Konut Kredileri

Konut Kredileri

Son dakika konut kredileri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan konut kredileri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan konut kredileri haber sayfamızda...

Konut Kredileri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.543 konut kredileri haberi bulunmuştur.
Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması
Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, 2021 ve 2022 yıl sonu enflasyon tahminlerinin revize edildiğini açıkladı.
29.07.2021Uzmanpara
Son dakika: Şahap Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması
Son dakika: Şahap Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Veriler ikinci çeyrekte büyümenin baz etkisiyle yüksek oranda gerçekleşeceğini gösteriyor." dedi. Öte yandan Kavcıoğlu, 2021 ve 2022 yılına ilişkin enflasyon öngörülerini de açıkladı. TCMB Başkanı Kavcıoğlu, "Dijital paralarla ilgili çalışmalarımız yoğunlukla devam ediyor. Eylül ayı gibi pilot uygulamaya başlayacağız." ifadelerini kullandı.
29.07.2021Ekonomi
Fed için en zorlu dönem yeni başlıyor
Fed için en zorlu dönem yeni başlıyorABD Merkez Bankası'nın (Fed) son toplantısında şahinleşen tonu küresel piyasalarda oynaklığı artırırken, analistler, Fed'in para piyasalarında hamlelerini oldukça ustaca yapması gerektiğini ifade ediyor.
8.07.2021Uzmanpara
Son dakika haberi: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Son dakika haberi: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduGelen son dakika haberine göre; Merkez Bankası (TCMB), bugünkü Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizini yüzde 19'da sabit tutma kararı aldı.
17.06.2021Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduMerkez Bankası (TCMB), bugünkü Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizini yüzde 19'da sabit tutma kararı aldı.
17.06.2021Haberler
Bankaların yeni konut kredisi faiz oranları
Bankaların yeni konut kredisi faiz oranlarıEv satın alırken konut kredisi kullanmayı düşünenler için bankalar farklı faiz oranlarında kredi sunuyor. Kredi faiz oranları ise değişiklik gösterdi. İşte bankaların sunduğu yeni faiz oranları…
Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? Ev Kredisi Çekerken İstenen Belgeler
Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? Ev Kredisi Çekerken İstenen BelgelerBireyler bir miktar para biriktirdiği zaman yeni bir ev veya araba almak ister. Ev almak isteyen bireyler paralarının eksik kalan kısımlarını bankalardan kredi çekerek tamamlamak isteyebiliyor. Bankaların vermiş olduğu konut kredileri için hangi evrakların gerekli olduğu, ev almak isteyen bireylerin bilgi sahibi olmak istediği bir konudur. Konut kredisi için gerekli evraklar nelerdir? Ev kredisi çekerken istenen belgeler hakkında merak edilenleri derledik.
25.05.2021Ekonomi
TBB'den banka kredilerinin sektörel dağılımına ilişkin çalışma!
TBB'den banka kredilerinin sektörel dağılımına ilişkin çalışma! Türkiye Bankalar Birliği (TBB), banka kredilerinin sektörel dağılımına ilişkin yapılan çalışmaya göre, mart sonu itibarıyla sektörünün kullandırdığı 3 trilyon 925 milyar TL nakdi kredilerin yüzde 76'sı ticari, yüzde 24'ü ise bireysel kredilerden oluştu.
11.05.2021Ekonomi
İngiltere'de konut kredileri martta 35,6 milyar sterline yükseldi
İngiltere'de konut kredileri martta 35,6 milyar sterline yükseldiİngiltere’de 2021 yılının mart ayında konut kredisi borçlanması 35,6 milyar sterline yükseldi.
5.05.2021Emlak
İngiltere'de konut kredileri yükseldi
İngiltere'de konut kredileri yükseldiİngiltere’de 2021 yılının mart ayında konut kredisi borçlanması 35,6 milyar sterline yükseldi.
4.05.2021Uzmanpara
Talep arttı! Fiyatı 8 milyon lira
Talep arttı! Fiyatı 8 milyon liraMuğla'nın Marmaris ilçesinde, koronavirüs salgını ile ilgili alınan tedbirler nedeniyle büyükşehirde evlerinde kalanlar hayal kurdukları müstakil ev ve villalara talebi artırdı. Artan talep ve özel villaların az olması nedeniyle fiyatlar İspanya ile Fransa'nın dünyaca ünlü turizm şehirleri ile yarışır duruma geldiği bildirildi.
2.05.2021Ekonomi
Bankacılık sektörünün ilk çeyrek net karı 16 milyar liraya yükseldi
Bankacılık sektörünün ilk çeyrek net karı 16 milyar liraya yükseldiBankacılık sektörünün Ocak-Mart döneminde net kârı yıllık bazda yüzde 4.3 artışla 16 milyar liraya yükseldi.
30.04.2021Ekonomi
Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması
Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Enflasyonun 2021 sonunda yüzde 12,2 olarak gerçekleşeceğini, 2022 sonunda yüzde 7,5'e gerileyeceğini tahmin ediyoruz." dedi.
29.04.2021Uzmanpara
Son dakika: Merkez Bankası enflasyon tahminini açıkladı
Son dakika: Merkez Bankası enflasyon tahminini açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Enflasyonun 2021 sonunda yüzde 12,2 olarak gerçekleşeceğini, 2022 sonunda yüzde 7,5'e gerileyeceğini tahmin ediyoruz." dedi.
29.04.2021Ekonomi
Toplam kredi stoku şubat sonunda arttı
Toplam kredi stoku şubat sonunda arttıTürkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi üyesi kuruluşlar tarafından kullandırılan nakdi krediler şubatta geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 30 artarak 3 trilyon 775 milyar liraya çıktı.
