Savunma Sanayi

Savunma Sanayi

Son dakika savunma sanayi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan savunma sanayi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan savunma sanayi haber sayfamızda...

Savunma Sanayi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.690 savunma sanayi haberi bulunmuştur.
‘Ay roketinde test başarılı’
‘Ay roketinde test başarılı’Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Uzay Programı kapsamında 2023 yılında Ay’a gönderilmesi hedeflenen insansız uzay aracında kullanılabilecek milli ve özgün hibrit roket motorunun ateşleme testini başarıyla geçtiğini açıkladı.
12.04.2021Ekonomi
Erdoğan’dan Karadeniz mesajı: Barış denizi olarak kalmalı
Erdoğan’dan Karadeniz mesajı: Barış denizi olarak kalmalıCumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ile savaşın eşiğine gelen Ukrayna’nın Devlet Başkanı Zelenskiy ile Huber Köşkü’nde görüştü. Ortak basın toplantısında Erdoğan, “Karadeniz’in bir barış, huzur ve iş birliği denizi olması temel hedefimizdir” dedi
11.04.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Karadeniz için net mesaj: Gerilimin artmasını arzu etmiyoruz
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Karadeniz için net mesaj: Gerilimin artmasını arzu etmiyoruzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'a gelen Ukrayna lideri Zelenskiy ile Huber Köşkü'nde kritik bir görüşme gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz'in bir barış, huzur ve işbirliği denizi olmaya devam etmesinin temel hedefleri olduğunu belirterek, "Ortak coğrafyamızda ne suretle olursa olsun gerilimin artmasını arzu etmiyoruz. Mevcut krizin Ukrayna'nın toprak bütünlüğü ve uluslararası hukuk temelinde barışçı ve diplomatik yöntemlerle çözülmesi gerektiğine inanıyoruz. Son dönemde sahada gözlemlediğimiz endişe verici tırmanmanın bir an evvel son bulmasını, ateşkesin sürmesini ve ihtilafın Minsk anlaşmaları temelinde diyalog yoluyla çözüme kavuşturulmasını temenni ediyoruz." dedi. Kritik görüşmenin ardından ortak bildiri yayımlandı.
10.04.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ortak coğrafyamızda ne surette olursa olsun gerilimin artmasını arzu etmiyoruz"
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ortak coğrafyamızda ne surette olursa olsun gerilimin artmasını arzu etmiyoruz"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'a gelen Ukrayna lideri Zelenskiy ile Huber Köşkü'nde kritik bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası ortak basın açıklamasıda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında, "Karadeniz'in bir huzur ve barış denizi olmaya devam etmesi temel hedefimizdir. Ortak coğrafyamızda gerilimin artmasını arzu etmiyoruz." ifadelerini kullandı.
10.04.2021Haberler
Bağdat'ta, Türkiye'nin de katılımıyla savunma ve güvenlik fuarı düzenlendi
Bağdat'ta, Türkiye'nin de katılımıyla savunma ve güvenlik fuarı düzenlendiIrak'ın başkenti Bağdat'ta düzenlenen Uluslararası Savunma ve Güvenlik Fuarı'na aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 13 ülkeden 58 şirket katıldı.
10.04.2021Ekonomi
Gram başına 50 dolar! Artık yerli üretim...
Gram başına 50 dolar! Artık yerli üretim...Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, haberleşme ve elektronik harp teknolojileri konusunda kritik bileşenleri tasarlayıp üreterek, gram başına yaklaşık 50 dolar değerle ihracat gerçekleştiren Tualcom Elektronik AŞ'yi ziyaret etti.
4.04.2021Teknoloji
"Savunma sanayi şirketi" adı altında dolandırıcılık yapan suç örgütüne operasyon
"Savunma sanayi şirketi" adı altında dolandırıcılık yapan suç örgütüne operasyonKendilerini bürokrat olarak tanıtan ve savunma sanayinde faaliyet gösteren şirket görünümüyle dolandırıcılık yapan suç örgütüne yönelik operasyonda 7 şüpheli gözaltına alındı.
1.04.2021Haberler
'Savunma sanayi şirketi' adı altında dolandırıcılık yapan suç örgütüne operasyon
