Koruyucu Aile

Koruyucu Aile

Son dakika Koruyucu aile haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Koruyucu aile gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Koruyucu aile haber sayfamızda...

Koruyucu Aile

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.365 koruyucu aile haberi bulunmuştur.
Emine Erdoğan, devlet korumasındaki çocukların hazırladığı tiyatro gösterisini izledi
Emine Erdoğan, devlet korumasındaki çocukların hazırladığı tiyatro gösterisini izlediCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) "Hayata Köprü Sanat Projesi"nin pilot olarak uygulandığı Zeytinburnu Çocuk Evleri Sitesi'nde tiyatro eğitimi alan devlet korumasındaki çocuklar ve gençlerin hazırladığı "Buğday Tanesi" isimli tiyatro gösterisini izledi.
10.07.2021Gündem
Son dakika... Elmalı Davası'nda dikkat çeken rapor! Korkunç şüphe...
Son dakika... Elmalı Davası'nda dikkat çeken rapor! Korkunç şüphe...Antalya'da kız çocuğu G.E.G. (7) ile ağabeyi İ.E.G.'nin (10), cinsel istismara uğradığı iddiasına ilişkin Ayvalık Sosyal Hizmet Merkezi'nde görevli Uzman psikolog Deniz Karasapan'ın mahkemenin talebi üzerine çocuklarla görüşerek hazırladığı rapor, davanın görüldüğü Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na gönderildi. DHA'nın ulaştığı 12 Şubat 20121 tarihli raporda, "Babaannenin çocuklarda gözlemlediğini öne sürdüğü fiziksel ve psikolojik problemlerin olmadığı tespit edilmiş, çocuklar sorulduğunda da bu fiziksel sıkıntıları yaşamadıklarını beyan etmektedir" denildi.
2.07.2021Gündem
Emine Erdoğan: Çocuklara yönelen kirli ellere asla toleransımız yoktur
Emine Erdoğan: Çocuklara yönelen kirli ellere asla toleransımız yokturCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Her bir çocuk istismarı, kalbimizde onulmaz yaralar açıyor. Çocuklara yönelen kirli ellere asla toleransımız yoktur" dedi.
30.06.2021Siyaset
Çocuk evlerinde hedef olimpiyatlar
Çocuk evlerinde hedef olimpiyatlarAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuk evlerinde büyüyen çocukların hayallerini desteklemeye devam ediyor.
26.06.2021Gündem
30 Haziran 'Koruyucu Aile Günü' olarak kutlanacak
30 Haziran 'Koruyucu Aile Günü' olarak kutlanacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı, 30 Haziran'ın "Koruyucu Aile Günü" olarak kutlanmasına ilişkin genelge, Resmi Gazete'de yayımlandı.
24.06.2021Siyaset
Aydın'da bir aile dört kuşaktır evlat edinilen çocuklarla büyüyor
Aydın'da bir aile dört kuşaktır evlat edinilen çocuklarla büyüyorAydın'ın Buharkent ilçesinde üvey babaannesi ve babası gibi kendisi de evlatlık edinilen Muammer Yalçın, birini evlat edindiği, diğerine koruyuculuk yaptığı iki çocuğa babalık ediyor. Yalçın, "Beni evlat edinen babamın bana nasıl baktığını biliyordum. Ben en çok babamı kendime örnek alırım. Benim hep yanımda olmuştur. Öz babam olsa ancak bu kadar sevgi gösterirdi. Biz de böyle bir şey yapmak istedik" dedi.
20.06.2021Yaşam
Aydın'da bir aile dört kuşaktır evlat edinilen çocuklarla büyüyor
Aydın'da bir aile dört kuşaktır evlat edinilen çocuklarla büyüyorAydın'ın Buharkent ilçesinde üvey babaannesi ve babası gibi kendisi de evlatlık edinilen Muammer Yalçın, birini evlat edindiği, diğerine koruyuculuk yaptığı iki çocuğa babalık ediyor. Yalçın, "Beni evlat edinen babamın bana nasıl baktığını biliyordum. Ben en çok babamı kendime örnek alırım. Benim hep yanımda olmuştur. Öz babam olsa ancak bu  kadar sevgi gösterirdi. Biz de böyle bir şey yapmak istedik" dedi.
20.06.2021Gündem
Evlat Edinme Şartları Nelerdir? (2021) Evlat Edinme Süreci Hakkında Bilgiler
