Kültürsanat

Kültürsanat

Son dakika kültürsanat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kültürsanat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kültürsanat haber sayfamızda...

Kültürsanat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 90 kültürsanat haberi bulunmuştur.
100 yıllık müzik serüveni
100 yıllık müzik serüveniMüzik ve sinema yazarı Cumhur Canbazoğlu, 10 yıl boyunca 10 binden fazla orkestra ve grubu inceleyerek Türkiye’nin 100 yıllık müzik tarihini ansiklopedileştirdi.
19.11.2023Kültür Sanat
‘Vasatlık edebiyata da bulaştı!’
‘Vasatlık edebiyata da bulaştı!’Mario Levi, “Çünkü Fısıltılar Vardı” adlı uzun öyküsünde edebiyat dünyasına göndermelerde bulunuyor. Levi, “Asıl mesele sıradanlığın, vasatlığın bizim buralara da bulaşmış olmasında. Üstelik bunlar edebiyat adı altında yapılıyor. Tabii onları yücelten okurlar da var” diyor.
19.11.2023Kültür Sanat
Bir deney, iki çarpışma
Bir deney, iki çarpışmaİki protononun çarpışması mı daha güçlüdür yoksa iki kız kardeşin çarpışması mı?
19.11.2023Kültür Sanat
Tarihe düşülen ‘söz’
Tarihe düşülen ‘söz’Geçen hafta gerçekleşen “yüz yıllık Söz” adlı performansta Cumhuriyet’in 100 yıllık hikâyesini anlatan 100 romanı 100 tiyatro öğrencisi yüksek sesle okudu. Öğle saatlerinde başlayıp gece yarısı sona eren performans tarihe unutulmaz bir not düştü
19.11.2023Kültür Sanat
Liman Kentlerinde Araştırma ve Tasarım
Liman Kentlerinde Araştırma ve TasarımKadir Has Üniversitesi Mimarlık Bölümü ev sahipliğinde, Murat Tabanlıoğlu’nun yürütücülüğünü yaptığı “Liman Kentlerinde Araştırma ve Tasarım” başlıklı Kent Çalışmaları Yüksek Lisans Programı öğrencileri, akademisyen ve profesyonel mentörler eşliğinde liman kenti özelliği taşıyan Atina ve Venedik kentlerine saha gezisi gerçekleştirdi.
30.10.2023Mimarlık
MüzeKart ile gezmek çok kolay!
MüzeKart ile gezmek çok kolay!MüzeKart uygulaması sayesinde yurttaşlar Türkiye’nin tarihini karış karış geziyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 350’yi aşkın müze ve ören yerine sınırsız ziyaret olanağı sağlayan MüzeKart, 60 liralık cüzi fiyatıyla vatandaşın yüzünü güldürüyor.
29.10.2023Kültür Sanat
Tarihimiz onarılıyor
Tarihimiz onarılıyorCumhuriyetimizin 100. yılında tarihimizin önemli yapıları Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar Başkanlığı tarafından onarılarak halkla yeniden buluşturuldu.
29.10.2023Kültür Sanat
Yeni destinasyonlar
Yeni destinasyonlarGöbeklitepe benzeri arkeolojik merkezlerde 2021’den itibaren Neolitik Çağ Araştırma Projesi sürdürülüyor.
29.10.2023Kültür Sanat
Öncü ve kışkırtıcı bir festival
Öncü ve kışkırtıcı bir festivalSahne üzerinde kurulan yeni dili seyirciyle tanıştıran İO Uluslararası Tiyatro Festivali’nin direktörü Leman Yılmaz, “Klasik sahneleme alışkanlıklarımızı bir kenara bırakıp, farklı sahne dillerinin peşine düşmemiz gerekiyor” diyor.
18.10.2023Kültür Sanat
Beş yıl sonra ilk salon müzayedesi
Beş yıl sonra ilk salon müzayedesiMüzayede sektöründe beş yıl aradan sonra ilk salon müzayedesi Pera Palace Otel’de yapılıyor.
18.10.2023Kültür Sanat
Rodin’in heykeli kayıp
Rodin’in heykeli kayıpGlasgow Müzesi dünyaca ünlü sanatçı Auguste Rodin’e ait alçı bir heykelin kayıp olduğunu açıkladı.
18.10.2023Kültür Sanat
Genç yıldızın büyük kazancı
Genç yıldızın büyük kazancı29 yaşındaki genç şarkıcı Harry Styles’ın, geçen yıl hit albümü “Harry’s House” ile günde 105 bin euro kazandığı açıklandı.