'Savunma sanayi şirketi' adı altında dolandırıcılık yapan suç örgütüne operasyonKendilerini savunma sanayi şirketi olarak gösteren ve devlet büyüklerinin yakınları olarak tanıtan suç örgütü üyelerine yönelik 8 adrese yapılan operasyonda, 7 zanlı yakalandı.
1.04.2021Gündem
Son dakika... 'Savunma sanayi şirketi' adı altında dolandırıcılık yapan suç örgütüne operasyon
Son dakika... 'Savunma sanayi şirketi' adı altında dolandırıcılık yapan suç örgütüne operasyonSon dakika haberine göre; Kendilerini bürokrat olarak tanıtan ve savunma sanayinde faaliyet gösteren şirket görünümüyle dolandırıcılık yapan suç örgütüne yönelik operasyonda 7 şüpheli gözaltına alındı.
1.04.2021Gündem
Tıbbi cihaz sektöründen 2020'de 5 milyar dolarlık ihracat
Tıbbi cihaz sektöründen 2020'de 5 milyar dolarlık ihracatTürkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası (SEİS) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, tıbbi cihaz sektörünün 2020'de 4 milyar doları maske, tulum ve önlük gibi koruyucu ürünlerden olmak üzere 5 milyar dolar ihracat yaptığını bildirdi.
1.04.2021Ekonomi
FETÖ’nün yeni terminolojisi
FETÖ’nün yeni terminolojisiKayseri’de bir FETÖ üyesine ilişkin hazırlanan iddianamede terör örgütünün yeniden yapılanmada kullandığı yeni terminoloji de deşifre oldu. Buna göre tutuklu ve hükümlü örgüt üyeleri “Yusuf” ve “mağdur, ailelerine yardım yapanlar ise “muavenetçi”ler olarak adlandırılıyor...
31.03.2021Gündem
Türk savunma sanayisi en üst lige hazırlanıyor
Türk savunma sanayisi en üst lige hazırlanıyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin kendisini seçili bazı teknoloji, alan ve ürünlerde savunma sanayisinin en üst liginde oynayan oyuncu olmaya hazırlaması gerektiğini söyledi.
30.03.2021Haberler
Son dakika... 5 ilde operasyon! Çok sayıda gözaltı kararı var
Son dakika... 5 ilde operasyon! Çok sayıda gözaltı kararı varGelen son dakika haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün savunma sanayi alanındaki örgütlenmesinin deşifresine yönelik MİT Başkanlığıyla koordineli yürütülen soruşturmalar kapsamında, savunma sanayi alanında faaliyet gösteren kurum/kuruluşlar bünyesinde çalışmış olup daha önce ilişiği kesilmiş olan 26 şüphelinin, Ankara merkezli 5 ilde gözaltına alınmalarına karar verildi. Öte yandan 2012 yılı polis memurluğundan komiser yardımcılığına geçiş sınavı soruşturması kapsamında, sınav sorularını alarak komiser yardımcısı olan  ve soruların dağıtılmasına aracılık eden 77 FETÖ/PDY mensubu hakkında, Ankara merkezli 29 ilde gözaltı kararı verildi.
30.03.2021Gündem
Almanya hükümeti Hensoldt'tan hisse satın aldı
Almanya hükümeti Hensoldt'tan hisse satın aldıAlman savunma tedarikçisi Hensoldt'un yüzde 25,1 hissesinin Almanya Federal hükümet adına satın alındığı bildirildi.
29.03.2021Uzmanpara
Türk savunma sanayisine ilgi artıyor
Türk savunma sanayisine ilgi artıyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türk savunma sanayisinin yaptığı atılımla dünyanın ilgiyle takip ettiği bir konuma geldiğini belirtti.
29.03.2021Ekonomi
Son dakika: Türkiye üretti! Dünyaya damga vuracak
Son dakika: Türkiye üretti! Dünyaya damga vuracakTürkiye'nin zırhlı araç üreticilerinden FNSS'nin güvenlik güçleri için geliştirdiği Pars İzci 6x6 ve 8x8 araçlarla dünyaya damga vurması bekleniyor. Pars İzci aracındaki yerlilik oranı ise bugüne kadarki kara araçları arasında en yüksek oran. İşte detaylar...
29.03.2021Ekonomi
Yiğit Bulut'tan döviz kuru açıklaması: Ters dolarizasyon devam edecek
Yiğit Bulut'tan döviz kuru açıklaması: Ters dolarizasyon devam edecekCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, spekülatif atakların ardından pazartesi günü yurt içinde 7,5 milyar doların üzerinde döviz satışı yapıldığını belirterek, "Pazartesi günü dolarizasyonun kabuğu çatladı. Çatlak büyüyor ve ters dolarizasyonla karşı karşıyayız. Önümüzdeki dönemde ters dolarizasyonun devam edeceğini ve hızlanacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.
