Köy

Köy

Son dakika köy haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan köy gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan köy haber sayfamızda...

Köy

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 26.135 koy haberi bulunmuştur.
Kastamonu'da kaçak kazıya gözaltı
Kastamonu'da kaçak kazıya gözaltıKastamonu’ya gelerek, kendilerini Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) görevlisi olarak tanıtarak, define aramak için kaçak kazı yapan 11 kişi gözaltına alındı. Çalışmalar sırasında, camiden anons yaptırarak, köy halkının bölgeye gelmesinin tehlikeli ve yasak olduğunu duyurdu.
13.06.2021Haberler
'AFAD görevlisiyiz' diyerek, kaçak kazı yapan 11 kişiye gözaltı
'AFAD görevlisiyiz' diyerek, kaçak kazı yapan 11 kişiye gözaltıKastamonu’ya gelerek, kendilerini Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) görevlisi olarak tanıtarak, define aramak için kaçak kazı yapan 11 kişi gözaltına alındı. Çalışmalar sırasında, camiden anons yaptırarak, köy halkının bölgeye gelmesinin tehlikeli ve yasak olduğunu duyurdu.
13.06.2021Gündem
Son dakika... MEB'den karne kararı! Gözler 18 Haziran'da e-Okul'a çevrildi
Son dakika... MEB'den karne kararı! Gözler 18 Haziran'da e-Okul'a çevrildiGelen son dakika haberine göre; 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin gözler 18 Haziran'a çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin merakla beklediği karnelerle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İşte haberin ayrıntıları...
13.06.2021Gündem
Türkiye’ye daha çok ‘Dilek’ lazım
Türkiye’ye daha çok ‘Dilek’ lazımDilek Livaneli öğretmenliğe köy okulunda başlayıp yarattığı farkla mesleğini küresel boyuta taşıyan bir eğitim kahramanı. Hikâyesini ‘Bir Dilek Yetmez’ adlı kitabında anlattı. İlham verici bu kitap umutlarımızı tazelerken başucumuzda durmalı...
13.06.2021Kültür Sanat
Haziran'da şoke eden görüntü! Bir anda bastırdı
Haziran'da şoke eden görüntü! Bir anda bastırdıBursa'da etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, önlem almaya çalıştı. Öte yandan Kırıkkale'de etkili olan sağanak yağış nedeniyle taşan dereler, Delice ilçesi Çerikli beldesi ile Ahılı Köyünde sel baskınlarına neden oldu. Ev ve işyerlerinin zemin ve bodrum katları sular altında kalırken, taşkın nedeniyle göle dönüşen cadde ve sokaklardaki araçlar ise tavalarına kadar su içerisinde kaldı.
13.06.2021Gündem
Belediye başkanına silahlı saldırı! Telefonda ‘işlem tamam’ demiş
Belediye başkanına silahlı saldırı! Telefonda ‘işlem tamam’ demişTrabzon'da Yomra Belediye Başkanı İYİ Parti'li Mustafa Bıyık’a silahlı saldırıda bulunan H.A.’nın, olayın ardından bir binaya girdiği, zilini çaldığı daireden çıkan kadının cep telefonunu alarak azmettirici olduğu öne sürülen T.K.’yı arayarak ‘işlem tamam’ dediği ortaya çıktı. İlçede ihalesi iptal edilen kültür merkezi inşaatı ile bağlantılı olduğu değerlendirilirken, gözaltına alınan şüphelilerin sorguları sürüyor.
12.06.2021Gündem
Bitlis'te 35 köy ve mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Bitlis'te 35 köy ve mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildiBitlis'te terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon nedeniyle söz konusu bölgede bulunan 35 köy ve bağlı mezralarında ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
12.06.2021Gündem
Muş'ta büyük korku! Çekirgeler ilerlemeye başladı
Muş'ta büyük korku! Çekirgeler ilerlemeye başladıMuş'un yüksek yamaçlarında sürü halinde görülen çalı çekirgeleri bölgede yaşayan vatandaşları endişelendiriyor. Şehrin ovasına doğru ilerlemeye başlayan çekirgelerin bu bölgeyi istila ettikleri bildirildi. İşte haberin ayrıntıları...