19.04.2021Uzmanpara
Başkan Sandal: Gerekeni yapacağız
Başkan Sandal: Gerekeni yapacağızİzmir Bayraklı’da vatandaşların “deprem toplanma alanı” olarak kullandığı alana trafo yapılmak istenmesi tepkilere neden oldu. Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Ortada bir risk varsa biz vatandaşımızdan yana gerekeni yapacağız” dedi
19.03.2021Gündem
Bakan Kurum: Depremle mücadele terörle mücadele kadar önemlidir
Bakan Kurum: Depremle mücadele terörle mücadele kadar önemlidirÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Biz bakanlık olarak, depremle mücadeleyi sadece bir istikbal mücadelesi olarak değil, dahası istiklal mücadelesi olarak görüyoruz. Depremle mücadele terörle mücadele kadar önemlidir. Bir milli güvenlik meselesidir. Hatta terörün ve savaşların bile bu millete yapamadığını, maalesef deprem yapabilir diyoruz." ifadesini kullandı.
16.03.2021Siyaset
Kentsel dönüşümü garanti edecek
Kentsel dönüşümü garanti edecekEmlak Katılım Bankası, yeni finansman modelleriyle vatandaşlar ile müteahhitler arasındaki sözleşmelerin içerisinde garantör olacak. Vatandaşlar mağduriyet yaşamadan evine kavuşacak
7.03.2021Ekonomi
Bakan Kurum: Kentsel dönüşüm için 3 ana finansman çözümü geliştirdik
Bakan Kurum: Kentsel dönüşüm için 3 ana finansman çözümü geliştirdikÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Emlak Katılım Bankası ile kentsel dönüşüm için 3 ana finansman çözümü geliştirdiklerini belirterek, "Emlak Katılım Bankamız, geliştirdiği yeni finansman modelleriyle hem güçlendirmede hem yerinde dönüşümde hem de alansal dönüşümde vatandaşlar ile müteahhit firmalar arasındaki imzalanacak sözleşmelerin içerisinde bir garantör rolü olacak" dedi.
6.03.2021Siyaset
Bakan Kurum: Kentsel dönüşüm için 3 ana finansman çözümü geliştirdik
Bakan Kurum: Kentsel dönüşüm için 3 ana finansman çözümü geliştirdikÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Emlak Katılım Bankası ile kentsel dönüşüm için 3 ana finansman çözümü geliştirdiklerini belirterek, "Emlak Katılım Bankamız, geliştirdiği yeni finansman modelleriyle hem güçlendirmede hem yerinde dönüşümde hem de alansal dönüşümde vatandaşlar ile müteahhit firmalar arasındaki imzalanacak sözleşmelerin içerisinde bir garantör rolü olacak" dedi.
6.03.2021Ekonomi
Bsmv Nedir, Nasıl Hesaplanır? Bsmv Açılımı Ne Demektir?
Bsmv Nedir, Nasıl Hesaplanır? Bsmv Açılımı Ne Demektir?Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi kısa tabiri ile BSMV, bankaların elde etmiş oldukları durumda komisyon ve ücret gelirlerinin yanı sıra, sigorta şirketlerinin poliçelerinde göstermiş oldukları prim tutarlarının yüzde 5’i kadar oranında alınan vergiyi ifade eder. Sizin için BSMV nedir, nasıl hesaplanır? BSMV açılımı ne demektir konularını detayları ile birlikte derledik.
82 bin kişi ilk defa ihtiyaç kredisi kullandı
82 bin kişi ilk defa ihtiyaç kredisi kullandıTürkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi üyesi kuruluşlar tarafından kullandırılan nakdi krediler ekim sonu itibarıyla geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 42 artarak 3 trilyon 827 milyar liraya çıktı. Öte yandan Ekim ayında 82 bin kişi ihtiyaç kredisini, 19 bin kişi de konut kredisini ilk kez kullanırken, kredi kartı kullanan kişi sayısı 277 bin oldu. Bu dönemde 84 bin kişi ise ilk defa kredili mevduat hesabı kullandı.
10.12.2020Uzmanpara
Konut kredilerinin yarıdan fazlası 4 ilde
Konut kredilerinin yarıdan fazlası 4 ildeBankacılık sektörünün avantajlı faiz imkanı ve uygun ödeme koşulları, konut kredilerini tarihi yüksek seviyelerine taşırken, yılın 9 aylık döneminde kredi bakiyesi yaklaşık 80 milyar liralık artışla 280 milyar liraya dayandı. Konut kredilerinin yarısından fazlası da Türkiye'nin en büyük 4 ilinde kullanıldı.
6.11.2020Uzmanpara
Konut kredisi nasıl alınır? Ev kredisi en uygun faiz oranları ve hesaplama yöntemleri
Konut kredisi nasıl alınır? Ev kredisi en uygun faiz oranları ve hesaplama yöntemleriEv sahibi olmak isteyenler konut kredileri ile ilgili detayları araştırıyorlar. Konut kredisi faiz oranları ve vade imkanları ise araştırılan ayrıntılar arasında bulunuyor. İşte Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank konut kredileri faiz oranları ve vade imkanları...
27.10.2020Uzmanpara
Ev Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır? En Basit Yöntem İle Ev Kredisi Nasıl Hesaplanır?
Ev Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır? En Basit Yöntem İle Ev Kredisi Nasıl Hesaplanır?Herkesin hayali kendilerine ait güzel bir eve sahip olmaktır. Orta gelir düzeyine sahip kişiler de kolay bir şekilde ev alabilmek için kredi çekerler. Bu nedenle bankalar arasından iyi bir araştırma yapılmalıdır. Buna göre ev kredisi alınarak ev sahibi olunabilir. İşte, ev kredisi hesaplama detayları.
4.10.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

merkez bankasışahap kavcıoğluenflasyonfaizbanka

Konut Kredileri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.