Kozan Selçuk Erkan

Kozan Selçuk Erkan

Son dakika Kozan Selçuk Erkan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kozan Selçuk Erkan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kozan Selçuk Erkan haber sayfamızda...

Kozan Selçuk Erkan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 30 kozan selçuk erkan haberi bulunmuştur.
İsrail, İran'ı nasıl vuracak? Dikkat çeken ABD detayı: İşin içinde petrol de var!
İsrail, İran'ı nasıl vuracak? Dikkat çeken ABD detayı: İşin içinde petrol de var! Orta Doğu son yılların en sıcak günlerini yaşıyor. İsrail’in, İran’ın 300'den fazla kamikaze silahlı insansız hava aracı ve füzeyle gerçekleştirdiği saldırıların ardından nasıl bir cevap vereceği ise büyük merak konusu. İsrail’in Suriye’deki İran Büyükelçiliği'ni vurmasıyla başlayan ve İran’ın saldırılarıyla devam eden sürecin yeni aşamasını uzmanlar, Milliyet.com.tr için yorumladı.
17.04.2024 Dünya
Yerli uçak gemisinin tasarımı ne anlatıyor? 'KAAN'dan sonraki en büyük proje olur'
Yerli uçak gemisinin tasarımı ne anlatıyor? 'KAAN'dan sonraki en büyük proje olur' Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından gözler yerli imkanlarla tasarlanıp inşa edilmesi planlanan uçak gemisine döndü. Savunma ve Denizcilik Araştırmacısı Kozan Selçuk Erkan, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Dizayn Proje Ofisi tarafından paylaşılan fotoğraflar üzerinden uçak gemisi tasarımına ilişkin olası senaryoları Milliyet.com.tr'ye anlattı.
28.02.2024 Gündem
Mavi Vatan'da fark attık! 'En büyük avantajı bilinmezlik, Yunanistan da göremeyecek'
Mavi Vatan'da fark attık! 'En büyük avantajı bilinmezlik, Yunanistan da göremeyecek' Türk Deniz Kuvvetleri tarafından envantere alınan TCG Derya, TCG İstanbul, TCG Arif Ekmekçi ve MARLİN SİDA, sahip oldukları özellikleriyle Türk donanması ve Türk savunma sanayisi için önemli bir kilometre taşı oldu. Savunma ve Denizcilik Uzmanı Kozan Selçuk Erkan, "Üretimde isterlere göre esneklik konusunda Türkiye dünyada tek. Kendi radarımızla Yunanistan'ın da olduğu pek çok donanmaya karşı fark yaratacağız" dedi.
20.01.2024 Gündem
Türkiye denizde AKYA ile vuracak! Yerli torpido gemiyi böyle batırdı
Türkiye denizde AKYA ile vuracak! Yerli torpido gemiyi böyle batırdı Hem denizaltıları hem gemileri vurmak için tasarlanmış su altı roketi AKYA'nın ilk atış testi başarıyla tamamlandı. Test atışında hedef geminin batırıldığı görüntüler paylaşılırken Savunma ve Denizcilik Araştırmacısı Kozan Selçuk Erkan, yerli ve milli AKYA ağır torpidosunu milliyet.com.tr'ye değerlendirdi.
29.12.2023 Gündem
Türkiye denizde AKYA ile vuracak! Yerli torpido gemiyi böyle batırdı
Türkiye denizde AKYA ile vuracak! Yerli torpido gemiyi böyle batırdı Hem denizaltıları hem gemileri vurmak için tasarlanmış su altı roketi AKYA'nın ilk atış testi başarıyla tamamlandı. Test atışında geminin batırıldığı görüntüler paylaşılırken Savunma ve Denizcilik Araştırmacısı Kozan Selçuk Erkan, yerli ve milli AKYA ağır torpidosunu milliyet.com.tr'ye değerlendirdi.
