Kkka

Kkka

Son dakika KKKA haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan KKKA gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan KKKA haber sayfamızda...

Kkka

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 518 kkka haberi bulunmuştur.
Prof. Dr. Aykut Özdarendeli kimdir? Yerli aşı TURKOVAC'ı geliştiren Aykut Özdarendeli kariyeri...
Prof. Dr. Aykut Özdarendeli kimdir? Yerli aşı TURKOVAC'ı geliştiren Aykut Özdarendeli kariyeri...Prof. Dr. Aykut Özdarendeli kimdir sorusu son günlerde sıkça araştırma konusu olmaya devam ediyor. Yerli aşı TURKOVAC'ı geliştiren Prof. Dr. Aykut Özdarendeli'nin hayatı ve akademik kariyeri vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peki Prof. Dr. Aykut Özdarendeli kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?
24.06.2021Gündem
Kabus geri döndü: Kene Sivas'ta can aldı
Kabus geri döndü: Kene Sivas'ta can aldıSivas'ta, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) şüphesiyle tedavi gören kişi hayatını kaybetti. Yakınları tarafından teslim alınan H.S'nin cenazesi köyünde toprağa verilecek.
15.06.2021Gündem
Kovid-19'dan sonraki en büyük tehlike: KKKA nedir, ne yapmalı?
Kovid-19'dan sonraki en büyük tehlike: KKKA nedir, ne yapmalı?Normalleşme süreciyle birlikte eskiye nazaran dışarıda açık alanlarda aktiviteler yaptığımız bu günlerde, özellikle kırsala yoğunluğun artmasıyla birlikte karşılaşılabilecek kene ısırması tehlikelerine karşı Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof.Dr. Nail Özgüneş uyardı.
Son dakika... Tokat'ta kene can aldı!
Son dakika... Tokat'ta kene can aldı!Gelen bir son dakika haberine göre, Tokat'ta, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı şüphesiyle tedavi gören 65 yaşındaki hasta hayatını kaybetti.
27.05.2021Gündem
Korkutan haber! Bingöl'de görüldü... Bir kişi yoğun bakımda
Korkutan haber! Bingöl'de görüldü... Bir kişi yoğun bakımdaBingöl'ün Yedisu ilçesinde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle 1 kişi yoğun bakımda tedavi altında alındı.
25.05.2021Gündem
KKKA tedavisi gören eski muhtar hayatını kaybetti
KKKA tedavisi gören eski muhtar hayatını kaybettiSivas’ta, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı şüphesiyle hastanede tedavi gören eski muhtar Kadir Sarıpınar (77), hayatını kaybetti.
15.05.2021Gündem
Kayseri'de KKKA tedavi gören besici hayatını kaybetti
Kayseri'de KKKA tedavi gören besici hayatını kaybettiKayseri’de kene ısırması sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığına yakalanan besici Mehmet Köseoğlu (42), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
14.05.2021Gündem
Tokat'ta, KKKA tedavisi gören çiftçi hayatını kaybetti!
Tokat'ta, KKKA tedavisi gören çiftçi hayatını kaybetti!Tokat’ta, kene ısırması sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına yakalanan 6 çocuk babası çiftçi Hüseyin Sapsağlam (58), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
10.05.2021Gündem
Havaların ısınmasıyla artan KKKA vakalarına karşı uyarı
Havaların ısınmasıyla artan KKKA vakalarına karşı uyarıErzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Faruk Karakeçili, "Biz Erzincan ili olarak her yıl 30-40 arası hasta takip ederken geçen yıl pandemi döneminde insanların kırsala çekilmesi ile birlikte 100'ün üzerinde hasta takip etmiştik. Bu açıdan vatandaşlarımıza dikkatli olmaları yönünde çağrıda bulunmak istiyorum." dedi.
6.05.2021Gündem
KKKA mevsimi başladı: Belirtileri Kovid-19 ile karışabilir
KKKA mevsimi başladı: Belirtileri Kovid-19 ile karışabilirKırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalıkları nisan sonu-mayıs başlarında görülmeye başlanıyor. Ateş, halsizlik, baş ağrısı, vücut ağrısı, ishal gibi şikayetlere yol açması dolayısıyla şu dönemde belirtilerinin Kovid-19 ile karıştırılabileceğini söyleyen Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr. Gökçe Gayretli Aydın, çok önemli uyarılarda bulundu. Peki, KKKA hastalığına karşı nelere dikkat etmeliyiz? İşte cevabı...
