Kuzey İrlanda

Kuzey İrlanda

Son dakika Kuzey İrlanda haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kuzey İrlanda gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kuzey İrlanda haber sayfamızda...

Kuzey İrlanda

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.585 kuzey irlanda haberi bulunmuştur.
Kuzey İrlanda'da Sinn Fein zaferinden sonra siyasi kriz!
Kuzey İrlanda'da Sinn Fein zaferinden sonra siyasi kriz!Kuzey İrlanda'da bölge parlamentosu üyelerinin belirlendiği yerel seçimde, İrlanda Kurtuluş Ordusu'nun (IRA) siyasi kanadı olarak bilinen Sinn Fein zafer kazandı. İngiltere'den gelen iktidar paylaşımına dayalı 'hükümet kurun' çağrısına karşın bölgede birleşik İrlanda için referanduma gidilmesi çağrıları artınca, siyasi kriz büyüdü.
9.05.2022Dünya
Yerel seçim sonrası tartışma alevlendi!
Yerel seçim sonrası tartışma alevlendi!Kuzey İrlanda’da bölge parlamentosu üyelerinin belirlendiği yerel seçimde, İrlanda Kurtuluş Ordusu’nun (IRA) siyasi kanadı olarak bilinen Sinn Fein’in zafer kazanması sonrasında, birleşik İrlanda için referanduma gidilmesi çağrıları artarken, ülkede siyasi kriz de başladı.
9.05.2022Dünya
Boris kan kaybetti
Boris kan kaybettiLondra İngiltere’de Başbakan Boris Johnson’ın siyasi geleceği için önemli bir veri olarak görülen yerel seçimler gerçekleşti.
7.05.2022Dünya
İngiltere'de konut fiyatları 10 aydır artıyor
İngiltere'de konut fiyatları 10 aydır artıyorİngiltere'de son 10 aydır yükselen konut fiyatları satışa sunulan konut miktarındaki yetersizliğin etkisiyle nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 1,1 arttı.
6.05.2022Uzmanpara
İngiltere'de yerel seçimlerin ilk sonuçları, muhalefetteki İşçi Partisi ve Liberal Demokratlar lehine
İngiltere'de yerel seçimlerin ilk sonuçları, muhalefetteki İşçi Partisi ve Liberal Demokratlar lehineBirleşik Krallık'ı oluşturan İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda'da seçmenler, dün sandık başına gitti. İngiltere'deki yerel seçimlerde ilk sonuçlara göre Başbakan Boris Johnson liderliğindeki Muhafazakar Parti, seçmenlerinin bir kısmını ana muhalefetteki İşçi Partisi'ne ve diğer muhalefet partisi Liberal Demokratlara kaptırmış görünüyor.
6.05.2022Dünya
İzlenmesi Gereken Diziler 2022: Mutlaka İzlenmesi Gereken Yerli ve Yabancı En İyi Diziler Listesi
İzlenmesi Gereken Diziler 2022: Mutlaka İzlenmesi Gereken Yerli ve Yabancı En İyi Diziler ListesiTelevizyon kanallarında gösterime girdiği andan bu yana izlenme rekorları kıran pek çok yerli ve yabancı diziler yer alıyor. Konuları, oyunculukları ile seyircileri ekran başına kilitleyen bu dizilerden bazıları eski olsa da günümüzde hala izlememiş olanlar da. Gelmiş geçmiş en diziler arasında yer alan bu içeriklerin bazıları Netflix’te de izlenebilir. İzlenmesi gereken diziler için "Mutlaka İzlenmesi Gereken Yerli ve Yabancı Gelmiş Geçmiş En İyi Diziler Listesi 2022” içeriğimize bakabilirsiniz.
Saatte 15-20 kez tuvalete gidiyordu! Çektiği işkencenin sebebi böyle anlaşıldı
Saatte 15-20 kez tuvalete gidiyordu! Çektiği işkencenin sebebi böyle anlaşıldı21 yaşındaki genç kız söylemekten çekindiği hastalığı yüzünden az kalsın canından olacaktı! Hayatını zindana çeviren sıkıntının sebebi ise doktor doktor gezmesine rağmen bir türlü bulunamadı, ta ki bayılacak duruma geldiği o güne kadar.