Evlat Edinme Şartları Nelerdir? (2021) Evlat Edinme Süreci Hakkında BilgilerÜlkemizde evlat edinmek isteyen çoğu kişi, internet üzerinden evlat edinmek hakkındaki bilgileri araştırmaktadır. Her isteyen kişi evlat edinememektedir. Evlat edinmek için kişilere iletilen belirli şartlar vardır. Bu şartların yerine getirilmesi halinde evlan edinme uygunluğu sağlanmış olur. Peki, Evlat edinme şartları nelerdir? (2021) Evlat edinme süreci hakkında bilgiler nelerdir? Sizin için tüm detayları ile derledik.
20.06.2021Yaşam
Küçük Ünsal'ın aile hayali koruyucu baba şefkatiyle gerçek oldu
Küçük Ünsal'ın aile hayali koruyucu baba şefkatiyle gerçek olduArdahan'da yaşayan Hüseyin ve Nezaket Bayaroğlu çifti, 4 yıl önce koruyucu ailesi oldukları 8 yaşındaki Ünsal Genç'in aile hayalini gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyor.
18.06.2021Yaşam
Nesli tükenen filleri korumak için isim verilecek
Nesli tükenen filleri korumak için isim verilecekDoğu Afrika ülkesi Kenya'da hükümet, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan filleri korumak için her file isim verme kararı aldı.
15.06.2021Dünya
Koruyucu Aile Nedir, Ne Yapar? Koruyucu Aile Ne Kadar Maaş Alır?
Koruyucu Aile Nedir, Ne Yapar? Koruyucu Aile Ne Kadar Maaş Alır?En merak edilen konular içerisinde koruyucu aileler geliyor. Genel ifadesiyle çocuklara sahip çıkma şekli üzerinden ele alınan koruyucu aileler, belli başlı niteliklere ve görevlere sahiptir. Peki, koruyucu aile nedir, ne yapar? Koruyucu aile ne kadar maaş alır? İşte bu kelime grubu için merak edilen bilgiler.
13.06.2021Eğitim
Koruyucu Aile Nasıl Olunur? Koruyucu Aile Olmak İsteyenler Nereye Başvurmalı?
Koruyucu Aile Nasıl Olunur? Koruyucu Aile Olmak İsteyenler Nereye Başvurmalı?Çocuklar kendi aileleri yanında pek çok sorun yaşayabiliyor. Çocuklar yaşanan sorunlarla zor bir süreç geçirebiliyor. Koruyucu aileler çocukların zor süreçleri atlatmasını ve eski hayatına düzenli olarak devam etmesine yardımcı oluyor. Koruyucu ailenin nasıl olunduğu da merak ediliyor. Koruyucu aile nasıl olunur? Koruyucu aile olmak isteyenler nereye başvurmalıdır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
19.05.2021Eğitim
“Doğurmadığımı unuttum”
“Doğurmadığımı unuttum”6 yıl önce bekar bir kadın olarak koruyucu anne olan Selda G. “Kızımla öyle kuvvetli bir ilişkimiz var ki, inanın bazen doğurmadığımı unutuyorum” diyor
9.05.2021Pazar
Türkiye nüfusunun yüzde 27,2'si çocuk
Türkiye nüfusunun yüzde 27,2'si çocukTürkiye'nin, geçen yıl sonu itibarıyla 22 milyon 750 bin 657 olarak belirlenen çocuk nüfusu, ülke nüfusunun yüzde 27,2'sini oluşturdu.
20.04.2021Ekonomi
Odasından çıkmayanların hastalığı: Hikikomori
Odasından çıkmayanların hastalığı: HikikomoriUzak Doğu ülkelerinde özellikle Japonya’da giderek artan “Hikikomori” hastalığı, çağın hastalığı olarak nitelendiriliyor. Japonca bir sözcük olan ve “İçeri çekilme, hapsedilmiş olma” anlamını taşıyan hikikomori, insanlardan kaçma, tek yaşamı güvenilir hissetme, bireyin kendini sosyal hayattan izole etmesi şeklinde görülüyor. Bu kişilerin yaşamdan elini ayağını çekip temel ihtiyaçları dışındaki tüm zamanlarını odalarında geçirdiklerini belirten uzmanlar, aşırı koruyucu aile tutumları ve teknoloji bağımlılığının hastalığı tetiklediğine dikkat çekiyor. Uzmanlar, sosyal etkileşimin ve aile bağlarının güçlendirilmesinin önemini vurguluyor.
14.04.2021Ruh Sağlığı
Biyolojik baba ortaya çıktı, aile yıkıldı! Gerçeği tesadüfen öğrenmiş
Biyolojik baba ortaya çıktı, aile yıkıldı! Gerçeği tesadüfen öğrenmişAdana'da doğal yollarla çocuk sahibi olamayan Ayça ve Atakan Çatal çiftinin 2 yıl önce evlat edindikten sonra 'Mustafa Kemal' ismini verdikleri çocuklarının biyolojik babası Aziz Ö'nün, boşandığı eşinin hamile olduğunu bilmediği, yardım talebi için başvurduğu kurumda bebeğinden haberdar olduğu ortaya çıktı. Resmiyette 'Umut' ismini alan bebeği için 2019 yılından bu yana hukuk mücadelesi verdiğini anlatan Aziz Ö., "Eşimin hamile olduğunu bilmiyordum. Dinen hamile bir kadını boşamak günah. Onu bilsem boşamazdım. Umut'un 2 kardeşi daha var. Diyarbakır'daki evimde kardeşleriyle beraber yaşıyorum" dedi.
