Kurban Pazarı

Kurban Pazarı

Son dakika kurban pazarı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kurban pazarı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kurban pazarı haber sayfamızda...

Kurban Pazarı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 300 kurban pazari haberi bulunmuştur.
"Bu yıl da evde kalırsam kaçıracağım" deyip kurban satmaya çalıştı
"Bu yıl da evde kalırsam kaçıracağım" deyip kurban satmaya çalıştıADANA'da ucuza kurban almak isteyenler, bayramın ikinci gününü tercih etti. Yoğunluğun yaşandığı pazarda, kurbanlık satan Musa Kaplan (23), '3 yıl oldu evde kaldım, gelin bu kardeşinize destek çıkın' diye bağırarak müşteri çekmeye çalıştı. Kaplan, gelen müşterilere, Bu yıl da evde kalırsam, kaçıracağım diye espri yaptı.
21.07.2021Yaşam
Akılalmaz pazarlık! Kurbanlık pazarlığında kolu çatladı
Akılalmaz pazarlık! Kurbanlık pazarlığında kolu çatladıBursa’da hayvan pazarında kurbanlık satan Özgür Kahraman’ın (28) sağ kolu, Salih Güler (43) ile yaptığı pazarlık sırasında çatladı. Kolu sargıya alınan Kahraman, pazarlık yaptığı anların videosunu sosyal medya hesabından paylaştı.
19.07.2021Haberler
Kurban pazarında ‘sahte para’ uyarısı
Kurban pazarında ‘sahte para’ uyarısıAdana'da polis ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hayvan pazarında sahte para uyarısı yaparak, bilgilendirici broşür dağıttı.
16.07.2021Haberler
'Kurban pazarlarında tokalaşma tarihe karıştı'
'Kurban pazarlarında tokalaşma tarihe karıştı'Ankara Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde yeni tip koronavirüs (Kovid- 19) tedbirlerini hatırlatarak, "Kurban pazarlarında tokalaşma tarihe karıştı." ifadesini kullandı.
28.06.2021Ekonomi
Kurban pazarında et paylaşımı sırasında çıkan bıçaklı kavgada 3 kişi yaralandı
Kurban pazarında et paylaşımı sırasında çıkan bıçaklı kavgada 3 kişi yaralandıTuzla'da iki grup arasında et paylaşımı sırasında çıkan bıçaklı kavgada 3 kişi yaralandı. İki aile üyelerinin birbirine girdiği kavgada bıçaklar kullanıldı.
31.07.2020Haberler
Kurban pazarında et paylaşımı kavgası! 3 yaralı
Kurban pazarında et paylaşımı kavgası! 3 yaralıTuzla'da iki grup arasında et paylaşımı sırasında çıkan bıçaklı kavgada 3 kişi yaralandı. İki aile üyelerinin birbirine girdiği kavgada bıçaklar kullanıldı.
31.07.2020Gündem
Üniversite mezunu koyuncu!
Üniversite mezunu koyuncu!Adana’da özel bir şirkette müşteri temsilcisi olarak çalışan üniversite mezunu Derya Özdakak (24) boş zamanlarını, babası Hikmet Özdakak’a yardım etmek için geldiği kurbanlık pazarında değerlendiriyor. Koyun satışı yapan Derya Özdabak'ı görenler önce şaşırıyor sonra da tebrik ediyor.
29.07.2020Haberler
TESK Başkanı Palandöken'den internet üzerinden kurbanlık alacaklara uyarı
TESK Başkanı Palandöken'den internet üzerinden kurbanlık alacaklara uyarıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, internet üzerinden kurbanlık satın almayı düşünen vatandaşların dolandırılma tehlikesiyle karşı karşıya kalabileceğini belirterek, "Vatandaşlar mağdur olmamak için kurbanlıklarını internet üzerinden değil, kurban pazarına gidip görerek satın almalı." ifadelerini kullandı.
22.07.2020Ekonomi
Sanal kurban pazarına yoğun ilgi
Sanal kurban pazarına yoğun ilgiKoronavirüs salgını online alışverişe olan ilginin artmasına neden olurken, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlıkları da internetten satılmaya başlandı. Küçük ve büyükbaş binlerce kurbanlık, internet ortamında alıcısını bekliyor.
