Kooperatif

Kooperatif

Son dakika Kooperatif haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kooperatif gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kooperatif haber sayfamızda...

Kooperatif

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.335 kooperatif haberi bulunmuştur.
Gücünü kanıtladı
Gücünü kanıtladı13’üncü projesi İzmir Körfez Evleri’ni, zorlu zemin ve pandemi şartlarına rağmen eksiksiz şekilde tamamlayan Ege-Koop Başkanı Hüseyin Aslan, “37 yılda, 20’nin üzerinde yeni mahalle kurduk” dedi
15.06.2021Ege
‘81 ilin vekiliyim’
‘81 ilin vekiliyim’AK Parti İzmir Milletvekili Çankırı, Mardin’de başlayan İzmir’de devam eden siyasi yolculuğunu Milliyet’e anlattı: “Ege’nin incisi kent, 81 şehirden herkese ev sahipliği yapıyor. Herkesin vekiliyim. Her kesime eşit mesafedeyim”
14.06.2021Siyaset
Yayıncılığın özgün sesi
Yayıncılığın özgün sesiİzmir Yazarlar Kooperatifi, 2021 yılında dört nitelikli eseri yayın hayatına kazandırdı. Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Doğu, “Amacımız, kaliteli kitapları uygun bedelle okuyucuya ulaştırmak” diyor
6.06.2021Ege
‘Milletimiz fitnelere geçit vermedi’
‘Milletimiz fitnelere geçit vermedi’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İstiklalimize göz dikenleri nasıl pişman ettiysek aşımıza, işimize, ekmeğimize, huzurumuza kastedenleri de aynı şekilde hüsrana uğratmak boynumuzun borcudur” dedi.
5.06.2021Siyaset
Kadın kooperatiflerine 60 ay vadeli 500 bin TL
Kadın kooperatiflerine 60 ay vadeli 500 bin TLHalkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Kadın Kooperatifleri Destek Paketi kapsamında makine, ekipman ve ticari araç alımı ile istihdam destek ve işletme sermayesi finansmanına 6 ay anapara ödemesiz, 60 aya varan vadeyle 500 bin TL’ye kadar destek sunacağız” dedi
5.06.2021Ekonomi
Salihli’nin üreten kadınlarına ziyaret
Salihli’nin üreten kadınlarına ziyaretSalihli Belediye Meclisi’nin kadın üyeleri, S.S. Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni ziyaret etti.
5.06.2021Ege
Esnaf nefes almaya başladı
Esnaf nefes almaya başladıBaşta kafe ve restoranlar olmak üzere normalleşmeyi dört gözle bekleyen esnaf, 1 Haziran’da kapılarını açtı. Önlemler kapsamında hizmete başlayan işletmeler, turizm sezonunda pandeminin zararlarını telafi etmek istiyor
2.06.2021Ege
TOPRAĞINIZI SATMAYIN!
TOPRAĞINIZI SATMAYIN!Belediyenin ürettiği yer fıstıklarını dağıtan Başkan Oktay, “Günü kurtarmak yerine üretip geleceğimizi kazanalım” dedi
31.05.2021Ege
Deprem zirvesi
Deprem zirvesiBayraklı Belediye Başkanı Sandal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundu, “Riskli binaların yıkılıp yeniden yapılması sürecinde iki yılı ödemesiz 18 yıl sıfır faizli kredi, riskli tüm yapılarda geçerli olsun” dedi
29.05.2021Ege
Karakter Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Karakter Nasıl Tanımlanır?
Karakter Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Karakter Nasıl Tanımlanır?Karakter teknoloji, edebiyat, felsefe ve günlük alanda kullanılmakta olan bir ifadedir. Bu bakımdan karakter kelimesinin kullanımı yaygındır. Bazen bir imge, bazen bir kişilik, bazen de bir özellik olarak ifade edilir. Peki, karakter ne demektir? Karakter hangi şekillerde kullanılmaktadır? Karakter, Türkçe bir kelime midir? Türk Dil Kurumu karakteri nasıl açıklamaktadır? İşte, karakter ve kullanımını içeren detaylar.
29.05.2021Eğitim
Kooperatif Nedir? Kooperatif Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?
Kooperatif Nedir? Kooperatif Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?Ekonomik alanda ürün ve hizmet pazarlamalarında daha etkin yollar bulunmaktadır. Bu etkin yolların kullanılması için ortaklaşa adım atmak gerekmektedir. Örneğin kooperatifleşme bu ortak olarak yapılan faaliyetlerden sayılır. Peki, kooperatif ne demektir? Kooperatif hangi şekillerde kullanılmaktadır? Kooperatif, Türkçe bir kelime midir? Türk Dil Kurumu kooperatifi nasıl açıklamaktadır? İşte, kooperatif ve kullanımını içeren detaylar.
29.05.2021Eğitim
Tarladan sofralara
Tarladan sofralaraFethiye Belediyesi, S.S. Likya Fethiye Kadın Girişimi, Üretim, İşletme ve Kalkınma Kooperatifi ile Fethiye Ata Tarımsal Kalkınma Kooperatifi işbirliğinde 270 dönümlük tarım arazisinde başlatılan ‘Bizim Bahçe’ projesi İncirliköy Mahallesi’nde devam etti.
25.05.2021Ege
Kurulan şirket sayısında büyük artış