28.12.2023 Haberler
Eurofighter ile Yunanistan'a cevap! 'Doğru anlaşmayla kendi silahlarımızı da takarız'
Eurofighter ile Yunanistan'a cevap! 'Doğru anlaşmayla kendi silahlarımızı da takarız' Milli Savuma Bakanı Yaşar Güler'in, "40 adet Eurofighter almayı planlıyoruz" açıklaması gözleri İngiltere, Almanya, İspanya ve İtalya ortaklığında üretilen savaş uçağına çevirdi. Olası bir alımda F-102 uçaklarından sonra ilk kez delta kanatlı bir uçağa sahip olacak Türkiye, bu hamleyle Yunanistan'a cevap vermiş olacak. "Doğru anlaşma yapılırsa kendi silahlarımızı da takabiliriz" diyen Savunma ve Denizcilik Araştırmacısı Kozan Selçuk Erkan yorumladı.
20.11.2023 Gündem
Merkava tanklarından Mossad'a topyekun bozgun! Hamas İsrail'i nasıl gafil avladı?
Merkava tanklarından Mossad'a topyekun bozgun! Hamas İsrail'i nasıl gafil avladı? Hamas ve İsrail arasındaki savaş dördüncü gününe girerken, tüm dünya İsrail'in 'geçilmez' olarak lanse ettiği sınır yapısının Hamas tarafından nasıl delik deşik edildiğini merak ediyor.
10.10.2023 Dünya
Türkiye'nin tek rakibi İtalya! Dev ihale öncesi dikkat çeken hamle: 'Zamanlama çok iyi'
Türkiye'nin tek rakibi İtalya! Dev ihale öncesi dikkat çeken hamle: 'Zamanlama çok iyi' TCG Anadolu Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi’nin inşası ve hizmete alınmasıyla askeri gemi üretim yeteneklerini tüm dünyaya gösteren Türkiye, bu alanda önemli ihracat başarılarına imza atıyor. Halihazırda Pakistan ve Ukrayna’ya ihraç edilen ADA sınıfı Korvetler, Malezya ve Romanya’da bu kapsamda açılan ihalelerde yarışan aktörlerden birisi.
18.08.2023 Gündem
Hava tehditlerine kalkan! Aselsan geliştirdi: 'Dünyada örneği yok'
Hava tehditlerine kalkan! Aselsan geliştirdi: 'Dünyada örneği yok' Son günlerde gerek yurt içinde gerek yurt dışında oldukça hızlı günler yaşayan Türk savunma sanayii, ortaya koyduğu yeni ürünlerle de dikkat çekiyor. GÖKSUR yakın hava savunma sisteminin dünyada örneği olmadığına değinen uzmanlar, Türkiye’nin bu alanda dünyadaki en başarılı sistemi üretmiş olabileceği görüşünde.
21.07.2023 Ekonomi
Savunma sanayiinde bayrak değişimi! İşte yeni dönemin şifreleri...
Savunma sanayiinde bayrak değişimi! İşte yeni dönemin şifreleri... Yeni hükümet ve hemen ardından gelen atama kararlarıyla yeni dönemin kadrosu da şekillenmiş oldu. Savunma Sanayii Başkanlığı’nda Prof. Dr. İsmail Demir’in yerine ASELSAN CEO’su Haluk Görgün atandı. Peki yeni dönemde bizleri neler bekliyor? Yeni yol haritası nasıl olacak? Uzmanlar yorumladı...
7.06.2023 Ekonomi
Gökyüzünde KAAN, KIZILELMA ve ANKA 3 ortaklığı! 'KAAN sürünün çobanı olacak!'
Gökyüzünde KAAN, KIZILELMA ve ANKA 3 ortaklığı! 'KAAN sürünün çobanı olacak!' Geçtiğimiz 1 Mayıs günü Ankara’da bulunan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tesislerinde düzenlenen tören, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında Türk havacılık tarihine geçti. Savunma ve Denizcilik Araştırmacısı Kozan Selçuk Erkan, TUSAŞ tesislerinde gerçekleştirilen törende tanıtılan sistemler başta olmak üzere yerli sistemlerin gelecekte üstleneceği görevler hakkında önemli bilgiler paylaştı.
