Kolaylık

Kolaylık

Son dakika Kolaylık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kolaylık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kolaylık haber sayfamızda...

Kolaylık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.221 kolaylik haberi bulunmuştur.
‘Asgari ücretten vergi almayacağız’
‘Asgari ücretten vergi almayacağız’CHP’nin iktidar olduğunda kadınlara yönelik çalışmaları ve uygulamaları anlatan Kılıçdaroğlu, “Her yerde rahatlıkla şunu söyleyin; iktidar olduğumuzda asgari ücret üzerinden asla ama asla vergi almayacağız. Adı zaten asgari ücret, nesini vergiliyorsun?” dedi...
24.10.2021Siyaset
Asfalt ağlatan minik canavarlar
Asfalt ağlatan minik canavarlarOff-road, on-road, crawler, nitro... RC araba tutkunlarının birbirleriyle konuşurken büyük bir keyifle dillendirdiği terimler... Kimi minik canavarını özel parkurlarda koştururken, kimi de pistlerde çıkardığı ‘cayırtı’yı dinleyip keyif alıyor...
24.10.2021Gündem
Ağrı Dağı ve bir Kırgız köyü
Ağrı Dağı ve bir Kırgız köyüGün boyu farklı cephelerden Ağrı Dağı’nı ve İshak Paşa Sarayı’nı görmek gerçekten muhteşemdi. Anlatmaya nereden başlasam ki... Tek kelimeyle heyecan verici
24.10.2021Pazar
Limit Ne Demek? Limit Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Limit Ne Demek? Limit Tdk Sözlük Anlamı Nedir?20. yüzyılın ilk yarısında literatüre giren limit kelimesi, Latince kökenlidir. Orijinal dilinde ''limite'' şeklinde yazılan bu kelimenin sözlük anlamı sınırdır. Bir şeyin ulaşabileceği en üst noktaya da limit denir. Bu kelimeden türetilen birçok kelime, hem günlük hayatta hem de bankacılık ve finans sektörlerinde sıklıkla kullanılır. Örneğin, sermayesi belli bir rakamın altında olan ve ortakların koydukları sermaye kadar sorumlu oldukları şirket türüne limited denir. Limit ne demek? Limit TDK sözlük anlamı nedir tüm detayları ile derledik.
23.10.2021Sözlük
Bakan Dönmez'den 'doğal gaz' açıklaması
Bakan Dönmez'den 'doğal gaz' açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, dünyadaki gaz tedarik sıkıntısından etkilenmemek için adımlarını attıklarını ve atmaya devam ettiklerini belirterek, yer altı doğal gaz depolarının 4'te 3'ünü doldurduklarını, gelecek haftalarda tamamını doldurmuş olacaklarını söyledi.
22.10.2021Ekonomi
Yeni resimli Cuma mesajları 22 Ekim! En güzel, dualı ve ayetli cuma sözleri ile birlikte mesajları...
Yeni resimli Cuma mesajları 22 Ekim! En güzel, dualı ve ayetli cuma sözleri ile birlikte mesajları...Hayırlı Cumalar! İslam aleminde cuma heyecanı yaşanıyor. Sevdiklerine mübarek günde yeni ve anlamlı cuma mesajı göndermek isteyenler aramalara başladı. SMS ile gönderilmek üzere ve sosyal medyada paylaşmak için resimli cuma sözlerini derledik. İşte, birbirinden güzel, şık ve farklı cuma mesajları...