29.03.2021Ekonomi
Bakan Selçuk: 'Kadına Değer' diye bir platform oluşturuyoruz
Bakan Selçuk: 'Kadına Değer' diye bir platform oluşturuyoruzAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kadına yönelik şiddetle mücadelenin hiçbir zaman bir metne indirgenemeyeceğini belirterek, "Çünkü aslolan ilkelerdir ve biz ilkelerimiz çerçevesinde kadın hakları mücadelemize devam edeceğiz." dedi.
26.03.2021Siyaset
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Pakistan Milli Meclis Başkanı Asad Kaiser ile görüştü:
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Pakistan Milli Meclis Başkanı Asad Kaiser ile görüştü:TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye ile Pakistan arasında 5 yıllık süreçte ticaret hacminin 5 milyar dolara ulaşmasının hedeflendiğini bildirdi.
25.03.2021Siyaset
Fosfat Nedir, Nerelerde Kullanılır? Fosfatın Faydaları Nelerdir, Hangi Besinlerde Bulunur?
Fosfat Nedir, Nerelerde Kullanılır? Fosfatın Faydaları Nelerdir, Hangi Besinlerde Bulunur?Fosfat, Fosforun doğal olan şekillerinden bir tanesidir. İçerisinde fosforik asit (H3PO4) bulunmaktadır. Gübrelerinde en önemli malzemesi olması ile dikkat çekmektedir. Jeolojide ise fosfat, kaya ya da cevher anlamlarında kullanılmaktadır. Fosfat nedir, nerelerde kullanılır? Fosfatın faydaları nelerdir, hangi besinlerde kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.03.2021Sağlık
Son dakika... Ankara’dan F-35’ler için ikinci adım
Son dakika... Ankara’dan F-35’ler için ikinci adımGelen son dakika haberine göre; Rusya’dan alınan S-400 hava savunma sistemi gerekçe gösterilerek, Türkiye’nin çıkarıldığı F-35 savaş uçağı projesinde, Ankara’dan ikinci bir adım geldi.
25.03.2021Siyaset
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde konuştu. Vatandaşlara çağrıda bulunan Erdoğan, 'Son birkaç gündür piyasalarda yaşanan dalgalanmalar, Türkiye ekonomisinin temellerini gerçek dinamiklerini, taşıdığı potansiyeli ve yarınını yansıtmıyor. Vatandaşlarımızın evlerindeki döviz ve altını çeşitli finansla araçlarına yatırarak, ekonomiye ve üretime kazandırmalarını istiyorum. İş insanlarımıza da, 30 Haziran'a kadar devam eden varlık barışından yararlanarak, yurt dışındaki kaynaklarını ülkemize getirebileceklerini tekrar hatırlatıyorum.' dedi.
24.03.2021Siyaset
Son dakika: Türkiye'den ABD'ye net mesaj: 'O iş bitti...'
Son dakika: Türkiye'den ABD'ye net mesaj: 'O iş bitti...'Son dakika haberine göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Brüksel'de bir araya geldi. Kritik zirvede S-400 konusu da ele alındı. Dışişleri Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile yaptığı görüşmenin olumlu geçtiğini açıkladı. Bakan Çavuşoğlu, “S-400 satın aldığımızı ve işin bittiği söyledik.” ifadelerini kullandı.
24.03.2021Dünya
Varank, HAVELSAN'ın keskin nişancı simülatörünü denedi
Varank, HAVELSAN'ın keskin nişancı simülatörünü denediSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VarankSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, HAVELSAN'a gerçekleştirdiği ziyarette, şirketin tamamlanan ve devam eden projelerine ilişkin bilgi alırken, keskin nişancı simülatörüyle de atış gerçekleştirdi.
21.03.2021Teknoloji
Son dakika haberleri: Akdeniz'i dar edecek! Görev esnasında görüntülendi...
Son dakika haberleri: Akdeniz'i dar edecek! Görev esnasında görüntülendi...Gelen son dakika haberine göre, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın en modern deniz karakol uçağı P-72, görev esnasında ilk kez görüntülendi. Deniz Hava Filo Komutanı Albay Ahmet Özekin çarpıcı bilgiyi verdi: En büyüğü olduğumuzu söyleyebilirim!
20.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

savunma sanayiankaraerdoğanukraynaCumhurbaşkanı

Savunma Sanayi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.