8.05.2023 Gündem
TCG Anadolu’da kritik kabiliyet! Dünyada ilk olur
TCG Anadolu’da kritik kabiliyet! Dünyada ilk olur TCG Anadolu’nun teslim töreninde oldukça önemli ama pek de dikkat çekmeyen bir detay vardı. Geminin önünde milli SİDA'lar konumlanmıştı ve bunlardan birinde sabit tipte hafif torpido kovanı ekliydi. TCG Anadolu’nun ıslak bölümlerinde SİDA taşıyabileceğine değinen uzmanlar, böyle bir kullanımı dünyada ilk kez Türkiye'nin yapabileceği görüşünde.
14.04.2023 Gündem
'Kuzgun' atışı sonrası dikkatler MARLIN'de: Karadeniz dahil yeterli olabilecek duruma geldiler
'Kuzgun' atışı sonrası dikkatler MARLIN'de: Karadeniz dahil yeterli olabilecek duruma geldiler Katı yakıtlı yerli seyir füzesi Kuzgun, silahlı insansız deniz aracı (SİDA) MARLIN'den başarılı bir şekilde test edildi. Böylece SİDA'dan ilk defa radar güdümlü mühimmat atışı gerçekleşti. Peki bu ne anlama geliyor? SİDA'ların önemi nedir? Savunma ve Denizcilik Araştırmacısı Kozan Selçuk Erkan milliyet.com.tr'ye önemli değerlendirmelerde bulundu.
29.03.2023 Gündem
'Kuzgun' atışı sonrası dikkatler MARLIN'de: Karadeniz dahil yeterli olabilecek duruma geldiler
'Kuzgun' atışı sonrası dikkatler MARLIN'de: Karadeniz dahil yeterli olabilecek duruma geldiler Katı yakıtlı yerli seyir füzesi Kuzgun, silahlı insansız deniz aracı (SİDA) MARLIN'den başarılı bir şekilde test edildi. Böylece SİDA'dan ilk defa radar güdümlü mühimmat atışı gerçekleşti. Peki bu ne anlama geliyor? SİDA'ların önemi nedir? Savunma ve Denizcilik Araştırmacısı Kozan Selçuk Erkan milliyet.com.tr'ye önemli değerlendirmelerde bulundu.
29.03.2023 Ekonomi
ABD'nin düşürülen İHA'sı sonrası gözler Karadeniz’de! 'Bunu yapabilecek tek ülke Türkiye!'
ABD'nin düşürülen İHA'sı sonrası gözler Karadeniz’de! 'Bunu yapabilecek tek ülke Türkiye!' Rus savaş uçaklarının Karadeniz üzerinde ABD ordusuna ait insansız hava aracını çarparak düşürmesinin ardından dünya tekrar Karadeniz'e kilitlendi. Uluslararası hava sahası üzerinde gerçekleştiği iddia edilen olayın ardından insansız hava aracının enkazının nasıl çıkarılacağı merak konusu olmayı sürdürüyor. Savunma ve Denizcilik Araştırmacısı Kozan Selçuk Erkan, ABD'nin enkaza ulaşması için 'Türkiye' detayına dikkat çekerek nasıl bir senaryoyla karşılaşılabileceğini paylaştı.
17.03.2023 Dünya
Türkiye için tarihi an: 'Yüzer kale' Anadolu! Sırada TB-3 ve KIZILELMA var
Türkiye için tarihi an: 'Yüzer kale' Anadolu! Sırada TB-3 ve KIZILELMA var "Yüzer kale" olarak nitelendirilen TCG Anadolu,Türk donanmasına katılmak için gün sayarken, gemide yapılan testlerden birisi daha başarılı şekilde tamamlandı. Savunma ve Denizcilik Araştırmacısı Kozan Selçuk Erkan, "Sırada TB-3 ve KIZILELMA var" diyerek son gelişmelerin ne anlama geldiğini ve merak edilenleri anlattı.
19.11.2022 Gündem
Savaşın en tehlikeli aktörü: Şahid-136! Parçaları internetten satılıyor
Savaşın en tehlikeli aktörü: Şahid-136! Parçaları internetten satılıyor Rus lider Putin'in kısmi seferberlik ilanından sonra yeni bir evreye geçen Ukrayna savaşının en yeni ve en tehlikeli aktörü Şahid-136 oldu. Karşısına ne çıkarsa çarpıp patlayan bu kamikaze drone sistemiyle ilgili en çarpıcı detay ise internetten satın alınan malzemelerle bile kolayca yapılabiliyor olması.