3.05.2022Dünya
Sosyal medyada çirkin taciz! Doktorlar kalan ömrünü açıkladı
Sosyal medyada çirkin taciz! Doktorlar kalan ömrünü açıkladıHenüz 27 yaşındaki üç çocuk annesi genç kadın, her yeni güne, son günü olabileceğini bilerek başlıyor. Doktorların ona biçtiği ömür her dakika azalırken, sosyal medyadan gelen yorumlar ise vicdanları yaralıyor. Yazılanlar karşısında şoke olan talihsiz kadın, yaşadıklarını gözyaşları içerisinde anlattı.
27.04.2022Dünya
Salmonella nedir, nasıl yayılıyor, bakteri riski olan gıdalar hangileri?
Salmonella nedir, nasıl yayılıyor, bakteri riski olan gıdalar hangileri?İnsanlarda hastalığa yol açabilen bakteri türlerinden salmonella, vücutta genellikle bağırsaklarda barınıyor. E. coli ile aynı bakteri ailesinden olan salmonellaya maruz kalan kişilerde ishal, ateş, karın ağrısı ve kusma gibi belirtiler ortaya çıkabiliyor.
22.04.2022Dünya
Çocuklarda hepatit vakaları patladı! DSÖ'den açıklama...
Çocuklarda hepatit vakaları patladı! DSÖ'den açıklama...Danimarka, İrlanda, Hollanda, İspanya ve ABD'de karaciğer iltihabı olarak da bilinen hepatit vakaları tespit edildi. Sağlık yetkilileri, 4 Avrupa Birliği (AB) ülkesi ile ABD'de çocuklarda görülen ve nedeni açıklanamayan hepatit vakalarını araştırdıklarını söylüyor.
20.04.2022Dünya
Resmi Gazete'de yayımlandı! Türkiye'den Polonya'ya vize muafiyeti
Resmi Gazete'de yayımlandı! Türkiye'den Polonya'ya vize muafiyetiPolonya Cumhuriyeti'nin kimlik kartı hamili vatandaşlarının Türkiye'ye yapacakları her 180 gün içinde azami 90 gün ikamet süreli turistik amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize muafiyeti sağlanacak.
19.04.2022Ekonomi
Tartışmalı bir miras bıraktı...
Tartışmalı bir miras bıraktı...ABD’nin ilk kadın dışişleri bakanı Madeleine Albright, göçmen bir siyasetçi olarak tarihte iz bırakırken, kariyerinde, Balkanlar'daki soykırım ve etnik temizliğe karşı duruşu kadar, Ruanda ve Irak’taki tutumuyla tartışmalı da bir miras bıraktı
27.03.2022Dünya
Belfastlı o çocuk benim
Belfastlı o çocuk benimEn İyi Film başta olmak üzere yedi dalda Oscar adayı olan ve BAFTA’da En İyi İngiliz Filmi seçilen “Belfast”, Kenneth Branagh’ın çocukluğundan izler taşıyor.
25.03.2022Kültür Sanat
Son dakika: EURO 2028 için bir aday daha belli oldu
Son dakika: EURO 2028 için bir aday daha belli olduİngiltere, Kuzey İrlanda, İrlanda Cumhuriyeti, İskoçya ve Galler EURO 2028'i ortak düzenlemek için aday oldu.
'Çin'in Silikon Vadisi' artan koronavirüs vakaları nedeniyle karantinaya alındı
'Çin'in Silikon Vadisi' artan koronavirüs vakaları nedeniyle karantinaya alındı"Çin'in Silikon Vadisi" olarak anılan teknoloji üretim merkezlerinin yer aldığı Şenzen kenti, artan Kovid-19 vakaları nedeniyle karantinaya alındı. Şenzen'de üretim yapan Apple'ın iki tedarikçisi Foxconn ve Unimicron Teknoloji üretimi durdurdu.
14.03.2022Dünya
İskoçya okula başlama yaşını tartışıyor
İskoçya okula başlama yaşını tartışıyorMilli Eğitim Bakanlığı’nın yayımladığı Dünyanın Eğitim Gündemi bülteninde, ülkelerde eğitim alanındaki gelişmelerle ilgili ilginç bilgiler yer alıyor.
23.02.2022Eğitim
İngiltere'yi Franklin fırtınası vurdu
İngiltere'yi Franklin fırtınası vurduİngiltere’de etkili olan Franklin fırtınası nedeniyle sel uyarısının yapılmasının ardından bölgeden tahliyeler başladı.
