Küçükbaş

Küçükbaş

Son dakika Küçükbaş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Küçükbaş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Küçükbaş haber sayfamızda...

Küçükbaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.579 kucukbas haberi bulunmuştur.
Çaldıkları 2 koyunu taşımak için 2 otomobil çaldılar
Çaldıkları 2 koyunu taşımak için 2 otomobil çaldılarKütahya’nın Simav ilçesinde 2 otomobil ile 2 küçükbaş hayvan çalan şüpheliler yakalandı. 2 şüphelinin çaldıkları hayvanları taşımak için otomobil çaldığı, bagajına sığmayınca da onu bırakıp bir başka otomobili çaldığı tespit edildi.
8.05.2021Gündem
Burası İzmir! Dev yarıklar oluştu, evler boşaltıldı
Burası İzmir! Dev yarıklar oluştu, evler boşaltıldıİzmir'in Çiğli ilçesindeki katı atık depolama tesisinin yakınındaki dağlık bölgede oluşan heyelan ve göçükler nedeniyle tahliye edilen ev sayısı, 6'ya yükseldi. Yaklaşık 3 ay önce tahliye edilen evin ise arka bölümü yıkıldı.
6.05.2021Haberler
FAO: Küresel gıda fiyatları 11 aydır yükseliyor
FAO: Küresel gıda fiyatları 11 aydır yükseliyorBirleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), küresel gıda fiyatlarının 11 aydır yükseldiğini belirterek, en fazla artışın şekerde görüldüğünü, tahıl ürünlerinin fiyatlarındaki tırmanışın da devam ettiğini bildirdi.
6.05.2021Ekonomi
Son Dakika: Burası İzmir! Dev yarıklar oluştu, evler boşaltıldı
Son Dakika: Burası İzmir! Dev yarıklar oluştu, evler boşaltıldıGelen son dakika haberine göre; İzmir'in Çiğli ilçesindeki katı atık depolama tesisinin yakınındaki dağlık bölgede oluşan heyelan ve göçükler nedeniyle tahliye edilen ev sayısı, 6'ya yükseldi. Yaklaşık 3 ay önce tahliye edilen evin ise arka bölümü yıkıldı.
6.05.2021Gündem
Feci kaza! Cenazeleri araçtan güçlükle çıkarıldı
Feci kaza! Cenazeleri araçtan güçlükle çıkarıldıAntalya'nın Korkuteli ilçesinde çekiciyle kamyonetin çarpıştığı kazanın ardından yangın çıktı. Kamyonette sıkışan sürücü Sabri Kavuk (30) ile İsa İşlek (32) yanarak yaşamını yitirirken, kazayı hafif sıyrıklarla atlatan çekicinin sürücüsü gözaltına alındı.
3.05.2021Gündem
Pakdemirli alım fiyatlarını açıklamaya başlayacaklarını bildirdi
Pakdemirli alım fiyatlarını açıklamaya başlayacaklarını bildirdiTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu yıl da yeni hasat sezonuna girerken alım fiyatlarını açıklamaya başlayacaklarını belirterek, "Dünyadaki ve ülkemizdeki piyasaları yakın şekilde takip ederek üreticimizi memnun edecek fiyatları açıklayacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın." dedi.
3.05.2021Ekonomi
Mezbaha denetimi
Mezbaha denetimiÖdemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, İzmir Büyükşehir Belediyesi İşletme ve İştirakler Daire Başkanı Hakan Öztürk ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Mezbahası’nda inceleme yaptı.
1.05.2021Ege
Kastamonu'da 4 eve sıçrayan yangın korkuttu
Kastamonu'da 4 eve sıçrayan yangın korkuttuKastamonu'da bir odunlukta çıkan ve 4 eve sıçrayan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı.
27.04.2021Gündem
Rüzgargülü desteği
Rüzgargülü desteğiDenizli Büyükşehir Belediyesi, hayvancılık işletme tesisi yönünden zengin olan Acıpayam ve Çivril’deki meralara 6 adet rüzgargülü inşa etti.
26.04.2021Ege
TKDK yılın ilk çeyreğinde 949 projeye 369,5 milyon lira hibe desteği verdi
TKDK yılın ilk çeyreğinde 949 projeye 369,5 milyon lira hibe desteği verdiTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), bu yılın ilk çeyreğinde 949 proje için 369,5 milyon lira hibe desteği sağladı.