21.10.2021Gündem
İnşirah Suresi Arapça Oku: Elemneşrahleke Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri ve Faziletleri (Diyanet Meali)
İnşirah Suresi Arapça Oku: Elemneşrahleke Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri ve Faziletleri (Diyanet Meali)Sıkıntılı dönemlerde okunan İnşirah Suresi Kur’an-ı Kerim’in 30. cüzünün içerisinde yer almaktadır. Kur’an-ı Kerim’in 94. suresidir. Toplamda 8 ayetten oluşan İnşirah Suresini okumanın ve ezberlemenin faziletleri oldukça çoktur. Elemneşrahleke ile başlaması nedeniyle bu adla da anılmaktadır. Müslümanların büyük sıkıntılar çektiği dönemde inmiştir. En kısa sure olma özelliğine sahiptir. Arapça açılmak, genişlemek anlamına gelmektedir. İslam’a göre İnşirah Suresi sıkıntıların giderilmesi ve kalbin ferahlamasına yardımcı olur. Türkçe okunuşu oldukça kolay olan bu sure Mekke döneminde nazil olmuştur. Elemneşrahleke Türkçe okunuşu, anlamı, tefsiri ve faziletleri (Diyanet Meali) için “İnşirah Suresi Arapça Okunuşu” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
21.10.2021Sureler
Emine Erdoğan Togo'da konuştu: Geleceğe hazırlıklı olmak güçlü bir eğitimle mümkün
Emine Erdoğan Togo'da konuştu: Geleceğe hazırlıklı olmak güçlü bir eğitimle mümkünTürkiye Maarif Vakfının Togo'daki Caisse kampüsünün açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın katıldığı törenle gerçekleştirildi. Maveda Gloria adlı 12 yaşındaki Togolu kız öğrencinin Türkiye Maarif Vakfının (TMV) Togo'daki Caisse Kampüsü'nün açılışını gerçekleştiren Emine Erdoğan'a yazdığı mektup duygulandırdı.
19.10.2021Siyaset
Tabletler sanat dünyasında
Tabletler sanat dünyasındaErişilebilirlik ve görece ucuz bir sanat aracı olduğu için tabletler sanat dünyasında revaçta.
19.10.2021Kültür Sanat
10 yılda 3 milyon hasta
10 yılda 3 milyon hastaİzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi, 10’uncu yılını kutladı. Genel Müdür Kubba, “Şifa dağıtıyoruz” dedi
18.10.2021Ege
GTA San Andreas Hileleri 2021: GTA SAN Araba, Motor, Silah, Para, Ölümsüzlük Hilesi ve Tüm GTA SA Şifreleri (PC ve PS)
GTA San Andreas Hileleri 2021: GTA SAN Araba, Motor, Silah, Para, Ölümsüzlük Hilesi ve Tüm GTA SA Şifreleri (PC ve PS)Dünyaca ünlü GTA San Andreas oyunu yıllardır severek oynanmaya devam ediyor. Büyük küçük herkesin oynadığı GTA San Andreas’ı daha kolay ve eğlenceli hale getirmek isteyenler için araba, para, tank, kıyafet, ölümsüzlük, paraşüt, cephane gibi GTA SA hileleri bulunuyor. GTA serisinin en sevilen oyunları arasında yer alan GTA SA’nın tüm şifre kodları zorlanılan görevleri geçmede kolaylık sağlıyor. Ancak GTA SA hilelerini aktifleştirmek için bazı kriterler bulunuyor. GTA SA araba, motor, silah, para, tank, cephane, kıyafet PC, PS hilesi ve tüm şifreleri nelerdir? diyorsanız "GTA San Andreas Hileleri 2021" içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Konum Nasıl Atılır? WhatsApp ve Messenger’dan Konum Gönderme
Konum Nasıl Atılır? WhatsApp ve Messenger’dan Konum GöndermeTeknolojinin gelişmesi ile haberleşme, iletişim ve ulaşım çok daha kolay hale geldi. Özellikle gitmek istediğimiz şehir veya bölgeler veya en yakınımızdaki ATM veya hastane gibi adreslere ulaşmak akıllı telefonlar veya uygulamalar sayesinde problem olmaktan çıktı. Dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp ve Messenger konum atma özelliği ile kullanıcılarına kolaylık sunuyor. Gidilecek adrese kısa sürede ulaşmayı sağlayan konum atma işlemi zamandan tasarruf etmeye de yardımcı oluyor. Konum nasıl atılır? WhatsApp ve Messenger’dan konum atma işlemi için içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.10.2021Teknoloji
İZBAN Durakları ve İsimleri: İZBAN Sefer Saatleri ve Güzergah Hattı
İZBAN Durakları ve İsimleri: İZBAN Sefer Saatleri ve Güzergah HattıTürkiye’nin en büyük üçüncü şehri İzmir’in trafik yükünü sırtlayan banliyö hattı İZBAN durakları toplamda 41 istasyonu bulunur. Aliağa ve Selçuk arasında hizmet veren banliyö hattının toplam uzunluğu 136 kilometredir. İZBAN sefer saatleri resmi tatil veya hafta içi günlere göre değişiklik gösterir. Havalimanı bağlantılısı bulunan İZBAN, en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden biridir. Her gün on binlerce ziyaretçisi İZBAN sefer saatleri ve güzergah hattı nasıldır? diyorsanız “İZBAN Durakları ve İsimleri” içeriğimizden detaylıca okuyabilirsiniz.