17.07.2020Ekonomi
Kurban pazarında "tokalaşma çubuğu" ile pazarlık
Kurban pazarında "tokalaşma çubuğu" ile pazarlıkKurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte kurban satışının yapılacağı pazarlarda da hareketlilik başladı. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle yeni normal hayata uygun bir şekilde tokalaşmadan maket el ile pazarlıklar yapılıyor. Pazarlıklar sırasında alıcılar fiyatların yüksek olduğundan yakınırken, satıcılar ise orta yolu bulacaklarını söylüyorlar.
16.07.2020Haberler
6.5 milyarlık kurban pazarı
6.5 milyarlık kurban pazarıTürkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, bu yıl 3.5 milyon küçükbaşın kurbanlık olarak ayrıldığını belirterek, “Talep olması durumunda kurbanlığa ayrılacak küçükbaş hayvanlarla sayı 5 milyon başa ulaşıyor. 5 milyon küçükbaş hayvanın değeri ise 6.5 milyar lirayı bulmaktadır” ifadesini kullandı.
14.07.2020Ekonomi
Prof. Dr. Ayaz açıkladı! Kurbanlıklarda bugüne kadar Covid-19 tespit edilmedi
Prof. Dr. Ayaz açıkladı! Kurbanlıklarda bugüne kadar Covid-19 tespit edilmediTarım Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Naim Deniz Ayaz, "Bugüne kadar daha çok kedi ve köpek ya da kürkü için yetiştirilen hayvanlarda Covid-19 etkeni tespit edildi. Bahsettiğimiz kurbanlık hayvanlarda; koyun, keçi, sığır, manda ve devede bugüne kadar Covid-19 etkeni henüz tespit edilmiş veya bildirilmiş vaka yok" dedi.
9.07.2020Gündem
İstanbul'a kurbanlık girişi denetimi
İstanbul'a kurbanlık girişi denetimiİstanbul'a kurbanlık hayvan girişleri 16 Temmuz'dan itibaren başlayacak. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesi denetimlerini yoğunlaştırdı. Beykoz Riva’da bulunan canlı hayvan sevk kontrol noktasında, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, polis ve Jandarma eşliğinde canlı hayvan yüklü araçları durdurarak kontrol ediyor. 16 Temmuz'dan önce kurbanlıkları hayvan pazarlarına götürmek üzere yola çıkan hiçbir aracın geçişine izin verilmiyor.
1.07.2020Gündem
Kurban pazarlığında ilginç yöntem! Sosyal mesafe...
Kurban pazarlığında ilginç yöntem! Sosyal mesafe...İstanbul'da bir kurban pazasında pazarlık esnasında sosyal mesafeyi korumak için tahtadan tokalaşma aparatı yaptılar.
23.06.2020Haberler
İlçeyi dolandırıp kaçan zanlı yakalandı!
İlçeyi dolandırıp kaçan zanlı yakalandı!Gümüşhane'nin Torul ilçesinde hayvancılıkla uğraşan 10’dan fazla üreticinin çok sayıda büyük ve küçükbaş hayvanlarını alarak kayıplara karışan şahıs Şanlıurfa'da yakalandı.
2.09.2019Gündem
Kurban pazarı karıştı! Yaralılar var
Kurban pazarı karıştı! Yaralılar varMaltepe'de kurban pazarında bir müşteriye kurban satmak isteyen iki satıcı grup arasında sopalı, bıçaklı kavga çıktı. Kavgada 2 kişi yaralanırken, polis tarafları biber gazı sıkarak güçlükle ayırdı.
11.09.2019Haberler
Maltepe'de kurban pazarında bıçaklı sopalı kavga
Maltepe'de kurban pazarında bıçaklı sopalı kavgaMaltepe'de kurban pazarında bir müşteriye kurban satmak isteyen iki satıcı grup arasında sopalı, bıçaklı kavga çıktı. Kavgada 2 kişi yaralanırken, polis tarafları biber gazı sıkarak güçlükle ayırdı.
13.08.2019Gündem
Kurban pazarı karıştı! Yaralılar var
Kurban pazarı karıştı! Yaralılar varMaltepe'de kurban pazarında bir müşteriye kurban satmak isteyen iki satıcı grup arasında sopalı, bıçaklı kavga çıktı. Kavgada 2 kişi yaralanırken, polis tarafları biber gazı sıkarak güçlükle ayırdı.
13.08.2019Gündem
Kurban pazarında ilginç olay: Pazarlık ettiği adamın parmaklarını kırdı
