Kurbanlık

Kurbanlık

Son dakika Kurbanlık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kurbanlık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kurbanlık haber sayfamızda...

Kurbanlık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.797 kurbanlik haberi bulunmuştur.
Hac Suresi Oku: Hac Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet Meali
Hac Suresi Oku: Hac Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet MealiHac, Müslümanlar için farz kılınan ibadetler arasında yer almaktadır. Kur’an-ı Kerim’de de bu ibadetin bahsedildiği bir sureye yer verilmektedir.
15.09.2021Sureler
Maide Suresi Oku: Maide Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Maide Suresi Oku: Maide Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMaide süresi Medine’de indirildi. Sürenin 3.ayeti ise Mekke’ de nazil olmuştur. Toplam ayet sayısı 120 olan Maide Suresi Mushaftaki sıralamada beşinci, iniş süresine göre 112.süre olmaktadır. 6. cüzde yer alan surenin ismi 112. Ve 114. Ayetlerde bulunan maide “sofra” anlamını taşımaktadır.
15.09.2021Sureler
Dana Dili Yemenin Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?
Dana Dili Yemenin Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?Kurbanlık olarak öne çıkan hayvanların birçok farklı kısmı yenir. Bunlar içerisinde farklı yöntemler üzerinden dil de bulunmaktadır. Peki dana dili yemenin faydaları nelerdir? Neye iyi gelir? İşte bu konular üzerinde merak edilen bilgiler.
İzmir’de bayram sorunsuz geçti
İzmir’de bayram sorunsuz geçtiKurban Bayramı öncesi ve bayram boyunca yapılan çalışmaları değerlendiren İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, “30 ilçemizde, 195 veteriner hekim arkadaşımızla beraber vatandaşlarımızın sağlıklı kurbanlara ulaşabilmeleri ve sağlıklı bir şekilde kesimlerin gerçekleştirilebilmesi için gerekli denetimler anbean yapıldı” dedi.
27.07.2021Ege
Son dakika haberler... Tıp fakültesi öğrencisi Onur'un ölümünde kahreden detay ortaya çıktı! 'O resim yanılttı'
Son dakika haberler... Tıp fakültesi öğrencisi Onur'un ölümünde kahreden detay ortaya çıktı! 'O resim yanılttı'Gelen son dakika haberine göre, Ankara'da Kurban Bayramı'nın ilk günü kaçan kurbanlığın peşinden giderek kaybolan ve cesedi bulunan tıp fakültesi öğrencisi Onur Eker'in (20) aynı gün kurban keserken çekilen son görüntüsü ortaya çıktı. Kaybolduktan sonra güvenlik kamerasına yansıdığına ilişkin basında yer alan görüntünün ise Onur'a ait olmadığı belirtildi. Dede Zühtü Erdoğan, "Çocuk arkadan Onur’a benziyor. Onun da saçları uzun. 'Herhalde bu' dedik. O resim yanılttı. Başka birisinin oğluymuş. O çocuk orada 2 gün oyaladı bizi. Sonradan kaybolduğu yerin devamında bulundu" dedi.
27.07.2021Gündem
Son dakika... Tıp fakültesi öğrencisi Onur'un ölümünde kahreden detay ortaya çıktı! 'O resim yanılttı'
Son dakika... Tıp fakültesi öğrencisi Onur'un ölümünde kahreden detay ortaya çıktı! 'O resim yanılttı'Ankara'da Kurban Bayramı'nın ilk günü kaçan kurbanlığın peşinden giderek kaybolan ve cesedi bulunan tıp fakültesi öğrencisi Onur Eker'in (20) aynı gün kurban keserken çekilen son görüntüsü ortaya çıktı. Kaybolduktan sonra güvenlik kamerasına yansıdığına ilişkin basında yer alan görüntünün ise Onur'a ait olmadığı belirtildi. Dede Zühtü Erdoğan, "Çocuk arkadan Onur’a benziyor. Onun da saçları uzun. 'Herhalde bu' dedik. O resim yanılttı. Başka birisinin oğluymuş. O çocuk orada 2 gün oyaladı bizi. Sonradan kaybolduğu yerin devamında bulundu" dedi.
26.07.2021Gündem
Bayram tatilcisi rafları boşalttı