18.10.2021Gündem
Damla sulama sistemi "çeltiğin başkenti"nde alternatif üretim modeli sunuyor
Damla sulama sistemi "çeltiğin başkenti"nde alternatif üretim modeli sunuyorEdirne Ziraat Odası Başkanı Arabacı, 'Bu sistem sulama maliyetimizi düşürüyor, düzleme masrafımız yok.' dedi.
17.10.2021Ekonomi
Tebrik Mesajları: Yeni İş, Evlilik, Nişan Ve Düğün Kutlamaları İçin En Güzel Tebrik Ederim Sözleri
Tebrik Mesajları: Yeni İş, Evlilik, Nişan Ve Düğün Kutlamaları İçin En Güzel Tebrik Ederim SözleriTebrik mesajları en sık kullanılan mesajlar arasında yer alır. En güzel tebrik mesajlarını öğrenerek sevdiklerinizi mutlu günlerinde duygularınızı dile getirebilirsiniz. Sizlere kolaylık olması açısından tebrik mesajları: yeni iş, evlilik, nişan ve düğün kutlamaları için en güzel tebrik ederim sözlerini tüm detayları ile derledik.Tebrik kelimesi Arapça bir kelimedir. Dilimize Arapçadan yerleşmiş olan kelimenin tam karşılığı kutlama demektir. Günümüzde hala kullanılmaya devam eden bir kelimedir.
16.10.2021Güzel Sözler
Instagram Sözleri: Instagram'da Kullanılabilecek Etkileyici Profil Biyografi Sözleri Ve Kısa Güzel Sözler
Instagram Sözleri: Instagram'da Kullanılabilecek Etkileyici Profil Biyografi Sözleri Ve Kısa Güzel SözlerInstagram kullanıcıları profillerinde dikkat çekici biyografiler yazmaktadır. Bu sayede takipçilerinin ilgisini çekmekteler. Takipçiler üzerinde merak uyandıracak etki edecek sözlerle biyografilerini hazırlamaktalar. Sizlerde etkileyici sözleri öğrenerek profil biyografilerinizi bu şekilde hazırlayabilirsiniz. Sizlere kolaylık olması açısından Instagram Sözleri: Instagram'da kullanılabilecek etkileyici profil biyografi sözleri ve kısa güzel sözlerini derledik.
16.10.2021Güzel Sözler
Sekine duası okunuşu, Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı: Sekine Duası faziletleri nelerdir?
Sekine duası okunuşu, Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı: Sekine Duası faziletleri nelerdir?Sekine duası Arapça ve Türkçe okunuşu müslümanlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Anlam olarak sakinlik, huzur ve ruh ferahlığı anlamlarına gelen Sekine Duası Allah'ın isimlerinden oluşmaktadır. Peki Sekine Duası nedir, işte Arapça ve Türkçe okunuşu...
16.10.2021Dualar
Sabır Duası Oku: Sabır Duası Okunuşu ve Anlamı
Sabır Duası Oku: Sabır Duası Okunuşu ve AnlamıMüslümanlar sıkıntılı bir zamanda ellerine açarak dua okurlar. Sabır duası okunuşu ve anlamı araştırılan dualar arasında yer alıyor. Sabır duası okunuşu ve anlamına haberde yer verdik. İşte sabır duası ve anlamı...
16.10.2021Dualar
Cenaze Namazı Nasıl Kılınır? Cenaze Namazı Duaları Nelerdir?