Son dakika: Kırım Kongo Kanamalı Ateşi kabusu geri döndü! Koronavirüse benziyor...
Son dakika: Kırım Kongo Kanamalı Ateşi kabusu geri döndü! Koronavirüse benziyor...Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökçe Gayretli Aydın, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) belirtilerinin Covid-19'a benzediğini belirterek, "Ateşli hastalıklarda öncelikle insanın aklına Covid-19 geliyor ama kene temasını da mutlaka sorgulamak gerekiyor dedi.
1.05.2021Gündem
35 doz aşı kayboldu! Soruşturma başlatıldı
35 doz aşı kayboldu! Soruşturma başlatıldıKonya'daki Taşkent Devlet Hastanesi'ne getirilen ve daha iyi muhafaza edilmesi için aynı binanın alt katında, Aile Sağlık Merkezi'ndeki dolaplarda tutulan 2 Covid-19 aşısı ile merkezdeki 33 aşı kayboldu. Hastane yönetimi ve sorumlu doktor, Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. İl Sağlık Müdürlüğü'nce de idari soruşturma başlatıldı.
5.02.2021Gündem
Tokat'ta KKKA'da ölüm oranında düşüş yaşanıyor!
Tokat'ta KKKA'da ölüm oranında düşüş yaşanıyor!Türkiye'de ilk defa 18 yıl önce Tokat’ta görülen Kırım Kongo Kanamalı Ateşli Hastalığının (KKKA) neden olduğu ölüm oranlarında son iki yıldır önemli derecece düşüş yaşandı.
27.08.2020Gündem
2020 yılında KKKA’da 234 vaka 11 ölüm!
2020 yılında KKKA’da 234 vaka 11 ölüm!Sivas'ta 2020 yılında 234 Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) vakası tespit edilirken kene tarafından ısırılan 11 kişi hayatını kaybetti.
26.08.2020Gündem
Son dakika! KKKA aşısı Eylül'de insanlar üzerinde denenecek
Son dakika! KKKA aşısı Eylül'de insanlar üzerinde denenecekSivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü'ne ikinci kez atanan Prof. Dr. Alim Yıldız, düzenlediği basın toplantısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını sundu. Yıldız, toplantıda KKKA virüsü aşısı çalışmaları hakkında da bilgi verip aşının Eylül ayında insanlar üzerinde deneneceğini söyledi.
14.08.2020Gündem
KKKA'nın önüne geçecekler! 2 bine yakını doğaya bırakıldı
KKKA'nın önüne geçecekler! 2 bine yakını doğaya bırakıldıTokat'ın Erbaa ilçesinde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığını yayan kenelerle mücadele amacıyla yetiştirilen keklik ve sülünler doğaya bırakıldı.
8.08.2020Gündem
Son dakika... KKKA'dan bu yıl 61 kişi hayatını kaybetti!
Son dakika... KKKA'dan bu yıl 61 kişi hayatını kaybetti!Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığının yaygın görüldüğü illerde bu yıl Ağustos ayına kadar 1120 vakaya rastlandığını, Mart ayından bu yana 61 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Çetin, "Alınan tedbirler ile özellikle son 1 aydır ülkemiz genelinde KKKA vakalarında ciddi bir düşüş görüyoruz" dedi.
6.08.2020Gündem
Covid-19 devam ederken iyi haber geldi! 20 gündür ölüm yok
Covid-19 devam ederken iyi haber geldi! 20 gündür ölüm yok KKKA vakalarında yaşanan 5 kat artış vatandaşları tedirgin ederken Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin, son 20 gündür KKKA şüphesiyle ölümün gerçekleşmediğini söyledi.
28.07.2020Gündem
Kene felci olabilirsiniz!- Kene ısırığı hakkında önemli bilgiler
Kene felci olabilirsiniz!- Kene ısırığı hakkında önemli bilgilerNormalleşme döneminde özellikle park, bahçe gibi yeşil alanlarda daha fazla vakit geçirilirken kenelere karşı da dikkatli olunması gerekiyor. Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr. Elif Hakko, “Kene ısırmalarının oluşmaması için kişisel korunma önlemleri alınmalı. Deri açıkta kalmamalı, riskli alanlarda kolları, bacakları kapatacak giysiler tercih edilmeli” açıklamasında bulundu. Peki, kene ısırdığında ne olur? Kene ısırığı belirtileri nelerdir? Kene ısırdığında ne yapılmalı? Kene ısırması öldürür mü? İşte bilinmesi gerekenler...
