sofrada...Menemen Belediyesi, Kadir Gecesi dolayısıyla Şehir Parkı’nda yaklaşık 10 bin kişilik dev iftar sofrası kurdu.
29.04.2022Ege
Karşıyaka’da birlik sofrası
Karşıyaka’da birlik sofrasıTürk Kızılay Karşıyaka Şubesi tarafından Hükümet Konağı’nın bahçesinde 30 gün boyunca düzenlenen iftar organizasyonunda, Karşıyakalılar Birliği Derneği Başkanı Mehmet Tekinhan Onan, Karşıyaka’daki yöneticilerle, STK’lıları ve halkı iftarda buluşturdu...
26.04.2022Ege
Gürman, Sevgi Mağazası’nda
Gürman, Sevgi Mağazası’ndaÖykü Gürman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı anlamlı bir etkinlikle kutladı.
25.04.2022Cadde
Sultangazi'de ortaokul öğrencileri Arakan'da su kuyusu açtırdı
Sultangazi'de ortaokul öğrencileri Arakan'da su kuyusu açtırdıSultangazi 75. Yıl Ortaokulu öğrencileri, Su gibi tertemiz projesi kapsamında temiz içme suyu sorunu yaşayan Arakan'da anlamlı bir adım attı. Öğrenci ve öğretmenlerin desteği ile Arakan'da açılan ve okulun adını taşıyan su kuyusu hizmete girdi.
24.04.2022Haberler
Bakan Soylu: Terör örgütünün adını tamamen silecek anlayışı başlatıyoruz
Bakan Soylu: Terör örgütünün adını tamamen silecek anlayışı başlatıyoruzİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı 29 Ekim 2023 tarihinde, bir kardeşiniz olarak söylüyorum, Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı olarak söylüyorum, bu ülkede terör örgütünün, etrafımızdaki coğrafyada terör örgütünün adını andırmayacak, içerde de dışarda da onu tamamen silecek bir anlayışı başlatıyoruz” dedi.
23.04.2022Siyaset
Kızılay hastanede tedavi gören çocukları sevindirdi
Kızılay hastanede tedavi gören çocukları sevindirdiTürk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız, Genç Kızılay gönüllüleri ile Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde tedavi gören çocukları ziyaret ederek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.
23.04.2022Haberler
Bakan Kurum: Cumhuriyet tarihimizin en büyük deprem dönüşümünü başlattık
Bakan Kurum: Cumhuriyet tarihimizin en büyük deprem dönüşümünü başlattıkMalatya’nın Doğanyol ilçesine bağlı Gökçe Mahallesi ile Doğanyol ilçesinde tamamlanan ve yapımı devam eden konut ve iş yerlerini inceleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, katıldığı iftar programında, “Herkes Doğanyol'da, Pütürge’de böyle bir dönüşüm yapamaz.” dedi. “Burada birçok film çekilecek. Burası Safranbolu gibi bir turizm kasabası olacak.” ifadelerini kullanan Bakan Kurum, Elazığ ve Malatya için toplam 40 milyar lira harcandığını belirterek, muhalefete “Kaşık verirsiniz, kapı kırık. Ekmek verirsiniz, altı yanık!” eleştirisinde bulundu. Kurum, “6 artı 1, 7 değil; 77 parti de bir araya gelseniz, Cumhurbaşkanımızı yıkamayacaksınız.” diye konuştu.
23.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kızılay ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.