22.10.2022 Dünya
Bu davet NATO değil, dünya tarihinde ilk! Ege'de elimizi güçlendirecek
Bu davet NATO değil, dünya tarihinde ilk! Ege'de elimizi güçlendirecek İnsansız sistemler konusunda attığı adımlarla dikkat çeken Türkiye'nin Yalova'da üretilen MARLIN isimli insansız deniz aracı, eylül ayında düzenlenecek olan NATO tatbikatına davet edildi. Savunma ve Denizcilik Araştırmacısı Kozan Selçuk Erkan bu davetin sadece Türkiye adına değil, dünya adına da bir ilk olduğunu belirterek MARLIN'in özellikle Ege'deki önemine dikkat çekti.
17.09.2022 Gündem
ABD dışında ilk kez Türkiye bu konsepti uyguladı! Sürü SİDA'lar yeni bir dönem başlatacak
ABD dışında ilk kez Türkiye bu konsepti uyguladı! Sürü SİDA'lar yeni bir dönem başlatacak İlk kez görücüye çıkan Albatros Sürü İDA/MİR İDA iş birliği Türkiye’nin kabiliyetlerini göstermesi açısından kritik öneme sahip. Sürü SİDA'lar yeni bir dönemin habercisi.
21.06.2022 Ekonomi
SİHA'lardaki başarıyı mini denizaltıda da yakalayabiliriz
SİHA'lardaki başarıyı mini denizaltıda da yakalayabiliriz Milli S/İHA’larla dünyanın en iyileri arasına giren Türkiye, yakın gelecekte mini denizaltılarla benzer başarı hikâyelerine hazırlanıyor. Uzmanlara göre, ‘oyun değiştirici’ SİHA’ların Mavi Vatan’daki karşılığı mini denizaltılar olacak.
25.01.2022 Teknoloji
Milli denizaltı için kritik adım atıldı! Test istasyonları da yerlileşiyor
Milli denizaltı için kritik adım atıldı! Test istasyonları da yerlileşiyor Türkiye sadece silah üreticisi değil silahların kullanılacağı platformları da üreten bir ülke haline geliyor. TÜBİTAK SAGE imzalı DATA test istasyonlarının yerlileşmesini sağlarken, kritik bilgilerin yabancı ülkelerle paylaşılmasının da önüne geçiyor.
14.12.2021 Teknoloji
Türkiye için çok önemli! Oyun değiştirici olacaklar...
Türkiye için çok önemli! Oyun değiştirici olacaklar... Türkiye ilk kez yerli ve milli imkanlarla mini bir denizaltı üretme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Uzmanlar, Ege ve Akdeniz gibi sığ sularda önemli bir çarpan etkisi olacak mini denizaltıların yüksek ihracat potansiyeline de dikkat çekiyor.
17.08.2021 Teknoloji
1071 akademisyenden, Anayasa Mahkemesi kararına karşı bildiri
1071 akademisyenden, Anayasa Mahkemesi kararına karşı bildiri Anayasa Mahkemesinin (AYM), "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" metnine imza atan 10 akademisyenin "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan cezalandırıldıkları gerekçesiyle yaptıkları bireysel başvuruda "hak ihlali" kararı vermesine ilişkin 1071 akademisyen karşı bildiri imzaladı.
29.07.2019 Gündem
Son dakika... MHP, 402 belediye başkan adayını daha açıkladı
Son dakika... MHP, 402 belediye başkan adayını daha açıkladı MHP, Mart yerel seçimlerinde yer alacak 402 adayını daha açıkladı. Açıklanan isimler arasında 15 ilin belediye başkan adayı da var.
30.12.2018 Siyaset
Son dakika... MHP, 402 belediye başkan adayını daha açıkladı
Son dakika... MHP, 402 belediye başkan adayını daha açıkladı MHP, Mart yerel seçimlerinde yer alacak 402 adayını daha açıkladı. Açıklanan isimler arasında 15 ilin belediye başkan adayı da var.
30.12.2018 Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Kozan Selçuk Erkan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.