Cenaze Namazı Nasıl Kılınır? Cenaze Namazı Duaları Nelerdir?Cenaze namazı, rüku ve secdesi olmayan namazlardan birisidir. Selam vermenin vacip olduğu cenaze namazında, dört tekbir getirilerek kılınır. Cenaze namazı nasıl kılınır, hangi dualar edilir, cenaze namazı kaç rekattır gibi soruların yanıtlarını derledik.
16.10.2021Dini Bilgiler
Talak Suresi Oku: Talak Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet Meali
Talak Suresi Oku: Talak Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’in 65. Sırasında Talak Suresi’ne yer verilmektedir. Toplamda 12 ayetten oluşan bu surenin ismi “boşanma” manası taşımaktadır. Sure içerisinde de boşanma ile alakalı konulara ve nafaka detaylarına yer verilmektedir.
16.10.2021 Sureler
Maun Suresi Oku: Maun Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Maun Suresi Oku: Maun Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMaun Suresi, Kur’an-ı Kerim’in en önemli sureleri arasında yer almaktadır ve kelime manasıyla da “yardım ve zekat” anlamları taşımaktadır. Kitabın 107. sırasında yer alan bu sure, toplamda 7 ayet-i kerimeyi kapsamaktadır. Maun Suresi’nde özellikle ahiret gününü yalanlayan kişilerin başına geleceklerden söz edilmektedir. Bunun yanı sıra; yetime kötü davranan, yoksulu aç bırakan, namazı da yalnızca gösteriş için kılanların halinden de bahsedilmektedir. Kur’anı-ı Kerimdeki sıralamaya göre Maun Suresi’ne komşu sureler Kureyş Suresi ve Kevser Suresi olarak sıralanmaktadır.
16.10.2021Sureler
A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: A Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: A Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen çiftler cinsiyet öğrendikten sonra isim arayışına giriyor. İsimler anne ve baba adaylarının en çok durduğu konular arasında yer alıyor. Erkek çocuk bekleyen aileler bebeklerine verecekleri ismin hayatı boyunca taşıyacağı için en güzel ve anlamlı olmasını istiyor. Aileler isim ve anlamları konusunda yakınlarından fikir alıyor. Kulağa hoş gelmesinin yanı sıra çiftler isimlerin anlamlarına da dikkat ediyor. Ebeveynler doğacak bebeklerine değişik, modern, keşfedilmemiş, nadir bulunan, duyulmamış ve anlamları güzel olan isimleri vermeyi tercih ediyor. A harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
S ile Başlayan Kız Bebek İsimleri: S Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
S ile Başlayan Kız Bebek İsimleri: S Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba olmaya hazırlanan çiftler için en eğlenceli süreçlerden birisi de bebeklerine verecekleri isim oluyor. Bu dönemde derin bir araştırma sürecine giren anne ve baba adayları kız isimleri ve anlamları konusunda bilgi topluyor. Karar vermesi zor olan isimler konusunda ebeveynler keşfedilmemiş, duyulmamış, nadir bulunan, popüler ve modern çağa uygun isimler seçmek istiyor. Ancak aileler isimlerin yanı sıra anlamları hakkında özen gösteriyor. S harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “S ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
Yeni Ford Focus tanıtıldı
Yeni Ford Focus tanıtıldıFord, yeni bir tasarıma, yakıt verimliliği sağlayan elektrikli güç aktarma organlarına, kişiselleştirilmiş ve sürüş deneyimini daha keyifli hale getiren ileri bağlantı ve sürücü destek teknolojilerine sahip yeni Ford Focus’u ilk kez tanıttı.
14.10.2021Otomobil
Türkiye'de sadece Antalya'da var! Dakikalar içinde buluyor
Türkiye'de sadece Antalya'da var! Dakikalar içinde buluyorUlusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Antalya'daki kayıpları aramada termal kameralı dron kullanıyor. Türkiye'de ilk ve tek olan dron sayesinde ekipler, saatlerce süren arama faaliyetlerini 3- 5 dakika içinde tamamlıyor.
14.10.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

güzel sözlerArapça okunuşubebekchpvergi

Kolaylık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.