11.06.2021Gündem
Kömür torbasına renk ayarı geldi
Kömür torbasına renk ayarı geldiHava kirliliğiyle mücadele için kömür başta olmak üzere katı yakıtlara çevre ayarı geliyor. Taslak düzenlemeye göre, yerli ve ithal kömürler belgelendirilecek, ilin hava kirliliği durumuna göre kömür torbalarının rengi değişecek. İthal kömürde yeşil, birinci derece kirli illerde mavi, köylerde kırmızı torba kullanılacak, sosyal yardımlaşma kömürleri ‘beyaz’ torbayla dağıtılacak.
11.06.2021Ekonomi
İm Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? İmlemek, İm Koymak Ne Demektir?
İm Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? İmlemek, İm Koymak Ne Demektir?16. yüzyılda literatüre giren im kelimesinin sözlük anlamı paroladır. Günümüzde ise bu kelime, daha çok işaret anlamında kullanılır. Bu sözcükten türetilmiş olan mim de aynı anlama geldiği için iki kelime, cümle içerisinde birbirinin yerine kullanılabilir. İm ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? İmlemek, im koymak ne demektir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
11.06.2021Eğitim
Belde Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Belde Nereye Denir?
Belde Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Belde Nereye Denir?Artan şehirleşme ile artık yerleşim birimlerine verilen isimlerde artmıştır. Çünkü her bölge öne çıkan özellikleri, artan nüfusu ve ekonomik düzeni sayesinde kendini göstermektedir. Ancak bazı kişiler bu isimlere hakim olsalar da bazıları ilk duyduklarında araştırma ihtiyacı hisseder. Belde ismini de ilk kez duyanlar internet üzerinden hemen araştırma yapmaktadır. Peki, belde nedir? Nereye belde denir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.06.2021Eğitim
Muş'ta büyük korku! Çekirgeler ilerlemeye başladı
Muş'ta büyük korku! Çekirgeler ilerlemeye başladıMuş'un yüksek yamaçlarında sürü halinde görülen çalı çekirgeleri bölgede yaşayan vatandaşları endişelendiriyor. Şehrin ovasına doğru ilerlemeye başlayan çekirgelerin bu bölgeyi istila ettikleri bildirildi. İşte haberin ayrıntıları...
10.06.2021Gündem
Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ödeme tarihleri açıklandı mı? 1.100 TL emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?
Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ödeme tarihleri açıklandı mı? 1.100 TL emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?Kurban Bayramına sayılı günler kala vatandaşlar her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde ödenen 1.100 TL bayram ikramiyesi konusunda araştırmalarını sıklaştırdı. İlki Ramazan Bayramında ödenen 1.100 TL bayram ikramiyesinin ikinci Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatırılacak. Peki Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman hesaplara yatırılacak?
10.06.2021Ekonomi
Köy Altı Yerleşmeleri Nedir Ve Ortak Özellikleri Nelerdir?
Köy Altı Yerleşmeleri Nedir Ve Ortak Özellikleri Nelerdir?Köy ile birlikte aynı zamanda köyün alt yerleşme kısımları bulunmaktadır. Özellikle çok küçük alanlar ve yapıları olduğu için köy üzerinden bütün olarak ele alınır. Peki köy altı yerleşmeleri nedir ve ortak özellikleri nelerdir? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.
10.06.2021Eğitim
Tebliğ Mazbatası Nedir? Tebliğ Mazbatası Nerede Düzenlenir?
Tebliğ Mazbatası Nedir? Tebliğ Mazbatası Nerede Düzenlenir?Kanunda belirtilmiş olan makamların, ilgili kişileri bilgilendirmek ya da kişilerin bilgilendirildiğini kanıtlamak amacı ile gönderilen belgeler tebligat olarak isimlendirilmektedir. Tebliğ Mazbatası nedir? Tebliğ mazbatası nerede düzenlenir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.06.2021Eğitim
