Kürt Sorunu

Kürt Sorunu

Son dakika kürt sorunu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kürt sorunu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kürt sorunu haber sayfamızda...

Kürt Sorunu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.686 kurt sorunu haberi bulunmuştur.
Muhalefet turunda ilk görüşme SP ile
Muhalefet turunda ilk görüşme SP ileMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin her fırsatta “kapatılmasını” istediği HDP’nin yönetimi muhalefet partileri ile görüşme kararı aldı.
2.02.2021Siyaset
'Onlarla aynı trene bindi, rencide etti'
'Onlarla aynı trene bindi, rencide etti'Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arınç’a yüklenirken “Hadi yeminli Türkiye düşmanlarını; CHP gibi onların tetikçilerini anladık; peki yıllarca bu mücadeleyi birlikte verdiğimiz kimilerinin de aynı trene binmesine ne demeli?” diye sordu.
26.11.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bülent Arınç'a bir tepki daha!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bülent Arınç'a bir tepki daha!AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs aşısıyla ilgili olarak 'Bunların bir kısmını şimdiden ön siparişlerimizi verdik önümüzdeki ayın sonuna doğru aşıda ilk uygulamaları yapabilmeyi umut ediyoruz. En geç nisan ayında kendi geliştirdiğimiz aşıyı da uygulama seviyesine getirmeyi planlıyoruz' dedi. Bülent Arınç'ın 'Demirtaş' sözlerine tepki gösteren Erdoğan "Bu teröristlerden birinin yazdığı kitabı herkesin okumasının tavsiye edilmesi hakikaten beni rencide etmiştir. Kitabını herkes okusun dediği kişi, elinde binlerce Kürt kardeşimin, askerimin, polisimin, öğretmenimin kanı olan, bölücülük peşinde koşan bir terör örgütünün siyasetçi maskesi takmış savunucusudur." ifadelerini kullandı.
25.11.2020Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bülent Arınç'a bir tepki daha!
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bülent Arınç'a bir tepki daha!Gelen son dakika haberine göre; AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs aşısıyla ilgili olarak 'Bunların bir kısmını şimdiden ön siparişlerimizi verdik önümüzdeki ayın sonuna doğru aşıda ilk uygulamaları yapabilmeyi umut ediyoruz. En geç nisan ayında kendi geliştirdiğimiz aşıyı da uygulama seviyesine getirmeyi planlıyoruz' dedi. Bülent Arınç'ın 'Demirtaş' sözlerine tepki gösteren Erdoğan "Bu teröristlerden birinin yazdığı kitabı herkesin okumasının tavsiye edilmesi hakikaten beni rencide etmiştir. Kitabını herkes okusun dediği kişi, elinde binlerce Kürt kardeşimin, askerimin, polisimin, öğretmenimin kanı olan, bölücülük peşinde koşan bir terör örgütünün siyasetçi maskesi takmış savunucusudur." ifadelerini kullandı.
25.11.2020Siyaset
İhsan Arslan disipline sevk edildi
İhsan Arslan disipline sevk edildiAK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), dünkü toplantısında eski AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet İhsan Arslan’ı Merkez Disiplin Kurulu’na sevk etti.
25.11.2020Siyaset
Son dakika! Bahçeli'den çok sert sözler: Pis ellerinizi çekin!
Son dakika! Bahçeli'den çok sert sözler: Pis ellerinizi çekin!MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "O pis ellerinizi Cumhur İttifakı'ndan çekin." açıklamalarında bulundu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösteren Devlet Bahçeli, ''Vaka ve vefat sayılarıyla korku yaratanların bize göre samimiyetleri tartışmalıdır" dedi.
24.11.2020Siyaset
‘Buhrandan çıkış için CHP göreve hazır’
‘Buhrandan çıkış için CHP göreve hazır’CHP Ekonomi Masası Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Kılıçdaroğlu, “Türkiye Cumhuriyeti devletini bizden daha iyi yönetecek ikinci bir kadro yok” dedi
12.11.2020Siyaset
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: 'Oyumuz beklediğimiz ölçüde artmıyorsa sorumlusu biziz'
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: 'Oyumuz beklediğimiz ölçüde artmıyorsa sorumlusu biziz'CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, oylarının bekledikleri ölçüde artmadığını belirterek, "Artmalı mı, artmalı. Oyumuz beklediğimiz ölçüde artmıyorsa sorumlusu kim; sorumlusu biziz. Vatandaş değil" dedi.
11.11.2020Siyaset
Meral Akşener'den kurultayda dikkat çeken mesaj!
Meral Akşener'den kurultayda dikkat çeken mesaj!İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kurultay konuşmasında Kürtlere ve Zazalara yönelik mesajı dikkat çekiciydi. Akşener, aynı cümle içinde Alevilere de sinyal gönderdi. Ama eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kahvaltı çıkışı ile başlayan süreç olması nedeniyle Kürtler ve Zazalarla ilgili bölüm ön plana çıktı.
22.09.2020Siyaset
‘Toplumsal barışa öncülük edeceğiz’
‘Toplumsal barışa öncülük edeceğiz’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, parti olarak, “Türkiye’de toplumsal barışın sağlanması için çalışacaklarını” belirterek, “Başta Kürt sorunu olmak üzere, tüm toplumsal sorunlarımızın demokrasi temelinde ve TBMM’nin öncülüğünde çözülmesine CHP öncülük edecektir” dedi.