25.03.2021Haberler
Son dakika... Biyolojik baba ortaya çıktı, aile yıkıldı! Gerçeği tesadüfen öğrenmiş
Son dakika... Biyolojik baba ortaya çıktı, aile yıkıldı! Gerçeği tesadüfen öğrenmişAdana'da doğal yollarla çocuk sahibi olamayan Ayça ve Atakan Çatal çiftinin 2 yıl önce evlat edindikten sonra 'Mustafa Kemal' ismini verdikleri çocuklarının biyolojik babası Aziz Ö'nün, boşandığı eşinin hamile olduğunu bilmediği, yardım talebi için başvurduğu kurumda bebeğinden haberdar olduğu ortaya çıktı. Resmiyette 'Umut' ismini alan bebeği için 2019 yılından bu yana hukuk mücadelesi verdiğini anlatan Aziz Ö., "Eşimin hamile olduğunu bilmiyordum. Dinen hamile bir kadını boşamak günah. Onu bilsem boşamazdım. Umut'un 2 kardeşi daha var. Diyarbakır'daki evimde kardeşleriyle beraber yaşıyorum" dedi.
25.03.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika aşı açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika aşı açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "Sosyal Atama Töreni"nde konuşma yaptı. 50 milyon doz aşının geleceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde şu anda aşı sıkıntısı var biz ise aşı konusunda attığımız adımlarla süratle aşılarımızı aldırmaya başladık' dedi.
26.01.2021Siyaset
Koruyucu aileler altı bini geçti
Koruyucu aileler altı bini geçtiAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye genelinde koruyucu aile sayısının 6 bin 481’e yükseldiğini açıkladı.
24.01.2021Gündem
Bakan Selçuk koruyucu aile sayısını açıkladı
Bakan Selçuk koruyucu aile sayısını açıkladıAile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koruma altına alınan çocukların sıcak bir aile ortamında yetişmeleri için başlattıkları "koruyucu aile hizmeti" kapsamında koruyucu aile sayısının 6 bin 481’e yükseldiğini söyledi.
23.01.2021Siyaset
26 Aralık 2020 Magazin Haberleri Bülteni
26 Aralık 2020 Magazin Haberleri Bülteni26 Aralık 2020 Magazin Haberleri Bülteni
26.12.2020Magazin
Noel anne Arzu!
Noel anne Arzu!Arzu Oş, önceki gün Nişantaşı’ndaydı.
26.12.2020Cadde
'MasterChef her yaştan seyircinin içindeki gurmeyi ortaya çıkardı'
'MasterChef her yaştan seyircinin içindeki gurmeyi ortaya çıkardı'TV8'in ilgiyle izlenen yarışma programı 'MasterChef Türkiye', gastronomi ve gastronomi eğitimine ilginin artmasına, şehirlerin ve yöresel yemeklerinin tanıtımına, sosyal sorumluluk alanında farkındalık oluşmasına da katkı sağlıyor. Programın yapımcısı İrem Kanan, "Bence MasterChef'in sırrı samimiyet. Şeflerimizin birer öğretmen gibi olduğunu düşünüyorum. Yarışmacılarımız da esasında öğrenci" dedi.
21.12.2020Cadde
Eski çete üyesi yılın öğretmeni seçildi
Eski çete üyesi yılın öğretmeni seçildiEski bir çete üyesi olan Darrion Cockrell "Bu yolda bana yardımcı olan eğitimciler olmasaydı bugün bulunduğum yerde olamazdım" dedi.
15.12.2020Dünya
Tuvalete terk edilen 3 günlük bebek, devlet korumasında
Tuvalete terk edilen 3 günlük bebek, devlet korumasındaSamsun'un Çarşamba ilçesinde bir iş yerinin tuvaletine terk edilen 3 günlük kız bebek, 4 gün hastanede gözlem altında tutulduktan sonra devlet koruması altına alındı. Kurum bakımında kalacak bebek, Koruyucu Aile Programı'na dahil edilecek.
9.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koruyucu ailecumhurbaşkanıRecep Tayyip ErdoğanMuammer Yalçınevlatlık

Koruyucu Aile ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.