Genç ve kadınlara istihdam önceliği
Genç ve kadınlara istihdam önceliğiKaraburun Belediyesi, Tepeboz Mahallesi Yeniliman mevkiinde baştan sona yenilenen meydan düzenlemesi, Atatürk büstü, köylü pazarı ve belediyenin Mimasbel şirketi tarafından işletilecek kafeteryanın açılışını yaptı.
9.06.2021Ege
Karakılçıkta ilk hasat
Karakılçıkta ilk hasatİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in verdiği yerel tohumlarla Menderes’te bu yıl ilk kez ekilen karakılçık buğdayının hasadı yapıldı.
9.06.2021Ege
Tarım ve Orman Bakanlığı kuraklığı sahada yakından takip ediyor
Tarım ve Orman Bakanlığı kuraklığı sahada yakından takip ediyorTarım ve Orman Bakanlığı kuraklık kaynaklı olumsuzlukların en aza indirilmesi için tarımsal verileri yakından takip ederek sahada faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.
9.06.2021Ekonomi
Şeftali üreticisi kaliteyi artırmak için ağaçlarda "tekleme" yapıyor
Şeftali üreticisi kaliteyi artırmak için ağaçlarda "tekleme" yapıyorBilecik'in Osmaneli ilçesinde temmuz sonuna doğru hasadına başlayacakları şeftalinin kalitesini artırmak isteyen üreticiler, "tekleme" olarak bilinen yöntemle dallardaki meyve sayısını azaltıyor.
9.06.2021Ekonomi
Toprak Mahsulleri Ofisi Nedir, Ne İş Yapar? Kuruluş Amacı Ve Görevleri
Toprak Mahsulleri Ofisi Nedir, Ne İş Yapar? Kuruluş Amacı Ve GörevleriTarım üretimi açısından toprak mahsulleri ofisi büyük bir öneme sahiptir. Özellikle bu konuda yapılacak çalışmalar doğrultusunda denge ve güven sağlamanın önemli bir kurumudur. Peki toprak mahsulleri ofisi nedir, ne iş yapar? Kuruluş amacı ve görevleri üzerine merak edilen bilgiler.
8.06.2021Eğitim
Yerindelik Denetimi Nedir? Kısaca Hukukta Yerindelik Denetimi
Yerindelik Denetimi Nedir? Kısaca Hukukta Yerindelik DenetimiYerindelik denetimi hukukun önemli terimlerinden biridir. Vatandaşların da merak ettiği konulardan bir tanesidir. Bu nedenle konu ile ilgili olarak sürekli araştırmalar yapılmaktadır. Yerindelik denetimi nedir? Hukukta yerindelik denetimi ne anlama gelir? İşte, tüm detaylar.
8.06.2021Eğitim
Hicr Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Hicr Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiHicr suresi, Kur’an-ı Kerim’in 15. suresidir. Surenin geneli Mekke’de inmiştir. Yalnızca surenin 87.ayeti Medine’de inmiştir. Sure toplamda 99 ayetten oluşmaktadır. Mushaftaki sıralamada on beşinci, iniş sırasına göre ise elli dördüncü suredir. Hicr suresi, İbrahim suresinden sonra, Nahl süresinden önce gelmektedir.
8.06.2021Sureler
Bakan Pakdemirli, Yusufeli Barajı şantiyesinde incelemelerde bulundu
Bakan Pakdemirli, Yusufeli Barajı şantiyesinde incelemelerde bulunduTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Yusufeli Barajı'nda aralık sonu itibarıyla su tutmayı hedeflediklerini bildirdi.
8.06.2021Ekonomi
Taha Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Taha Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiTaha suresi, Kur’ an-ı Kerim’in 20. suresidir. Sure toplam 135 ayetten oluşmaktadır. Sure 16. cüzde yer almaktadır.
8.06.2021Sureler
Son dakika... Bakan Selçuk'tan LGS'de aynı soru iddiasına ilişkin açıklama
Son dakika... Bakan Selçuk'tan LGS'de aynı soru iddiasına ilişkin açıklamaLGS'de aynı soru iddiası üzerine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Örnek sorularımız herkes için örnek oluyor. İtiraz yolları belli müracaat yolları belli' dedi.
8.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

kastamonukaçak kazıgözaltıMustafa Bıyıkmuş ovası

Köy ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.