7.09.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan bu tartışmaları için ne diyor?
Cumhurbaşkanı Erdoğan bu tartışmaları için ne diyor?Abdulkadir Selvi bugünkü köşesinde rejim tartışmalarına değindi. Konuyla ilgili İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile görüşen Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rejim tartışmalarına nasıl baktığını sordu.
29.07.2020Siyaset
‘Cesareti varsa sandığı koyar’
‘Cesareti varsa sandığı koyar’Kimsenin umutsuzluğa kapılmasını istemeyen CHP lideri, “Önümüzdeki süreç parlak bir süreçtir, yeter ki sandığı koysunlar. Bir kişi karar verecek ona. Cesareti varsa sandığı koyar ve herkes boyunun ölçüsünü alır” dedi.
29.07.2020Siyaset
'Dostlarımızla iktidar olacağız'
'Dostlarımızla iktidar olacağız'CHP’nin 37. Olağan Kurultayı’nda seçimlere tek aday olarak giren Kılıçdaroğlu 6. kez genel başkan seçildi. Millet İttifakı için ‘dostlarımız’ vurgusu yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, ‘İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi’ni açıkladı.
26.07.2020Siyaset
Özal’ın Kürtçe TV önerisi 16 yıl sonra gerçekleşti
Özal’ın Kürtçe TV önerisi 16 yıl sonra gerçekleştiÖzal’ın, 4 Mayıs 1992’de, “Televizyon ve radyodan Kürtçe yayın yapılmasına komutanlar sıcak bakıyor” açıklamasını Genelkurmay Başkanı Güreş, aynı gün “Hiç kimse Milli Güvenlik Kurulu’nda konuşulanları açıklayamaz, tutanaklarla ilgili bilgi veremez” serzenişiyle yanıtladı.
4.05.2020Gündem
Babacan DEVA’yı tanıttı: Beka söylemine  itiraz ediyoruz
Babacan DEVA’yı tanıttı: Beka söylemine itiraz ediyoruzYeni kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, güçlendirilmiş parlamenter sistem, Kürt sorununun çözümü, baskıcı ve otoriter yaklaşımlara son verileceği vaatlerinde bulundu.
12.03.2020Siyaset
RTÜK üyeliğine Okan Konuralp seçildi
RTÜK üyeliğine Okan Konuralp seçildiTBMM Genel Kurulu'nda, CHP kontenjanından boş bulunan RTÜK üyeliğine Okan Konuralp seçildi.
11.03.2020Gündem
Son dakika... TBMM'den ortak Kudüs bildirisi
Son dakika... TBMM'den ortak Kudüs bildirisiSon dakika gelen bilgilere göre; TBMM'de grubu bulunan siyasi partiler ortak bildiriyle ABD'nin sözde Orta Doğu barış planını kınadı.
29.01.2020Siyaset
‘AB ile aynı standartları istiyoruz’
‘AB ile aynı standartları istiyoruz’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV’de katıldığı programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
7.11.2019Siyaset
‘Suriye’de Kürtlerin dahil olmadığı bir çözüm olmaz’
‘Suriye’de Kürtlerin dahil olmadığı bir çözüm olmaz’HDP Sözcüsü Günay Kubilay, Suriye’de Kürtlerin dahil edilmediği bir anayasal çözümün demokratik olmayacağını belirtti.
26.10.2019Siyaset
CHP yeni programı nisanda oylayacak
CHP yeni programı nisanda oylayacakCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, uzun süredir hedeflediği ancak 2014’ten bu yana devam eden yoğun seçim gündemi nedeniyle ertelemek zorunda kaldığı, Parti Programı çalışmasını gerçekleştirmek için geçen haziranda düğmeye basmıştı...
18.10.2019Gündem
HDP milletvekili Güven hakkında soruşturma
HDP milletvekili Güven hakkında soruşturmaDiyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven hakkında son günlerden yaptığı açıklamalar nedeniyle soruşturma başlattı.
14.09.2019Gündem
Yoğun mesaiye başlıyor
Yoğun mesaiye başlıyorBayram tatili sonrası Ankara’ya dönen Kılıçdaroğlu’nun önünde il başkanları toplantısı, Uluslararası Suriye Çalıştayı, Parti Programı ve ‘Kürt Sorunu’ raporu hazırlıkları ile olağan kurultay takvimi gibi bir dizi başlık bulunuyor...
15.08.2019Siyaset
‘Fırat’ın doğusuna  harekât kaçınılmaz’
‘Fırat’ın doğusuna harekât kaçınılmaz’MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Suriye’nin kuzeyinden gelen ve uluslararası aktörlerce desteklenen terörist tehdidi sonsuza kadar etkisiz hale getirmek üzere Fırat’ın doğusuna yönelik bir askeri harekât kaçınılmazdır” dedi.
31.07.2019Siyaset
Kılıçdaroğlu: Erken seçim çağrısı yapmayacağız, bu ortamda seçime gitmek doğru değil
Kılıçdaroğlu: Erken seçim çağrısı yapmayacağız, bu ortamda seçime gitmek doğru değilTürkiye’nin çok ağır bir ekonomik bunalımdan geçtiğini ifade eden CHP lideri, “İktidar ‘çözeceğim’ diyor, zaman tanımak lazım. Yangını söndürüyorlarsa buyursun söndürsünler. Hiçbir engel çıkarmıyoruz” dedi.
29.07.2019Siyaset
İmralı HDP seçmenine tarafsızlık çağrısı yaptı
İmralı HDP seçmenine tarafsızlık çağrısı yaptıTeröristbaşı Abdullah Öcalan ile dün İmralı’da görüşen Doç. Dr. Ali Kemal Özcan, Öcalan’ın HDP’ye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için tarafsızlık çağrısı yaptığını açıkladı.
21.06.2019Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

chpkemal kılıçdaroğlucumhurbaşkanıkılıçdaroğluRecep Tayyip Erdoğan

Kürt Sorunu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.