16.07.2020Genel Sağlık
KKKA vakaları corona virüs yüzünden arttı! Kalabalık...
KKKA vakaları corona virüs yüzünden arttı! Kalabalık...Corona virüs salgınının ardından Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı (KKKA) vakalarında da artış yaşandı. Bunun sebebini açıklayan Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof.Dr. Ayhan Akbulut,"Corona virüs salgını nedeniyle 'Evlerde olun. Kırsalda, kalabalık olmayan ortamlarda olun' diye belirttik. Ancak bu sefer köye gittiğimizde, oralarda da korunmasız olarak dışarıda oturulunca kenelerin insanı tutmasından dolayı KKKA vakalarında artış oldu" dedi
14.07.2020Genel Sağlık
Son dakika! Korkutan açıklama! Corona virüsten sonra vakalar arttı
Son dakika! Korkutan açıklama! Corona virüsten sonra vakalar arttıGelen bir son dakika haberine göre; Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Profesör Doktor Ayhan Akbulut, koronavirüs salgınının ardından Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı (KKKA) vakalarında artış yaşandığına dikkat çekerek, "Koronavirüs salgını nedeniyle 'evlerde olun, kırsalda, kalabalık olmayan ortamlarda olun' diye belirttik. Ama bu sefer köye gittiğimizde, oralarda da korunmasız olarak dışarıda oturulunca kenelerin insanı tutmasından dolayı KKKA vakalarında artışa neden oldu" dedi.
14.07.2020Gündem
Son dakika! Kurban Bayramı'na sayılı günler kala büyük tehlike! Öldürüyor...
Son dakika! Kurban Bayramı'na sayılı günler kala büyük tehlike! Öldürüyor...Gelen bir son dakika haberine göre; Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin, Kurban Bayramı'nda kesilecek olan hayvanlardan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığının bulaşabileceğini belirterek, "Özellikle elinde yara veya buna benzer kesik olan insanların mümkün olduğu kadar hayvanların kanıyla temas etmemeli" dedi.
10.07.2020Gündem
Prof. Dr. İlhan Çetin Kurban Bayramı'nda KKKA için uyarıda bulundu
Prof. Dr. İlhan Çetin Kurban Bayramı'nda KKKA için uyarıda bulunduSivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin, Kurban Bayramı'nda kesilecek hayvanlardan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığının bulaşabileceğini belirterek, "Geçen yıl kurbanın kanından dolayı hastalanan bir kadın hastamız olmuştu. Bu nedenle özellikle elinde yara veya kesik olan insanların mümkün olduğu kadar hayvanların kanıyla temas etmemeleri öneriyoruz'' dedi. Prof. Dr. Çetin, alınan önlemler ve uyarılar sayesinde son dönemde vaka sayılarında azalma olduğunu belirterek, erken teşhis ve tedavinin önemine dikkati çekti.
3.07.2020Haberler
Kurban Bayramı'nda KKKA uyarısı! Kandan bulaşıyor...
Kurban Bayramı'nda KKKA uyarısı! Kandan bulaşıyor...Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin, Kurban Bayramı'nda kesilecek olan hayvanlardan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığının bulaşabileceğini belirterek, "Geçen yıl kurbanın kanından dolayı hastalanan bir kadın hastamız olmuştu. Bu nedenle özellikle elinde yara veya kesik olan insanların mümkün olduğu kadar hayvanların kanıyla temas etmemeleri öneriyoruz'' dedi. Prof. Dr. Çetin, alınan önlemler ve uyarılar sayesinde son dönemde vaka sayılarında azalma olduğunu belirterek, erken teşhis ve tedavinin önemine dikkati çekti.
3.07.2020Gündem
Son dakika... KKKA Yozgat'ta can aldı!
Son dakika... KKKA Yozgat'ta can aldı!Yozgat’ta kene ısırması sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına yakalanan çiftçi, Kayseri'de tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
26.06.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

KKKAKırım Kongo Kanamalı Ateşikenetokatsivas

Kkka ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.