Bayram tatilcisi rafları boşalttıBayramda tatil yörelerine akın eden vatandaşlar market raflarına hücum etti. Meyve, sebze, süt ve et yok sattı...
26.07.2021Ekonomi
‘Kuşadası’yla gurur duyun’
‘Kuşadası’yla gurur duyun’Başkan Ömer Günel, katılımcı belediyecilik anlayışı doğrultusunda muhtarlarla görüş alışverişini sürdürüyor. Türkiye’nin en renkli turizm kentlerinden biri olmak istediklerini belirten Günel, “Kuşadası’yla gurur duyabilirsiniz” dedi
26.07.2021Ege
Kurbanlık boğanın saldırısında öldü, o anlar kamerada
Kurbanlık boğanın saldırısında öldü, o anlar kameradaSamsun Çarşamba ilçesinde, komşusunun kurbanlık boğasının saldırısında yaralanan Bilal Baylan, tedavi gördüğü hastanede, 4 gün sonra hayatını kaybetti. Baylan’ın saldırıya uğradığı anlar, bir evin güvenlik kamerasına yansıdı.
25.07.2021Haberler
Kurbanlık boğanın saldırısında öldü, o anlar kamerada
Kurbanlık boğanın saldırısında öldü, o anlar kameradaSamsun Çarşamba ilçesinde, komşusunun kurbanlık boğasının saldırısında yaralanan Bilal Baylan, tedavi gördüğü hastanede, 4 gün sonra hayatını kaybetti. Baylan’ın saldırıya uğradığı anlar, bir evin güvenlik kamerasına yansıdı.
25.07.2021Gündem
Bayramda 3 milyon 700 bin kurbanlık satıldı
Bayramda 3 milyon 700 bin kurbanlık satıldıTürkiye Damızlık Koyun Yetiştiricileri Birliği (TÜDKİYEB) Başkanı Nihat Çelik, bu yıl satılan kurbanlık sayısının geçen yıla göre düşük kaldığını tahmin ettiklerini belirterek, "Bu yıl Kurban Bayramı'nda 2 milyon 750 bin küçükbaş, 950 bin büyükbaş olmak üzere toplam 3 milyon 700 bin baş civarında kurbanlık hayvan satıldı." dedi.
25.07.2021Ekonomi
Son dakika haberleri: Onur Alp Eker'in cansız bedeni bulunmuştu! Çarpıcı detaylar ortaya çıktı
Son dakika haberleri: Onur Alp Eker'in cansız bedeni bulunmuştu! Çarpıcı detaylar ortaya çıktıSon dakika haberlerine göre, başkentte Kurban Bayramı'nın ilk günü kaçan kurbanlığı bulmaya çalışırken kaybolan ve dün akşam cesedine ulaşılan 19 yaşındaki Onur Alp Eker gözyaşlarıyla toprağa verildi. Öte yandan Eker'in cesedine ulaşıldığında, üstündeki kıyafetlere ve vücuduna herhangi bir zarar gelmediği, cep telefonunun da yanında olduğu ortaya çıktı.
23.07.2021Gündem
Satılamayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu alacak
Satılamayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu alacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli satılamayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu’nun (ESK) alacağını bildirdi. Bakan Pakdemirli, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:
23.07.2021Ekonomi
Son dakika: Kaçan kurbanın peşinden gitmişti! Üniversiteli Onur'dan acı haber
Son dakika: Kaçan kurbanın peşinden gitmişti! Üniversiteli Onur'dan acı haberAnkara'da Kurban Bayramı'nın ilk günü kaçan kurbanlığını bulmak isterken kaybolan 19 yaşındaki Onur Alp Eker, güvenlik kameralarına yansıdığı görüntülere yakın bir bölgede ölü bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, cansız bedenine ulaşılan tıp fakültesi öğrencisi Onur Alp Eker için başsağlığı mesajı yayımladı.
22.07.2021Gündem
Üniversiteli Onur'dan acı haber
Üniversiteli Onur'dan acı haberAnkara'da Kurban Bayramı'nın ilk günü kaçan kurbanlığını bulmak isterken kaybolan 19 yaşındaki Onur Alp Eker, güvenlik kameralarına yansıdığı görüntülere yakın bir bölgede ölü bulundu.
22.07.2021Haberler
Kaçan kurbanlığın peşinden gittikten sonra kaybolan geç aranıyor
Kaçan kurbanlığın peşinden gittikten sonra kaybolan geç aranıyorAnkara'da Pursaklar ilçesinde dedesinin dağlık alana kaçan kurbanlık koyununu yakalamak için peşinden gittikten sonra kaybolan tıp öğrencisi Onur Eker'i arama çalışmaları sürüyor.