25.04.2021Ekonomi
Bursa'da AB fon desteğiyle kurulan çiftlik damızlık koyun talebine yetişemiyor
Bursa'da AB fon desteğiyle kurulan çiftlik damızlık koyun talebine yetişemiyorBursa'nın Karacabey ilçesinde proje aşamasında Avrupa Birliği (AB) Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) fonundan yararlanılarak kurulan çiftlikte damızlık merinos koyunu yetiştiriliyor.
21.04.2021Ekonomi
Hevesi sonu oldu! 9 ayda bütün mal varlığını kaybetti
Hevesi sonu oldu! 9 ayda bütün mal varlığını kaybettiErzurum'un Uzundere ilçesine bağlı Dikyar Mahallesi'nde yaşarken daha iyi bir yaşam hayaliyle 130 küçükbaş hayvanını satıp, şehre yerleşen Adem Alan, 9 ayda bütün mal varlığını kaybetti. 500 bin TL'nin üzerinde borçlanan Alan, şimdi bir apartmanın bodrum katında tek çekyatla yaşamaya çalışıyor. Hayvancılıkla uğraşırken bir şeyler yapabilme hevesi ve ticaret için Erzurum'a geldiğini dile getiren Alan "Kendimi kurtarayım derken daha beter battım' dedi.
1.04.2021Haberler
Hevesi sonu oldu! 9 ayda bütün mal varlığını kaybetti
Hevesi sonu oldu! 9 ayda bütün mal varlığını kaybettiErzurum'un Uzundere ilçesine bağlı Dikyar Mahallesi'nde yaşarken daha iyi bir yaşam hayaliyle 130 küçükbaş hayvanını satıp, şehre yerleşen Adem Alan, 9 ayda bütün mal varlığını kaybetti. 500 bin TL'nin üzerinde borçlanan Alan, şimdi bir apartmanın bodrum katında tek çekyatla yaşamaya çalışıyor. Hayvancılıkla uğraşırken bir şeyler yapabilme hevesi ve ticaret için Erzurum'a geldiğini dile getiren Alan "Kendimi kurtarayım derken daha beter battım' dedi.
1.04.2021Gündem
Bakan Pakdemirli: Dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacak
Bakan Pakdemirli: Dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Diyarbakır'da 1 milyon 150 bin dekar araziyi daha sulamaya açmak amacıyla sulama inşaatı ve kalan arazilerin planlama ve projelerini hızla tamamlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Böylece sulamaya açılacak alanlarla dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacak." dedi.
30.03.2021Gündem
Fiziki Coğrafya Nedir, Kaça Ayrılır? Fiziki Coğrafyanın Alt Dalları Nelerdir?
Fiziki Coğrafya Nedir, Kaça Ayrılır? Fiziki Coğrafyanın Alt Dalları Nelerdir?Fiziki coğrafyanın alt dalları jeomorfoloji, biyocoğrafya, klimatoloji, toprak coğrafyası, hidrografya ve doğal afetler coğrafyasıdır. Fiziki coğrafya, yeryüzünde gerçekleşen çeşitli doğa olaylarının oluşum nedenlerini, oluşum süreçlerini, insanla doğa arasındaki karşılıklı etkileşimleri ve yerküre üzerindeki dağılışlarını inceler. Fiziki coğrafya, coğrafyanın diğer bölümlerinde de olduğu gibi disiplinler arası bir bilimdir. Fiziki coğrafya nedir, kaça ayrılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
29.03.2021Eğitim
Bodrum'un "teknolojik çobanı" sürüsünü "drone" ile takip ediyor
Bodrum'un "teknolojik çobanı" sürüsünü "drone" ile takip ediyorMuğla'nın Bodrum ilçesinde Cemil Çoban, 600 keçiden oluşan sürüsünü daha kolay yönlendirmek ve hayvanların kaybolmasının önüne geçmek için "drone"dan faydalanıyor.
28.03.2021Yaşam
İlk adım gururu
İlk adım gururuDokuz Eylül Üniversitesi Veteriner Fakültesi bünyesinde, Kiraz’da kurulan bölgenin ilk kanatlı hayvan çiftliği, günde 1000 kapasiteyle çalışacak. Rektör Hotar, “Bölgede ilk adımı attık, gururluyuz” dedi
27.03.2021Ege
Son dakika: Bakan açıkladı! Ödemeler yarın başlıyor