21.02.2022Dünya
Ülkelerin Para Birimleri Ve Sembolleri Nelerdir?
Ülkelerin Para Birimleri Ve Sembolleri Nelerdir?Her ülkenin kendine ait bir para birimi ve sembolü bulunmaktadır. Ülkelerin bağımsızlıklarında ve kültürlerinde de bu para birimlerinin ve sembollerin yeri de büyüktür. Ülkelerin para birimleri ve sembolleri nelerdir tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
10.02.2022Eğitim
Araştırma: Omicron görülenlerin üçte ikisi daha önce Covid geçirmiş
Araştırma: Omicron görülenlerin üçte ikisi daha önce Covid geçirmişİngiltere'de yakın zamanda koronavirüsün Omicron varyantı görülen kişilerin üçte ikisi, daha önce virüsün neden olduğu Covid-19 hastalığına yakalandığını söyledi.
26.01.2022Dünya
Personel sıkıntısı nedeniyle maaşlar görülmemiş düzeyde artıyor
Personel sıkıntısı nedeniyle maaşlar görülmemiş düzeyde artıyorİngiltere'nin önde gelen bazı hukuk firmalarında, personel bulunamaması yüzünden, yeni başlayanlara yılda brüt 150 bin sterlin (yaklaşık 2 milyon 726 bin lira) gibi çok yüksek ücretler teklif edildiği açıklandı.
13.01.2022Dünya
Hamile kadınlara 'Aşılarınızı geciktirmeyin' çağrısı
Hamile kadınlara 'Aşılarınızı geciktirmeyin' çağrısıİngiltere hükümeti, hamile kadınlara, Covid aşılarını ya da pekiştirme dozlarını geciktirmemeleri çağrısı yapılan yeni bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında, aşı olan hamile kadınlar, radyoda ve sosyal medyada tecrübelerini paylaşacak.
10.01.2022Dünya
Şiddetin ateşi hiç sönmüyor
Şiddetin ateşi hiç sönmüyorİki kız kardeş ve bir babanın uzlaşılmaz öyküsünü anlatan "Timsah Ateşi" sezonun öne çıkan oyunlarından. Yönetmen Mehmet Ergen, asıl meselenin şiddet olduğunu söylüyor: "Ailelerimizde ve çevremizde alıştığımız şeyler neyse onlara sadık kalıyor ve normal kabul ediyoruz"
İngiltere'de seyahat şirketleri koronavirüs testi zorunluluğunun kalkmasını istiyor
İngiltere'de seyahat şirketleri koronavirüs testi zorunluluğunun kalkmasını istiyorİngiltere'de koronovirüs pandemisinden olumsuz etkilenen seyahat firmaları, yolculara yönelik tüm Covid-19 kısıtlamalarının kaldırılması çağrısında bulundu. Geçen hafta İngiltere'deki 25 kişiden birinin koronavirüse sahip olduğunu gösteren verilerin ardından, havayolu şirketlerinin yetkilileri, yolculara uygulanan test zorunluluğunun gerçek bir etkisi olmadığını söylüyor.
5.01.2022Dünya
En yüksek seviyeye ulaştı! İngiltere kabusu yaşıyor
En yüksek seviyeye ulaştı! İngiltere kabusu yaşıyorİngiltere'de son 24 saatte 218 bin 724 korona virüs vakası tespit edilmesiyle günlük vaka sayısı zirveye ulaştı.İngiltere Başbakanı Boris Johnson, "Ülkeyi kapatmadan Omicron'dan kurtulma şansımız var" dedi. Öte yandan Fransa’da en yüksek vaka sayısına ulaşıldı.
4.01.2022Dünya
İngiltere'de vakalar hızla artıyor, hükümet 'Yeni önlemlere gerek yok' diyor
İngiltere'de vakalar hızla artıyor, hükümet 'Yeni önlemlere gerek yok' diyorİngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda'dan oluşan Birleşik Krallık'ta koronavirüs vaka sayısı, Covid salgınının başlangıcından bu yana en yüksek düzeye ulaştı. Hükümet ülkede henüz yeni kısıtlamalara gerek görülmediğini açıkladı. Ancak yarın okullar açılırken bütün öğrencilere test yapılacak ve sınıflarda maske takılacak.
3.01.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kuzey İrlanda ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.