Kurulan şirket sayısında büyük artışTürkiye genelinde Nisan ayında kurulan şirket sayısı yıllık bazda yüzde 204.5, aynı dönemde kapanan şirket sayısı da yüzde 130.1 arttı.
21.05.2021Ekonomi
Kurulan şirket sayısı azaldı
Kurulan şirket sayısı azaldıKurulan şirket sayısı, nisanda bir önceki aya göre yüzde 21,3 azalarak 8 bin 565, kapanan şirket sayısı da yüzde 1,6 gerileyerek 957 oldu.
21.05.2021Uzmanpara
Ücretsiz süt dağıtımı
Ücretsiz süt dağıtımıÇANAKKALE’nin Gelibolu ilçesine bağlı Kavakköy beldesinde, S.S. Kavakköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından üreticiye destek olmak için alınan 2 bin 200 litre süt, halka ücretsiz dağıtıldı.
21.05.2021Ege
Thodex'in yazılımcılarından Oral Çınar adli kontrolle serbest bırakıldı
Thodex'in yazılımcılarından Oral Çınar adli kontrolle serbest bırakıldıTHODEX soruşturmasında şirketin yazılımcılarından şüpheli Oral Çınar, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince, hakkında yurt dışına çıkmamak şeklinde adli kontrol tedbiri uygulanarak, serbest bırakıldı.
18.05.2021Ekonomi
İklim için bireysel çözümler
İklim için bireysel çözümler15 Mayıs Dünya İklim Günü vesilesiyle artık iklim krizi olarak anılan iklim değişikliğine karşı bireysel olarak neler yapabileceğimizi hatırlayalım
15.05.2021Cumartesi
Kooperatif Nasıl Kurulur? Kooperatif Çeşitleri Nelerdir?
Kooperatif Nasıl Kurulur? Kooperatif Çeşitleri Nelerdir?Kooperatif, insanların ihtiyaçlarını küçük bir maliyetle karşılamak için kurulan ve kar amacı gütmeyen karşılıklı dayanışma, yardım ve kefalet sureti ile kurulan tüzel kişiliklerdir. Kooperatifler, Kooperatifler Kanunu ile düzenlenmiş olan ve ülkemizde uygulamada sıkça görülen bir alandır. Kooperatif nasıl kurulur? Kooperatif çeşitleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
10.05.2021Eğitim
Hemen aynısını yapmaya başladılar! Ayda 3 bin lira tasarruf...
Hemen aynısını yapmaya başladılar! Ayda 3 bin lira tasarruf...Zonguldak'ın Devrek ilçesinde, bahçelerindeki sebze ve meyveleri satmak için 2010'da 8 kadının bir araya gelmesiyle kurulan kooperatif, bugün 30'a yakın kadına istihdam sağlıyor. Kooperatif, üretim merkezine çevrilen eski köy okulunda, güneş enerji sistemiyle elektriğini de üretmeye başladı.
10.05.2021Ekonomi
Bakan açıkladı! 150 bin liralık hibe desteği devam edecek
Bakan açıkladı! 150 bin liralık hibe desteği devam edecekTicaret Bakanı Mehmet Muş, Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı (KOOP-DES) kapsamında kadın kooperatiflerine verilen 150 bin liraya kadar hibe desteğinin bu yıl da devam ettiğini belirterek, 57 ilde faaliyet gösteren 127 kadın kooperatifin 140 projesine hibe desteği sağlanacağını açıkladı.
7.05.2021Ekonomi
Tiyatrolardan bakanlığa ‘son gün’ çağrısı
Tiyatrolardan bakanlığa ‘son gün’ çağrısıKültür ve Turizm Bakanlığı’nın tiyatrolara ilişkin yönetmeliğinde değişikliğe gidildi. Maddi destek için dosya teslim tarihi 10 Temmuz’dan 30 Mayıs’a çekildi. Tam kapanmada projeleri askıya alınan tiyatrolar bakanlığa süreyi erteleme çağrısında bulundu
Ticaret Bakanlığı nisan ayı veri bültenini yayımladı
Ticaret Bakanlığı nisan ayı veri bültenini yayımladıGenel Ticaret Sistemi'ne (GTS) göre ihracat nisanda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 109,02 artarak 18 milyar 766 milyon dolara, ithalat da yüzde 61,41 yükselişle 21 milyar 886 milyon dolara çıktı. Geçen ay bugüne kadarki en yüksek nisan ayı ihracat rakamına ulaşıldı.
3.05.2021Ekonomi
Tam kısıtlama öncesi Bursa'da kilometrelerce su kuyruğu
Tam kısıtlama öncesi Bursa'da kilometrelerce su kuyruğuBursa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede "tam kapanma" tedbirleri kapsamında 17 Mayıs'a kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasına saatler kala, Uludağ'ın eteklerindeki kaynak suyu tesisinde yoğunluk yaşandı.
29.04.2021Gündem
Kooperatif kurup girişimci oluyorlar
Kooperatif kurup girişimci oluyorlarÇeşitli ülkelerden gelen kadın girişimcilerin katıldığı fuarda, kooperatifleşen Türk kadınlarının fazlalığı dikkat çekiyor.
29.04.2021Gündem
Milaslı kadınlar güçlerini birleştirdi
Milaslı kadınlar güçlerini birleştirdiSekiz kadın hem geleneksel el halısını yaşatmak hem de çocukları için iş kapısı açmak için kooperatif kurdu. Bodrum yolunda satış yeri için de destek çağrısı yaptı
28.04.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirgazetezonguldaktdk

Kooperatif ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.