18.10.2023Kültür Sanat
Dayıoğlu’nun yaşam bohçasından çıkanlar
Dayıoğlu’nun yaşam bohçasından çıkanlar88 yıldır maraton koşuyor Gülten Dayıoğlu… Bu uzun yolda iyiyi de gördü kötüyü de… Koşu sürerken açtı yaşam bohçasını koydu önüne… “Canım içimdeyken, bu bohçayı açıp içindekileri hâlen yaşam koşusunda ter dökmekte olanlarla paylaşmak istiyorum” dedi. Bohçadan çıkanları bu kez büyüklere anlattı…
16.07.2023Kültür Sanat
Şimdiki Zamanın Hikayesi
Şimdiki Zamanın HikayesiArdahan’ın doğal ihtişamıTürkiye’nin arka bahçesi olarak adlandırılan ve âdeta cennetten bir parça gibi öne çıkan Ardahan, şu günlerde fotoğraf sevenlerin akınına uğruyor...
16.07.2023Kültür Sanat
LC150+ Le Corbusier Exhibition Istanbul 2023
LC150+ Le Corbusier Exhibition Istanbul 2023Organizasyonun ve sergi kuratörlüğünü GAD Vakfı tarafından yapılan “LC150+ Le Corbusier Exhibition Istanbul 2023” sergisi 29 Mayıs-15 Haziran 2023 tarihleri arasında İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü’nde gerçekleşek.
28.05.2023Mimarlık
Yalnızlık ve yolculuk ömür boyu
Yalnızlık ve yolculuk ömür boyuFırat Özeler “Kavur” belgeselinde, sinemamızın auteur’lerinden Ömer Kavur’un etkileyici dünyasını keşfetmek için tıpkı onun ve filmlerindeki kahramanları gibi hem fiziksel hem ruhani bir yolculuğa çıkıyor
21.05.2023Kültür Sanat
İstiklâl Caddesi’nden ‘algının şiiri’ne davet
İstiklâl Caddesi’nden ‘algının şiiri’ne davetÖdüllü küratör, yazar ve yönetmen Lara Kamhi, farklı nesillerden yedinci sanat ve güncel sanat emekçilerini Akbank Sanat’ta “Algının Poetikası”nda buluşturdu. Sergideki çalışmalar, izleyicileri ‘genişletilmiş sinema’ evrenini keşfe çağırıyor.
19.05.2023Kültür Sanat
Orada bir köy var mı uzakta?
Orada bir köy var mı uzakta?42. İstanbul Film Festivali’nde En İyi Kısa Film Ödülü’nü kazanan, Aram Dildar imzalı “Adres” gücünü sadeliğinden alan ve kara mizahi diliyle etkileyici bir yapım.
Şimdiki Zamanın Hikayesi
Şimdiki Zamanın HikayesiBÜNYAMİNA AYGÜN - İki kıta arası maratonDünyanın kıtalar arası koşulan tek maratonu olan N Kolay İstanbul Yarı Maratonu, 18’inci kez düzenlendi...
Askıda biletle umuda ortak olun
Askıda biletle umuda ortak olunÜlkemizde yaşanan büyük depremlerin ardından kapanan perdeler yavaş yavaş açılıyor.
Şimdiki Zamanın Hikayesi
Şimdiki Zamanın HikayesiTürkiye’nin en büyüğüAçılışı 13 Ocak’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen Rami Kütüphanesi yoğun ilgi gördü...
22.01.2023Kültür Sanat
Tatil başlasın
Tatil başlasınÖğrenciler sömestirde birbirinden renkli program ve eğlenceli aktivitelerle tatilin keyfini doyasıya çıkaracak.
22.01.2023Pazar
Zübeyde Hanım anısına sahnedeler
Zübeyde Hanım anısına sahnedelerMustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, 100 yıl önce 14 Ocak 1923’te aramızdan ayrılmıştı.
13.01.2023Kültür Sanat
Şimdiki Zamanın Hikayesi
Şimdiki Zamanın HikayesiBÜNYAMİN AYGÜN - Tarihin büyüsüBir yanda Osmanlı diğer yanda günümüz modern eserlerinin olduğu kareye bir kadın model ve martılar dahil olunca ilginç bir kompozisyon çıkmış ortaya...
Mizah zamanı geldi
Mizah zamanı geldiİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 6. Uluslararası Mizah Festivali Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki açılış töreni ile başladı.
22.12.2022Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Kültürsanat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.