Kurban pazarında ilginç olay: Pazarlık ettiği adamın parmaklarını kırdıKayseri’de besici Orhan Kaya, satacağı kurbanlık için elini tutarak pazarlık yaptığı adamın fark etmeden parmaklarını kırdı. Pazarlıktan sonra parmaklarının kırıldığının fark eden yaşlı adam, barışmak için bin 500 TL daha indirim istedi.
8.08.2019Gündem
Rizeliler çözüm noktasında sınır tanımıyor! Kurban pazarı ilgi odağı oldu
Rizeliler çözüm noktasında sınır tanımıyor! Kurban pazarı ilgi odağı olduRize’de kurulan kurban pazarı görüntüsü çözüm noktasında sınır tanımadı. Rize Merkez Çifte Kavak Mahallesi'nde belediye tarafından kurulan kurban pazarı, görüntüsüyle şaşırtıyor. Alışılagelmişin aksine yatay değil, dikey kurulan kurban pazarı 4 kattan oluşuyor. 3 yanı tepe ile çevrili kurban pazarı, talebe cevap vermesi için dikey mimari ile kurulurken besiciler de binayı beğendi.
30.07.2019Gündem
Paşa 17 bin 500 liraya satıldı!
Paşa 17 bin 500 liraya satıldı!Kurban Bayramına sayılı günler kalırken, İzmir'in Aliağa ilçesinde de ‘Paşa’ isimli 1 ton 200 kiloluk dana 17 bin 500 liraya alıcı buldu.
25.07.2019Gündem
Silivri’de otomobil ineğe çarptı
Silivri’de otomobil ineğe çarptıSilivri Alipaşa Eski Kurban pazarı mevkiinde yol kenarındaki ineğe otomobil çarptı. Yol kenarına savrulan yaralı inek sahibi tarafından telef olmadan kesilirken, araçta maddi hasar oluştu.
11.09.2019Yaşam
Boşalan kurban pazarı havadan görüntülendi
Boşalan kurban pazarı havadan görüntülendiKurban Bayramı'nın üçüncü gününde hayvan pazarlarındaki satış hareketliliği yerini dönüş hazırlıklarına bıraktı. Kimi besicilerin kurbanlık satışlarını bitirerek memleketlerinin yolunu tutmasıyla boşalan kurban pazarı ise havadan görüntülendi.
23.08.2018Ekonomi
Boşalan kurban pazarı havadan görüntülendi
Boşalan kurban pazarı havadan görüntülendiKurban Bayramı'nın üçüncü gününde hayvan pazarlarındaki satış hareketliliği yerini dönüş hazırlıklarına bıraktı. Kimi besicilerin kurbanlık satışlarını bitirerek memleketlerinin yolunu tutmasıyla boşalan kurban pazarı ise havadan görüntülendi.
23.08.2018Ekonomi
Kurban pazarında arife yoğunluğu havadan görüntülendi
Kurban pazarında arife yoğunluğu havadan görüntülendiKurban Bayramı arifesinde Sultangazi'deki kurban pazarında yoğunluk yaşanıyor. Pazardaki kurbanlıkların çoğunun satıldığını belirten besiciler, fiyatların geçen haftaya göre ucuzladığını söylüyor. Yaşanan yoğunluk havadan görüntülendi.Yaklaşık 15 bin hayvanın getirildiği pazarda yoğunluk sabah saatlerinden itibaren başladı. Pazardaki büyükbaş hayvanların çoğu satılırken, küçükbaş hayvanların satışı için pazarlıklar sürüyor. Pazarda büyükbaş kurbanlık fiyatları 14 bin, küçükbaş kurbanlık fiyatları ise bin 200 liradan başlıyor. Pazardaki ilgiden memnun olduklarını belirten besiciler son 1-2 günde fiyatların düştüğünü belirtti. Kastamonu'dan geldiğini söyleyen Mücahit Öztürk, "30 büyükbaş hayvan getirdik bu sene. Hepsini de bitirdik. Bugün arife günü olmasına rağmen pazarda çok az hayvan kaldı. İnşallah gelecek yıl da böyle olur. Fiyatlar geçen yıla göre arada çok bir fark yoktu. Az da olsa bir artış var. Bunun nedeni de yem fiyatları. Geçen sene 70 liraydı, bu sene 80 lira oldu bu fiyat. Bu da tabi bizi de etkiledi. Saman fiyatları düşüktü, saman fiyatları yükseldi. Bunlar yüzünden fiyatlar biraz yükseldi" dedi.
11.09.2019Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

kurban pazarıkurbankavgakurbanlıkadana

Kurban Pazarı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.