22.07.2021Haberler
Kaçan kurbanlığın peşinden gittikten sonra kaybolan tıp öğrencisinden haber yok
Kaçan kurbanlığın peşinden gittikten sonra kaybolan tıp öğrencisinden haber yokAnkara'da Pursaklar ilçesinde dedesinin dağlık alana kaçan kurbanlık koyununu yakalamak için peşinden gittikten sonra kaybolan tıp öğrencisi Onur Eker'i arama çalışmaları sürüyor.
22.07.2021Gündem
Bayramda demirci ustalarının yüzü "kelle paça ütücülüğü" ile gülüyor
Bayramda demirci ustalarının yüzü "kelle paça ütücülüğü" ile gülüyorHatay'da demirci ustaları, demir dövdükleri ocaklarda Kurban Bayramı dolayısıyla kelle ve paça ütülüyor.
22.07.2021Haberler
Kurbanlık keçi damdan atladı!
Kurbanlık keçi damdan atladı!Adana'da sahibi tarafından 2 katlı binanın damına çıkarılan keçi, düştü. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.
22.07.2021Gündem
Bakan Pakdemirli satılamayan kurbanlıkları ESK'nin alacağını bildirdi!
Bakan Pakdemirli satılamayan kurbanlıkları ESK'nin alacağını bildirdi!Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kurbanlıklarını satamayan yetiştiricilerin mağdur edilmeyeceğini belirterek, elde kalan hayvanları Et ve Süt Kurumunun (ESK) alacağını ifade etti.
22.07.2021Ekonomi
İstanbul'da isyan ettiren görüntü! Kurbanlık hayvanların kafalarını yola attılar
İstanbul'da isyan ettiren görüntü! Kurbanlık hayvanların kafalarını yola attılarArnavutköy'de Kurban Bayramı’nda kesilen büyükbaş hayvanların kafalarının yola atılması mahalle sakinlerini isyan ettirdi. Arnavutköy Taşoluk Caddesi'ne büyükbaş hayvanların kafaları yola atıldı.
22.07.2021Gündem
Kaçan kurbanlığı yakalamaya çalışırken kaybolan gencin son görüntüleri
Kaçan kurbanlığı yakalamaya çalışırken kaybolan gencin son görüntüleriAnkara'da Kurban Bayramı'nın birinci günü kaçan kurbanlığını bulmak için peşine giden 19 yaşındaki Onur Alp Eker'i arama çalışmaları üçüncü gününde de devam ediyor. Tıp fakültesi öğrencisi 19 yaşındaki Onur Alp Eker'in kaybolmadan önce Sirkeli mevkisindeki bir hobi bahçesinin yanında yürüdüğü sırada güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerine ulaşıldı.
22.07.2021Haberler
Kaçan kurbanın peşinden gitti... Üniversiteli Onur kayıp!
Kaçan kurbanın peşinden gitti... Üniversiteli Onur kayıp!Ankara'nın Pursaklar ilçesinde, tıp öğrencisi Oner Eker (20), dedesinin dağlık alana kaçan kurbanlık koyununu yakalamak için peşinden gidince kayboldu. Dünden bu yana haber alınamayan Eker'i havadan ve karadan arama çalışmaları sürüyor.
21.07.2021Haberler
Kaçan kurbanın peşinden gitti... Üniversiteli Onur kayıp!
Kaçan kurbanın peşinden gitti... Üniversiteli Onur kayıp!Ankara'nın Pursaklar ilçesinde, tıp öğrencisi Oner Eker (20), dedesinin dağlık alana kaçan kurbanlık koyununu yakalamak için peşinden gidince kayboldu. Dünden bu yana haber alınamayan Eker'i havadan ve karadan arama çalışması yapıldı.
22.07.2021Gündem
"Bu yıl da evde kalırsam kaçıracağım" deyip kurban satmaya çalıştı
"Bu yıl da evde kalırsam kaçıracağım" deyip kurban satmaya çalıştıADANA'da ucuza kurban almak isteyenler, bayramın ikinci gününü tercih etti. Yoğunluğun yaşandığı pazarda, kurbanlık satan Musa Kaplan (23), '3 yıl oldu evde kaldım, gelin bu kardeşinize destek çıkın' diye bağırarak müşteri çekmeye çalıştı. Kaplan, gelen müşterilere, Bu yıl da evde kalırsam, kaçıracağım diye espri yaptı.
21.07.2021Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

kurbankurban bayramıkurbanlıkankarakayıp

Kurbanlık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.