Son dakika: Bakan açıkladı! Ödemeler yarın başlıyorSon dakika haberine göre Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 81 ildeki yaklaşık 2,1 milyon çiftçiye yaklaşık 4,1 milyar liralık mazot ve gübre desteğinin yarından itibaren ödeneceğini bildirdi.
25.03.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Birinci Su Şurası'nı pazartesi başlatıyoruz
Bakan Pakdemirli: Birinci Su Şurası'nı pazartesi başlatıyoruzTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sulama yatırımlarına hız verirken, suyun geleceğini de planladıklarını belirterek, "Cumhuriyet tarihinde ilk kez gerçekleşecek Birinci Su Şurası'nı, Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde haftaya pazartesi günü başlatıyoruz. Şurada ilgili tüm paydaşlarla bir araya gelerek suyumuzun geleceğini konuşacak, hedeflerimizi ortaya koyacak ve yol haritamızı belirleyeceğiz." dedi.
24.03.2021Siyaset
Bingöl'de sağanak yağış! Ev ve iş yerlerini su bastı
Bingöl'de sağanak yağış! Ev ve iş yerlerini su bastıBingöl'de sağanak nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu, bazı ev ve iş yerlerinin giriş ve bodrum katlarını su bastı.
23.03.2021Gündem
Canlı hayvan ve hayvansal ürün fiyatları arttı
Canlı hayvan ve hayvansal ürün fiyatları arttıTürkiye'de kültür sığır fiyatı geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 11,41 artarak 7 bin 919 liraya, yerli sığır fiyatı yüzde 9,85 artışla 6 bin 55 liraya çıktı.
23.03.2021Ekonomi
Damızlık küçükbaş hayvan yatırımlarının desteklenmesine ilişkin esaslar belirlendi
Damızlık küçükbaş hayvan yatırımlarının desteklenmesine ilişkin esaslar belirlendiDamızlık koç-teke alımı ve damızlık küçükbaş hayvan yatırımlarının desteklenmesine ilişkin usul ve esaslar düzenlendi.
20.03.2021Ekonomi
Yaptıklarını dinledi! 'Nasıl böyle bir canilik olur? dedi
Yaptıklarını dinledi! 'Nasıl böyle bir canilik olur? dediOrdu ve Samsun'da, 12 kişiyi öldürdüğü iddia edilen, bu kişilerden 5’iyle ilgili yargılandığı davada kasten öldürme suçundan 5 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan seri katil Mehmet Ali Çayıroğlu’nun Şeker Köseoğlu'nu öldürdüğü iddiasıyla yargılandığı davaya devam edildi. Çayıroğlu savunmasında, "Bu Mehmet Ali Çayıroğlu ne kadar cani. Nasıl böyle bir canilik olur?" diyerek, suçlamaları reddetti. Öte yandan çok sayıda suçtan sabıkalı olan Mehmet Ali Çayıroğlu’nun 12 kişiyi yangın çıkararak, silahla ya da zehirleyerek öldürdüğü belirlendi.
16.03.2021Gündem
Sivas'ta 5 bin çiftçiye 2 bin ton tohum dağıtıldı
Sivas'ta 5 bin çiftçiye 2 bin ton tohum dağıtıldıSivas'ta 5 bin çiftçiye 8,5 milyon lira değerinde 2 bin ton tohum dağıtıldı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, korunga, fiğ, yonca, silajlık mısır, buğday, arpa, Macar fiği, tritikale, yem bezelyesi, nohut ve kuru fasulye tohumu dağıtımı için Yeni 4 Eylül Stadyumu yanında program gerçekleştirildi.
15.03.2021Ekonomi
Ağnam Vergisi Nedir? Ağnam Resmi Vergisi Neden Alınır?
Ağnam Vergisi Nedir? Ağnam Resmi Vergisi Neden Alınır?Devletin en önemli gelir kaynağı olan vergilerin türü ve adı zamana göre değişiklik gösterir. Osmanlı Devleti döneminde alınan ağnam vergisi Cumhuriyetin ilk yıllarında da alınmış ve bir süre sonra tamamen kaldırılmıştır. Ağnam vergisi ya da resmi ağnam vergisi olarak bilinen vergilerin niteliği hakkındaki bilgileri derledik.
13.03.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

izmirkoyunegeAdem Alanerzurum

Küçükbaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.